Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aynı kask olduğunun farkındayım renk olarak 1. resimdekini kast ettim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    ok ;) bende diğer türlü anlamıştım
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    mizu ?????????????? noldu
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Kırmızı siyahı al daha çok dikkat çekersin trafikte.Gri motoruda açar.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Boşver airoh u shoei kaskın kralını çinliler yapıyor Al birtane çin malı kask kafan rahat etsin
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Tabiki Airoh tek geçerim.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ressam 01 kardeşim şöyle düşün;bizler beğenip aldığımız kaskları kullanıyoruz,ve bundan memnunsak sorana hemen al çok iyi başka düşünme diyoruz.yani birkaç değişik kaskı uzun süre kullanıpta şu daha iyi bu daha iyi diyemiyoruz.bence sen şöyle sorsan arkadaşlara kullandıgınız kaskın markası,kullanışlı ve kullanışsız yanları neler,bu şekil bir araştırmayla daha doğruyu bulursun sanırım.mesela çeneden açılır demişsin,kullanan bi kaç arkadaşım yüksek hızda problem oldugunu söylemişti,eyer şehir içi yada yüksek hızlara çıkmadan arada arkandaki kişiylede sohbet ederek zevk gezileri yapacağım diyorsan çeneden açılır bak,ama yok hızı seviyorum,ve daha güvenli olsun diyorsan tam kapalıdan şaşma.
    marka olarak ben kendi kullandıgımı tavsiye ederim,başkası dahamı iyidir bilemiyorum .
    nolan

haklısın dostum senin dedigin şekilde yazsak daha iyi olacaktı...teşekkürler.

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bana sorarsan markadan önce hangi tip kask alacağına karar versen daha iyi olur.Flip-Up kasklar çene kısmından açılabilir.Yazın ve düşük hızlı şehir içi kullanımlarında çene kısmı açılarak daha fazla havalandırma sağlar.Başka hiç bir güzel tarafı yok.Mekanizma sistemi darbe sırasında açılabilir.Yapıları gereği daha ağırdırlar ve genelde gürültüyü çok fazla hissettirirler.Full Face kasklar ise en güvenli olanlarıdır.Ses yalıtımları en iyidir ve hafiftirler.Sehir içi ve sıcak hava kullanımlarında rahatsız edebilirler.Bana sorarsan canını severssen full face tipi bir kask al da ne alırsan al.
    karar vermiştim zaten yazdıgım gibi ceneden acılır içten vizörlü. yinede verdigin güzel bilgiler için teşekkür ediyorum saygılar

Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver airoh u shoei kaskın kralını çinliler yapıyor Al birtane çin malı kask kafan rahat etsin

gökan senden böyle bir cevap ne zaman gelecek diye bekliyordum

diğer arkadaşlar sizlerede tesekkür ediyorum ben bukadar araştırmanın sanunda sanırım airoh alacagım o daha iyi gibi. ama halaaaa kararsızım yafff cok araştırmamakmı lazımmıs nee

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    anlıyorum nolan tabiki daha iyidir fakat ben içten vizörlü istiyorum nolanda da içten vizörlü olan yok

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r

Marushin-Lazer kask tavsiyeleriniz

Arkadaşlar yeni bi kask almak istiyorum marushin ve lazer arasında kararsızım.Feyizoğlundan baktığım modeller şöyle:Marushin samura 352 ytl,marushin tnt800 405 ytl,marushin mikuma 263 ytl,lazer vertigo 238 ytl.fiyat olarak lazer ucuz ama buhar camı ile beraber fiyatı artıyor ama marushinde bu cam standart.Bulunduğum yerde satıcıları olmadığı için internet vasıtasıyla sadece resimlerine göre alacağım.Kullanan yada bu kaskları inceleyen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Şu anda Airoh ve sark s500 air kullanıyorum.Shark çok konforlu sessiz bi kask airoh nispeten ucuz çok gürültülü ve konforsuz.Yeni alacağım kaskta artçımla kask kavgası yapmak istemiyorum marushin mi lazer mi hangisi shark a rakip olabilir yada üstündür?Hangisini gönül rahatlığıyla alabilirim?Başka kask önermeyin feyizoğlundan alışveriş yapıyorum ve orada tip,desen olarak beğendiğim kasklar bunlar şimdiden teşekkür ederim...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben lazer dragon kullanıyorum. Vertigo modeli.. Mat olanını aldım, parlak modeller hoşuma gitmedi.. Memnunum kaskımdan, buğu sorunum da yok... Tavsiye ederim...

Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

barisf1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende senin gibi marushin araştırıyorum . marushin oldukça kaliteli birkaç kullanan arkadaşım var çok memnunlar

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben lazer dragon kullanıyorum. Vertigo modeli.. Mat olanını aldım, parlak modeller hoşuma gitmedi.. Memnunum kaskımdan, buğu sorunum da yok... Tavsiye ederim...

aynı kasktan bende kullanıyorum, gayet memnunum
    buğu camı ile fiyatı artıyor demişsin ama ne kadar artacak ki
    buğu camı zaten 34 ytl
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kasktan bende kullanıyorum, gayet memnunum
    buğu camı ile fiyatı artıyor demişsin ama ne kadar artacak ki
    buğu camı zaten 34 ytl
    Buhar camıyla 272 oluyor ve marushinin listemdeki en ucuz kaskını geçiyor bu anlamda fiyatı artıyor demek istemiştim.

Tubiş bende pek sevmem aslında parlak kaskları shark ı bile mat siyah aldım.Lazer alırsam mutlaka oda siyah ve türevleri olur.Ama marushin dede samura varki bide siyah vizör taktınmı çok şık duruyorÇok kararsızım arkadaşlar ya görmeden almak çok zorLazer Kaskın içi nasıl astarı filan kalın mı konforu yanak sarışı nasıl birazdaha bilgi verirmisiniz...

Motosikleti
    değişiyor :)
    bence marushin tnt800 al derim kullananlar çok memnun bu arada shoei nin raid modellerinede bakabilirsin bende dediğim modelden var memnunum
    benim için küçükken yaramaz diyorlardı büyüdüm artık yarabiliyorum
    feel the fear and do it anyway ::deliir::

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    marushin..

bir kere al tam al
    kaliteli güzel logosu da güzel,
    bambaşka bişey

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tubiş bende pek sevmem aslında parlak kaskları shark ı bile mat siyah aldım.Lazer alırsam mutlaka oda siyah ve türevleri olur.Ama marushin dede samura varki bide siyah vizör taktınmı çok şık duruyorÇok kararsızım arkadaşlar ya görmeden almak çok zorLazer Kaskın içi nasıl astarı filan kalın mı konforu yanak sarışı nasıl birazdaha bilgi verirmisiniz...
    Marushin kullanmadım bilemiyorum nasıldır o yüzden illa da Lazer al demiyorum, sadece kendi kaskım olduğu için onun hakkında bilgilendirmeye çalışıyorum.. Görmeden almamanı isterdim aslında. Olmazsa büyük-küçük gelirse vs zor olur senin için.. Yanak sarışı iyi, şöyle anlatayim, yanağım kaşınıyo elim sığmıyo.... Rahat yani kaskım... Hee bi de şu var, memnun kalmazsın falan, kaskı kafam da kırarsın mazallah istemem..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Marushin ceneden acılır ve kapalı kask var. Ceneden acılırın camında ufak bir sorun vardı Tekayda Eray bey ve Kızıltoprak korlas seferber oldu. Sorunu kaskı getir cözeriz diye arayıp haber verdiler. Motosiklet ortamında bu tür ilgilere hasret kaldık. Güzel kasklar 400-ve 777 modelinden var.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Alıntı strife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence marushin tnt800 al derim kullananlar çok memnun bu arada shoei nin raid modellerinede bakabilirsin bende dediğim modelden var memnunum
    shoei güzel kask mutlaka ama siyah vizörüyle beraber 700 ytl yi buluyor beni aşar biraz.tnt800 varmı etrafında kullanan kendi kaskınla kıyaslayabilirmisin?

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marushin kullanmadım bilemiyorum nasıldır o yüzden illa da Lazer al demiyorum, sadece kendi kaskım olduğu için onun hakkında bilgilendirmeye çalışıyorum.. Görmeden almamanı isterdim aslında. Olmazsa büyük-küçük gelirse vs zor olur senin için.. Yanak sarışı iyi, şöyle anlatayim, yanağım kaşınıyo elim sığmıyo.... Rahat yani kaskım... Hee bi de şu var, memnun kalmazsın falan, kaskı kafam da kırarsın mazallah istemem..
    Başka çarem yok ya bodrumda her model bulunmuyor en yakın izmir yada Marmarise gitmem gerek buda zor şu aralar.Feyizoğlunun hizmetine güveniyorum büyük yada küçük gelmelerde gereken ilgiyi gösterirler heraldeMemnun kalmak biraz beklentiyle ilgili galiba benim 150 ytl verip aldığım airoh dan çok memnun olan var ama ben 20 ytl ye safabed alsam daha iyi diyorumÖte yandan sharkı da hiç denemeden almanyadan akrabalara aldırdım sanki benim için yapılmış gibi cuk diye oturdu(Tabi bu airoh dan sonra böyle gelmiş olabilir )Memnun kalmazsam niye kafanda kırayım gönderirim sana al memnunsun madem 2. de benden olsun derim

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    arkadaşım tnt 800 kullanıyor bende merak edip sormuştum.

severek kullandığını söyledi onun tabiriyle 10 numara bi kask

http://urun.gittigidiyor.com/MARUSHI...0QQidZZ6823298
    bu ilana da bi bak derim
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler