Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    50-100 ytl'ye fullface kask bence zor bulursun !bulsan bile o kasklar cok dandik olur!fullface'i yazın scooterda kullanamazsın ayrıca!ancak scooter'ın limitlerini zorladığında içine hava girer çünkü!ya durduğunda!scooter için ideal kask yarım kasktır!yukarıda arkadaşlarımız ileriyi düşünerek hareket etmişler ama biraz yanılmışlar bence!örneğin bende halı sahada maç yapmak için bi halı saha ayakkabısı alıcaktım ama vazgeçtim!nedenmi granpon alıcamda ondan!ya ilerde yeşil sahalara çıkarsam
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIRO-S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150-T1 GRİ
    bence herkesin iki kaskı olmalı Yazlık (çenesiz) ve Kışlık (kapalı) önünde siperlik varsa iyi ama yoksa bütün rüzgar tokat gibi suratında patlar. yazın bu hoş olsada kışın göz göre göre kendini sakat edersin... bence ceneden açılıp kapanan bir kask idealdir -mümkünsede birazda parana kıyıp iyi bişii alırsan kaportan saglam kalır

rüzgarınız ılık olsun.....

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Kaskın acemisi, öncesi, sonrası yoktur. Fullhace olmazsa çenen dağılır. Bu kadar basit. Scooter sürati bunu yapmaya yeter de artar bile.
    I'M BACK !!!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    hjc'nin 100ytl civarına kaskları mevcut.
    May the Force be with McLaren Mercedes

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    fullface al , yada çene açılır al
    sakın yarım yada açık alma

Motosikleti
    honda beat 100 cc
    Alıntı derin adlı üyeden alıntı
    Kaskın acemisi, öncesi, sonrası yoktur. Fullhace olmazsa çenen dağılır. Bu kadar basit. Scooter sürati bunu yapmaya yeter de artar bile.
    1-fullhace değil fullface
    2-neden fullface ki(türkçesi varken)yarım yada tam kask
    3-kaskların çene kısmı darbe için değil rüzgar içindir bence(mantıken)

ama yinede sen tam kask al kardeşim hatta bi numara büyük al ilerdede kullanırsın

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    çene çok kolay kırılabilen bir yerdir hbgp, küçümseme derim. amaç rüzgar kesmek olsaydı vizörü oraya kadar uzatırlardı.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    honda beat 100 cc
    çeneyi küçümsemiyorum watercolours sadece başlığın gerektirdiğini yazıyorum!başlık scooter için ideal kask diyor bende ideali yarım kasktır diyorum!ha ideali değildir deniliyo bende bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışıyorum idealinin yarım kask olduğunu!adı üstünde forum:tartışma&paylaşma platformu!ayrıca başlıkta 50-100 ytl yazıyo yarım kask fabrikam filan yok ha bide hemoto kardeşimize katılmamak elde değil!olayı çözmüş biz hala tartışıyoz!

Motosikleti
    kanuni 125 T
    yakısan yakısmayan.ideal ideali olmayan fark etmez tum motorlar icin tam koruma

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığı moto sohbet bölümüne taşıdım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı hbgp adlı üyeden alıntı
    1-fullhace değil fullface
    2-neden fullface ki(türkçesi varken)yarım yada tam kask
    3-kaskların çene kısmı darbe için değil rüzgar içindir bence(mantıken)

ama yinede sen tam kask al kardeşim hatta bi numara büyük al ilerdede kullanırsın
    1- "Fullhace" sadece bir yazım hatasıdır bu kadar büyütmeye gerek yok. (Bunu bir İngilizce Öğretmeni olarak söylüyorum.)

2- "Tam kask" anlam olarak "fullface" kelimesini karşılamaz ancak-belki "kapalı" denebilirdi. Kaskların sadece "vizör" leri (bu kelime yerine de bir Türkçe kelime bulamadım affet ama sakın "cam" deme) rüzgardan korunma sağlar, ancak bu birincil görevi değildir.

3- Fullface olamayan kasklarda çene ve diş kırılmaları hiç te az rastlanır bir hadise değildir.

4- Türkçe'nin kelime olarak yetersizliği başka bir başlığın konusudur.

Son olarak bu başlığın sahibine;

Airoh marka kasklar benim piyasada bulabildiğim hem ucuz 90 - 110 YTL hem de belli bir koruma sağlayabilecek kasklardır. Ben kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    honda beat 100 cc
    derin hocam öncelikle saygılar!işte benim isyanımda 2 numaradaki ifadenizden kaynaklanıyo!lütfen bana ingilizce öğretmeni olarak türkçe karşılığını sizin dahi bulamadığınız bir kelimenin olaya yeni başlayan biri tarafından nasıl anlaşılacağını anlatırmısınız ayrıca vizör zaten türkçeye yakın bi kelimedir yada ben eşşeğimki ingilizcedeki ö harfini unuttum!keşke fullface=fulfeys olsaydıda bunlar olmasaydı!neyse hocam kasktan nerelere geldik ben yinede türkçeden yanayım!fulfeysi katıyorum türkçeye!anlamıda sözlükte çene ve diş kırılmalarını önleyen rüzgarla pek alakası olmayan kask çeşidi olarak geçecektir nokta

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    onu bunu bırakalımda arkadaşa yardımcı olalım

fullface(tam kapalı) yada çene açılır bi kask al
    yarım falan alma

goodenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Aprilia Atlantic 500
    selam arkadaşlar scooter kullanıcısıyın ve iki adet kaskım var şu anda airoh çene açılır kaskımı kullanıyorum ama yazın held marka çenesiz ön kısmı tamaen camdan oluşan kaskımı kullanacağım.
    airoh kaskımı eminönünden 120ytl'ye aldım, diğer kaska para vermedim ama sanırım 100ytl civarında.
    seçimlerim ne kadar doğrudur bilemem ama ben memnunum, kış için airoh'u yaz için held'i öneririm.

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    abi benmi kazık yedim acaba airoh kaskı 210ytl nakit sirkeciden aldım 3ay önce, benimki çene açılır fullface airoh, airoh 100 ytl civarı diyen arkadaşlar airohun hangi modelinden bahsediyorlar acaba...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

goodenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Aprilia Atlantic 500
    distinto selam, ben de yaklaşık 1 ay önce aldım sirkeciden benim model
    http://www.yildizticaret.com.tr/kask/airoh/airoh.html bu sitede en alt sıradaki AR07 modeline çok benziyor siyah rengi birebir aynı resmi bulamadım üzerinde E3 yazıyor kaskın ama o başka bir etiket sanırım ben 120ytl'ye aldım
    umarım site adı vererek reklam yapmış olmamışımdır çünkü öyle bir niyetim yok
    saygılar

Motosikleti
    honda beat 100 cc
    distinto kardeş banada garip gelmişti 90-100-110 ytl civarı ama bilemiyorum doğruluk payı vardır muhakkak !siteye ilk kaydolduğum zamanlardı yanlış hatırlamıyorsam en iyi 3 kask markasından biriydi airoh,nolan&arai ile birlikte!benim kaskım yarım,nox marka,alman malı!140ytl ye aldım!bir çok çeşidi var ya belki en ucuzlarıdır onlar!ama yinede beni kazıklamışlar galiba!bu ne ya en iyi markalardan biri+tam kask+100 ytl!ben uykuda uyumam bu gece sorun yaparım bunu

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı goodenough adlı üyeden alıntı
    distinto selam, ben de yaklaşık 1 ay önce aldım sirkeciden benim model
    http://www.yildizticaret.com.tr/kask/airoh/airoh.html bu sitede en alt sıradaki AR07 modeline çok benziyor siyah rengi birebir aynı resmi bulamadım üzerinde E3 yazıyor kaskın ama o başka bir etiket sanırım ben 120ytl'ye aldım
    umarım site adı vererek reklam yapmış olmamışımdır çünkü öyle bir niyetim yok
    saygılar
    siz airoh kask 110ytl diyene kadar kaskımdan çok memnundum ve fiaytınıda fazla pahalı bulmuyordum ama sizler 110 ytl airoh kask deyince kıllandım,
    seninki çene açılır kask mı, o resimdenin çenesi açılıyor AR07 benimkinin güneş gözlüklüsü ve 270YTL idi benimki aynısı gözlüksüz 210ytl, bence sizlerin bir yanlışı var, çünkü ben almadan istanbulda epey bi yer dolaşmıştım ve fiyatlar hemen hemen aynıydı 100 150 civarına airoh çene açılır kask olmaz, ya çene açılmayan tiptir sizinki yada yarımdır yada çok küçük bi ihtimal ama ben çok pis kazık yemişim...

purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı
    abi benmi kazık yedim acaba airoh kaskı 210ytl nakit sirkeciden aldım 3ay önce, benimki çene açılır fullface airoh, airoh 100 ytl civarı diyen arkadaşlar airohun hangi modelinden bahsediyorlar acaba...
    dostum eğer aydın motordan aldıysan kesin kazık yemişsindir. yalnız airoh'un bikaç modeli var çene açılır olarak. seninki hangisi ona göre bakmak lazım. ama aydın motorun sirkeci şubesindeki arkadaşlar biraz cinsler.burda 115 ytl. fiyat olduğu söylenen airoh ar07 kaskı 130 fiyat çektiler. motosiklet.net den bahsettim 115 ytl fiyat vermişsiniz arkadaşlara dedim,biz öyle bir fiyat vermedik onu yazan şerefsizdir diye saçma sapan bir muameleyle karşılaştım.ne kredi kartı ne taksit var nakit olarak bu fiyat dediler. çektim geldim.zaten ellerinde benim ölçü yokmuş küçük bedeni var onu inceledim ve malesef beğenmedim.çünkü bağlantı yerleri tam oturmuyor, çapaklar alınmamış,özellikle açılma şekli kaza anında yere vurur vururmaz açılabilecek şekilde,pek güvenli değil. alamadığıma sevindim bilakis.sonuçta ben çene açılıra soğudum full face tavsiye ederim.

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı purifier adlı üyeden alıntı
    dostum eğer aydın motordan aldıysan kesin kazık yemişsindir. yalnız airoh'un bikaç modeli var çene açılır olarak. seninki hangisi ona göre bakmak lazım. ama aydın motorun sirkeci şubesindeki arkadaşlar biraz cinsler.burda 115 ytl. fiyat olduğu söylenen airoh ar07 kaskı 130 fiyat çektiler. motosiklet.net den bahsettim 115 ytl fiyat vermişsiniz arkadaşlara dedim,biz öyle bir fiyat vermedik onu yazan şerefsizdir diye saçma sapan bir muameleyle karşılaştım.ne kredi kartı ne taksit var nakit olarak bu fiyat dediler. çektim geldim.zaten ellerinde benim ölçü yokmuş küçük bedeni var onu inceledim ve malesef beğenmedim.çünkü bağlantı yerleri tam oturmuyor, çapaklar alınmamış,özellikle açılma şekli kaza anında yere vurur vururmaz açılabilecek şekilde,pek güvenli değil. alamadığıma sevindim bilakis.sonuçta ben çene açılıra soğudum full face tavsiye ederim.
    benimki arioh mattiesse fullface çene açılır...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler