Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Arkadaşlar,

Baktım. Kasklar ile ilgili arama yaptım. Bulamadım. Hangi tip motosiklete hangi tip kask gerekir? Modelleri ve fiyatlari gibi bir Topic arıyorum.

KASKSIZ YOLA ÇIKMAYIN DIYORLAR..
    Çoğu motosiklet kazalarında sürücünün kasksız olması kafanın sert bir yere çarpması nedeniyle ölümlere varan ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Kask giydiğinizde çene kayışını mutlaka kilitleyiniz. Aksi halde ani bir harekette kaskınız fırlayacak ve sizi koruyamayacaktır.
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Gerçekten de bu kask konusunda bilgisi olan arkadaşlar, bizi bilgilendirirse güzel olur,

15 YTL'ye de kask var, 1 milyara da, bizim gibi çin işi motor kullanıcılarına fazla lüks bi şeye gerek yok heralde ama, burada önemli olan motorun degeri degil kafanın degeri ne dersiniz ?

Tecrübeli arkadaşların bilgilerine müracaat ediyoruz.

Hepinize sevgiler saygılar!

tahamesut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Grand Dink 150
    arkadaşlar merhaba... kask takmak çok önemlidir... önce kask sonra marj... NOLAN kaskları çok kaliteli ve güvenlidir... tavsiye ederim... www.mototal.com.tr den fiyatlara ve modellere bakabilirsiniz...
    Bayrakları Bayrak yapan üzerindeki [COLOR="Red"]KANDIR[/COLOR], Toprak; uğrunda ölen varsa [COLOR="Red"]VATANDIR[/COLOR]...
    [b]Allah hepimizi 4 tekerlekli canavarlardan korusun...[/b] [COLOR="Red"][B]A Rh+[/B][/COLOR]

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    kask onemlı kask hemde cok
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Kask takmak;motora binmeden önce yapacağımız EN AKILLICA eylemdir.15 YTL'lik kask bile olsa,kaza anındaki şiddeti önlemede yardımcı olur.Hiç bir kask veya koruma,biz motor kullanıcılarına ölmeme garantisi vermez-veremez.Ancak her kask ve koruma,kaza anındaki riski düşürür,ölüm oranını azaltır,yaralanma ve kırık-çıkık... risklerini en aza indirir.Bunun yanında;kalitesiz malzeme ve işçilik ile yapılan kask,koruma...vs.'lerin kaza anındaki şiddeti ne kadar azalttığı da muammada bir konudur.
    Arkadaşlar;kesinlikle korumasız yola çıkmayalım.Altınızdaki motor 50cc de olsa 1100 cc de olsa korumalarımızı mutlaka kullanalım.En önemlisi de KASK'ımızı MUTLAKA TAKALIM
    Kaliteli ve uygun fiyatlı bir kaç malzemenin fiyatlarını sizlere söyleyeyim(Kendi fikrimce):
    ***** Basic Kask 110 YTL - *******BLACK ***** 198 YTL
    Korumalı Eldiven 45-65 YTL
    Korumalı Mont 150-200 YTL
    Korumalı Pantolon 150-200 YTL
    Dizlik 45-65 YTL
    Korumalı Bot 150-250 YTL
    Koruma Maskesi 10-15 YTL
    Sırt Koruması 55-65 YTL
    Bellik 45-55 YTL
    ...
    Bunlar sadece benim kaliteli olduğunu bildiğim,koruma sağlayabilecek kalitede ve fiyatı uygun olduğunu söylemek istediğim malzemeler.

DEĞİŞTİRME NOTU : Madem sen cezalandırıldın kask reklamı yaptın diye yusuf3461 kardeş o zamqan ben de sildim gitti.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250

Schuberth QM1 Street Kask Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var

Canım kardeşlerim;bugün h@san ile beraber kask bakmaya gittik.Gittiğimiz satıcı,yakın bir arkadaşım değil.Yeni kask modelleri ve kaliteli bir şeyler getirmesini rica etmiştim.Saçma sapan markalar vardı (Can,wiwi,safebet...gibi).En nihayetinde yeni marka ve model kaskları getirmiş.Hjc,arai,schuberth... gibi 20-25 model vardı.İçlerinden en çok beğendiğim kask parlak siyah,fiyatının 259€ gibi olduğunu öğrendiğim bir kask.Ne kadar yaparsın fiyatını diye sordum.300 YTL peşin 330 YTL 12 ay taksitle yaparım dedi.Tam alacaktım ki kask hakkında bişey bilmediğimiz için h@san beni uyardı.Dükkana geldikten sonra internette uzun süre araştırdım.Türkçe sitelerde birşey bulamadım.Kendi sitesi de almanca ve ingilizce. Az çok ingilizcem var ama yanlış yorumlarım diye korktum.
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Sitesinin linki http://www.schuberth.de/
    Benim beğendiğim kask ise aşağıdaki resimde:

Lütfen fikirlerinizi belirtin arkadaşlar.Hem adamın elinde bi tane var bu kasktan.Hemde kaliteli ve uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Siteden elimden geldiğince tercüme edeyim:

Dış Kabuk:GRP, karbon fiber, aramid fiber
    İç Kabuk:EPS, modüler
    Akustik, Aerodinamik: Yönelim olarak dengeli, rüzgardan dolayı başı öne-arkaya eğilmeye zorlamaz; radyal spoyler
    Vizör: 2 boyutlu, ısıyla şekillendirilmiş 2mm polikarbonat, çizilme ve buğu önleyici kaplama
    Havalandırma: Vizör, iç ve kafa havalandırması
    İç kaplama: Anti alerjik
    D-ringli ayarlanbilir çene kayışı
    Ağırlık:1360g

Aksesuar olarak kask çantası da veriyorlarmış.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Khutuck teşekkür ederim hocam.Ama fiyat konusunda sitede bişey yazıyormu bide onu bulabilen olursa ve 300 papelin çok olup olmadı konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

ya ben hiç bişey anlamdım ya ben kask la ilgili bişey yazdım ve fiyat verdim reklam oldu diye cezalan dırdım site tarafın dan bu ne ozaman

Motosikleti
    Sitede fiyatları bulamadım, ama bulsam da Almanya fiyatları olacakları için çok anlam ifade etmeyecek.

Vasuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Nolan N61 (M) kask ve Richa Airstrike (M) mont arıyorum. Mototal'a Mayıs sonunda gelecekmiş, benim bu hafta almam lazım, satılan bir yer biliyor musunuz?

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @infrared
    Hangi tip motosiklete hangi tip kask gerekir? Modelleri ve fiyatlari gibi bir Topic arıyorum.
    Bir laf vardır... "Önce adam gibi bir kask al, kalan parayla motor alırsın"

Motosiklet'teki en önemli ve olmazsa olmaz aksesuar kasktır. O yüzden iyi bir kask seçilmesini düşünüyorum. Kaskların yapıldığı malzemeye göre fiyatlar değişiyor. Hammaddesi ABS, plastik, fiber olanlar daha ağır ve ucuz; karbon, kevlar olanlar çok daha hafif, sağlam ve pahalıdır. Scooter kullananlar ucuz kask, pahalı motorlara binenler pahalı kask kullanmalı diye yanlış bir düşünce var ortada. Bence paranızın yettiği ölçüde alınabilen en iyi kask alınmalı bence. Racinglerde her çeşit kask kullanılamıyor, özellikle aerodinamik olarak rüzgardan en az etkilenen ve hafif kask olması gerekiyor. Yüksek süratlerde kaskın farkı ortaya çıkıyor. Çok çeşit kaskı inceledim, alınabilecek kalitede olanlar Shoei, X-Lite, Nolan, Arai, Suomy. Fiyat olarak bu markalar en pahalı markalar. Bunun dışında bugün incelemiş olduğum HBJ de fena değil, fiyatı da diğerlerine göre daha uygun. Sonuç olarak iyi bir kask kullanmak gerektiğini düşünüyorum çünkü vücudun en önemli bölgesi beyin de içinde olduğundan kafanızdır.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    serdar bikere bu konu konu dışı değil taşıyorum ikincisi en iyi kask hangi markadır diye sorsan işi bilen 10 motorcuya valla en az 5 tanesi Schuberth der ..özellikleri zaten yazılmış son karar senin barış abine güveniyosan marka ok derim ben ..daha iyisi şamda kayısı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Özür dilerim barış abim Yani belki alakasız olur diye ben konu dışına açtım.Hani herkesin özel derdinden bize ne gibi düşünenler olur falan diye.Teşekkür ederim taşıdığın için.Ya bende schuberth in iyi bir kask olduğunu biliyorum ama fiyat ve model konusunda tereddüt ettim yani.Ne bileyim hani 2-3 yıldır üretilmeyen bir modeldir falan kafamızda patlar Allah muhafaza

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    serdar kutusunda duran kask bişi olmaz sadece eski model olur süt değil bu
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    hehehhee İlahi barış amca O zaman alıyim dimi barış abi 300 YTL peşin ;ama ben peşin veremeyeceğim için 27,5 YTL x 12ay vadeyle 330 YTL'ye.Sen diyosan aldım gitti barış abim.

Walla , pahalı mal kalitelidir.Ucuz mal kalitesizdir diye bişey artık kalmadı.

Alacağın kask , pahalı olmasına rağmen belki de NOLAN veya LAZER kalitesindedir.
    Ya da o kaliteyi dediğim gibi NOLAN veya LAZER de bulabilirsin... (aynı şey oldu )

Araştır...
    Belki de milletin arayıp da bulamadığı , ya da almak isteyip de alamadığı bişey olabilir...
    Bir de bazı yabancı sitelerde anketler yapılıyor , yarışçıların en çok tavsiye ettiği ya da kullandığı kask diye.Onları da gözden gezdir.

İnternet elinin altında , bütün gün başındasın.6 saat boyunca kurcalarsan inretneti.İstediğin bilgiye ulaşırsın...

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Dostum fiyatlar güncel mi bilmem ama aynı kask motomax'ta 150 Euro.Ayrıca kredi kartına peşin fiyatına 3 taksit yapıyorlarmış.
    http://www.motomax.com.tr/fiyatlar_3.asp?markanedir=26
    Not:Motomax ile herhangi bir bağlantım yoktur.Yukarıdaki bilgiler sadece yardım amacı ile yazılmıştır.
    Ahanda bi link daha; http://www.motogar.com/schuberthkask.htm
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

Motosikleti
    Yahu Schumacher yarışlarda bu marka kask takıyormuş, daha kaliteli ne bulacaksın

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Hiç sorma, ben de gidicem haftasonu. Kafama olmasın diye dua ediyorum

Gittim ! C2 olmadı. Oooh dedim ki, "Concept" modeli de varmış, şimdi onu bekliycez
    Geçen hafta Almanya'daydım. Tesadüf işte, önüme bir motosiklet giysi ve aksesuar mağazası çıktı. "Hadi şu Concept modeline bir bakıyim bari" dedim. Özel bir boy üretmişler, kocakafalara göre (64-65). Bir giydim, küt diye oldu. Vardır bir hayır bu işte dedim aldım. Umarım ne kadar iyi olduğunu kanıtlamasına gerek kalmaz.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler