Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nazar boncuğu yerine 9 mm zincir...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşey bir yana da asma kilit yerine şu içten geçmeli kilitlerden taksaydınız daha iyi olmazmıydı Asma kilitler hakikaten güvenli değil,basit bir demir çubuk parçasıyla bile gözümün önünde koca kilidi açtılar,o günden beri asma kilitlerin varlığına inanmam
    Şunlar daha güvenli geliyor bana(en azından asma kilitten daha güvenli geliyor diyeyim);

Bunların çivi anahtarlısından kullanıyoruz,şimdiye kadar bir sorun yaşamadık(kepenklerde kullanıyoruz).Tabi deneyen oldu mu olmadı mı bilmiyorum,deneseler bunu da açarlardı heralde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ben 10 ytl ye aldığım kalın çelik halattan yapılmış kilitten kullanıyorum anahtarı bilyalı içimi biraz rahatlatıyo yarın fotosunu koyarım baya sağlam bişeye benziyo motoru kilitledikten sonra ALLAH a emanet ediyorum
    hırsız arkadaşlar öbür tarafta yanarsınız bu dünya yalan dünya boşwerin elalemin alin terini çalmayı..

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Vallaha benım motor boyacının dukkanında ewın tam karsısında uzerınde carsaf yatıyo olece butun mahallenın motorları orda garajın kapısının tam onundede ev var vallaha gecelerı motor getırsen sokamazsın oturan kısı hemen cıkıyo bırazda cınsler kalın zıncır uzerınde derı dıktırcen ucları acık gergın bırakcan aslan kılıt takıcan dısk kılıdı dısarda kalıyorsa

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Su an tatildeyim arkadaslar. Bunu cep bilgisayarimdan yaziyorum. O yuzden fotograflar birkac gun sonra gelecek. Katkilariniz icin tesekkurler.
    Üç boyoz bir kola

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Eyong arkadaşımıza teşekkürler...

Arabalar için kullanılan baston kilit fikrini çok beyendim. Arabanın bagajında kullanmadığım bir baston kilidim de vardı. Hemen uyguladım. Baston kilidin kilit kısmını motorun gövdesine ucu açık ayak kısmını ise motosikleti yanaştırdığım duvarın demirine taktım. Ucu açık olan tarafı çıkarılmaması için motoru duvara sıfırladım. Ayrıca direksiyon kilidi, disk kilit, ve halat kilit hırsızlar için caydırıcı konumda. Gerçi bu kadar kilidi takarken komşulardan utanıyorum, "Üç kuruşluk motorunu amma da koruyor adam" diyorlardır diye.Neyse bir de branda çekiyorum. Artık hırsızın epey bir riski göze alması gerekiyor. Fikir için Eyong arkadaşa teşekkürler.

Motosikleti
    Xmax
    www.imageshack.us

Evin önünde kilitlenmiş hali...

Yeni dünya ağacına bağlamışım, kilit zayıf, onu da kuyumcu kilidi ile değiştireceğim...

Kuyumcu kilidi ile arka tekerlek bağlı. Temas alanını bisiklet içlastiği ile kapladım...

Detay...

Disk kilidinin de zararı yok...

Brandayı da çektik mi hem üşümez, ıslanmaz, hem de hırsızların gözünden uzak...

Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    bu kilidi kesmek çok kolay rigel, yer de öyle salık durduğu için çat diye kırıverirler yahu

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı mizu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kilidi kesmek çok kolay rigel, yer de öyle salık durduğu için çat diye kırıverirler yahu
    Biliyorum, ama ilk resimde görülen pencere apartman görevlisinin oturma odası, hemen yanı da yatak odası, ve her zaman evdeler... Ayrıca burası bir sitenin içi ve kapı elektrikli otomatik... Bunlar olmasa herhalde motor almazdım...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    kawasaki er5 -special cros 250cc
    ARKADAŞLAR HIRSIZA KİLİT DAYANMAZ en iyiçözüm motora elektrik akımı ver bide gözle görülür DİKKAT ÇARPAR yaz olsun bitsin hee merak iii değildir...
    GAZA GELMEYELİM.AMAN...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.imageshack.us

Evin önünde kilitlenmiş hali...

]
    bu ağaç kendini zor taşıyo bi baltalık işi var...

şu tarz zincirler kalmadı ...zamanında biz bunlara bağlardık kağnı arabamızı...gencler bilmez...

http://www.sislibelediyesi.com/yeni/...muze/muze8.jpg

sipariş için bu linke...

http://www.istanbulzincir.com/
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BMW R1200GS - Goldwing Honda
    O motorun ilersinde torba depolanmis yer nedir mesela oraya girmezmi. Amma iyi olurdu .
    [B]RoSPA RoADAR Member[/B]
    Hoscakalin, Motorunuzun ustunde Mutlu kalin.

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    gerçekten hırsıza kilit dayanmaz ama önlem almadan da olmaz...ben giriş katta oturuyordum makineyi eve sokuyordum akşamları üşümesin diye şimdi ordan çıktım kapısı olmayan bi kapalı parkı(kapısız nasıl kapalı park olur bende anlamadım)olan eve geçtim ... yeni makinayı alınca ne yapıcam bakalım olmazsa hayrıma otoparka bi kapı yaptırayım
    İMZA:BİR DOST

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Cosmos60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorun ilersinde torba depolanmis yer nedir mesela oraya girmezmi. Amma iyi olurdu .

Orada benim de çok gözüm var, ama vermezler. Apartmanın kömürlüğü, o torbalar da kömür...
    Üç boyoz bir kola

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bu kilidi yeni aldım fakat hırsıza ne kadar dayanır bilmem bisiklet aksesuarcısından 10 ytl ye aldım..

akşam kilitleyip ALLAHa emanet ediyorum kafam rahat..

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Yusuf abimin bi lafı var çok hoşuma gitti HELAL MAL'a HİÇ BİŞEY OLMAZ ! ben katılıyorum bu söze

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bende MasterLock'un 5. seviye olduğunu iddia ettiği boncuklu-silindirli falan giden kiliti var, bir de 20 liralık çakma bisiklet kiliti. Motoru kaldırıma çekiyorum, elektrik direğine çift halat bağlıyorum, üzerine branda örtüyorum. Babam da arabayı motorun önüne çekiyor, babamın arabanın önüne de komşum midibüsünü parkediyor Kilitleri kesmek çok zor olmasa da arabanın üzerinden atlatmak biraz zorlar, hele ki minibüsün üzerinden geçirmek baya kasar Ama azimli bir hırsızın başarmayacağı şey değil...

kale kilit olucak. yani kaliteli kibrit kutusundan büyük bir kilidi değil çekiç değil cekiç balyozla bile acamaz kimse...yamuluyo gene açılmıyo garanti tekrar adiyorum kaliteli olucak kaliteli bir kilit en az 30 40 milyondan başlıyo
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Ben motora 200-300 ytl lık masraf edıcegıme onun yerıne demırden bır garaj yaptırırdım
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    İyi oldu bu başlığı gördüğüm. Nazar boncuğunu taktım hemen motoruma. Unutuyodum ne zamandır...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler