Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet aldım fakat sorunlar buyuk kafam karısık

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    denilecek herşeyi arkadaşlar söylemiş umarım çalıntı değildir.geri verebiliyosan en kısa zamanda ver kurtul.
    ama bu bahane bana saçma geldi açıkçası
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    motorun plakasını yazarsan küçük bi araştırma yaparız...

inşallah parasını vermedin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    motorun satısını üzerine almadan parasını vermeseydin keske plakayı ve gerekli bilgileri yazarsan senin için araştırma yapabiliriz ayrıca 1 trafik takipçisinden kesin yapman gereken konu hakkında bilgi iste 1 trafik memurundan bilgi veya yardım iste insallah çalıntı değildir..
    asıl ruhsat sahibiyle irtibata geç satışını vermiyosa eğer paranıda geri vermiyosa en yakın trafik amirine git
    yapman gerekeni sor gerekiyosa mahkemeye ver..

böyle işler sakat işler bir an önce paranı al motoru ver kurtul yok motoru almaya niyetliysen hevesini kırmayalım kendini sağlama al..

Motosikleti
    rmz 200 gy
    dostumsen doru satınaldıgın adamı bul anladıgım kadarıyla adam senın parayıda ıade atmeye yanaşmayacak gıbı ondan sora ruhsat sahıbını bul oda yanaşmassa dırek polıse gıt dekı bun motorun sahıbı buda bana satan adam parayı verdıkten sora ruhsatı verdı dıye yada kendısıymış gıbı sattı de soradan başkasının uzerıne çıktı de ruhsat sahıbı satış yapmıyor satan adam kayıp de onlar ıkeıke 2 sınden bırını bulur ya ruhsatı alırsın yada satan adamı hırsızlıktan içerıattır paranıalırsın
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Motosikleti
    mondi 150MC
    yaa beyler durum ortada motor calıntı yada bunlar dolandırıcı çetesi...hangi dürüst insan motoru sattıp parasını aldıktan sonra satısını vermezkı kaybedeceği bişi yokkı ortada satmıs motorunu...yada motor calıntı motosikletin 2.sahibi motosikleti çalmış birincisinin haberi olmadan satıyo..bence 1. şahıs ile yuz yuze goruş
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı canavar_hk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar...
    çarşamba gunu yenı bi motosiklet aldım fakat cok buyuk bi sorunum var...benım aldıgım motor baska bir şahıs uzerine kayıtlı ama ben motoru baskasından aldım..motorun bi sorunu derdi yok borçları muayenesi falan tam yapılmıs...motoru ustume almak ıstediğimde benım aldıgım kişi "ruhsatta adı geçen kişi motorun satısını vermiyo" dedi...şimdi ben kendimi agırdan satyorum...ama korktugum bişey var ruhsat ve motor bende...insan hali biliyosunuz kimin ne yapcagı bellı olmaz...ben motoru aldıgım kısıyle aramda sözleşme yaptım ama ruhsat sahibini hiç gormedim...yarın oburgun ruhsat sahibi benım motorum çalındı diye bildiri yapsa benım basım yanarmı ben motoru aldıgım kısıyle yaptıgım sozleşmeyı gostersem durum ne olur kafam cok karısık..yemın ediyorum motor aldıgıma sevinemedim bile...binip bi tur atayım demek bile gelmiyo içimden...aklım cok karısık...yardım lütfen...
    abi sana yemin ediyorum aglıcam nerdeyse... kotu bı durum warsa motordan soguk oluyosun bılıyorum :(inşallah bi an önce düzelir motorun hayırlı olsun bu arada kazasız belasız sürüşler

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Canavar arkadaşım
    Öncelikle hayırlı olsun, şimdi dur ve panik yapıp kalbini sıkma. Hiç bir kimse sattığı motorun üzerinde kalmasını istemez. Senin için ne kadar risk taşıyor ise onun içinde öyle. Benim tahminim senin satın aldığın kişi ile motorun sahibi arasında anlaşmazlıklar olmuştur. O da senin aldığın adamı üzmek istemektedir, yani seninle alakası yok elbette. Motorun sahibine ulaş, internetten dahi bilgi edinebilirsin, konuş ve anlaş. Merak etme herşey yoluna girecektir. Bu arada Motor ile ceza yememeye, kazaya karışıp işleri karmaşıklaştırmamaya özen göster. Hayırlı olsun
    Poturdak

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonuç ne oldu? bir gelişme var mı?

edit: pardon, konu açılalı 24 saat bile olmamış.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    abi bence en kısa surede trafik şube müdürlügüne gidip plakan adına olan herşeyi ögrenmen gerek ki bundan sonrada satın aldıgın kişiylede saglam irtibat kurman gerekıor.

inşallah bir sorun cıkmaz kardeş.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Dostum anladığım kadarıyla Tekirdağ dasın. Tekirdağ ufak bir yer... Herkes birbirini tanır orada...

Benim tavsiyem önce ruhsat sahibine motoru satın aldığın kişi olmadan önce ulaş. Neden vermek istemediğini sor. Eğer aralarında alacak verecek meselesi varsa (ki büyük ihtimal öyle gözüküyor) direkman aldığın kişiye dön ve motoru geri verip paranı kuruşu kuruşuna geri al. Ona sorunu halletmesini ve öyle geri gelmesini söyle.

Eğer buna yanaşmıyorsa savcılığa git ve suç duyurusunda bulun. Bunu yapmadan önce de aldığın adamı son bir kez uyar ki işleri daha da yokuşa sürmesin.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    inşallah başın ağrımaz, ama benim anlamadığım ruhsat devrini vermeyen vatandaşın sebebi ne acaba sorunlarımı var acep ya benim bildiğim insan başı ağrımasın diye hemen satışı verir
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    netteki satılık ilanlarına baktığımızda, şu şekilde onlarca ilan görüyoruz.
    "üstünüze almanıza gerek yok" ya da, " satışı problemli" veya, "noter masrafı yoktur" vs. vs...

bu tür motorlardan şiddetle uzak durmak gerekiyor.
    motoru satıp, devrini vermediğiniz pek çok kişi, size her nekadar vaatte bulunsa da, üzerinden biraz süre geçince hiç bir şeyi umursamaz, hatta hatırlamaz oluyor.
    motoru kendisi de satarken hiiiç umurunda olmuyor alınan verilen sözler.
    çünkü "bana ne len... alan-satan düşünsün" mantalitesiyle hareket ediyor.

oto-moto alım satımlarında, noter masrafları fahiş fiyat da olsa, eşeğinizi sağlam kazığa bağlayınız. noter satışını alınız / veriniz.

ben sırf bu sebepten 1,5 yıl motorumu satmadım. onca zaman, girdiğim her sitede ilanı bulunuyordu. noter satışına yanaşmıyordu insanlar, ben de "hade canım güle güle" diyordum.
    Meto fürek'inin bile diline düşmüştüm.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Yanlış bilmiyorsam noterde alış-satış yapıldıktan sonra 1 ay içinde aracı üste almak gerekiyor.

1 ayı motoru alan kişi geçirirse cezai işlem uygulanıyor galiba.

Bir ceza yese,bir kazaya karışsa dahi elde noterden alınan evraklar olduğu için motoru satan şahış adına bir sıkıntı olmuyor galiba
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    dostum git emniyete durumu anlat ya satışımı versinler yada paramı versinler de emniyet olayı çözer,ortada alengirli bir durum var motoru satan kişi seni araması lazım devrini aldiye sen arıyorsun vermem diyorsa bunda bir bit yeni vardır olayı direk polise anlat
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    arkadaşlar ben durumu tam olarak anlatıyım...motoru aldıgım kişiyle çek olarak anlaştım ben ona çek verdim o bana motoru...o çeklerin karşılıgını aldıgında ben motoru ustume alcaktım..anlaşmayıda boyle yaptık aramızda...bu motor bu adamın patronununmus...patronda holding patronuymus...adam patronun bi işini yapmıs patronda buna motoru vermiş....ben motoru aldıgım gun adamı işten cıkarmıslar...adamın bana söylediği " patron benı işten cıkardı odasından cıkarken motoru sattım satısını verelim mi" patronda "ben kımseye satıs falan vermem" demiş....sonra dedim ki ya sen ver numarasını ben arıyım..olmaz diyo...motoru geri ver çeklerini al diyo
    ya arkadaslar motor SUZUKİ DR650se...eger ben bu motoru geri verirsem bidaha motosiklet hayatım bitcek...bu benım son şansım olcak o yuzden motoru geri vermek ıstemıyorum...patron çarşamba gunu gelcekmı hesapta...bide neyden korkuyorum biliyomusunuz şimdi ben patronu ararmısım patron yoo ben kımseye motor vermedim dermiş ooff yaa harbi sevinemedim motor aldıgıma

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Biri gider, diğeri gelir. Kurtul o motordan. Daha güzelini de bulursun, merak etme...
    Üç boyoz bir kola

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    arkadaşlar ben durumu tam olarak anlatıyım...motoru aldıgım kişiyle çek olarak anlaştım ben ona çek verdim o bana motoru...o çeklerin karşılıgını aldıgında ben motoru ustume alcaktım..anlaşmayıda boyle yaptık aramızda...bu motor bu adamın patronununmus...patronda holding patronuymus...adam patronun bi işini yapmıs patronda buna motoru vermiş....ben motoru aldıgım gun adamı işten cıkarmıslar...adamın bana söylediği " patron benı işten cıkardı odasından cıkarken motoru sattım satısını verelim mi" patronda "ben kımseye satıs falan vermem" demiş....sonra dedim ki ya sen ver numarasını ben arıyım..olmaz diyo...motoru geri ver çeklerini al diyo
    ya arkadaslar motor SUZUKİ DR650se...eger ben bu motoru geri verirsem bidaha motosiklet hayatım bitcek...bu benım son şansım olcak o yuzden motoru geri vermek ıstemıyorum...patron çarşamba gunu gelcekmı hesapta...bide neyden korkuyorum biliyomusunuz şimdi ben patronu ararmısım patron yoo ben kımseye motor vermedim dermiş ooff yaa harbi sevinemedim motor aldıgıma
    yerinde olsam, bir dakika bile düşünmem, veririm motoru.
    başım ağrıyıp, çaresiz kalacağıma, motorsuz kalırım, daha iyidir.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

sen olayı anlamamışsın
    senin şu an bir motorun yok
    işten kovduğu adama vermem ben satış falan diyen adam
    polise de motorum çalındı diyecek
    ayrıca çekler kambiyo senedi vasfı taşırlar
    bunun anlamı motoru sana satan adamla arandaki borç ilişkisinden bağımsız olduklarıdır
    adam şu an çeklerini yazdırabilir (pazartesi) eğer karşılığı yoksa
    varsa tahsil eder
    senin yapacağın yarın sabah saat 9.00 da
    bankaya çeklerim benim rızam dışında elimden çıktı diye beyanda bulunmaktır

eğer bunu yapmazsan
    - ya çekleri ödersin
    - ya da karşılıksız olarak yazılır çeklerin ( hapse kadar yolu var bunun)

e motor da senin değil zaten

bak bu iş ciddi....

xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bana bu olaylar pek inandırıcı gelmedi
    işini yapmış derken yanındami çalışıyor yoksa ayrıyetten özel bir işmi verdi de işini yapıp ondan para yerine motorumu verdi acaba. o işte patronun hoşuna gitmeyip adamı iştenmi çıkarttı.
    bence bu işte bir dolandırıcılık kokusu var sen o verdigin çekleri bankaya rızam hilafı
    elimden çıkmıştır deyip talimat vermendir.sen uğraşcagına onlar ugraşsınlar.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı euphrates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen olayı anlamamışsın
    senin şu an bir motorun yok
    işten kovduğu adama vermem ben satış falan diyen adam
    polise de motorum çalındı diyecek
    ayrıca çekler kambiyo senedi vasfı taşırlar
    bunun anlamı motoru sana satan adamla arandaki borç ilişkisinden bağımsız olduklarıdır
    adam şu an çeklerini yazdırabilir (pazartesi) eğer karşılığı yoksa
    varsa tahsil eder
    senin yapacağın yarın sabah saat 9.00 da
    bankaya çeklerim benim rızam dışında elimden çıktı diye beyanda bulunmaktır

eğer bunu yapmazsan
    - ya çekleri ödersin
    - ya da karşılıksız olarak yazılır çeklerin ( hapse kadar yolu var bunun)

e motor da senin değil zaten

bak bu iş ciddi....
    evet kardeşim bencede yarın bankan açılır açılmaz gidip yukarıda yazılanları yap çünkü bu şerefsizler kötü niyetli adamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)