Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklete Geçiş Üstünlüğü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Yeni trafik yasasında Motorsiklete Geçiş Üstünlüğü verilecekmiş. Ambulansdan sonra geçiş hakkı bizim olacak. Olursa Süpper olur. Bütün sorunu çözmese de çözüm için iyi bir adım...

Haber bugünkü yani 11.09.2005 tarihli hurriyet gazetesinde tarafımdan okunmuştur. (Sanal değil gerçek olanı) Internet linkini arzu eden arayıp bulbilir.
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mz fun301
    HADİ HAYIRLISI
    HİZMET İÇİN VARIZ
    [email]yuksel_1974@hotmail.com[/email]

Motosikleti
    yok yaw daha ehliyet bile yok:)
    allaaa ne güzel işte bırak yol üstünlüğünü adamlar bi de sıkıştıro ama şimdi yol vercekler wayyy beaa...çok duygulandım

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben araba kullanıcılarının bu kanun çıksa bile uyacağını sanmıyorum ama en azından yasal olarak haklı olmak bize bi sorun karşısında yardımcı olacaktır inşallah bu yasa çıkar

Aman dikkat arkadaşlar... Üstünlük biz de diye kafadan girmeyelim... Anlamayan angutlar yine çıkacaktır.. Bence kaza oranları çok artacak.. (çıkarsa tabi)

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu iş yaş

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçiş ÜSTÜnlüğü bizde olduguna göre (yani oldugu zaman) yeterli profesyonelliği kazanmış olan arkadaşlardan şöle bişi rica ediyorum : arabaların ÜSTÜnden geçin!!
    belki bişiler öğrenirler..

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Yaw şu yasa cıksada B ehliyetine 125cc olayı..En azından once rahatlıkla motosiklet kullanmayı ogrensek.. Buyutecemiz zaman Zaten a2 almak zorundayız.
    İzma da ne olaki?

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizden az gelişmiş üçüncü dünya ülkelerinde bile geçiş üstünlüğü motorsiklette olmasına rağmen, Türkiye'de böyle zaten saçmaydı.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    kanun sadece Kaza aninda faydali olur ama Kaza olduktan sonra ne fayda. Trafik kurallarini bilmeden trafige cikiyoruz bu kadar basit. OSYM gibi bir sisteme vereceksin 3 yilda bir sinav yapacaksin ehliyetlileri. Ama sadece trafik kurallari ve ilkyardimdan.

Benim gorusum o ki sadece saygisizlik falan degil trafikte yasananlar. Bilmiyoruz. Saniyoruzki hakli olan biziz.

Motosiklet icin otoyolda hiz limiti 80 %10 sollama payi 88. 89 Km ile ceza yersiniz. en sag seritte kac kere 100'le giderken arkamdan gelenin selektorunu yedim animsamiyorum bu 20 temmuzdan bu yana. 90-100 ile en sag seritte giderken arkamdan gelen selektor yapiyorsa daha ne diyeyim yani.

Bütün sorunu çözmese de çözüm için iyi bir adım...
    sen söylemişsin zaten başka bir ülke başka bir şehir için iyi olabilir ama istanbul için bu kanun traşa bağlar anbulas yol vermiyen bir zihniyet bunu kaldırmaz....

motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    kanunen kırmızı ışıkta geçmek, emniyet şeridine park etmek, sinyal vermeden şerit değiştirip milleti sıkıştırmak, yazılı olmasa da yandan geçen motosikletinin kaskına eğlence amaçlı şaplak atmak da yasak, ama gel gör ki, bu ve buna benzeri hareketlerle karşılaşmadan geçen günümüz yok.
    "ante"nin de dediği gibi bahsi geçen kanun ancak ve ancak iş işten geçtikten sonra işe yarayacak, maalesef bundan da çok emin değilim. vakti zamanında arabamla kırmızı ışıkta beklerken ticari bir taksi arkadan bana vurmuş, nasıl olduysa ben 8'de 8 kusurlu bulunmuştum. kanunların yaptırım gücü kanunların kendilerinden ziyade kanun uygulayıcıların vicdanı ile ilgili bir mesele. yukarıda bahsettiğim kazanın araba değil, motosiklet üstündeyken olduğunu farz edelim, karşı tarafın 8'de 200 hatalı bulunması da pek bir teselli olmazdı benim için, ya o anda şansım yaver gittiyse bir kaç ufak kırık ve çizikle bir kenarda uzunca bir süre gitmeyecek olan korkumla başa çıkmaya çalışıyor olurdum, ya da birileri benim üzerime gazete kağıtları örtüyor olurdu. muhtemelen o gazetenin bir köşesinde de ab'ye uyum sürecinde çıkan yeni yasalardan, bunların bizi nasıl medeni yaptığından bahsediliyor olacaktı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler