Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Gece görüş işi nasıl olcak siyah film çekince???
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bendeki kask vidalı ama diğerleri bildiğim kadarı ile kolayca değişebilen vizör sistemli yani sabah koyu renk vizör akşam normal vizör olayı olucak
    ama benim aklıma takılan filim işi olursa yapıcam bende
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    2006 yazinda honda cbr 125 r alicak

Kask Seçiminde Nelere Dikkat Edilmedir?

Yavaş yavaş kendimi psikolojik ve maddi açıdan motora hazırlıyorum ve sizlerden aldığım öğütler doğrultusunda kaskın sürücü için hayati önem taşıdığını öğrendim peki kaskımızı seçerken nelere dikkat etmeliyiz malzeme kalitesi ile ilgili ve fiyatla ilgili görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum hep yolda kalın............
    Bazı şeyler asla açığa çıkmamalıydı...
    Fox Mulder
    [url]WWW.TEMA.ORG.TR[/url]

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bu konuda bir çok bilgi forumda mevcut olmakla beraber kısaca yanıtlayım.

Bence kask alırken markasına bakacaksın. nolan shubrt arai shoi agv airoh markaları benim iyi diye bildiğim markalardır. içlerinden alabildiğin en pahalsını almanı tavsiye ederim.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    2006 yazinda honda cbr 125 r alicak
    araştırıcam teşekkür ederim
    Bazı şeyler asla açığa çıkmamalıydı...
    Fox Mulder
    [url]WWW.TEMA.ORG.TR[/url]

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    öncelikle kafana tam oturmalı, yanaklardan biraz sıkmalı (zamanla bollaşacak çünkü), hafif ve camı kalıiteli olmalı.. ve kesinlikle kapalı (full face) olmalı. Ben lazer marka kask kullanıyorum, 200 milyona aldım ve çok memnunum.. cbr 125 gibi bi motor alacaksan sakın dandik 20-30 milyonluk kasklardan alma, titreşimden kulağın çınlar durur
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    ice 300 e katılıyorum, yanaklara tam oturmalı ancak yanlardan baskı da yapmamalı, çin malı kasklar (safebet vs.) tamamen plastikten yapılıyor, oysa karbon fiber alaşımlı ve dolayısıyla hafif olanlar çok daha makbuldür. onu her türlü hava koşulunda kafanda taşıyacağını düşün.
    ayrıca, bir arkadaşımın çin malı dandik kaskı (20-25 YTL ye satılanlardan) scooterın selesinden yere düşünce çatlamıştır (:

neyse, danger0 ın da dediği gibi: arai,nolan,shoei,shubert,momo,agv,airoh,held bilinen iyi markalardır. zaten kaliteli ve sağlam kask eline alınca ağırlığıyla, kafana takınca da rahatlığıyla kendini belli eder.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

held derim başka bişey demem bu arada şimdiden hatırlı olsun kazasız belasın kullanman dileğiyle...

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    kaskı denerken basını ani olarak saga we sola oynat, kaskın kafanda donmediğinden emin ol fakat cok da sıkı olmamalı yoksa bas agrısı yapar. en hayati parca en fazla butceyi kaska ayır. vizörü çizilmeyen buğu yapmayan kaskalarda war nolan we lazer in onlara bi bak derim. guneste bırakma, aynaya asma ,kuru bezle silme basında jöle warken takma kokar sonra. hayırlı olsun şimdiden
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    KALİTELİ VE BENİM GİBİ TİTİZSEN İÇİ ÇIKIP TEMİZLENEN KASKLARDAN AL ÖZELLİKLE ÇENESİ OLMASINA DİKKAT ET, BU ARADA CÜMLENİN SONUNDA HEP YOLDA KALIN DEMİŞİN HANGİ ANLAMDA KALALIM ARIZADAN MI ?

sinan69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sportser 883 xl

schubert kask

arkadaşlar schubert c2 çeneden açılan kask almayı düşünüyorum. fiyatı biraz tuzlu olduğu için sormak istedim; kullanan var mı, memnunmusunuz?

fausten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana sorarsan fullface al için rahat etsin.Kafanda bi sorun kalmaz.SOnuçta onu tutan bir vida.Olur ha ufak bir iç yapı kusurunda istenmeyen şeyler olabilir.Maazallah.Saygılarımla...

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    fiyatı ne kadar onu yaz belki daha uygun bir kask önerebiliriz sana
    ERASER WİLL COME BACK

designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    sinan69, dediğin kaskı bugün sınavda bi arkadaşda gördüm .fiyat yalan olmasın 450 gibi bişi dedi.höng die kaldım zaten ama markayı görünce uyandım.ama kaskın güneşlik olayı hoşuma gitti .paraya kıyılıp alınır yani
    herşey sende biter, yeterki sen karar ver

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    sinan69 , bende kafadan açılır bi kask kullanıyorum. Benim bildiğim kötü yönleri şunlar. yüksek hızlarda ses yapması ve kaza anında ön tarafının açılabilmesi. ses inan çok rahatsız ediyor. schubert çok iyi marka, iyi kask yapıyor. tam kapalı kaskları öneririm.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Ben Schuberth Concept kullaniyorum. Diger kasklara gore biraz daha agir, ve biraz daha gurultulu. Ancak hep tavsiye ettigim gibi hic bir zaman kulak tikaci olmadan takmadigim icin gurultunun bir onemi yok. Agirlikta atla deve degil, birkac gram.

Bunun yani sira benzin alirken, birileriyle konusurken, bir sey icerken vs. kaski cikarip takma sorunu olmadigi icin son derece rahat. En buyuk avantaji da kendinden gunes siperi olmasi. Dolayisi ile hem gunes gozlugu tasima derdi yok, hemde tunel, agaclikli bolge, binalar arasi golge vs. yerlere girdiginde gunes gozlugu cikartma, sonra yine takma vs. derdi de yok.

Cenesi acilir kasklarla yapilan kazalarda cene parcasinin acildigi geyigi dolasir durur da bunun bir ornegini hic gormedim-duymadim. (Scuberth yada Nolan dan bahsediyorum, Caberg den degil... Onu duyduk, ancak orada da butun kask dagilmisti, sadece cene parcasi degil)

Bu kasklari sayet motora bindiginizde cenesini kapatacak disipline-terbiyeye sahipseniz alin. Bunlar kesinlikle cenesi acikken motor surulmez.

Cenesi acilir kasklar hafif enduro, turing, gezi amaclari icin uretilmistir. Yaris motosikletleri / yaris pistleri disinda her yerde rahatlikla kullanabilirsiniz.

Ancak yineliyorum, cenesini kapatmak sartiyla.

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SCHUBERTH vs. AIROH vs. SUOMY (kask seçimi)

arkadaşlar yeni bir kask almayı düşünüyorum bu 3 markadan siz olsanız hangisini seçerdiniz. bu airoh kasklar nasıl kasklardır . istediğim kask çeşiti çeneden açılır olanlardan. schuberth ve airoh ta iki model var bunların çeneden açılanlarında güneş vizörü de var fakat suomy de yok. fakat fiyatlara bakınca airoh neredyse diğer iki kaskla yarı oranda + diğer çeşitlerde de suomy en pahalıları bu markalar hakkında ne düşünüyoesunuz?

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Schuberth varken Schuberth alinir.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşımbaşka bir başlıkta bu kask alınırmı diye soran bir arkadaşa baya bi cevap geldi bi bakıver oraya
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    AIROH'un Start modeli Tam kapalı kask 45 euro bu kask güzel midir yani güvenlimidir? AIROH'un 45 euro yada kaskı var 150 euro yada
    Acaba 45 lik ile 150 lik olanın farkı sadece boyası süsü camı filan mı
    Yoksa güvenlik unsurlarıda mı farklı öyle ise çok kötü.

Birde bu suomy'nin 750 euroya bir kaskı var scooter fiyatına adam kask satıyor.
    Bu kask çok mu güvenlidir acaba hava yastığı filan mı var.Yoksa altın kaplamamı? Nedir bu fiyat uçurumunu yaratan ?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler