Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MARUSHIN Diye bi marka çattı gözüme sahibinden.com da Nası biişi anlamadım Çok ucuz Çin mi acaba
    kask ........ Çinli degil
    Ya çinlileride o kadar kötülemeyin yafff.Adamlara o kadar kısıtlı para verirsen edecegi kadar köfte verir sana ama degil mi.Yaw 2o ytl'ye ithal olarak alıyorduk düşünsene kaça malolmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk soruna cevap veremeyeceğim ama 2. sorun çok enteresan

Forumda herhangi bir kask yazısının üstüne gelince zaten "Marushin" marka kaskaların distribütörü ve tel. no'su çıkıyor.
    sen de benim yaptıgım gibi önce o tel numarasından distribütörle görüşüp ankarada bayisi olmadıgını ögrenip, daha sonra belki birileri istanbuldan getiriyordur, forumda beni bulur diye düşünseydin çok enteresan olmazdı aslında

arkadaşlar kask alacağım fikrinizi almak istiyorum.

LAZER LZ6 KATANA SİYAH KIRMIZI =171.00 ytl
    peşin fiyatına "/"5 taksit + 6.00 ytl kargo ücreti toplam:177.00 ytl
    alışveriş yapılacak olan sitenin linki
    http://www.gungormotor.com/kategori.php?ktid=34

Lazer LZ6 SPEEDDOG Kask =162.00 ytl
    peşin fiyatına "/"12 taksit kargo ücreti yok toplam 162.00 ytl
    alışveriş yapılacak olan sitenin linki:
    http://www.ekonomikticaret.com/ekono...d=6012&p=2&s=0

bu kaskları kullanıpta memnun kalmayan varmı. birde hangisi,kalite(üretim) farkı varmıdır.

Motosikleti
    speed 150 naked

kask hakkındada bir soru ve diğer soru

merhaba arkadaşlar motorumu yeni aldım bu işlere yeni başlıyorum ve ilk defa vitesli motor kullanıyorum o yüzden korunma ekipmanlarımıda yavaş yavaş ediniyorum.

bugün gittim airoh speed fire rise marka bir kask aldım şimdi size şunu sormak istiyorum bu kaska ben 160 ytl para verdim diğer daha ucuz 20-30 liralık kasklardan ne gibi farkları vardır acaba... birde hava kanalcıklarından baktığımda içerisindeki köpükler dikkatimi çekti acaba kaskın iç bölgesi tamamen mi bu maddeyle kaplı....

ikinci olarakda şimdi motorsikletimin plakası henüz çıkmadı hafta sonu plakasız olarak binmeyi düşünüyorum polisin beni yakalaması durumunda ne kadar ceza öderim acaba...

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Öncelikle hayırlı olsun.

20-30 ytl lik kaskla senin kaskı yanyana getirirsen aradaki farkı görürsün.Genelde çin malı kasklar 20-30 ytl.Top gibi yere düşüşte ortadan ikiye karpuz gibi yarılıyo hepsi.Bizde bitane çin malı kask vardı large normalde bol geliyo.Nolan n61 var bitanede xl o tam bana göre.Çinlilerin ölçü almasıda bi acayip.Kaskın içindeki köpükte darbeleri emmek içindir.Yani o parayı boşuna vermemişsin.

Polis yakalarsa 600 ytl civarı cezası var ayrıca park,çekme fln 1 hafta daha sık dişini.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence 180 ytl ye lazer lz6 alabilirdin bu arada o kaskın fiyatı 2 ay önce sorduğumda (tam hatırlamıyorum ama) izmirde 120 ytl idi.
    biraz pahalı almışın .........
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    merhaba,
    speed fire in bir ka modeli var. düz siyahını 120-130 a alabilirsin ama desenli olanı için uygun fiyata almışsın diyebilirim. boşa sıkma canını. bende alacaktım bir ara ama lazer vertigo yu tercih ettim. kullananlardan biliyorum senin kaskın oldukça sağlam. sadece 100 üzerine falan çıkarsan yapısından dolayı boynun ve ensen üşüyebilir. ses de artacaktır doğal olarak ama o problem orta sınıfın hepsinde var.. güle güle kullan. görünüşü bile yeter
    ehliyetsiz yada plakasız binilmez derim ben.. çoluk çocuğun işi onlar.. plakasız binip ceza neden ödeyesin ki boş yere? o paraya cillop gibi kıyafetler alırsın. kaskın da motosikletin de hayırlı olsun.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    gencler, bu lafini ettiginiz kasklarin hepsi TERMOPLAST (yani bir tür plastikten) yapiliyor. bunlari avantaji ucuz ve hafif olmalari ancak daha pahali modellere karsi bir dezavantajlari da günes isigi (UV - mor ötesi) altinda yavas yavas sertlesmeleri ve darbeye dayanikliliklarini kaybetmeleri. o yüzden her 3-4 yilda (en gec!) degistirilmeleri gerekir. daha pahali kasklar (plastik bazli olmayanlar) 10-12 yil (ondan sonra eskiyen de aslinda iclerindeki köpük olmus oluyor) dayaniyor...

Motosikleti
    BMW R 1200 GS - 2005
    Arkadaşlar,
    Ben de bugün tüm zamanımı kaskları inceleyerek geçirdim.Çünkü yeni aldığım 1200 GS için uygun kask bakıyorum.Sonuçta geldiğim nokta şu:
    Ucuz kaskların malzemeleri nedeni ile bizi koruma şansı yok.Çünkü herhengi bir güvenlik normuna uymuyorlar ve güvence veremiyorlar.Çok pahallı olmasına rağmen, Arai nin internet sitesindeki açılış yazısı herşeyi izah ediyor.Özet: Ucuz kask alan riski de alır ve buna otomatikman finans ayırmak zorunda kalır. O finansmanı kuzu kuzu baştan kaska yatırın !
    Sizden ricam BMW nin kask fiyatları hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Şimdiden teşekkürler

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    motorun ve kaskın hayırlı olsun,bende almıştım bir zamanlar 40 ytl ye önü açık kasktan,şimdi de 300 ytl lik kask kullanıyorum ve kendi degerimi daha iyi anlıyorum,adam boşuna 1500 ytl para verip kask almıyo elbette bir bildigi var,tekrardan hayırlı olsun,plaka işine gelince kendini rahat hisstiyorsan ve ehliyet varsa,gez ama kendinde sıkıntı hissediyosan genede sen bilirsin.
    98 Beygir.....

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni araca 1 ay plakasız binebilirsin diye biliyorum.ama ehliyet her zaman şart ehliyet varsa faturayla rahat rahat gez.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı babası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Ben de bugün tüm zamanımı kaskları inceleyerek geçirdim.Çünkü yeni aldığım 1200 GS için uygun kask bakıyorum.Sonuçta geldiğim nokta şu:
    Ucuz kaskların malzemeleri nedeni ile bizi koruma şansı yok.Çünkü herhengi bir güvenlik normuna uymuyorlar ve güvence veremiyorlar.
    arkadasim, senin arastirman cok saglikli olmamis o zaman. fiyat ile koruma fonksiyonu arasinda her zaman dogru orantili bir iliski kurmak mümkün degil. sadece testlere göre gidecek olursan 70 euroluk bir kask aynen 800 euroluk kaskin gectigi testlerden geciyor ve ancak önceden belirlenmis minimum bir koruma sagladiginda kask niyetine satilabiliyor.

diyorsan ki, benim ölcülerim daha üst düzeyde, ben piyasada olabileceginin en iyisini, en saglamini istiyorum, o zaman tabii ki 800 euro bayilip daha iyi kaski alacaksin.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    plaka çıkana kadar motora binmende sakınca yok.Ama motordayken mutlaka yanında motorun faturasını bulundur
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    polis yakalar diye endişelenme kafanda kask oldumu sende hata yapmadınmı fazla gözlerine batma polise yakalanmak en son istediğin şey olsun ama sen dikkatet derim ana yolara fazla cıkma ara sokaklarda gez ormana filan git mademki ilkdefa vitesli motor kullanıcan kalkışklara calış motorun hayırlı olsun kazasız bela sız günlerde kullan eradnan

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemerlim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis yakalar diye endişelenme kafanda kask oldumu sende hata yapmadınmı fazla gözlerine batma polise yakalanmak en son istediğin şey olsun ama sen dikkatet derim ana yolara fazla cıkma ara sokaklarda gez ormana filan git mademki ilkdefa vitesli motor kullanıcan kalkışklara calış motorun hayırlı olsun kazasız bela sız günlerde kullan eradnan
    Bence endişelen!!
    Plakasız başka ruhsatsız başka. Anladığım kadarıyla ruhsatsız demek istemişsin.
    Sigorta yok, kasko yok, bir kaza milyarlarca Ytl ceza + karşı tarafın masrafları....
    Bu kadar çok paran varsa motosikleti değiştir, ve daha güzel bir kask al bence

Unutma kaza bela genelde sigortanın, muayenenin, kaskonun bittiği güne ehliyetin ruhsatın evde kaldığı güne denk gelir

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni araca 1 ay plakasız binebilirsin diye biliyorum.ama ehliyet her zaman şart ehliyet varsa faturayla rahat rahat gez.
    Böyle birşey yok arkadaşlar. Faturayı anca vergi dairesine muhasebecine ibra edersin.
    Polisin muhatabı ruhsattır.
    Yakalanıpta cezayı yerse parayı verecek olan varmı??
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    speed 150 naked
    sağolun arkadaşlar plakam bugün çıkıyor dün baya gezdim plakasız olarak evin oralarda dolaştım test sürüşü niteliğinde 80 km ye geldi motorum depoyu fulllemiştim sanırım rodajı depodaki benzinle tamamlarım...

kaskımı aldım arkadşlar LAZER LZ6 QUSAR de karar verdim kaskı kullandım.çok güzelmiş normal fiyat la kaliteli kask almak isteyenler tavsiye edebilirm.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44272

Bende bu kaskı almak istiyorum. Ne dersiniz arkadaşlar
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    güzel kaska benziyor. markasina diyecek birsey yok. gidip dene, oluyor mu diye ...

KAPTANTIGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600

Nolan N61 Siyah Kask Cami

Arkadaşlar sanırım Türkiye nin hiç bi yerinde Nolan N61 siyah kask camı kalmamış hani bildiğiniz bi yer varsa söylesenizde alsak ne dersiniz
    Söz Uçar Yazı Kalır...:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler