Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sabrımı zorluyorlar!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arakadaşalr aranızda hiç taksici yada dolmuşçu döven varmı ?hergün aynı şeyler ya taksici yada dolmuşcu kendi şeridimden gidiyorum sabah insan kılığından çıkmış bi taksici müşteri almak için birden önüme kırdı arkamda kız arkadaşım vardı bide neyse kurtardık,adamın yanına yavaştım öldürücenmi beni dedim "ölmeyecan o zaman " gibi saçma sapan türkçeyle alakası olmaya n bişeyler söyledi ,bende söylenip bastım gittim (kesinlikle küfür etmedim)bittimi ? bitmedi ......adam beni sıkıştırmaya devam etti bi taraftanda" senin cigerini sökerem haa" gibi gene türkçe olmayan bişeyler söyledi ben bu adamı niye öldürmedim
    1- arkamda kız arkadaşım vardı ve çok korkmuştu
    2-ehliyetim yok en ufak bi polislik olayda motor bağlanıcak
    bende bi çözüm buldu "BİBER GAZI" artık sabrım kalmadı adamlar canıma kast ediyolar bana bişey olmasındansa kendini bilmez aşağılık serserilere olsun daha iyi.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    salihgureli, kardeşim geçmiş olsun. Ben senin yerinde olsam "tavuk ciğeri mi söküyorsun" diyerekten dalardım herhalde en azından Türkçe öğrenirdi biraz ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    salihgureli,
    İstanbul'da motosikletliysen yanmışsın. Benzer şeyler sık sık benim de başım geliyor ama bu adamlarla dalaşmak çok kötü sonuçlar verebiliyor. Hangi birini dövüp adam edecen bunların -ki arada dayak yemek de var- Direksiyondaki tek amaçları yolcu gördüklerinde dalmak ya da o an nerede bulunduklarına bakmadan frene basmak. En iyisi bunların ardında dikkat katsayısını üçe-beşe çıkarmak ve sorun çıksa bile soğukkanlılığını koruyup lahavle çekip ortamdan uzamak. Hele arkanda kız arkadaşın varken. Aman aman derim ben sana.

valla kalu beladan beri bu sorun var.

ne zaman düzelir oda bilinmez. sen kendi tedbirini al şimdilik.ehliyeti al hemen gitmesin motor.

motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    öncelikle geçmiş olsun.

abimin kuryelik yaptığı zamanlarda Dolmabahçe'de sağ şeritten giderken bir taksici müşteri almak için önüne kırıp durmuştu ve abim yağmurlu havada su birikintisi içinde yaklaşık bi 10m kadar sürüklenmişti.

şimdi bunu niye anlattım? basit. ibret olsun diye, motor kullanan arkadaşlar taksi, dolmuş,ticari minibüs,iett ve öho otobüsleri gibi araçların hareket halinde iken (özellikle sağ şeritte) sağından geçmesinler, bahsettiğim araçlar durmuş vaziyetteyken de mümkün olduğunca sol taraflarından geçmesinler, geçmemeye dikkat etsinler diye...

özellikle taksi ve hatlı minibüsler yan dikiz aynalarını aksesuar niyetine kullandıkları için çok dikkatli olmak gerekiyor, çünkü arabanın altına girmekle kalmayıp bir de şoför odaları bir olup, odunla dövmedikleri kalıyor...
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Yok artik
    iki hafta kadar önce atasehirin arka yolundan gecerken hanımla beraber, minibüsün biri KÜT ters şeride sinyalsiz selektörsüz yada uyarıcı hiç bir sey bulunmadan atladı. birde durmakta yok son anda burun farkı ile geçtim yanından...

Şerefsiz herif birde kalkmış bana bağırıyor önüne baksana diye. sinirlerimi bozmadan sükunetle hangi şeritte oludğunu sordum kendisine, ama adamın umrunda değil hala bağırınıyor dayanamadım ve yüksek sesle tekrar sordum kendisine hangi şerittesin...

Adam da ki mazerete bakın ve gebertmeyin bu herifi kendi şeridinde iki araç kaza yapmış ve duruyormuş oda yan şeride geçip gitmiş ne varmış bunda...iyi de be kardeşim dikiz aynalırını süs olarak kulladığınızı cümle alem biliyor, önüne bakmamak nedendir diye sorduğumda ise cevap tam katliamlıktı o sırada kazaya bakıyormuş

Allahım bu adam sizle bizle aynı oksijeni yakıyor ama cem yılmazında dediği gibi içerde oksijen arkadaşı bozuyor galiba...

SONUÇ: karşılıklı edilen sağlam küfürlerden sonra minibüsün istifini bozmadan ters seritten yoluna devam etmesi ve üzücü olan ise minibüsün pesine takılıp bir sürü aracında aynı hatayı tekrarlaması
    Rakı içenler öldüde, su içenler ölmedimi?

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    hayatimin en ve tek yakisikli kazasini, 1998 de, yaklasik 80-90 km süratle giderken, (otomobille tabiiki) el kaldiran bir musteriye, caaarrrttt diye fren yapan bir minibüse arkadan yapisarak yaptim.

azami dikkat gerekiyor.

gecmis olsun.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Mahoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JL 150-5 Classic (Sarı)
    Bence biber gazı pek iyi bir çözüm değil. Bir defa adamın camının açık olması lazım ve senin uğraiıp onu cebinden çıkarıp, emniye bağlantısını kırman gerekiyor. Eldivenle pek kolay olmaz.

İyisi mi, sen motorda bir demir çubuk veya cam kırma çekici bulundur (otobüslerdekilerden, fiyatı 9 YTL) bunu ön camına indir arkadaşın. Bizim milletin canına kastet işe yaramaz, ama cebindeki parasına kastedersen bir anda eğitime açık hale geliyorlar.

Tabi biber gazına nazaran arkadaşımızın görüş kabiliyeti olacağı için plakayı alırsa yandın

En iyisi önce biber gazı sonra ön camı indir, oldu olacak kafa göz gir adama.

Eğitim Şart!!!

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    arkadaşlar, iyi güzel de bu sefer motorcuların hepsini hedef göstermiş olmaz mıyız sizce? adamlar sizden sonra muhtemelen ilk gördüğü motorcuyu alır altına...
    ha illa fikir derseniz genelde moda olan cepte çelik vida taşımaktır. arabanın yanından geçerken kaput üstüne doğru bırakınca vidalar ön camı tuza çevirir. ama bence pek hoş şeyler değil bunlar.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Taksi ve minibüs trafiğin kabusu... 100 tanesine sorun eğitimi nedir veya daha önce hangi işi yapmış... yok abi valla uğraşmayın arkadaşlar olmaaaazz hiç ümit yok adam olmaz bunlar...

( Bu arada bu işi meslek edinip işine ve çevresine saygılı şöförleri bu konu dışında tutuyorum. Ama malesef %99 kadarınız kötü be kardeşim)

Çevresine saygı göstermeyen bütün şöförleri kınıyorum..Taksici..minibüsçü..2 teker 4 teker fark etmez.
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

cyrano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    minibüs yolunda bir minibüsçüyü indirirseniz anında 4-5 minibüsçü oluyorlar. birgün motorcular da böyle olacak, eminim, hızla çoğalıyoruz.
    "Rüzgarı yanaklarında hissedemedikten sonra, kanatların olması neye yarar" (City of Angels)

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    salihgureli, Kardeş geçmiş olsun

Bu tür olaylara genelde Motorculara bakıs acısı yüzünden eğitim eksikliğinden dolayı devamlı şehir içinde bende karşılasmaktayım. Fakat tek amacım bu altımızdaki aletlerinde birer motorlu arac oldugunu Sayın 4 tekerlere öğretmek.

Bu aralar benimde biraz kafama takıldı yolda seridimde giderken önümde trafik akarken gidecek yer yokken arkamdan ısrarla calan kornalar yol istemeler yani motorlu aractan saymayıp çekil demek isteyenlere fena halde taktım yolu ortalayıp gidiyorum inadina anlasınlar...

Yine böyle bir gün 4 Şeritli uzun bir caddede 2. şeritte trafigin durumuna göre 70 km hızla ilerlerliyordum yol güzel aynaları kontrol ediyorum sakin sakin gidiyorum birden bire sağımdan kırmızı bir honda civic fırladı tekrar sola önüme gecti bu arada ben ne oldugunu anlamaya calısıyordum ki arkadaslar saga sola makas atarak gittiler bu arada arkalarından korna felan caldım ama kaptırmıs bi kere. Şeytan işte git yakala şunu dedi bastım gaza ilerde trafik sıkıstı ve durmak zorunda kaldılar yanaştım camlarına egildim içerde 4 adet genç şöför. Arkadasa dikkat edin dedim bizleri asfalta yapıştırmaya niyetinizmi var dedim sende kenardan git ozaman allah allah dedi yani bu çoçuğa ne yapayım simdi ben Anlayış genclik hız tutkusu dikkatsizlik hersey var
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Yok artik
    bu tür durumlar için söyle bir fikir gelistiriyorum ama olurmu bilmem kanunlar o anda ne kadar etkili olur...

Fikir : En yakındaki polis ekibinin yanına yanaşıp, tehlikeli araç süren kişinin plakasını verip, kendisinden adam öldürmeye teşebbüs ten şikayetçi olmak... Şahit istenirsede direk motosiklet.netten iki üç kisiye telefon açıp yardım istemek ( ki ben koşarak gider şahit olurum.)

Eh artık geriside polis ve devletimizin bu konuda ne kadar hızlı çözüm bulacağına kalıyor...

Rakı içenler öldüde, su içenler ölmedimi?

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    CaramoN, destek olmak iyi güzel de söylediklerin objektif olma kriterlerin hiç uygun değil. Mahkemede olayı bir de sen anlat dediklerinde çelişkili cevap verirsen (ki orada olmadığın ve olayı görmediğin için bu çok güçlü bir ihtimal), yalancı tanıklıktan kendini bir anda sanık tarafında buluverirsin, ona göre!

Burada bize düşen, ancak böyle bir olaya tanık olduğumuz zaman, eğer arkadaşımız haklı ise (öyle ya, hatalı biz de olabiliriz) sonuna kadar destek vermek, ucunda mahkeme varsa bile..

naapsam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun 250
    salihgüreli demiş ki ,

Ya arakadaşalr aranızda hiç taksici yada dolmuşçu döven varmı ?hergün aynı şeyler ya taksici yada dolmuşcu kendi şeridimden gidiyorum sabah insan kılığından çıkmış bi taksici müşteri almak için birden önüme kırdı arkamda kız arkadaşım vardı bide neyse kurtardık,adamın yanına yavaştım öldürücenmi beni dedim "ölmeyecan o zaman " gibi saçma sapan türkçeyle alakası olmaya n bişeyler söyledi ,bende söylenip bastım gittim (kesinlikle küfür etmedim)bittimi ? bitmedi ......adam beni sıkıştırmaya devam etti bi taraftanda" senin cigerini sökerem haa" gibi gene türkçe olmayan bişeyler söyledi ben bu adamı niye öldürmedim
    1- arkamda kız arkadaşım vardı ve çok korkmuştu
    2-ehliyetim yok en ufak bi polislik olayda motor bağlanıcak
    bende bi çözüm buldu "BİBER GAZI" artık sabrım kalmadı adamlar canıma kast ediyolar bana bişey olmasındansa kendini bilmez aşağılık serserilere olsun daha iyi.
    [/quote]

salihgüreli öncelikle büyük geçmiş olsun, bu davranış eminim ki hiç kimseyi şaşırtmamıştır ve kızmakta da çok haklısın. Bu ülkenin taksi, minibüs, kamyon, otobüs ve diğer profesyonel !!! araç kullanıcıları ne yazık bir çok zamanda bir kasap gibi davranıyorlar. Bu sadece motorsiklete de özel değil. Büyük araçlar küçüklere aynı davranışı yapıyor. Ancak ne olursa olsun burada gerek senin söylediğin gerekse bazı arkadaşların söylediği davranış tarzı hem doğru değil hem de yine kendinizi sıkıntıya sokar. Ülkemizde son yıllarda artık odalar ve dernekler sınırlı da olsa etkili olmaya başladılar. Bu davranışlara maruz kaldığımızda veya gördüğümüzde durumu aracın plakası ile birlikte ilgili odaya bildirmeliyiz. Bununla da yetinmek doğru değil bu durumu emniyete de bildirebiliriz. Bununla da yetinmeyerek basına da bildirebiliriz. Sonuç olarak bir arkadaşın dediği gibi "eğitim şart" ama bunu en sağlıklı yolu kamuoyu yaratmaktır. Ülkemizde bu oluşum başlamıştır ve sürmelidir.

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abim çok geçmiş olsun,bir de şöyle bir durum var 100 de yüz haklı olsan bile ehliyetin olmadığı için haksız bir duruma düşülüyor sen haklısın cezayı ödeyen de sensin Dövecen kaçacan

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    kırtasiyeden 1 ytl ye bir avuç misket aldım.. çok etkili...

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    abi al sen spreyi çok etkili sık kaç oda acı içinde kıvransın yarım saat kuzen denedi ordan biliyorum
    ERASER WİLL COME BACK

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    powerbyaydin, delikanlı adam sprey mi taşırmış yanında , kaçmayacaksın madem sıktın durup dövüşeceksin . Hı bu arada size o spreyle ilgili bir maceramı anlatayım. Babam Belçikadan o spreyler daha Türkiyeye gelmeden önce bir tane getirmişti iş gezilerinin sıklığı dolayısıylada anneme bırakmıştı. Neyse ben tabii bu spreyin marifetlerini öğrendim annem yatağın altına saklıyordu yerinide öğrendim tabii , bizimkiler bir gece dışarı gezmeye çıktı ablam ve ben evde yanlız kaldık ve ben koştum spreyi aldım yatağın altından. Yaylı bir kapayı vardı altında da o pasınca püskürten zımbırtısı ablamla yan yana oturuyorduk ve spreyin azını suratımıza doğru çevirdik (iki tane çocuk düşünün kafalarını yan yana birleştirmiş bön bön bir noktaya bakıyorlar aynı öyle bakıyoruz spreyin azına) neyse babam "15 kere kullanım hakkı varmış yani 15 kere sıkılabiliyormuş" demişti anneme ve bende düşündüm "ya 1 kere sıksam kim anlıcak sayacaklar mı sanki hem 15 kere kaç parmak aluyor ki" diye (o zamanlar 4-5 yaşındaydım sanırım) neyse ama yaktığını hatırladım ve temkinli bir biçimde tetiğin sertliğini ölçerken birden birşeyler oldu ve ablamla ben çığlık çığlığa sağa sola kaçıştık ama suratım nasıl yanıyor ablam ve ben apartmanı birbine soktuk neyse 1 saat sonra acısı hafiflemeye başladı 3 gün suratımız kıpkırmızı dolaştık o gün bu gündür sevmem spreyi falan ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    kuzende motor kullanıyor tur otobüsü sıkıştırmış, adamla ağız dalaşı yaparken bu dayanamamış sıkmış otobüsün içine sıkar sıkmaz tüymüş tabii ilerden gördüğü kadarı ile esnaf şöferle beraber turistlerinde yüzünü yıkamak için seferber olmuş
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler