Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Polisten Kaçarsak Ne Olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Arkadaşlar bugun tek motorda arkadaşımla beraber geziyorduk. Her ikimizinde korumaları tam ve kurallara aykırı hiçbir haraketimiz yok sol şerite gidiyorum ve Trafik biraz sıkışık ve çok gürültülü korna sesleri egsoz sesleri falan. Kavşağa yaklaştım ve kavşakta aracını kavşağa park etmiş trafiği gözetleyen bir polis gördüm neyse kavşaktan geçtim gideceğimiz yere ulaştığımızda arkadaşım bana polis sana el etti korna çaldı görmedinmi dedi. Bende tüm dikkatimi trafiğin akışına verdiğimden gerçekten görmemiştim. Polis aracından elinde kalem kağıt ile inmiş artık plakayıda almıştır heralde. Ehliyetimi ocak ayındaki dreksiyon sınavımdan sonra alacağım yani ehliyetimi henüz alabilmiş değilim, onun için trafik polisinin yanına gidip durumu izah da edemedim. Şimdi benim başıma ne tür bir musibet gelecek merak ediyorum.

Üstüne basarak söylüyorum ehliyetim hariç bana ceza yazabileceği hiçbir unsur yoktur.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Apache RTR150-2012
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun tek motorda arkadaşımla beraber geziyorduk. Her ikimizinde korumaları tam ve kurallara aykırı hiçbir haraketimiz yok sol şerite gidiyorum ve Trafik biraz sıkışık ve çok gürültülü korna sesleri egsoz sesleri falan. Kavşağa yaklaştım ve kavşakta aracını kavşağa park etmiş trafiği gözetleyen bir polis gördüm neyse kavşaktan geçtim gideceğimiz yere ulaştığımızda arkadaşım bana polis sana el etti korna çaldı görmedinmi dedi. Bende tüm dikkatimi trafiğin akışına verdiğimden gerçekten görmemiştim. Polis aracından elinde kalem kağıt ile inmiş artık plakayıda almıştır heralde. Ehliyetimi ocak ayındaki dreksiyon sınavımdan sonra alacağım yani ehliyetimi henüz alabilmiş değilim, onun için trafik polisinin yanına gidip durumu izah da edemedim. Şimdi benim başıma ne tür bir musibet gelecek merak ediyorum.

Üstüne basarak söylüyorum ehliyetim hariç bana ceza yazabileceği hiçbir unsur yoktur.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    ehliyet olmaması en büyük suç unsurun

kanımca yeni kanuna göre aracı durdurmadan ceza yazamaz!
    sözlerimibirleşikyazmamınsebebiayrılığısevmememdir

Kafan Çalışmıyorsa Kask Takma...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abı sen ehlıyetı alana kadar sakın cıkma trafıge cıdyım yoksa 4 ceza bırden yıyosun:..

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    polısten kac kac ama yakalanırsna hıc ıyı olmaz bunu tahmın edemıyom

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Valla eğer trafiğe çıktığımda başım ağrımasın diyorsan en iyisi gidip cezayı sorgulatman olur...Ehliyeti olan bir arkadaşın tafik şubeye gidip sorsun bi sorun olursa ehliyetli arkadaşın ben kullanıyordum falan der.En azından senin gidip 600 ytl ceza yemenden iyidir onun cüzi bi miktar ceza yemesi...
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı just_hmz_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla eğer trafiğe çıktığımda başım ağrımasın diyorsan en iyisi gidip cezayı sorgulatman olur...Ehliyeti olan bir arkadaşın tafik şubeye gidip sorsun bi sorun olursa ehliyetli arkadaşın ben kullanıyordum falan der.En azından senin gidip 600 ytl ceza yemenden iyidir onun cüzi bi miktar ceza yemesi...
    Yanii hem korumalıydım diyordun.Ruhsat sahibininde ehliyeti olmak zorunda degil nasılsa.Birşey olmaz bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne ilginçtirki şimdiki motorumla 12 000 km yol yaptım hiç polis durdurmadı

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Fulish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne ilginçtirki şimdiki motorumla 12 000 km yol yaptım hiç polis durdurmadı
    Bende ilk 10ooo'i ehliyetsiz gezdim,18ooo. kmde bi polis durdurdu o kadar hatta oda ehliyetin var mı diye sordu var dedim bakmadı bile

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    buradan bakabilirsin http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp# plakana ceza yazmış olabilir.ehliyetin olup olmaması okadar önemli degil internet üzerinden de yatırabiliyorsun cezayı yazıldıgı tarihden sonra 15 gün içinde ödeme yaparsan % 30 indirim yapıyorlar geçenlerde kasksız motor kullanma cezası yazdılar 52 tl eve gidince internetten ödedim 34 tl falandı tabi kasksız motor kullanmıyordum ehliyetsiz kullanıyordum memur arkadaş insaf etti
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buradan bakabilirsin http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp# plakana ceza yazmış olabilir.ehliyetin olup olmaması okadar önemli degil internet üzerinden de yatırabiliyorsun cezayı yazıldıgı tarihden sonra 15 gün içinde ödeme yaparsan % 30 indirim yapıyorlar geçenlerde kasksız motor kullanma cezası yazdılar 52 tl eve gidince internetten ödedim 34 tl falandı tabi kasksız motor kullanmıyordum ehliyetsiz kullanıyordum memur arkadaş insaf etti
    39 Ytl paşam
    ++++++++++++++

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Peki arkadaşlar bu cezayı neye dayanarak yazıyor. Yapılan hata ne olarak gösteriliyor. Mesela eve ceza kağıdı gelse şu suçdan dolayı şu kadar para cezasına çarptırıldınız der. Çünki babama gelmişti oradan biliyorum mevki yi saati ve yapılan hatayı bildirmişlerdi.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar bu cezayı neye dayanarak yazıyor. Yapılan hata ne olarak gösteriliyor. Mesela eve ceza kağıdı gelse şu suçdan dolayı şu kadar para cezasına çarptırıldınız der. Çünki babama gelmişti oradan biliyorum mevki yi saati ve yapılan hatayı bildirmişlerdi.
    ceza yazıp yazmadığını net üzerinden araştır derim ama genelde bişey olmaz.yani takma fazla.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Dursan ağır bi ceza ödicektin, farkında olmadan doğru olanı yapmıssın.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Neden ehliyet almıyorsun ¿
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Başlığı okuyunca girip "ayıp olur" yazayım diyorum ama girince yazamıyorum, yirmiyi felan geçti hep aynı, rahatsız mıyım neyim

Birde ben plakayı gömmem diye inat ettim durdum ama geçen gün tophaneye geçerken gördüm ki boğaz köprüsü güzargahındaki emniyet şeritlerinde 50metrede bir EDS kamerası var.

Yani bu yaz arkamda plakayla dolaşmama kararı aldım, sanırım doğru olan bu.

Yoksa araçların yanında dur kalk dur kalk yaz sıcağında motor sürülmez.

Veya boğaz köprüsü trafiğinde, en ufak boşlukta aynaya bakmadan sinyalsiz cart curt şerit değiştiren araçların arasından gidilmez.

Polis motosiklet'in ne demek olduğunu bildiğinden emniyet şeridinden gitmemize bir şey demiyordu ama EDS insiyatif kullanamaz...
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Devlet sana henüz binebilirsin diye yetki vermemiş,peki sen benim bir kabahatim yokki derken kendini mi avutuyorsun,bizlerin sana moral
    vermesi bişeyi çözmez,tabii ki motoru kağıt parçası kullanmayacak
    ama sana hadi denince sıran gelecek...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    yazmışsa cezayı plakana yazmıştır polis müneccim degilki kullananın kim oldugunu bilsin .. ayrıca ceza yazmak için almamıştır plakayı .. anons yaparak gittigin güzergahtaki ekiplere haber vermiş de olabilir telaş edecek birşey yok .. yazmışsada geçmiş olsun artıkın (((: ne diyelim
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    ne istersen var :P
    uzuuun zaman önce başımdan geçen bi olayı anlatim:

suzuki gsx r 1000'i aşağı şubeden yukarı şubeye götürüyorum,

ehliyet, ruhsat, plaka, kask yok

(kask niye yok: patronum 'hemen aşağı dükkana uğra, arabayı oraya biyere parket srad 1000'i al, yukarı getir, müşteri gelcek' dedi. kasklarım yukarı dükkandaydı, alacak fırsat olmadı)

egsoz açık, ciyak ciyak bağırıyor,
    ışıklarda duruyorum, tam yeşil ışık yandı, harekete geçtim,
    göbeğe geldiğimde 2 polis ellerini kaldırmış 'dur' diye bağırırken ben aralarından geçtim,
    uzadım da uzadım

düşündüm ki ara sokaklardan gidim, kavşaklara haber verilmiştir,
    ilk araya daldım, ordan başka bi araya, ordan başka bi araya derken
    bi baktım karşıdan aşayiş geliyor, noolur noolmaz diye yine bi ara sokağa girdim, ilerde motoru parkedip caddeye koştum:
    telefonla bi yerleri aramak için, zaman kazanmak için bu eylemi gerçekleştirdim.

tam telefonla konuşurken 2 polis aradan çıktı, 'gel buraya, kaçma' diye bağırdı.
    ben de sinir stres, onlara bağırdım 'nereye kaçıyoz beee, kontur almaya geldim büfeye' saçmala burcu saçmala

polisler 'tüm birimlerin dikkatine' diye anons çekmişler adana beni arıyor
    yoksa niye asayiş dur desin

sonuç:
    trafik şube müdürünü de devreye sokmama rağmen, telsizden anons geçildiği için:
    600 ytl ehliyet
    222 ytl (ruhsat sahibine 'bana araç kullandırdığı için)
    52 ytl (tehlikeli araç kullanmak) (bu kısım komple yalan, sadece dur ihtarına uymadım)

bu arada: plaka koltuğun altındaymış, ruhsat da yukarı işyerinde.

bu olayın üzerinden 2 hafta geçmeden,
    bu kez kaçmicam diyip durdum, yalvar yaar, isim ver, şunu yap, bunu yap yırtamadım.
    sonuç: sıfır gv 650 tescilsiz trafiğe çıkmaktan bağlandı
    ertesi gün uydurma bi fatura ile çıkarttık, müdür 'kusura bakmayın' dedi

tabi bu olayların 2'si de işteyken oluyor.

suçum yok, emir kuluyum ben
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Bunrecu, sen tam idamlıkmışsın yahu... Bir de suçum yok diyorsun!

Olaya gelince: Polisi görmemek suçtur. Tıpkı trafik levhalarını görmemek gibi... Görmediğiniz bir uyarıya uyamazsınız; uyamayanca, kendinizi ve trafiği de tehlikeye atarsınız. Sonuç olarak, ehliyetsizliğinizden değil (çünkü aracı kullananın ehliyetli olup olmadığınız bilinmiyor) ama dikkatsiz araç kullanmaktan ceza yersiniz!

Ceza adresinize tebliğ edilecektir. Tebliğ tarihinden itibaren erken ödeme yaparsanız indirimden yararlanırsınız. Geçmiş olsun!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    hiç bişey olmaz ceza falanda gelmez kanka rahat ol rahatına bakkk
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)