Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    ölü başlık....cevap veren yok
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    malesef. (artıbilmemkaçkarakter)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    SorDUĞUNUZ KASKLAR ile ilgili bilgisi olan yok demekki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demekki güncel tutmak lazım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    2 gün önce Motoplus.com.tr'den sipariş verdiğim artcı kaskım elime ulastı
    Kendi kafama uygun "S" beden satın aldım fakat sanırım kaskın kalıbı biraz büyük. M beden gibi oldu .
    Neise; uzun saçlılar takacağından dolayı sorun yok

105 TL kargo dahil fiyatı...
    kaskın yüze oturus kısmı cok güzel, yalnız yüksek hızlarda yüze carpan rüzgar rahatsız ediyor kullanıcıyı. cenealtı aparatı olması lazımdı...

Uploaded with ImageShack.us

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzelmiş Doğan abi

Motosikleti
    CRF
    Bugün arkadaşım Scorpion Exo-400 ümü elinden düşürdü, fazla sert düşmemesine rağmen vizör yerinden çıktı ve vizörü tutan plastiğin bi kısmı kırıldı.Şimdi vizör yerine oturmuyor.

Acaba sadece o plastiği alacak bir yer bulabilirmiyim yoksa yeni bir kask almam mı gerekicek ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı QuerysmaS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün arkadaşım Scorpion Exo-400 ümü elinden düşürdü, fazla sert düşmemesine rağmen vizör yerinden çıktı ve vizörü tutan plastiğin bi kısmı kırıldı.Şimdi vizör yerine oturmuyor.

Acaba sadece o plastiği alacak bir yer bulabilirmiyim yoksa yeni bir kask almam mı gerekicek ?
    Motomax'a sor. Kaskı sattıklarına göre yedek parçası da olması lazım.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar bende ls2 delta ff369 kask var(hediye) çeneden açılır güzel bi kask ama kafam içinde çok rahat olmasa da hareket edebiliyor bedeni M sanki S olsa daha iyi sıkacakmış ha kask güzel buğu problemi hareket halinde yok ses so.Kafama takılan şu çeneden açılır bu kask aşırı mı güvensiz mesela ls2 nin ff350 100 tl lik full face kaskları bundan daha mı güvenli olur birde yazın fullface kask takmak aşrı bunaltıcı oluyormu? Eğer evet fullface kask daha iyidir YAZ-KIŞ farketmez derseniz yeni kask alıcam ve şu 2 model arasında gidip geliyorum

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1437.html (hem şekil olarak hem de özellik olarak çok daha iyi)
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2565...51-CHRONO.html (fiyat olarak çok güzel,şeklide fena deil)

İki kaskta sharp tan 4 yıldızlı sizce 100 tl fazla vermeye değer mi?

Motosikleti
    Güncel...Güncel...

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    mali_181;
    Ölümlü kazalarda darbelerin çok büyük çoğunluğu çeneden alınan darbeler sebebiyle oluyor, bu bir.
    Yapısal olarak tek parça nesneler daha sağlam oluyorlar. Ek ve mafsal noktaları tek parçaya göre daha dirençsizler. Aynı şekilde tek parça yapılar darbeyi bir bütün olarak daha iyi sönümlüyorlar (dağıtıyorlar, başa çıkabiliyorlar diyelim).

Açılabilir kaskın varsa yazın açabilir ve kazaya çenen açık yakalanabilirsin, bu iki. Ha bu açılabilir kasklar güvensiz mi demek? Hayır, kapalı kasklar daha güvenli demek sadece, bu üç.

Demişsin ki: "güzel bi kask ama kafam içinde çok rahat olmasa da hareket edebiliyor" etmemesi lazım.
    1- Kask kafana öyle oturmalı ki kafanı kasıp sabit tutar halde iken, bir elinle arkasından bir elinle çene kısmından tutup yukarı aşağı esnettiğinde "boşluk / oynama olmayacak şekilde" kafanla birlikte hareket etmeli.
    2- Aynı şekilde ellerinle kaskın iki tarafını yanlardan tutup döndürdüğünde de aynı şekilde boşluk olmadan kask kafanı çevirmeli.

Kafanın durup kaskın oynaması o kaskın sana büyük olduğunu ve sana tam koruma sağlamayacağı anlamına gelir. Yani kafan kaskın çerisinde hareket edecek yer buluyorsa kask sana uygun değil, ya büyük, ya küçük (oynayabiliyorsa nasıl küçük olacak derseniz, kask küçükse kafanızın üst kısmı kaskın üst kısmına oturmaz yerleşmez, boşluk kalır).

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

"Yazın tam kapalı kask aşırı bunaltıcı mı?"

Evet ama kafan buna değmez mi?
    Yazın özellikle durduğun anlarda güneş tam kapalı kaskı iyi pişiriyor. Işıklarda durdun, anında güneşin etkisini hissediyoruz zaten, o sebeple siyah renk ne kadar az ise o kadar iyi. Durduğunda vizörünü açıyorsun, ki bu her zaman kaskın çene kısmını açmaktan daha kolay. Bir süre hareket edince vizörden gelen hava harını alıyor insanın.

Benim açılabilir kask almamamın sebebi gördüğüm sürücüler. Yazın açıyorlar ve kapamadan seyahat ediyorlar çenelerini. Demek ki böyle bir konfor varsa ben de aynısını yaparım diyorum ve tam kapalı kask alıyorum. İstesemde istemesemde çenem açık gezmiyorum yani
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar camı buğu yapmayan ve elinden düşürünce orası burası catlamayacak kask markası 300 tl den pağalı olmasın kullananlar memnun olanlar yazabilirmi fuardan almayı düşünüyorum scorpion exo 400-450 düşünüyorum bu kasktan dağa iyisi varmı

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    SHARP testine göre 5 yıldız alan ve ülkemizde satılan Nitro Aikido var. Exo 400 ve 450 ise 3 yıldızda kalmış.
    Nitro Aikido'nun:
    Test sayfası: http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1441.html
    Fiyatını görebileceğiniz bir sayfa: http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1441.html
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşlar bir soru sormak istiyorum;

şimdi kaskların çene altı bağlama noktalarında iki sistem gördüm..birincisi birbirine geçmeli mekanizma ve diğeri de iki halkadan geçen kemer şeklinde..kemer şeklinde olanlar hep pahalı kasklarda mevcut...ucuzlarda ise birbirine geçmeli mekanizma mevcut..kemerli olanın daha güvenli olduğunu söylüyolar...maliyet olarak daha ucuz görünmesine rağmen ucuz kasklar da neden mekanizmalı sistem kullanılıyor...

Motosikleti
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mali_181;
    Ölümlü kazalarda darbelerin çok büyük çoğunluğu çeneden alınan darbeler sebebiyle oluyor, bu bir.
    Yapısal olarak tek parça nesneler daha sağlam oluyorlar. Ek ve mafsal noktaları tek parçaya göre daha dirençsizler. Aynı şekilde tek parça yapılar darbeyi bir bütün olarak daha iyi sönümlüyorlar (dağıtıyorlar, başa çıkabiliyorlar diyelim).

Açılabilir kaskın varsa yazın açabilir ve kazaya çenen açık yakalanabilirsin, bu iki. Ha bu açılabilir kasklar güvensiz mi demek? Hayır, kapalı kasklar daha güvenli demek sadece, bu üç.

Demişsin ki: "güzel bi kask ama kafam içinde çok rahat olmasa da hareket edebiliyor" etmemesi lazım.
    1- Kask kafana öyle oturmalı ki kafanı kasıp sabit tutar halde iken, bir elinle arkasından bir elinle çene kısmından tutup yukarı aşağı esnettiğinde "boşluk / oynama olmayacak şekilde" kafanla birlikte hareket etmeli.
    2- Aynı şekilde ellerinle kaskın iki tarafını yanlardan tutup döndürdüğünde de aynı şekilde boşluk olmadan kask kafanı çevirmeli.

Kafanın durup kaskın oynaması o kaskın sana büyük olduğunu ve sana tam koruma sağlamayacağı anlamına gelir. Yani kafan kaskın çerisinde hareket edecek yer buluyorsa kask sana uygun değil, ya büyük, ya küçük (oynayabiliyorsa nasıl küçük olacak derseniz, kask küçükse kafanızın üst kısmı kaskın üst kısmına oturmaz yerleşmez, boşluk kalır).

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

"Yazın tam kapalı kask aşırı bunaltıcı mı?"

Evet ama kafan buna değmez mi?
    Yazın özellikle durduğun anlarda güneş tam kapalı kaskı iyi pişiriyor. Işıklarda durdun, anında güneşin etkisini hissediyoruz zaten, o sebeple siyah renk ne kadar az ise o kadar iyi. Durduğunda vizörünü açıyorsun, ki bu her zaman kaskın çene kısmını açmaktan daha kolay. Bir süre hareket edince vizörden gelen hava harını alıyor insanın.

Benim açılabilir kask almamamın sebebi gördüğüm sürücüler. Yazın açıyorlar ve kapamadan seyahat ediyorlar çenelerini. Demek ki böyle bir konfor varsa ben de aynısını yaparım diyorum ve tam kapalı kask alıyorum. İstesemde istemesemde çenem açık gezmiyorum yani
    Çok teşekkür ederim ilgin için.Öncelikle evet kaskı sabit tuttuğum zaman kafamı içinde haraket ettirdiğimde özellikle yukarı aşağı baya baya bi kafam hareket ediyor hemde çok rahat çenem açığa çıkabiliyor yani.Ben de fullface kask istiyorum tamda sizin istediğiniz gibi ve sebebimiz de aynı yazın çenem açık kazaya yakalanmamak(Allah korusun).
    Kask olarak renk olarak,güneş vizörü,pompalı olması artısı
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1437.html
    Aikido evet sharptan 5 yıldız almış fakat n-psi daha önce gibi peki bu ls2 nin 4 yıldızlı modellerinin üzerine o kadar para vermeye değer mi??

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Schuberth kask camı aldım geçen günü 200 tl,
    kaskıda 6 ay önce almıştım 300 tl ye ikinci el,
    üzerindeki cam orjınal buğu vernikli camı idi, ve kabuklaşıp atmaya buğu yapmaya başlamıştı,
    bunun için 200 tl ye pinclok lu cam aldım toplam 200 tl ye,
    şimdi kaskın içinde ne kadar nefes alırsan al, ne kadar üflersen üfle gram buğu yapmıyor, dünya vamrış dedim valla....
    alacam alacam dedim 3 ayda zor aldım, zamansızlıktan.

ben bu kaskı fazerde ses geçirmesin diye aldım, sesli eksoz sesini kesiyor ve yolda rüzgar almıyor ve kafaya tam oturdugu için çok da givenli, zaten bmw nin sattıgı kasklar schubert kasklardır,
    alacak olanlara tavsiye ederim...

güray abi ahmet adaş nerdesiniz ?
    klavyeler ısınmaya başladı siz yoksunuz..

güray abi ahmet adaş nerdesiniz ?
    klavyeler ısınmaya başladı siz yoksunuz..

98 Beygir.....

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    arkadaşlar ne çok pahalı nede dandik orta karar fiyat ve saglamlık bence orta ayarın en iyi kaskı bende bu kaskı kullanıyorum tavsiyede ederim...

Bende sadece siyah,mat olmayan,full face olan 5 yıldızlı,maksimum 250 liralık bi kask arıyorum.tavsiyeleriniz değerlendirilir.

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    resmini koydugum kask resmi full face 250 lira ve çok kalitelidir...ben çok uzun zamandır kullanıyorm çok memnunum buharlaşma yapmayan vizör güneş gözlüğü herşeyi çok kullanışlı tavsiye ederim.

http://www.hudsonderi.com/?urun-1409...torsiklet.html

bu marka nasıldır arkadaşlar buğu yapar mı? buğu yapmaması için daha pahalı marka mı bakmak lazım acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler