Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli kardeşim,

Kask ve yedek parçaları için Karşıyaka'da BLACKSNAKE Mot. Kıyafet ve Aksesuarları satan mağazaya gitmeni tavsiye ederim.

Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    inceledim,evet enteresan kasklar.ama izmire gitme olasılığım sıfır
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Bu sorun zaten MAYIS ayında çözülmüştü.

Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı
    İstanbulda distribütörü (mototal) aradım 2 gün sonra ÜCRETSİZ olarak tüm yedek parça setini kargoyla gönderdiler.
    Blacksnake'e yürüme mesafesinde oturuyorum BU KONUDA SIFIR YARDIMCILAR bilesin....

dısan" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lütfen kask konusunda yardım edin

lazer fiberpro max nasıl bir kask.iyimidir.kullanan arkadaşlar var mı . ben bu kaskı lazerin kendi sitesinde buldum.acaba türkiyede de var mı.varsa nereden bulabilirim.eğer internet sitesi biliyorsanız o da olur.air brushlı kask satan bir site varmıEklenti 2787

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    kardeş türkiyede var mı yok mu bilmiyorum ama gerçekten güzel bir kask

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Arkadaşlar merhaba,

Kask alırken renk, Şekil ve dış görünümünden önce Kaskın kabuk malzemesi nedir? Çene altındaki tokanın kolay işlevli ve kesici,batıcı yanları olmamalı,Vizör Polycarbonate malzemeden olmalı, Kafaya uyumu tam olmalı.
    Bunların yanısıra bir SERTİFİKA ya da buna benzer kaskın kendini ibraz eden bir belge varmı ona bakın yok ise satıcıdan istyiniz! Kask satılabilir ama hangi testlere tabi tutulmuşlar bellimi?
    Arayacağımız ilk kriter sağlam ve sağlıklı bir kask olmalı. Dışındaki paint brush kazada kafayı korumaz

Selamlar,
    Özer

kuraitoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kask alicam

1 2 aydir amerikadyim ve burada shoei marka kask almayi planliyorum internetten yaptigim arastirmalarda birkac dukkan buldum ama gidip baktigimda ellerinde olmadigini solediler ve siparis albilecekleri solediler kisaca kaski denemeden almam gerekiyor alacagim kask SHOEI RF-1000 PICOTTE TC-5 turkiyeye getirmiyor ozen motor bir tek amerikada var turkiyede ozen motorda RF-1000 serisinin baska replicalarini denemistim ve edindigim bilgilere gore bazen markalarinda serilerinde olculeri farkli olabiliyor shoei marka kaskalarda 3 tane seri var bu 3 seriden RF-1000 serisinin farkli replicalarinda olculer deisebilirmi bir bilgisi olan varsa yardimci olursa simdiden tesekkurler. turkiyede denedigimde XS olmustu acaba burdada XS olurmu yoksa XXS mu alayim?

kardeş mağazaya söyle sen de.. ben kaskı görmeden alamam de.. şimdi siz getirirsiniz beğenmem almam ayıp olmasın size. boşuna getirtmiş olmayın dersin... onlar da yok canım önemli değil derler.. Ben genelde öyle açıkça söylüyorum onlar da önemli değil diyolar ve getirtiyolar beğeniyosam alıyorum yok sarmadıysa kusura bakmayın zahmet oldu ama içim ısınmadı diyorum.. Sende böyle yapabilirsin bence..
    Akıllı Adam Aklını Kullanır. Daha Akıllı Adam Başkalarının da Aklını Kullanır..! ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı The jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy
    tahminimce aynı firma olunca ölçü değişmez bu tekstildede böyledir

saviola83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan

100 - 150 Euro arası kask tavsiyesi

2 hafta önce honda dylan aldım. Şimdide motora uygun bi kask almak istiyorum. Bodrum da oturuyorum. Ve gözlük kullanıyorum. Bu aralar maddi durum sıkışık olduğu için çok iyi bi kask alma şansım yok. Sizden ricam , bütçeme uygun ve içinde sıcaktan bunalmıyacağım, hafif, havalandırması iyi , güvenlik testlerinden geçmiş orta düzey bi kask tavsiyesi.

Ben kendim bi kaç marka belirledim. Kapalı kask olarak : Nolan N61(110 €) ( Bu arada bu N61 ler kaç gr. ? Hiç bi yerde bulamadım özelliklerini. ) ve Lazer Vertigo Replica ( 125 €) . Fakat gözlük olduğu için sanırım kapalı kaskla rahat edemem gibi geliyo. O yüzden bi kaç tane de flip – up kask araştırdım.Bulduklarım : Airoh Matisse( 107 € ) , Airoh SV 55 (139 €) ... Bi de Airoh TR1 i çok beğendim; tam aradığım kask ama 215 € .İnşallah seneye alırım.

Neyse lafı fazla uzatmayım tavsiyelerinizi bekliyorum. Özellikle Airoh Matisse ve SV55 hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Bir de bu Airoh un Türkiye dağıtıcısını yazarsanız sevinirim.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Sen kendin araştırmanı gayet güzel yapmışsın zaten. Benim şiddetle tavsiyem Flip-up tipi kasktır. Ben kullanıyorum ve normal kaskla yapamam. O kadar rahat yani. Hiçbir şey için kafandan çıkarmana gerek kalmıyor. Sigara içmek, birşeyler atıştırmak, su içmek, gözlük çıkarmak, bıyığını kaşımak vs. Çok rahat çook.
    Nolan N61'in ağırlığıyla ilgili bilgi bulmak zor ama tahminim 1500gr falandır.
    Airohun ithalatçısı sanırım http://www.aydinmotor.com/

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Airoh çok güsel bi tercih bence ...sv 55 i kullanan 3 arkadaşım var üçüde çok memnun..bende ilk istanbul ziyaretimde airoh tyger alıcam kendime
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/category.php?cID=148
    bu adresten de baya bilgi toplayabilirsin.ben cox marka yarım kask kullanıyorum.90 euro civarında olması lazım.çok memnunum.1200 gr ağırlığında ve çok kaliteli.en azından kendi sınıfında oldukca iyidir.düşersen kafanı sağlam korur merak etme
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    bence nolan çok sağlam ve kullanışlı

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    benim de gönlüm airoh tan yana ama bodrum da bulabilirmyim bilmiyorum. forumda bodrumlu arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler sanırım....

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Nolan n61 lere bakabilirsin, o civarlardadır fiyatları

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    airoh kullanan yok mu ?

Kask seçimi önerileriniz.

Forumda yaptıgım araştırmadan sonra 4 model kask arasında kararsız kaldım.

En çok beğendiğim model bu. Ancak kime sorsam. Kapalı kask tercih et diyor. Rüzgar alırmış rahatsız edermiş vs. Fiyatı Mototal da 150 Euro

Aynı modelin full kapalı olanı.. Mototal da Fiyatı 130 Euro

Bu kaskın deseni çok hoşuma gitti. Feyizoğlunda 235 YTL

Bu kask da yine Feyizoğlunda 190 ytl civarında.

Sizlerin tecihi bunların arasında hangisi olur?
    Yada ille şunu al dediğiniz bir model var mı?
    250 ytl civarı bütce ayırabilirim
    Ancak rengarenk olan kaskları sevmiyorum.

Saygılar sevgiler.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    En alttaki
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Hmm bende 1 tane alıcam şuan kullandıgım pek sağlam bişiye benzemiyor gerçi birkez düştüm ve harby iyi korudu yerlerde kafam sürtündü ama ben bişi hissetmedim. Neyse

Ben bir kere tamamen kapalı kask istiyorum hem koruma hemde en ufak birşeyde kırılcak diye dikkat etme derdin yok, bu sefer kaska dikkat edim derken komple sen gidebilirsin. Gene neyse

Ben en alttakini beğendim bende bir araştırma yapam bakalım.
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler