Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el motor alıyorum,devir işlemleri..vs. hakkında bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sLaPdAsH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2005
    2. el ybr alyrm gözüm korktu bana biraz anlatabilir misiniz şu işlemleri?
    Ruhsatı üstüme almak için ne yapmam ve tam olarak ne kadar harcamam gerekiyor(150-200 arası duymuştum ama..)?,satıcıya ödemeyi ne zaman -işlem öncesi,sonrası- ve ne şekilde yapmam gerekiyor? vee daha bilmem gereken neler var?
    Saolun yardımlarınız için şimdiden ...
    Eger bir yerde küçük insanlarin büyük gölgeleri olusuyorsa, orada günes batiyor demektir. (Çin Atasözü) --Karacoban\'a teşekkür--

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bunu daha öncede birçok kişi sordu ve forumda mevcut, ama birde senin için yazayım. Notere gitmeden önce motorlu taşıtlar vergi dairesinden temiz kağıdı alıyorsun. notere gidiyorsun. işlemler yapılıyor. nüfus cüzdanı istiyorlar. para ödeme işine gelince , bu tamamen karşılıklı güvene bağlı bişey. en iyisi notere götür parayı, orda işlemi yap parasını ver.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    ybr 2005
    forumları inceledim ama gözden kaçırmşm sanrm
    saol danger yardım için ..
    Eger bir yerde küçük insanlarin büyük gölgeleri olusuyorsa, orada günes batiyor demektir. (Çin Atasözü) --Karacoban\'a teşekkür--

kabir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    temiz kagıdını motorun sahibi alıyo senin ilgin yok ayrıca noter isi benim 180 tuttu
    bide 140ta plaka devir isleri tuttu
    ::::::::::GALLOWS:::::::::::::
    THRASH TILL DEATH

Motosikleti
    ybr 2005
    Noter bekledigimden fazlaymış yaa

Peki ben temiz kagıdın satıcıdan aldıktan sonra mı yapıcam noter işlerini bir de o kagıt bende kalıcak sanrm temiz kagıdı..

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    spladash , bu konu teknik bilgiler bölümünde kouşulmuştu sanırım, ama boşver .

temiz kağıdını satıcı veya sen ruhsatla birlikte giderek motorlu taşıtlar vergi dairesinden alıcaksın, sonra ordan notere gideceksin o noterde kalıyodu galiba ama o önemli bişi değil sadece noterin işlem yapmadan önce aracın vergi borcu veya trafik cezası borcu olup olmadığını öğrenmesi için. eğer öyle bi borç çıkarsa ödemek gerekiyo ööyle veriliyo kağıt.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    ybr 2005
    danger çok teşekkürler ...

dün tüm işlemleri halletm motoru aldm bi tanıdıktan da kısa bi ders..ehliytm çıkmadı çünkü henüz..

Bir süredir üyesi oldugum motorsiklet.net artık daha da anlamlı çünkü motorum var!!

Tüm yardımlarınız için teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    rica ederim ne demek

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    sLaPdAsH, Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler