Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Aile engeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Alıntı emrahkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aile yönünden şanslıyım.babam eski motorcu bende motosiklet sürmeyi babamın 83 model jawa sında öğrendim.bi de kendi mobiletim vardı onu saymıyorum.sonra gün geldi kendime bir motosiklet almak istedim babamın ilk lafı " doğru düzgün bişeyler al da bizde binelim" oldu.şu anda babama da bir çinli aldım .60 yaşında adam o kadar mutluki motorla gezerken, gençliğini hatırladı bi anda.kar kış motora biniyo
    ne kadar güzel birşey ya keşke benim babam da motorcu olsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Ben de şanslıyım sanırsam

'Nerde ve nasıl mutluysan orada öyle ol, sen mutluysan biz de mutlu oluruz.' diyen bir ailem var

Babam bazen duygusallaşır bunun dışına çıkar ama, annem her zaman mantıklıdır.

Motorun üstünde mutlu olacaksan motorun üstünde olmalısın

Bu dünyaya bir daha gelmiycez.
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor :P

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    vay kardeşim vah çok üzüldüm senin adına inşallah alırsın motorunu
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Memotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı sorun bendede var aslında..babam önceleri hiç sıcak bakmıyordu motora ondan sonra bigün gaza geldim babama dedim motor alıcam ben dedim oda gayet sakin tamam dedi..ama ardında ekledi kendi paranla alırsan al ama ben ogluma motor almam dedi bişey olursa bunun vıcdan azabına ben katlanamam dedi!hemen hemen hergün motor konusunu açmaya calısıorm ama pek bişi sölemiyor onun yerine gel sana araba alalım dio

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    banada karşı çıkıyolar zaten motorcumu kesilcen başımıza diye...arabayla mobiletle idare ediyom şimdilik bakalım...ama şu da bi gerçek ki bi yandan da destekliyolar derslerine çok çalış kendin al diye (ki zaten motor hayalide olmasa temelli koyuvercem dersleri )
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

emrah kardeşim aile çok önemlidir.

heleki anne babanın hakkı hiç ödenmez.
    bence sen önce ehliyetini al. belkide vardır ehliyetin.
    sonra babanla onun sevdiği tarzda konuş. üstelemeden seni anlayacağı şekilde konuş.
    benimde 1,5 yaşında bir oğlum var ve büyüdüğü zaman bende motor kullanmasına karşı çıkabilirim. çünkü görüyorum hergün trafikteli insanları.
    ne kadar dengesiz bi sürüşleri olduğunu kural tanımazlıklarını vs vs vs..
    sebep anlatmak bitmez.

eminimki baban bunları düşünerek ve seni sevdiği için karşı çıkıyor. biraz daha sabırlı ol. belki baban elleriyle motoru alır sana verir hiç belli olmaz...

Motosikleti
    kymco ck 125
    bence okuyosan kardeşim iii bişiler yapmaya bak ondan sonra anneninde babanında yelkenleri suya iner en iisiii
    ne yagmur ne kar ne dolu motorlu insan hayat dolu::fool::

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    aileyi ikna konusu çok güçtür inan.babamda amcamda motor kullanmışlar zamanında hatta amcam tam bir honda fanatiğidir 90ların başında 125cc 2silindir almanyadan getirttikleri honda dan hatıra.babamda horrex kullanmış birkaç yıl.ama gel gelelim 6yıl önce ilk motorumu almaları için yalvarmaya başladım anca 2 yıl sonra aldı babam :D ailem alırken herzaman tereddüt etti ya birşey olursa diye.4 yıl scooter kullandım(bws100) arkadaşların makinalarlada vitesli motor tecrübesi edindim son 2 yılda.son motorumuda dün aldım 600f ve ilk motorumu alırken çektiğim çileyi tekrar çektim bi farkla o da bu sefer motorumun parasını kendim topladım ve sadece 4 ay ikna etmek için uğraştım dün yeni makinamı aldım.babam 2 gün önce motoramı binlir sana araba alalım paşa paşa bin diyodu ama bu akşam nasıl çalışıyo bu nasıl gidiyo iyimi,rahatmı fln gibi sorular soruyor.sana tavsiye işi bilen ve bu işe gönül vermiş kişileri araya sokarak bu işi çözmeye çalış şimdiden kolay gelsin...

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    ufak cc basla clasık tıp al gozlerı alıssın kucuk mucuk bır sey daha sonra cıkarırsın karsıları bır racer ben 125cc motor aldım babamın tepkısı hız yapma oldu aldıktan sonra annem solemıs ben solemedım once solesem ne olcak aldırmıcaklardı once al sonra sole

LordofDarkness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkesin ailesi haklıdır.uydurdukları mazeretler bahaneler bize nekadar gülünç gelsede o bahaneleri sadece bizi korumak için söylediklerini unutmamamız lazım.
    benimde kimse motora binmemi istemiyor.ben çocukken bisikletle gezerken araba çarpmıştı bana.baya bi uçmuştum hatırlıyorum (: yıllarca yoldan arabalardan korktum.karşıdan karşıya bile geçemezdim.en çok korktuğumda motordu.kaza yapıldığında kurtulma şansı %7-8 ihtimal olduğu için.birgün motor sevdalısı olacağım aklıma bile gelmezdi (:
    aileler böyledir.müzikle uğraşıyorum.baba gitar alacam çalacam demiştim.oğlum ne işin var elin gitar tutacağına ekmek tutsun derdi
    şimdide klavyeciyim.gayette başarılı bir müzisyenim kendi çapımda.herkes mutlu tabiki
    motor konusunda da önyargılılar.kime söylesem ne işin var motorla ona vereceğin paraya araba al derler veya git bir scooter al derler.istemedikleri için beş kuruş yardım etmeyecekler motor konusunda.kendi gücümle almak zorundayım o yüzden (:
    yani aileler böyledir.istediğimiz şeyleri çoğu zaman bir eğlence gibi görürler.onun için hep karşı çıkarlar.benim hayatımda ne müzik nede mtorlu araçlar asla eğlence değil (: yani bir heves değildir bu.ciddi bir işdir bana göre.

herkesin ideallerine saygı duymak lazım.birşeyi yaşamadan öğrenemeyiz.geleceği görme gücümüz yok.
    eminim senin babanda anlayacaktır günün birinde.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    seytan aleti seytan...
    MT ANTALYA

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    valla kardesim benim baba motor almıcan etmicen diye kızıyordu yurtdısında çalısıyor 18 senedır her sene gelıyor dedımkı baba bilgisayar alıcam para gondersene dedım oda ertesı gun gonderdı gittim hemen camda gordugum ilk motorukapıp geldim eve baba yılbasında izne geldı hanı bilgisayar dedı bende az bıseyle pc malzemelerı topladım bu dedım ınanmadı sonra motorumun oldugunu duymus oda motor hastası ama ızın vermıyor du motoru gorunce aynı şunu dedi birdahaki izine geldigimde yamaha yada honda 600cc alacaz dedı degiştir bu iş yapmaz dedi :

aga madem ekonomik özgürlüün var...şööle bi öneride bulunem sana; anlatdığına göre ailenin motosiklet alma fikrine onay vermeleri cok zor.sen al bi motor bi gözük evdekilere, şimşekler çakmaya başladıı zaman arkadaşımın motoru,satılıkmış deniyorum de.senin kararlı olduunu anlasınlar sona bu gözükme işi sıklaşsın arkadaşımın motoru ayağına.sona zaten emiin ol alışırlar zaten söliyiverirsin bugun aldım motoru diye pek fazla sorun cıkacağını zannetmem...
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Bir motosiklet kullanıcısı olarak benim çocuğum olsa sadece racing kullanmasına karşı çıkardım.

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    hepimizin ailesi var ama motor sevdası hepsini bastırdı kolay kolayda vaz geçmem .

emrah-t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olcak inşallah
    Alıntı LTF06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hatirliyorum babamin bi mobyleti vardi cooook eskiden ben daha 7 yasindayken kahramanmaras/elbistan da otururken...benim babamda motorcu hemmm.....istemioooo....uzun yolda giderken bi motorcu gorse hizli giden sovuoo...genelde racing oluo tabi...benimki racinge girmio hayabusa touring deilmi

Yok üstat benimki sağlamdı
    enson tenere 750ye biniyoduk .

[QUOTE=shadow_1905;916048]ne kadar güzel birşey ya keşke benim babam da motorcu olsa [/QUOTOnaylasalar daha bi güzel olacakt ama

Alıntı volkan tantürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga madem ekonomik özgürlüün var...şööle bi öneride bulunem sana; anlatdığına göre ailenin motosiklet alma fikrine onay vermeleri cok zor.sen al bi motor bi gözük evdekilere, şimşekler çakmaya başladıı zaman arkadaşımın motoru,satılıkmış deniyorum de.senin kararlı olduunu anlasınlar sona bu gözükme işi sıklaşsın arkadaşımın motoru ayağına.sona zaten emiin ol alışırlar zaten söliyiverirsin bugun aldım motoru diye pek fazla sorun cıkacağını zannetmem...
    Haklısın, süpermiş bu fikir

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    bnm babamda eski motorculardan ilk başta bnm babamda karşı koyuyodu ama kandırdım aldırdım
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    kardeş kimseye minnet etme git al motoru ruhsatı koy babanın önüne. bu iş halledilmiştir dahada ötesi berisi yok bu işin ilk baş biraz kızar ama ondan sonra sana sıra gelmez motoru kullanmaya bırakmaz çünkü kendi gezer. aynı benim babamın yaptığı gibi
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    benım ailemde garıplerden..bundan 3 yıl once babm eve scooter almak ıstedı annem kıyametlerı kopardu ama sonunda alındı...ben 3 yıldır bınıorum motora ve klasık olarak bana yetmıo ve suanda gozumu gt250r a dıktım gercı once cbr125 tı ama olsun..bana 2 yıl once dedılerkı paranı kazan al karısmayız san bende ıse gırdım suan para bırıktırıum ve allah ızın verırse hazırana 2. el bı gt250r alacak kadar olacak annemı ıkna ettım bu sefer ama 3 sene once scooterı eve alıp getıren babam evı terkederım dedı alırsan motoru..yaw arkadas ben anlamıorum bu nasıl ıstır...bılıorum korktuklarını ama 3 sene once kucuktum bana bu motoru nasıl verdıler guvendılerse sımdıde ole olsunlar...ben o motora bındıgımde hıc bı bılgıl yoktu sımdı daha bılgılıyım o zamana gore ve 3 yıl bence ıı bı sure baska bı motora gecmek ıcın...bu benım ksılıgım buna saygı gostersınler ıstıyorum...

Motosikleti
    CBR 125R REPSOL
    aynen benim babam türkiye drag şampiyonuydu 3 seneden beri bıraktı yarışmayı fakat banada motor aldı biz yaşlandık artık siz gazlayın diyo

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)