Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tühh ya Özer yetişemidim kaskı almışsın neyse hayırlı olsun.
    Şöle başlıyayım aynı sorun bizdede olmuştu
    M beden zor geçiyordu kafamdan L yi giydik bu sefer oda biraz büyük geldi.Maalesef kaskların orta bedenlerin olmaması kötü.
    Neyse Muzaffer abininki gibi bi durumdu bizimkiside.
    Kaskı alalı 2 ay olmuş artık sıkmıyor diyebilirim ama ilk zamanlarda bayaa bi farkediyodu neyse sen yinede deneme şansın varsa git bi derim
    Deneme şansım malesef yok. Yinede ilgin için sağol.Bunu daima kullanırsam diğer arkadaşlarında dediği gibi sanırım 1 ay sonra istenilen konuma gelir.Biraz sabır sadece.

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pierzig kardeş haklı, ara beden müşkül bir durum.
    Kafa ölçün eşiminki ile aynı, o da S giyiyor. Bence sana zamanla olacak. Bu arada ilk kaskın ne idi, ya da bundan önceki, onu da söylersen tam emin olacağım yorumlarımda.
    M benden, çin malı bir kask. Kafama sabitlemek için kaskın altına birde bere takıyordum Bu kaskla yan yana getirdim, yanak süngerleri Lazerin yarısı yapmıyor.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M benden, çin malı bir kask. Kafama sabitlemek için kaskın altına birde bere takıyordum Bu kaskla yan yana getirdim, yanak süngerleri Lazerin yarısı yapmıyor.

Deneme şansım malesef yok. Yinede ilgin için sağol.Bunu daima kullanırsam diğer arkadaşlarında dediği gibi sanırım 1 ay sonra istenilen konuma gelir.Biraz sabır sadece.
    Dreksiyon sınawına girdigimiz kaskta M beden bi çinli kasktı Ama giyile giyile anlamışsındır sanki XL olmuş Bizim önceden kullandıgımız sefalet XLdi.Onlarada karmaskesi bile kar etmiyordu

Motosikleti
    Çok haklısın, Lazere göre XL gibi benim çinli kaskta,O kask kazafamda kaza yaparsam kaskı nasıl kafamda tutarım diye düşünüyordum Biraz hızlanıyordum gözlerimin önüne düşüp duryordu. Korkumdan kafamı fazla oynatmıyordum.Sağa sola yatıp duruyordu

Peki daha önce benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar, siz değiştirmeyi düşünmedinizmi kaskınızı???
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Tamam Özer
    Şimdi annadım. Kaskın şu anda en doğru olan, sakın değiştirme
    Bunu kullandıkça alışacaksın ve aslında Kask ın ne olması gerektiği fikrini oluşturacaksın
    Güle güle kullan kardeş
    Poturdak

Motosikleti
    Tamam Özer
    Şimdi annadım. Kaskın şu anda en doğru olan, sakın değiştirme
    Bunu kullandıkça alışacaksın ve aslında Kask ın ne olması gerektiği fikrini oluşturacaksın
    Güle güle kullan kardeş
    Çok teşekkür ederim Kargoya gitmiştim geri gönderecektim ama bilgisayarları kapatmışlar,işlem yapmıyorlarmış.İşte herşeyde bir hayır vardır.Kullanacağım çünkü sizlere güveniyorum.Tekrar yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekür ederim

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Tam on gün sonra senden özel mesaj bekliyorum kaskın hakkında. Dikkatle takip etmeye çalıştım forumunu, sanırım doğruyu bulduk
    Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese, korumaları tamamlayalım, kask yetmez, mont, dizlik, omurga koruması veee muhakkak eldiven eldivenin ne işe yaradığını kapaklandığınızda anlıyorsunuz. el yaraları en zor iyileşendir unutmayınız.
    Poturdak

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    bende sipariş edecektim ama sormuştum. onlar da uymazsa değiştiririz demişlerdi. telefon aç bir beden büyüğünü istiyorum de. senden göndermeni isteyip değiştireceklerdir.. zaten buna mecburlar merak etme..

Motosikleti
    Tam on gün sonra senden özel mesaj bekliyorum kaskın hakkında. Dikkatle takip etmeye çalıştım forumunu, sanırım doğruyu bulduk
    Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese, korumaları tamamlayalım, kask yetmez, mont, dizlik, omurga koruması veee muhakkak eldiven eldivenin ne işe yaradığını kapaklandığınızda anlıyorsunuz. el yaraları en zor iyileşendir unutmayınız.
    İlerleyen zamanda sana mutlaka bilgi vereceğim diğer önemli bilgilerde yaptığın hatırlatmalar içinde ayrıca teşekkür ederim.Herşey için sağol, eksik olma

Alıntı birazblues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sipariş edecektim ama sormuştum. onlar da uymazsa değiştiririz demişlerdi. telefon aç bir beden büyüğünü istiyorum de. senden göndermeni isteyip değiştireceklerdir.. zaten buna mecburlar merak etme..
    Senin dediğinin aynısını yaptım, değiştireceklerdi ama ben arkadaşların bilgisine dayanarak şuanda vaz geçtim.İlgin için sağol

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    kask sıkıyosa normaldir normal geliyosa büyüktür sıkan kask en doğrusu bi iki ay içinde büyücek merak etme ayrıca büyük kaskın tehlikesi büyük kafandan çıkar

Motosikleti
    Alıntı ergunz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask sıkıyosa normaldir normal geliyosa büyüktür sıkan kask en doğrusu bi iki ay içinde büyücek merak etme ayrıca büyük kaskın tehlikesi büyük kafandan çıkar
    ilgin için sağol .

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeş, benim kafam biraz küçük. bu yüzden xs olur diye düşündüm ve mağazaları dolaştım. bulamadım. istanbula telefon açtım, alın üzerinden kafa çevremi ölçtüm ve 54cm. gelince ölçülere baktılar. xs dediler. ben de adanadan getirttim( uzun uzun anlatıyorum ki tecrübe olsun) fakat şakaklardan çok sıktı( cox trip çeneden açılır) sonra adanaya gittim hepsi aynı. fakat bir motorcu arkadaş bana dedi ki: zamanla açılır o bile kafana büyük gelir. bu yüzden kimseye verme kaskını.... olurdu olmadı derken almadım fakat s büyük geliyordu. şans dedim ve xs beden aldım. 1 hafta sonra sıkması azaldı ve şimdi bazen büyük geliyor diye düşünüyorum. eğer aşırı sıkmıyorsa biraz daha kullan. göreceksin ki açılacaktır. kazasız günler dilerim....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş, benim kafam biraz küçük. bu yüzden xs olur diye düşündüm ve mağazaları dolaştım. bulamadım. istanbula telefon açtım, alın üzerinden kafa çevremi ölçtüm ve 54cm. gelince ölçülere baktılar. xs dediler. ben de adanadan getirttim( uzun uzun anlatıyorum ki tecrübe olsun) fakat şakaklardan çok sıktı( cox trip çeneden açılır) sonra adanaya gittim hepsi aynı. fakat bir motorcu arkadaş bana dedi ki: zamanla açılır o bile kafana büyük gelir. bu yüzden kimseye verme kaskını.... olurdu olmadı derken almadım fakat s büyük geliyordu. şans dedim ve xs beden aldım. 1 hafta sonra sıkması azaldı ve şimdi bazen büyük geliyor diye düşünüyorum. eğer aşırı sıkmıyorsa biraz daha kullan. göreceksin ki açılacaktır. kazasız günler dilerim....
    İlgine vede değerli bilgilerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İlgine vede değerli bilgilerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim
    rica ederim. biz de deneyerek almayı biiyoruz ama malesef her bedeni getirtemiyorlar kalite malzeme satanlar.

bir zamanlar çinli bir motor alacaktım ve aldım. almadan önce marka ürünler ve japondan başka motosiklet satmayan mağaza sahibi bana dediki: çin alacağına mobilet al. ben de gittim çin aldım. ( iyiki almışım) kask alacaktım giitim fiyatlar yüksek. ben de sefabet alacam dedim: karpuz kabuğu giy kafana daha iyi dedi. zaman geldi geçti motoru büyüttüm ve kalite kask almak için aynı arkadaşa gittim.. VE MARKA KASK 1-2 TANE VARDI. ve raflar olduğu gibi sefabet ve wiwi kaskla dolu... marka yok istersen getirteyim dedi. hani ya dedim, bunları satacağına niye karpuz satmadın? cevabı çok ilginçti:
    450 sefabet sattım 1 ayda ama 3 aydır 3 tane nolan satamadım dedi....

talep olmazsa getirtemiyorlar. ticaret bu, adamlar haklı. internetten almak zorunda kalıyoruz. eğer on-line alışveriş mağazaları olmazsa ne bu modelleri görebilip araştırabileceğiz ne de tecrübe paylaşımında bulunacağız. interneti bu yönlerden kullanınca faydası gerçekten güzel ama yine de dikkatli olmak lazım kardeşler...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olurdu olmadı derken almadım fakat s büyük geliyordu. şans dedim ve xs beden aldım. 1 hafta sonra sıkması azaldı ve şimdi bazen büyük geliyor diye düşünüyorum. eğer aşırı sıkmıyorsa biraz daha kullan. göreceksin ki açılacaktır. kazasız günler dilerim....
    İŞte Özer tam anlatmak istedigim olay.
    Dedigim gibi kask bedenlerinin arasında bariz fark var

Motosikleti
    Hepinizin mesajını aldım Yardımcı olan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    sıkı kask iyidir ama çok sıktıysa tabiki bi benden büyüğünü alırsın kardeşim hemen kızmana gerek yok... kaskın senin elinde ne kadar sıkıp sıkmadığını biz buran göremiyoruz malesef kusura bakma sıkıcı yorumlarımız için..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkı kask iyidir ama çok sıktıysa tabiki bi benden büyüğünü alırsın kardeşim hemen kızmana gerek yok... kaskın senin elinde ne kadar sıkıp sıkmadığını biz buran göremiyoruz malesef kusura bakma sıkıcı yorumlarımız için..
    Sorun değil, hadi hoşçakal

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok haklısın, Lazere göre XL gibi benim çinli kaskta,O kask kazafamda kaza yaparsam kaskı nasıl kafamda tutarım diye düşünüyordum Biraz hızlanıyordum gözlerimin önüne düşüp duryordu. Korkumdan kafamı fazla oynatmıyordum.Sağa sola yatıp duruyordu
    Hoca tam benim durumu anlatmışsın bende hala aynı durum var, kafayı yukarı asagıya sallamak zorunda kalıyorum giderken arada, iyi bişi değil bu, dikkati mahfediyor üstelik anlıkta olsa gözlerini yoldan ayırmana neden oluyor, hele bide otobanda 90 ın üstünde cıktıgında yandın, 90 la giderken kafasını oraya buraya sallayan bi adam görüntüsü veriyorsun. yok hoca yok. Halledicem en kısa zamanda.
    Kask şu an sıkabilir kafanı ancak açılma payını hesap etmelisin bir zaman sonra içerisindeki süngerler yapısıyor kaskın içine doğru ve kask ilk halinden baya bi genis bir duruma geliyor, bunuda hesap etmelisin bence.
    Comfirmation Bias

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask ilk giyildiğinde sıkar zaten... Eğer dayanamayacağın kadar fazla sıkmıyorsa kesinlikle değiştirmemeni öneririm... Kask zaten zamanla kafanın şeklini alacaktır...

Aksine kaskın bol olması çok tehlikelidir... Ve yarardan fazla zararı vardır... Bir kaza esnasında boynunuzun kırılmasına yol açabilir...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar.Sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler