Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSR600
    NOLAN N62 bak bence ,
    120-130€ civarı olması lazım..desen çeşidi de çok... Kendim kullanıyorum gayet memnunum. 120km gördüm en fazla ve ses/hava alması gayet iyi o süratte...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben airoh kullanıyorum çene açılır modeli çok ses aliyor 90km/h ın üstünde.
    MARUSHİN ler için süper diyorlar.
    Lazer den memnun olmayan görmedim

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Arkadaşlar thermoplastic kaskları tercih etmemeye çalışın lütfen!
    Sürtünmede kafanızı korusalar bile şiddetli darbelerde kırılabiliyorlar...
    Paranız yok bütçeniz sınırlı ise bile en azından fiberglass kask almaya çalışın...
    Ama bu işin doğrusu carbon ya da composite fiber kasklardır.. Fakat fiyatları malum tabi ki..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Lazer Vertigo Dragon ve Lazer Vertigo kasklarım var. İkisinden de memnunum. Buğu olayını buğu önleyici spreyle bir miktar çözüyorum yada vizörü milim yukarı kaldırarak. Ses içinse çözüm bulamadım tıkaç olabilir beni çokta rahatsız etmiyor zaten. Dragonun desenleri hoş. Sade olanda asil Allah'a şükür kaskları düşme sırasında test etme şansım olmadı umarım bundan sonrada olmaz. Ben genel anlamda memnunum ama illa Lazer al diyemem çünkü diğer kaskları kullanmadım Airohu arkadaşım kullanıyor genel anlamda memnun sorunlarından bahsetmedi.
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar thermoplastic kaskları tercih etmemeye çalışın lütfen!
    Sürtünmede kafanızı korusalar bile şiddetli darbelerde kırılabiliyorlar...
    Paranız yok bütçeniz sınırlı ise bile en azından fiberglass kask almaya çalışın...
    Ama bu işin doğrusu carbon ya da composite fiber kasklardır.. Fakat fiyatları malum tabi ki..
    Bu bağlamda marushin ve lazer iyi airoh kotu oluyor o zaman eleriz (çokda begenmemıstım zaten )

Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilinçli tüketiciben alırken bunlara hiç dikkat etmemiştim aklıma bile gelmemişti

ben de merak ettim şimdi bakalım hangisi iyiymiş
    Hehehe eeee.. para verıcez demi hem arastırma için çok uğraşmadım,bilenler anlatsın neymiş bu malzemeler herkes öğrensin..

Alıntı Aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NOLAN N62 bak bence ,
    120-130€ civarı olması lazım..desen çeşidi de çok... Kendim kullanıyorum gayet memnunum. 120km gördüm en fazla ve ses/hava alması gayet iyi o süratte...
    Sağolunn bakıcam bu modele..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Türkiye'de olsaydı scorpion exo-700 önerirdim , fiberglass / kevlar kompozit, ve fiyatı 200 dolar civarı(www.scorpionusa.com).Motogiyim.com'da scorpio diye bi kask var bahsettiğim o marka değil yalnız.Türkiye'de mevcut kasklardan nolan n84'ü önerebilirim, 200 euro civarı fiyatı.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    eğer fiyatları aynıysa airoh al derim
    termoplastik fibarglastan sağlammış (biraz önce netten baktım)
    hem görünüş olarakta airoh daha bi güzel sanki
    GKN MOTORS

vizör müdür nedir o ne

.....

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Lazer aL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    ...................
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vizör müdür nedir o ne

.....
    Kısaca gözünün önündeki cam desem...

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer fiyatları aynıysa airoh al derim
    termoplastik fibarglastan sağlammış (biraz önce netten baktım)
    hem görünüş olarakta airoh daha bi güzel sanki
    Hangi netten baktıysan pek net görememişsin..

Arkadaşlar markaya göre kask alınmaz! Neden mi?
    Nolan'ın 100€ luk kaskı Nolan diye Lazer'in 200 € luk kaskından iyi değildir de ondan..
    Kaskta en önemli 3 nokta vardır:
    - Malzeme
    - İşçilik
    - Aerodinamizim

Malzeme herkesi ilgilendirir! Çünkü kazada sizi koruyacak olan şey budur..
    İşçilik kalitesini kaskı elinize aldığınızda fark edersiniz.. Boya kalitesi nasıl, çapakları var mı, oyuncak gibi mi duruyor yoksa özenlimi üretilmiş vb...
    Aerodinamizm e gelince bu bana göre sadece racing tipi makine kullanan ve sıklıkla 120 ve üzeri hızlarda makine kullanan insanların problemidir..
    Bilmeyenler için söyleyelim rüzgar saatte 90 km hızı geçtikten sonra farklı davranmaya başlar.. Aerodinamik olmayan kasklarda otobanda giderken boynunuza uygulanan basınç fazladır ayrıca çokta gürültülü olur kaskın içi..
    Ama aerodinamik kasklar da bu tip problemler yaşamassınız.. Ama 0 - 120 km hız aralığında motor kullanan insanlar için hele ki maddi gücü de kısıtlı ise aerodinamik kask almak çokta önemli değildir bence.. Bu sebeple bütün racing motor sahipleri shoei, arai gibi kasklara 300€- 1000€ arası para dökerler.. Aerodinamizm testleri ve uygulaması gerçekten çok pahalıdır çünkü..

Bunun dışında kaskların içinin çıkabilmesi, içinin dupont ve benzeri terletmeyen kumaş malzemeden üretilmesi, anti fog vizör vb özellikleride vardır fakat bunlar sadece konfor amaçlıdır..

Örneğin ben geçtiğimiz Mart ayında fuarda hem kendim hemde kız arkadaşım için kask almak amacıyla epeyce bir dolaşıp nerdeyse fuardaki tüm kaskları mıncıkladıktan sonra GİVİ HPS 7000 model kask aldım 2 tane.. Sebebi kaskların fiberglass olması, işçiliğinin iyi olması, aerodinamik yapısının en üst seviye olmasa bile 2. seviye olması, anti fog vizör ve içinin sökülebilir olması yanı sıra kampanya (1 € = 1 YTL) sebebi ile fiyatının son derece uygun olmasıydı...
    Aslında aklımda Marushin vardı çünkü kasklar internetten incelediğimde çok güzel görünüyordu fakat gidip stand da incelediğimde işçiliklerini hiç beğenmedim! (Bu arada Marushin japon malı değil alman malıdır sitesinden bakabilirsiniz. http://www.marushin-helmets.jp/about.html) Ne kadar güzel görünürse görünsün kafamın güvenliği benim için daha önemliydi bende GİVİ'yi tercih ettim..

İnternetten bakarak kask beğenmenizi tavsiye etmem.. Gidin bayisinde inceleyin elinize alın kafanıza takın hatta bir fırsatınız olsada deneme sürüşüne çıksanız.. Dünyanın parasını verdiğiniz kask 90 km hıza çıkınca kafanızda zangır zangır titreyince veya içeri hiç hava almayığ kafanızı sıcaktan pişirince çok pişman oluyorsunuz çünkü..

Ne yapın edin kendinize iyi bir kask alın ve daima takın çünkü dünyadaki hiçbir kask(1000€ luklar bile) kafanızdan daha değerli değil...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    ...................
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi netten baktıysan pek net görememişsin..

Arkadaşlar markaya göre kask alınmaz! Neden mi?
    Nolan'ın 100€ luk kaskı Nolan diye Lazer'in 200 € luk kaskından iyi değildir de ondan..
    Kaskta en önemli 3 nokta vardır:
    - Malzeme
    - İşçilik
    - Aerodinamizim

Malzeme herkesi ilgilendirir! Çünkü kazada sizi koruyacak olan şey budur..
    İşçilik kalitesini kaskı elinize aldığınızda fark edersiniz.. Boya kalitesi nasıl, çapakları var mı, oyuncak gibi mi duruyor yoksa özenlimi üretilmiş vb...
    Aerodinamizm e gelince bu bana göre sadece racing tipi makine kullanan ve sıklıkla 120 ve üzeri hızlarda makine kullanan insanların problemidir..
    Bilmeyenler için söyleyelim rüzgar saatte 90 km hızı geçtikten sonra farklı davranmaya başlar.. Aerodinamik olmayan kasklarda otobanda giderken boynunuza uygulanan basınç fazladır ayrıca çokta gürültülü olur kaskın içi..
    Ama aerodinamik kasklar da bu tip problemler yaşamassınız.. Ama 0 - 120 km hız aralığında motor kullanan insanlar için hele ki maddi gücü de kısıtlı ise aerodinamik kask almak çokta önemli değildir bence.. Bu sebeple bütün racing motor sahipleri shoei, arai gibi kasklara 300€- 1000€ arası para dökerler.. Aerodinamizm testleri ve uygulaması gerçekten çok pahalıdır çünkü..

Bunun dışında kaskların içinin çıkabilmesi, içinin dupont ve benzeri terletmeyen kumaş malzemeden üretilmesi, anti fog vizör vb özellikleride vardır fakat bunlar sadece konfor amaçlıdır..

Örneğin ben geçtiğimiz Mart ayında fuarda hem kendim hemde kız arkadaşım için kask almak amacıyla epeyce bir dolaşıp nerdeyse fuardaki tüm kaskları mıncıkladıktan sonra GİVİ HPS 7000 model kask aldım 2 tane.. Sebebi kaskların fiberglass olması, işçiliğinin iyi olması, aerodinamik yapısının en üst seviye olmasa bile 2. seviye olması, anti fog vizör ve içinin sökülebilir olması yanı sıra kampanya (1 € = 1 YTL) sebebi ile fiyatının son derece uygun olmasıydı...
    Aslında aklımda Marushin vardı çünkü kasklar internetten incelediğimde çok güzel görünüyordu fakat gidip stand da incelediğimde işçiliklerini hiç beğenmedim! (Bu arada Marushin japon malı değil alman malıdır sitesinden bakabilirsiniz. http://www.marushin-helmets.jp/about.html) Ne kadar güzel görünürse görünsün kafamın güvenliği benim için daha önemliydi bende GİVİ'yi tercih ettim..

İnternetten bakarak kask beğenmenizi tavsiye etmem.. Gidin bayisinde inceleyin elinize alın kafanıza takın hatta bir fırsatınız olsada deneme sürüşüne çıksanız.. Dünyanın parasını verdiğiniz kask 90 km hıza çıkınca kafanızda zangır zangır titreyince veya içeri hiç hava almayığ kafanızı sıcaktan pişirince çok pişman oluyorsunuz çünkü..

Ne yapın edin kendinize iyi bir kask alın ve daima takın çünkü dünyadaki hiçbir kask(1000€ luklar bile) kafanızdan daha değerli değil...
    Evet aslında benımde öğrenmek istediğim bunlar ...
    Bilgilendirdiğin için çok sağol MrSandman

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    airoh kullandım ve daha duruyor warrior 2 ve şimdi nolan kullanıyorum, airoh biraz enduro yada düşük hızlar için iyi ama nolan her koşulda daa iyi tavsiye ederim
    ERASER WİLL COME BACK

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f

shoei xr1000'mi yoksa x-lite x801r'mı?

arkadaşlar şuan kullandığım nolan n61 kaskım artık beni rahatsız etmeye başladı.özellikle yüksek hızlarda kendini kaybediyor.onun için kaskı değiştirmeyi düşünüyorum.

sizce shoei xr1000 mi yoksa x-lite x801r modelinimi tercih etmeliyim?yada bunlara alternatif başka modeller varmı?yardımcı olursanız sevinirim.çok kararsızım
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    belki daha önce görmüşsünüzdür, bi ara bi kazada motosikletli arkadaşın biri arabanın altında sıkışmıştı ve kask sayesinde kafası ezilmemişti. olayı bilen arkadaşlar varsa bu kaskın markası nedir ?

Motosikleti
    Gt250r

GEN 2 ZX1 Motorsiklet Kaskı nasıldır?

Merhabalar ucuz yollu bir kask almak istiyorum burdaki GEN 2 ZX1 Motorsiklet Kaskı sizce nasıldır
    Avrupa birliği kalite belgesi CE belgelidir.
    Avrupa birliği motor kask standartlarına uygundur.
    diye onayları var ama nedir ne değildir bilmiyorum kullanan varmı acaba?

http://www.hemalhemsat.com/Shop/Auct...ype=FinishDate

Motosikleti
    ...................
    Dostum çin malıdır, geçen bi arkadaş daha almıştı fena deil diyodu ama ben kıl oluyorum bu çinlilere gerçi çin menşeyli bi makineye biniyoruz ama olsu...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Fena birşeye benzemiyor bence alınabilir
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    bu GEN markalı motosiklet ürünlerinden istanbul-aksaray iski arkasındaki parçacılar ve aksesuarcılarda bulabilirsiniz.ithalatçı firma modacarın da showroomu vardı sokakların birinde zaten hem daha ucuza gelir hem çeşitleri bol.....tavsiye etmem çin malı sonuçta ama iş görür dersen geçici olarak kullanmak koşuluyla hayırlısı olsun!!!
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    speed 150 naked
    bırak kardeşim bune 70 lira 25-30 lira olsa alınır amenna ama 70 lira vericeksen koy üstüne 60-70 daha git lazer al airoh al kafan rahat etsin bu markalar üretilmeden önce 50 tane testten geçiriyorlar kaskları...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler