Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet aldım fakat sorunlar buyuk kafam karısık

Motovento
    REKLAM ALANI
    canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    mrb arkadaslar...
    çarşamba gunu yenı bi motosiklet aldım fakat cok buyuk bi sorunum var...benım aldıgım motor baska bir şahıs uzerine kayıtlı ama ben motoru baskasından aldım..motorun bi sorunu derdi yok borçları muayenesi falan tam yapılmıs...motoru ustume almak ıstediğimde benım aldıgım kişi "ruhsatta adı geçen kişi motorun satısını vermiyo" dedi...şimdi ben kendimi agırdan satyorum...ama korktugum bişey var ruhsat ve motor bende...insan hali biliyosunuz kimin ne yapcagı bellı olmaz...ben motoru aldıgım kısıyle aramda sözleşme yaptım ama ruhsat sahibini hiç gormedim...yarın oburgun ruhsat sahibi benım motorum çalındı diye bildiri yapsa benım basım yanarmı ben motoru aldıgım kısıyle yaptıgım sozleşmeyı gostersem durum ne olur kafam cok karısık..yemın ediyorum motor aldıgıma sevinemedim bile...binip bi tur atayım demek bile gelmiyo içimden...aklım cok karısık...yardım lütfen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    motorun hayırlı olsun kazasız sürüşler dilegiyle ama senin sorunlarının çözümü hakkında bilgim yok yardımcı olamicam
    2bin7 HONDA CBF 150 (34 EN 6186) İSTANBUL- AVCILAR

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    motosikletin fotolarını koycam buraya ama kafam karısık o yuzden bunu bile istemiyorum :(

kumita45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canavar_hk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar...
    çarşamba gunu yenı bi motosiklet aldım fakat cok buyuk bi sorunum var...benım aldıgım motor baska bir şahıs uzerine kayıtlı ama ben motoru baskasından aldım..motorun bi sorunu derdi yok borçları muayenesi falan tam yapılmıs...motoru ustume almak ıstediğimde benım aldıgım kişi "ruhsatta adı geçen kişi motorun satısını vermiyo" dedi...şimdi ben kendimi agırdan satyorum...ama korktugum bişey var ruhsat ve motor bende...insan hali biliyosunuz kimin ne yapcagı bellı olmaz...ben motoru aldıgım kısıyle aramda sözleşme yaptım ama ruhsat sahibini hiç gormedim...yarın oburgun ruhsat sahibi benım motorum çalındı diye bildiri yapsa benım basım yanarmı ben motoru aldıgım kısıyle yaptıgım sozleşmeyı gostersem durum ne olur kafam cok karısık..yemın ediyorum motor aldıgıma sevinemedim bile...binip bi tur atayım demek bile gelmiyo içimden...aklım cok karısık...yardım lütfen...

alırken hiçç dikkat etmedin mi bee arkadaşımmm.... bence böleee kafanı karıştıracağınaa motoru geri verebiliyorsan verrr....git adam gibi problemsiz bir motor alll....geçmiş olsunnn...inşallah halledebilirsinnn....
    asla bitmeyen aşk motosiklet aşkıdır

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Anladığım ruhsat sahibi ile sizin aldığınız kişi farklı.

Yahu motoru aldığınız kişi nasıl der "ruhsatta adı geçen kişi motorun satışını vermiyor" diye

Çalıntı veya emanet motor mu satıyor sizin motoru aldığınız bu kişi?!

Hakkaten garip bir durum. Motoru iade edin ve paranızı alın satışını alamıyorsanız.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    ne yapılması gerektiğini işi bilen kişilerden öğren ve hemen davran derim. ama içini de ferah tut, en kötü ihtimalle (tekrar ediyorum bu enn kötü ihtimal) adam "motorum çalındı" dese bile hırsızlık olmaz çünkü anahtarı elden teslim almışsın. bu durumda olay 'hırsızlık' değil 'dolandırıcılık' adına bürünür ve karşılıklı davalar falan açılır o iş uzar. yani "gel bakalım adi hırsız" diye kimse yakana yapışmaz. aynısı başımıza geldi ordan biliyorum. karşılıklı davalar falan açılır iş uzar.. ama kimse de öyle bi kötülüğe kalkışmaz çünkü o işle hiçbir hırsız veya dolandırıcı uğraşmaz bence.

motosikletin fotolarını koycam buraya ama kafam karısık o yuzden bunu bile istemiyorum :(
    arkadaşım nasıl düştün böyle bi hataya
    hukuken o motorun üstünde hiç bir hak iddia edemezsin
    dolandırılmış olma ihtimalin çok yüksek
    ruhsat kimin adınaysa o satabilir sana motoru başkası satamaz
    adam polisle kapına dayanabilir motorum çalındı diye
    motoru aldığın adama söyle paranı geri versin....

ya kusura bakma hevesini kırmak istemem ama durum iyi değil
    inşallah motorun asıl sahibi satışını verir
    inşallah motorun çalıntı değildir.

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapılması gerektiğini işi bilen kişilerden öğren ve hemen davran derim. ama içini de ferah tut, en kötü ihtimalle (tekrar ediyorum bu enn kötü ihtimal) adam "motorum çalındı" dese bile hırsızlık olmaz çünkü anahtarı elden teslim almışsın. bu durumda olay 'hırsızlık' değil 'dolandırıcılık' adına bürünür ve karşılıklı davalar falan açılır o iş uzar. yani "gel bakalım adi hırsız" diye kimse yakana yapışmaz. aynısı başımıza geldi ordan biliyorum. karşılıklı davalar falan açılır iş uzar.. ama kimse de öyle bi kötülüğe kalkışmaz çünkü o işle hiçbir hırsız veya dolandırıcı uğraşmaz bence.
    ya sırf bu işle uğraşan tipler var
    inşallah onlardan değildir
    çalıntı motorları kakalıyorlar böyle:(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeş bunu bize yazacağına motoru aldığın adamı bulup yakasına yapışsan daha mantıklı olmaz mı

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Fulish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bunu bize yazacağına motoru aldığın adamı bulup yakasına yapışsan daha mantıklı olmaz mı

+1

25 characters and more...
    Üç boyoz bir kola

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence iyi düşün.Baştan soğuduğun bir motor alıyosun.Eninde sonunda işler yoluna girse bile makina içine sinmeyebilirde.Hevesini kırmak istemem ama bence ver motoru al paranı.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Öncelikle Motosikleti aldığınız şahısa,motosikletin ruhsat sahibi ile kendinizin konuşmak ve görüşmek istediğinizi belirtin ve görüşmeye bakıp birde onunla görüşün halletmeye çalışın

Motosikleti size satan ve sözleşme yaptığınız sahıs buna yanaşmıyor ve kıvırır gibi veya sallıyor gibi bir şey sezinlerseniz motosikleti iade edin ve paranızı isteyin,yok ben vermem veya bana ne gibi şeyler diyorsa ve sizi başından savmaya çalışıyor ise,satış sözleşmesi yaptım diyorsunuz osözleşme ve varsa şahitler ile birlikte bir dilekçe ile bulunduğunuz yere en yakın cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunun ve bunu yapmaktan da kesinlikle çekinmeyin

size motosikleti satan ve sonrada sahibi satışını vermek istemiyor diye birşey demeye hakkı yok,ha sunuda belirtmeliyimki ruhsat sahibi ile size satan kişi arasında anladığım kadarı ile kesin bir alacak verecek meselesi var ve ruhsat sahibi bu yüzden satışı vermiyor,ve size motosikleti satan şahıs ta bu işten kendini sıyırıp zarar görmemek için bu şekilde bir bahane uyduruyor olabilir

Ve en kötüsü ise, çalıntı bir motosiklet aldınız ve dolandırıldınız..

İnşallah en az maddi hasar ile bu durumu atlatır öncelikle satışı yapar veya paranızı iade alırsınız geçmiş olsun,bayağı uzun işler..
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hiç zaman kaybetmeden sana motoru satan kişiye gitmen ve bu konuyu açığa kavuşturman motorun markası nedir bedeli nedir bilmiyorum ama ağırlığını koyarsan ya satışını yada paranı alırsın ama kanuni olarak bu motorda hakkın yok.Arkadaşlar bence satış alınmadan para ödenmemeli yani para noterde ödenmeli.
    Ayrıca ne sözleşmesi yaptığınıda anlayamadım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

25 characters and more...
    + 1

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Motosikleti aldığınız şahısa,motosikletin ruhsat sahibi ile kendinizin konuşmak ve görüşmek istediğinizi belirtin ve görüşmeye bakıp birde onunla görüşün halletmeye çalışın

Motosikleti size satan ve sözleşme yaptığınız sahıs buna yanaşmıyor ve kıvırır gibi veya sallıyor gibi bir şey sezinlerseniz motosikleti iade edin ve paranızı isteyin,yok ben vermem veya bana ne gibi şeyler diyorsa ve sizi başından savmaya çalışıyor ise,satış sözleşmesi yaptım diyorsunuz osözleşme ve varsa şahitler ile birlikte bir dilekçe ile bulunduğunuz yere en yakın cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunun ve bunu yapmaktan da kesinlikle çekinmeyin

size motosikleti satan ve sonrada sahibi satışını vermek istemiyor diye birşey demeye hakkı yok,ha sunuda belirtmeliyimki ruhsat sahibi ile size satan kişi arasında anladığım kadarı ile kesin bir alacak verecek meselesi var ve ruhsat sahibi bu yüzden satışı vermiyor,ve size motosikleti satan şahıs ta bu işten kendini sıyırıp zarar görmemek için bu şekilde bir bahane uyduruyor olabilir

İnşallah en az maddi hasar ile bu durumu atlatır öncelikle satışı yapar veya paranızı iade alırsınız geçmiş olsun,bayağı uzun işler..

Bu açıklamada çok doğru bir açıklama olmuş...

mondi.playturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151Rs
    mrb arkadaslar...

1........kardeş motorun satışını vermıyorsa neden satıyor motoru ...
    2........motorla kaza bişey olsa adamın ustune gider suc ceza....
    3........ geçmiş olsun para verdıyse sanırım senı amatsoru yaptır dıye vermısler sanırım demıstınya cok pahalı satalım maksuz buda yaptırsın alalım demıstır..

direk sözleşmeleri yaptır ustune gecir yoksa direk emnıyet mudurlugune gotur sana satan kısıyı burda oo olaylar cok olur bır an önce git konuşşş...

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Offf cok tehlıkelı bır durum arkadaslar dogru seyler yazmıslar her turlu sey olabılır belkı senı dahada celallendırıyoruz ama durum gayet karısık ve tehlıkelı parandan da olabılırsın motorundan da motor calıntı ıse sahıbı motoru dırek gerı alır sana para falanda verme zorunlugu yok sende satın aldıgın kısıden almaya calısırsın elınde ne paran kalır nede motorun bence hemen sahıbı ıle gorusmek ıstedıgını belırt yada hemen gerı ver paranı al.Umarım en az zararla ve moral kaybıyla bu ısı atlatırsın.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    dostum sana motoru satan arkadasta motorun sahibinin satis yapabilecegine dair vekaleti varmi..?..bide satisi noterdemi ve sahitlerde varmiydi satis esnasinda bunlar yoksa..bi bardak soguk su ic sen kardes..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..

mondi.playturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sana motoru satan arkadasta motorun sahibinin satis yapabilecegine dair vekaleti varmi..?..bide satisi noterdemi ve sahitlerde varmiydi satis esnasinda bunlar yoksa..bi bardak soguk su ic sen kardes..
    hocam saten adamlar motoru satıyor ama neden ustune almıyor işte orda pürüz var cunku adamlar motoru satmıyor bir kısı aracını sattıgı zaman kardesım hemen ustune al aracı basım belaya gırmesın der ..

saten aracı satan kısı aracı alan kısıyı gecirmedıkten sonra ne işe yararkı ...

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Sen en kısa yoldan motoru iade et. Boşdan yere başını ağrıtma. Bu iş yaş iş.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)