Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Benzinlikte Dönen Üçkağıtçılık !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Selam arkadaşlar bugün Sabah Honda Cbr 125 repsol motorumla Bozcaadaya gitmek üzere yola çıktım ve Çanakkale İntepe mevkiindeki Yüksel petrole uğradım ve depomu doldurayım dedim.18-19 yaşlarında bir delikanlı plakamı fatura cihazına yazdı ve depomu doldurmaya başladı ve birde ne göreyim hortumun ucundan resmen hava ve benzin beraber geliyor ,o kadar hava basıncı geliyorki deponun içerisindeki benzin dahi dışarıya damla damla fırlıyordu.Ben hiç sesimi çıkarmadım ve her ne ise depo doldu ve pompaya baktığımda verilen benzin miktarı 11,630 LT ve tam olarak 35,70 YTL tuttu ,,hehe şimdiye kadar 29 YTL den fazla hiç para vermemiştim hemde full depo doldurulunca hadi buyur buradan yak bakalım şimdi !!!adama dedim kardeşim pompanızda sorunmu var ,yok dedi genç şahıs ,bende bunun üzerine yetkili kimse çağırın gelsin dedim ve ondan 2 yaş büyük bir delikanlı geldi ve dedim ben bu fatura tutarını itiraz ediyorum,siz remen benzin yerine hava basıyorsunuz dedim.Oda bana demezmi kardeşim işte fatura işte verilen benzin miktarı diye çıkıştı aklı sıra.Bende hemen sıra ile kendisine gülerek honda cbr 125 kullanma klavuzunu gösterdim ve bu motorun deposu 10 LT yedek depo da dahil olmak üzere benzin alır ve siz nasıl olurda üstelik benzin depom 4/1 inden fazlası dolu iken bu kadar benzin basabilirsiniz dedim.Oda kardeşim ben anlamam ödeyeceksin dedi.(Tabii ortalık kızışmaya başladı)Ödemiyorum çağır jandarmayı gelsin (Orası jandarma bölgesidir) dedim bu sefer jandarma ne yapsın dedi.O zaman maliyeyi çağırın dedim ve dayanamayıp kimliğimi çıkardım (askeri personel) ve tutanak tutun dedim ve parayı vermeden gitti deyin veya kaçtı deyin dedim ve bu arada cbr larda yeni benzin doldurulunca ve kontak eğer açılmadı ise en son ne ise benzin durumunu gösterdiği aklıma geldi ve çantadan fotoğraf makinemi çıkartıp benzin göstergesinin fotoğrafını çektim ve adama bak şimdi benzinim ilk geldiğimde bu kadardı yani 1/4 ten fazla ve kontağı açtım gösterge yükselmeye başladı ,,,tabii adam neye uğradığını şaşırdı ve döndü bu sefer yanındaki gariban pompacı gence ve kardeşim ben sana demedim mi bu pompayı benden habersiz kullanmayacaksın (demekki o pompada hile var) bende kardeşim al şu paranı dedim ve çıkardım yaklaşık 18-20 ytl fazladanda olsa 35 ytl yi verdim Ve oradan ayrıldım.....Olay yarın sabah itibari ile elimdeki delillerle beraber Cumhuriyet savcılığına ve maliye denetim ekiplerine bildirilerek yasal işlemleri başlatılacaktır.
    Lütfen sizde bu konulara dikkat edin ve bu tarz hırsızlıklara ve kaçakçılıklara göz yumdurmayın.Saygılar...

Benzin almaya girdiğimde deponun durumu ve cbr lar da kırmızı çizgide hala 2 lt içerisinde benzin bulunduğu yazdığından gerisini siz hesaplayın.

AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Dedektif gibi çalışmışsn valla. Tebrikler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vay üçkağıtçı vay.
    May the Force be with McLaren Mercedes

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüketici hakkı ve hakkını arama diye buna denir, tebrikler

tebrikler ama coktan pompayı duzeltmıslerdır.bu hılekarlar heryerde var.hırsızlık kanımıza ıslemıs.umarım sonuc alırsınız

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    işte bu duyarlılık olursa böyle üçkağıtçılar yok olmaya mahkumdur
    helal olsun abicim !!

er5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er5
    tebrıkler dostum sıkayetınde gerı adım atma sonuna kadar gıt bırılerı bunalrla ugraşmalı cunku

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    daha dün akşam konuştuk, aynı sebepten dolayı Thai de şirinevler opet'i dava etmiş, haftaya duruşması varmış. iyice üçkağıtçılığa vurdular işi...
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Tebrikler güzel köşeye sıkıştırmışsın

Ama çektiğin depo fotoğrafı hiçbir delil oluşturmaz. Gerçi kullanma kılavuzu ve benzin faturası bile yeterli
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    HAKKATEN 10ltrelık depoya 11 lıtre koymus helal olsun hemde ceyrek depo varken..kutlamak gerek..ınsanlar tuttugunu öpüyo galba oralarda
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Helal be abi, çok güzel iş yapmışsın
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Allah ağızlarından burunlarından getirir inşallah..Şerefsizlik ve namussuzluk almış başını gidiyor.....Ancak gözleri 1 pençe toprakla doyar...

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Geçen sene shell istasyonlarında bidona dolum yapmayı yasaklamışlardı, hala da bir çok değişik istasyonda "yassah hemşerim bidona koyamayız" diyorlar.

Bence bu uygulamayı hacmi belli olan bidona eksik benzin pompalandığı anlaşılmasın diye icat ettiler.
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    sen iyi kurtulmusun bu ückayitcidan. ama diyer kurtulamiyanlari da düsün ve IHBAR ET!!!
    all you need is love

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Seni kutluyorum . ayakta alkıslıyorum hakkını arama diye buna denir . Bende birkez arabaya benzin aldım 30 ytl bastılar . Kontagı bi actım sanki hic benzin almamısım . Sizin gostergeniz bozuktur beyfendı dediler. (2004 yılında 2004 model arabanın gostergesi bozuk olabilirmi. ) az ilerde baska bi benzinlige mecburen yanastım 30 ytl benzin aldım . sonra kontagı bi actım benzin dolmus iki kademe yukarda gosterge. İcimden beduuaları sıraladım ama senin gibi hakkımı aramadım . keske arasaymısım ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    ne yapacaksın. şikayet edecekmisin

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Helal olsun. Herkes hakkını savunsa adaletsiz iş yapan kalmaz.

Ben daha önce akaryakıt istasyonlarında çalıştım. Yakıt pompaları belirli peryodlarda kontrol edilir, mekanik ayarı vardır ve bayiler kendileri bazende sanayi bakanlığı ekipleri kontrol ederler.
    Her gün istasyonlarda kalan yakıtın kontrolü yapılır ve eksik fazla tespit edilir. Kesafetten dolayı hiç bir zaman yakıt litresi tam tutmaz. Ama çok fazla eksik yada fazla çıkmaz. Eksiklik veya fazlalık anormal bir şekilde oynarsa pompa arızalı demektir ve kontrol ettirilir. Bu yapmıyorsa istasyoncu; arkadaşında ispatladığı gibi, hırsızlığa alışmıştır.
    Free Motorcycle Team

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    ARKADAŞLAR!!
    istanbul'da çoğu benzincide durum böyle..böyle bir durumda hemen EPDK (Enerji Piyasasi Denetleme Kurulu) ya durumu ihbar edin.Geçenlerde 5lt lik benzin bidonuna benzin aldım ve 5,75 lt koyabilmeyi başardılar (%25 yapıyor neredeyse) böyle bir durumla karşılaşırsanız kesinlikle ihbar edin..cezası çok büyük (500.000 ytl kadar cezası var) yolunacak kaz değiliz..
    bende merak ediyordum niçin bazı firmalar benzin bidonuna benzin koymuyor diye

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    bu şerefsizler hangi firmanın benzinini satıyor. bilelimde bizde yanlışlıkla onlardan benzin almayalım. pompasını kontrol etmeyen firmadan hayır mı gelir.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    Geçen sene shell istasyonlarında bidona dolum yapmayı yasaklamışlardı, hala da bir çok değişik istasyonda "yassah hemşerim bidona koyamayız" diyorlar.

Bence bu uygulamayı hacmi belli olan bidona eksik benzin pompalandığı anlaşılmasın diye icat ettiler.
    Bu uygulama sadece Shell istasyonları için geçerli bir uygulama olmayıp sadece terör olaylarını engelleme amaçlı yapılan bir uygulamaydı. Ayrıca isatasyonlarda hala bidona benzin uygulaması devam ediyor yalnız müşterinin istasyonun bağlı bulunduğu ilçe karakolundan yazılı izin alınması şartıyla.

Şimdi olayı şöyle anlatıyım bir istasyoncu olarak sizi aydınlatmak istedim. Yeni sistemde kurulan tüm istasyonlar dalgıç motor sistemi ile çalıştığı için bu bahsettiğiniz mümkün değil tanktaki mal bittiğinde bu tür pompalar otomatik olarak mal vermez ve brody dönmediğinden sayaç da hareket etmez. Fakat daha önce kurulan santifruj sistemli istasyonlarda bu mümkündü bu motorlar hava tahliyesi yapmak zorunda olduğu için eğer havalandırma bacaları tıkalı olursa havayı tabancadan atarlar ve brody'de çevirerek sayacın dönmesine sebep olurlardı. Fakat buna cesaret edecek çok fazla istasyon olduğunu zannetmiyorum heleki yazar kasa uygulamasına geçmiş bir firma ise hiç cesaret edemez. Zannediyorum bahsedilen istasyonun havalandırmada bir sorun olmuş olabilir amacım kimseyi korumak değil fakat konuyu teknik olarak anlatmak istedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler