Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İç Don

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Merhabalar,

Soğuktan korunma konusunda birçok konu açılmış olduğunu biliyorum. Hatta o konulara oldukça yoğun katkımda olmuştur. Bu kez sizlere bu sabahki deneyimimi aktarmak istiyorum.

Birçoğunuzun bildiği gibi otomobilim yok. Yaz, kış, yağmur, çamur demeden işe, gezmeye, her yere motorla gidiyorum. İzmir çok soğuk memleket olmasa da sabah ayazı oldukça rahatsız edici. Senelerce bisikletle işe gidip gelen birisi olarak baya bir termal alt üst koruma giysisi stoğum mevcut. Bisikletle giderken siyah, ince, pahalı kayak ve outdoor sporlar için üretilmiş olan termal korumalar süper oluyordu. Motosiklete başladıktan sonra işportadan 3-5 kuruşa aldığım alt üst yün iç donlar (gülmeyin, bunlara annem böyle derdi eskiden) işimi çok iyi gördüğü için, bisiklette kullandığım uzay çağı malzemesi termal protectionlara hiç işim düşmedi. Bu sabaha kadar da özel termallerin yün iç dondan çok daha iyi olduğunu düşünüyordum. Bu sabah salon penceresinin hemen dışına koyduğum termometremden havanın -1 derece olduğunu (İzmir'de bu senenin rekor en düşük sıcaklığı) görünce, "aha işte termalleri bugün giymek lazım" dedim kendi kendime. Daha evin önünden ayrılır ayrılmaz bacaklarımın ön tarafları üşümeye başladı, ardından otobanda 90-100 lere çıkınca uyluklarım donmaya ve ardından yanmaya başladı. Allah'tan dizlikler biraz rüzgarı kesiyor da işe kadar gelebildim. İndiğimde düzgün yürümem bile zorlaşmıştı. Halbuki geçen sene çok daha soğuk havalarda yün altlığım beni hiç üşütmemişti.

Net olarak söylüyorum ki, termal alt üst pahalı malzemeler bisiklet veya doğa yürüyüşünde işe yarayabilir, ama motosiklette asla hiçbir yardımı yok. En iyi ısıtan, alt üst takımı 10 milyona satılan streç şeklinde, askerlerimizin de giydiği yün İÇ DONLAR..! Tuhafiyecilerde, asker malzemesi satan yerlerde, işportacılarda bulabilirsiniz, hem çok ucuz, hem çok rahat...

Okuduğunuz için teşekkürler.
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rigel bilgilendirdiğin için çok sağol.. güzel bi deneyim olmuş.. bende izmirdenim ve bahsetmiş olduğun iç donu normal dükkanımın içindeykene bile giyiyorum ve harika ısıtıyor hele birazda sürtünme oldumu ohh deme keyfine klimalı gibi

edirne uzunköprüde askerlik yapmıştım ve aynen dediğin gibi asker iç donları harika ısıtıyordu.. demek istediğimde deneyimini onaylıyorum.. bilgin için tşkler
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    bilgi için çok teşekkürler.tamda cumartesi termal içlik alıcaktım.ama vazgeçtim.
    Drift Religion

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Şahane paylaşım, aktarım
    Yalnız ben içdonu geyinince, lastikli bel kısmı pantuldan dışarı taşıp mideme kadara çıkıyor Derste tahtanın üst kısmına bişiyler yazarkene de kazak sıyrılıyor, içdonu malzemesi televolelik oluyor, sınıf kıkırdamaya başlıyor
    yinede içdonun üzerine ben de tanımam arkadaş
    Poturdak

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahane paylaşım, aktarım
    Yalnız ben içdonu geyinince, lastikli bel kısmı pantuldan dışarı taşıp mideme kadara çıkıyor Derste tahtanın üst kısmına bişiyler yazarkene de kazak sıyrılıyor, içdonu malzemesi televolelik oluyor, sınıf kıkırdamaya başlıyor
    yinede içdonun üzerine ben de tanımam arkadaş
    Heh işte, ben de tam bu sakıncasından bahsedecektim unuttum Çok sakat görünüyor pantolonun üstüne çıktı mı...

Ağzına sağlık..
    Üç boyoz bir kola

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ıc don gıyın arkadaslar...askerde cok ıyı ısıtıyordu...ya...
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    thermal in daha iyi ısıtması gerek miyor mu "teknik" olarak, ne garip iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    iyi bari bende o dondan alıyım =)) bilgin ve paylasımın için saol rigel =))

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Süper konu başlığı yapmışsın Rigel

Şaka bir yana bende kullanıyorum,sadece motor kullanırken değil soğuk ortamlarda çalışan arkadaşlar sürekli giyebilir,bütün arkadaşlara tavsiye ederim.Estetik olarak biraz problemli ama hasta olmaktansa giymek en iyisi...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mizu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    thermal in daha iyi ısıtması gerek miyor mu "teknik" olarak, ne garip iş
    termalin en büyük özelliği hareket ederkenki oluşan sürtünmeden kıyafet içindeki sıcaklığı tutması yani iç sıcaklığı muhafaza ediyor.. ama biz termali dışardan soğuk gelmesin mantığı ile giyiyoruz halbuki motor üstünde hareket edemediğimiz için bi sürtünmeden doğacak sıcaklık olmadığı için ve motorda giderkendi vuran rüzgarın etkisiyle termalin pek bi etkisi kalmıyor..

şöyle özetlersek termal klima çalışan bi odada kapıyı açık bırakmak gibi bişey
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    iç don oldukça paratik bir çözüm, çok da faydalı ayrıca yün oldukları için sağlıklı da. artık bu konudan sonra motosiklet.net üyelerini donlarından tanırız soğuktan korunma için biraz pahalı da olsa kayak pantolonları da iş görür sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    kayak pantolunu ıcten olsa guzelde onuun ustune kot gıysen dap dar gıy ısstersen pacalı don tercihimdir

Motosikleti
    honda xl 200
    kayak pantolonu giydiğinde başka şey giymene gerek yok ki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    ee bılıyorumda arkadasım kayak pantolonunu her motora bındıgındemı gıyceksın? mıllet zaten altına gıydıgın kot un yada baska bı pantolonun ıcıne gıymesı ısınması ıcın fıkır uretmeye calısıyo...saygılaarrr...

Motosikleti
    honda xl 200
    konu soğuktan korunma. alta ya da üste giyim meselesi değil. kayak pantolonu kullanan arkadaşlar işi çözmüş. tabi tercih meselesi ister don giy ister pantolon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    iste o doğru kım ne gıyerse gıysın banane alla alla ya

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    şu don olayı büyük sıkıntı böyle paçaları kıvırıp çorapın içine sokmak acayip rahatsız edici bi olay

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    üşümekten iyidir ama =)) bırak sok corapların arasına daha ıyı

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üşümekten iyidir ama =)) bırak sok corapların arasına daha ıyı
    Evet üşümekten bin kat iyidir

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rigel paşam..
    Deneyimlerin ve bu deneyiminden çıkardığın sonuç bence bu kışın günlerinde
    içimi ençok ısıtan sözler oldu..
    Malum yaş biraz ilerledi ve ben 3 senedir bu iç fanila takımını kullanıyoum..

Hem görevde hemde motosikletlerde beni en iyi onlar koruyor yalan yok..
    Daha önce bazı termal giysiler almıştım ve bu iç fanila takımını alıp kullandıktan
    sonra dolabımda termaller atıl vaziyette durur oldu..
    topic için teşekkürler paşam..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler