Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Bence alakası yok. Kaskların kesilmiş kesitini gösterdiler. Öyle düşünce kazada korumayacak hale gelecek bir malzeme yok. Bildiğin strafor var içinde. Yani orta tabaka. Strafor (köpük de derler) Farklı yoğunluklarda yerleştirilmiş stafor.Dış kısımda da artık sert tabaka karbon kevlara kadar malzemeden yapılabiliyor.
    DD daha iyi bilir tabi.
    DBTYSG

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ehuehueu seninki dahada bi manyak jawa helal falla bab

hmmm valla bana göre tercih ettiğim kas çeşidi flip bencee onlar daha iyi ve güvenli gibi gözüküyor ama söz dd amcada

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    bence motoru almadan önce yavas yavas ekipmanı topla. kask mont eldiven derken bi bakmıssın hersey tamam motor eksik
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet

kask saç döker mi ?

Son 10 gündür saçlarım belirgin bir şekilde seyrekleşti. Bunun nedenini bulmaya çalışıyorum. İki aydır henüz motosiklet kullanıyorum. Acaba kasktan olabilri mi diye düşünüyorum..

İkinci olarak da, bir arkadaşın daha önce kullandığı ve bekleyen saç boyama edevatı ile saçları boyadık. Acaba ondan mı diye düşünüyorum. Bu konuda motosiklet camiasının engin bilgi ve tecrübesini dinlemek isterim.

:tongue:

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi kesin saç boyama meretinden dir yoksa kas ne yapar pek bılmiyorum falla! :

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    kaskın da etkisi olur sonuçta kasksız durumdaki kadar hava alamıyo kafa derin, jölenin de saç dökmesinin sebebi aynı, kafa derisinin hava almasını engelliyo

arkadaşım bende her sene saçlarımı yaz aylarında boyarım ama suana kadar boyadan dökülen saçlarım hiç olmadı döküldüyse hemen boya sonunda olabilir. kaskı uzun süreli vede hava deliklerini açmadıgın için saçların kolay yolla dökülebilir kaskı hergün taktıgını farz edersek hava deliklerinide açmassa saçlar oksijensiz kalır vede saç ddipleri incelir

Motosikleti
    kayak outdoor
    yaf ben kaskımı axo aldım bi çuval da para verdim amma lakinn herkesin ağzında nolan shoei filan baba kazıklandıkmı acep????

asinam45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150

kask arıyorum

hani su amerıkan polıslerın taktıgı sıpersız kaskları nereden veye hangı sıteden bulabılırım tsk.ler

Motosikleti
    Ex Honda Shadow

Kask almak istiyorum

herkese merhaba

chooper motorda kullanmak üzere kask almak istiyorum ne marka ve model önerirsiniz herkese teşekkürler.
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    axo nu yarım kaskları var chooper için bende var .,ama ben yinede bir tane tam kapalı kask almanı tavsiye ederim.shoeı veya nolan...300 € civarında açılam içi temizlenebilen ama 180 € luk nolanlarda işini görür tabi.ben fuardan bi tane de arioh marka kapalı açılabilen bir kask aldım ,bir de eksta siyah camı var tipi hoşuma gitti. 260 ytl ye ...ne kadar iyi ettim onuda forum daki doktorlara (uzmanlara)soracam...

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kask Bedeni-Yardım

S beden kask aldım (55-56cm) kafa cevremi de 56.6 - 56.7 gibi olctum.
    şimdiii.. eğer bu S beden kask küçük ise hemen değiştirmem lazım ve havalar soğuk olduğundan denemeye fırsatım olmadı.. M beden ise 57-58cm olarak geçiyor..
    55-56 denen beden anladığım kadarıyla 55-56 arası ve 56-57 arasını kapsıyor ve bu normal olmalı.. Yoksa 56.6 gibi bir cevreye M beden mi almalıyım?? Daha once bu ara olcude kalan oldu mu??
    Kask kafama tam oturuyo ama uzun süre giyince baskı yapmasından korkuyorum ve dediğim gibi daha tam deneyemedim...
    Fikri olan (konuyu bilen) var mı?

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    önemli olan kaskın tam oturması. kaskı tutup kafanı sağa sola yukarı aşağıya oynatmayı dene. oynamaması lazım. bide zaten zamanla süngerler ezilir ve kask kafana alışır. bence biraz sıkı olması iyi.
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

ER-5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    Ben aynı senin gibiydim aldığımda sıkıyodu uzun süre kafamda kalınca ağrı yapacak diye korktum ama sonra süngerler ezildi aliberkayın dediği gibi şimdi çok rahatım.
    Kaskı S aldım 55-56cm. yani sonraki gun gidip değiştirmeye kalktım dukkandaki motorcu abi değiştirmedi bu senin kaskın dedi haklıymış bence sende aynı durumdasın benle deiştirme derim ben kafanı sağa sola hareket ettir hızlıca oynama yoksa tamamdır..
    Saygılar.
    \"Özgürlüğün İki Tekerleği Vardır.\"

Kawasaki ER-5 --> Yamaha R6. ::148::

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Kask motorun en önemli aksesuarıdır. O nedenle satınalırken bilinçli olmak lazım. Her markanın bedeni değişir, gidip yerinde kafaya geçirip kontrol etmek gerekir. Kafanıza yerleştirdiğinizde biraz sıkması hatta yanaklarınızı ön taraftan çıkartması gerekir. Zamanla zaten içi genişliyor. Kafanızı sağa sola salladığınızda hiç oynamamalı ki kaza anında etkili olsun. Özellikle racing motorlarda yüksek hızlara çıktığınızda eğer yanlış bir kask seçmişseniz bunu çok daha iyi anlıyorsunuz. Rüzgar kaskı geriye doğru itiyor ve kaskın görüş alanı bozuluyor. Aman haaa, denemeden kask almayın!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    alma schuberth firmasının soyle bir beden listesi vardı. butun kasklar icin aynımı bilmiyorum ama belki isine yarar

48-49 cm - XXXS
    50-51 cm - XXS
    52-53 cm - XS
    54-55 cm - S
    56-57 cm - M
    58-59 cm - L
    60-61 cm - XL
    62-? - XXL

discovery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak bunlarıda yeni öğreniyom.teşekkürler arkadaşlar demekki kask almadan önce kafayı ölçmek lazımmış
    ÖZGÜRLÜK DEMEK MOTOSIKLET DEMEK

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Skullhunter, tam hepsi aynı değil demekki.. ben shoei ana sayfadan bakarken size chart gibi bişeye ulaştım.. bedenler orada yazıyodu.. shoei'de S beden 55-56 cm..
    arkadaşlar, ben denedim tabii ki kaskı ve kafam oynamıyo ve yanaklarıma da basıyo iyice.. oralarda problem yok ama uzun denemeye şansım olmadı ve alırken satıcı arkadaş da bana, "bi kaç saat dene" ağrıtırsa başını çizilmeden getir değiştiririz dediği için ve denemeye fırsatım olmadığı için bir sorayım dedim..
    sanırım satıcı arkadaş ile buradaki herkes hemfikir.. ben de kullanayım bari.. M beden'de kafamı oynatınca hahif oynuyordu ve burnum yan pad'e değiyodu.. o gevşerse ancak bana pahalı şapka olur sanırım..
    Yahu bunların M ve S bedenlerinin kasası aynıymış sadece iç pad'leri değişiyomuş.. bende bi problem de (ki ciddi canım yanıyo), ne kadar çıkartırken yanlardan gevşetsem de kulaklarımın acıması.. inanın her çıkarışta çığlık attım!! ilk alınca 3-5 denedim, kulağım hala acıyo fullface kullanan başkaları da aynı dertten muzdarip midir ki?

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    O kadar abartı kaskın kafanı acıtması normal birsey degil. Kask alışana kadar ince baslıklar var onlardan alabilirsin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler