Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o başlık var da, Faydalı Bilgiler bölümünde bu konuya ilişkin başlık olması lazımdı.
    eski konulardan birinin baslıgını degiştir yedir gitsin abi işte

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kask ebadınızı, başınızın alın kısmını yatay olarak ölçerek bulabilirsiniz. Kaşınızın yaklaşık 1 cm üzerinden başlayıp, kulak üst hizasından başın arkasındaki çıkıntılı kısmın üzerinden ilerleyerek diğer kulağınızın üstünden başlangıç noktasına ulaşarak başınızın çevresini ölçebilirsiniz.

Kask ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İçteki astarın zamanla %5 ila %10 oranında esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Başa tam oturmayan kask, kaza esnasında başınızı koruyamaz. Ölçüler santimetre olarak alınmalıdır.

XS = 53/54

S = 55/56

M = 57/58

L = 59/60

XL = 61/62

2XL = 63/64

Tamamı çalıntıdır
    yok abi bole mezurayla kask alınmaz yaa her marka her model kask farklı oturuyo kafaya gidip sırayla denemek lazım hepsini
    true love..

Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu aynı ama genelde çin malları büyük oluyor
    Adamlar aynı kalıbı basıyorlar içine biraz fazla strafor koyup L bedeni M beden diye yutturuyorlar
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Bakabileceğim link verebilecek arkadaşlar varmı?

вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    kaskı netten feLan aLmaya kaLkma
    git bir mağazaya dene kafana tak çıkar bir sürü kaskı ve modeLi,
    coğu modELde bedenLErin birbirinden farkLı oLduğunu göreceksin zaten

kaskı taktıktan sonra işaret ve orta parmağını aLnındaki araLıktan sok rahat girmesin sonra boynundan çenene doğru ve yanLArdan da aynı hareketi tekrarLa, kask kafandaki herhangi bir noktaya baskı yapmasın yapıyorsa eğer, direk çıkar kafandan bi üst bedeni dene o da cok boL geLiyorsa demek ki bu marka model kask kafana uygun değiL başka bi modEL seç demektir...

herşey tamamLAndı ve kask kafana birebir oturdu diyelim;
    düz bir şekiLde karşıya bakarken aniden sağa ve soLa çevir kafanı eğer kask senden sonra hareket ediyorsa haLA boşLuk var demektir..
    eğer donerken sorunsuz kafanda kaLıyorsa kask bin motora gazLA )))

he soru eğer yarım mı açıLır mı yoksa fuLLface bi kask aLmaLıyım mı şekLinde ise kesinLikLe FULLFACe.....
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    link için teşekkür, bunlar arasından 2 tane almam gerektiğini söylesem benim motor için sence uygun olan hangisidir, kırmızı-siyah bir scooter

O kadarını sen bilirsin arkadaşım zevkler ve renkler tartışılmaz
    Ama sunu söyleyebilirim alacağın kask biraz kaliteli olsun dandik bişeyler alpta paranı boşa harcama

Bu arada savaş sen bu işi biliyosun
    Ama nazi kaskı alcaksak onları nasıl ölçücez parmak sokmaya yer kalmıyo zaten
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    böyle alışveriş de görmedim hiç motorun rengine göre, internetten kask alış-verişi
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Alıntı kalyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı netten feLan aLmaya kaLkma
    git bir mağazaya dene kafana tak çıkar bir sürü kaskı ve modeLi,
    coğu modELde bedenLErin birbirinden farkLı oLduğunu göreceksin zaten

kaskı taktıktan sonra işaret ve orta parmağını aLnındaki araLıktan sok rahat girmesin sonra boynundan çenene doğru ve yanLArdan da aynı hareketi tekrarLa, kask kafandaki herhangi bir noktaya baskı yapmasın yapıyorsa eğer, direk çıkar kafandan bi üst bedeni dene o da cok boL geLiyorsa demek ki bu marka model kask kafana uygun değiL başka bi modEL seç demektir...

herşey tamamLAndı ve kask kafana birebir oturdu diyelim;
    düz bir şekiLde karşıya bakarken aniden sağa ve soLa çevir kafanı eğer kask senden sonra hareket ediyorsa haLA boşLuk var demektir..
    eğer donerken sorunsuz kafanda kaLıyorsa kask bin motora gazLA )))

he soru eğer yarım mı açıLır mı yoksa fuLLface bi kask aLmaLıyım mı şekLinde ise kesinLikLe FULLFACe.....
    Söylediklerine inanıyor, katılıyor ve sonuna kadar hak veriyorum. Ama Samsun'da bu dediğini yapabileceğim kaç yer var bilmiyorum , tek bildiğim çok azdır heralde Ama o az olanı da bulmama yardım edecek arkadaşlar vardır sanırım

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı xmenvexgirl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerine inanıyor, katılıyor ve sonuna kadar hak veriyorum. Ama Samsun'da bu dediğini yapabileceğim kaç yer var bilmiyorum , tek bildiğim çok azdır heralde Ama o az olanı da bulmama yardım edecek arkadaşlar vardır sanırım
    Samsun Evpaş Bölge Müdürü, Mutlu Uçar'ı bul. Onur yolladı beni de, o sana kask konusunda yardımcı olur
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

böyle alışveriş de görmedim hiç motorun rengine göre, internetten kask alış-verişi
    Abi baştanda dedim acemiyiz işte, neyse ben pişene kadar hadi geç dalganı Ama ben bu azimle ve sizlerin desteği ile çok fazla acemi kalmam sanırım
    Birde unutma Karadeniz motor gezileri için süper bir yer, birde bakmışsın bir organizasyon düzenlemişiz ve o eski acemi de oradaymış olmazmı

Samsun Evpaş Bölge Müdürü, Mutlu Uçar'ı bul. Onur yolladı beni de, o sana kask konusunda yardımcı olur
    Süper yaaa, wallaa içimden geçeni söylemek gerekirse siteye ilk girerken acaba zaman kaybından başka bişey olmaz diyodum ama şimdiden görüyorum ki çok çok da faydalı oluyormuş

Mutlu Beyle temasa geçemesemde teşekkür ederim Onur

MAXEM marka kask hakkında bilgisi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar, hala kask arıyorum ve Samsunda da bulamadım istediğimi. Motorla birlikte verilen MAXEM marka Large kaskı takıyorum şimdilik. Bu arada motor ramzeyin 125 lik scooterı. Daha önceki açtığım konuyu okuyan arkadaşlar bilir. Mevcut kaskım hakkında bilgisi veya yorumu olan varmı?

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaslar...size birsey soracagım...neredeyse 2 haftada bir kartal real e karting yapmaya gidiyorum.arabaya biniyorum ve kaskımı takıyorum...kaskı cıkardıktan sonra bakıyorum ki buyuk bir özenle ve bir kutu jöleyle yaptıgım saclarım dumduz olmuss bunun var mıdır bi cozum yolu ??

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

By vasco1925 at 2008-04-24

Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

bana cvp yok mu ??

abi ne çözümü olucak nasıl sürüyorsun o 1 kutu jöleyi kaskın içinede zararlı senin saçınada en güzeli kısacık kestir

ya 1 kutu dediysem o abartı tabiiki hani hemen aklına memoli gelmesinnn...!

azcık sürüyorum havaya kaldırıyorum kaskı takınca dümdüzz...bu aralar dikmiyorum zatenn...arkadasa sordum..sprey jöleler var...onlardan sür hiçbişey olmazz...amaaaannn dedim bosver...surmicem bundan sonra zaten...!! bir de bnim sac seklim dik dik böyle düz degil...kaskı takınca jölelemesem bilee yine dümdüz oluyo hani sabah kalkınca dimdik oluyoya oylede oluyo bazen ...hani bulusmalara falan katılacagım zaman beni tipsiz biri olarak tanımasınlar...kısacık derken sen söyle nasıl kestırmem gerektigini berbere gideyim aynısını soyleyeyim...

aynen böyle yaptır Gözlükleride tak devam

vur dedik öldürdün abiii

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LS2 Cartoon Kask aldım gerçekten güzll.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler