Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Hondanın Dandik Parçaları....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur.........
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Mondial gerçekten düzgün çalışıyor,müşteri memnuniyetini önemsiyorlar. Adamlarda kalite yönetimi var. Sadece sattıkları ürünlerin CE belgesi yok ve parça kalitesi tartışılır!
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    honda... hayat onda

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    aman kardeş ne diyosun, bende 2-3 ay sonrasına cbr 125 düşünüyorum kararımı değiştirtme bana gözünü seveyim

Motosikleti
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    arkadaşlar honda hayat onda diyenler ne diyecek aceba?honda rezillik onda

Motosikleti

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motomaxta bulamadığımız parçalar yerine mct parçalarından faydalanıyoruz sonuçta! Ce belgesinden kastım sadece insan sağlığı veya doğa dostu olması değil,avrupa standartlarına uygunluğu beni bağlar. Ama Honda yönünü çine çevirdikten sonra düşüncende elbet haklısın.
    80 km hızda mct aynasını düzeltmek isteyen arkadaşımız,ön teker çukura denk gelince motoru yatırdı ve motor gövdeden bölünme yaptı! Şase çok zayıf itinalı bir kaynağı zor yaptırmıştık!!! CE belgelilerde bu olmuyor.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her güzelin bi kusuru var tabi hondanın yedek parcasının pahalı oldugunu herkes bilir dimi
    ayrıca mondial fln diosun ama sen bi mondial alsan 2000kmde piston kitlese ne dicektin cnk emin ol mondialin o kmde piston kitlemesi krank kırması cbrın aynasının kopma sayısından kat kat daha fazladır
    benm bi keewayım var tanıyanlar artık ölüm makinası dio 12500de arka teker koptu sence senn cbr bole bsy yaparmı?
    ben teker koptu motor daaldı demktensen 3 kurus fazla verip (aslında mondialın servsi 40 lira ama 3 gunde bi veriosun nerdeyse o parayı cbra en fazla ayda) aynası koptu demeyi tercih ederim
    true love..

Drift Religion

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun. Senin söylediğin madde (tutya) Üzerine tuz ruhu döküldüğünde çorba gibi kaynamaya başlayan bir madde. Dolayısıyla asla kaynak tutmaz sizde deneyip görmüşsünüz. Eriyor. Valla motorunu değiştirme konusuna gelince Bence farklı bir markanınkini kullana bilirsin ama gerçekten tuhaf bir durum. 250MuCiT inde bir farkı olmaz en azından bol ve ucuz yedek parçası var orası ayrı. Dediğim gibi farklı bir markanınki ile değiştire bilirsin uygun bulursan.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şirketin var olma yükselme duraklama ve gerileme durumu vardır.Hiç bir şey zamana karşı koyamaz.Demekki bu evrelerin birinde honda.Bence duraklamada.Çünkü eskiden japon malı tapon malı vardı şimdi aman japon kıyamam japon.Honda nasılsa markayım deyip çinde üretim disiplinden kopma üç kuruşluk malı 5 katına satma.Lider veya marka böyle olunmaz markaysan kaliteli ve makul fiyat'ta satmalısın.Ama kime söylüyoruz.

Motosikleti

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar perşembe günü kırşehirdeydim ve bi arkadaşımla otururken canımız sıkıldı dedik gidelimde çevre ilçeleri aksarayı falan gezelim. Tabi bunu malesef cbr 125 le yapma gibi bir cahillik gösterdim. neyse aksaraya uzandık dönüşte ortaköy oradan kesikköprü dedik ve havanın soğukluğundan dolayı manzararlı bi yerde biraz duralım bişeyler içip devam edelim dedik. Ve macera burada başladı. toprak zemin üzerinde durdum tabi yer çamur ayaklığı indirdim ve aşağıya indik. neyse artçım içecekleri falan ayarlıyo bende düz bi taş buluyumda ayaklığın altına koyuyum çamura batmasın dememe kalmadı bir rüzgar ve motor yerde üstelik neredeyse alçık diyebileceğim çamur birikintisinin içinde neyse kaldırdım ve sol aynayı tutan debriyaj bağlantı kolundaki !!döküm!! sandığım parçanın kırıldığını gördüm ve hiç dokunmadan gelirim dedim. neyse hoş beş bindim geliyorum tabi 50 yi geçmemek kaydıyla ayna bi anda uçtu gitti üstelik o anki imkanımla sadece bantlamakla sabitledğim. neyse aynasız bi 15-20 km yağmurun altında geldik. Ve sanayiye gittim parçayı kaynattırmak için. Aldığım cevap ise bu malzemenin tutye denen bir döküm türü olduğu ve kaynatılamayacağıydı. Tabi 3-5 arkadaşımız böyle dedi ancak bende lan hatır gönül işi diye uğraşmak istemediler heralde diye çıktım meslek lisesi metal işleri bölümünde çalışan ve benim sınıfımda okuyan bi abimizin yanına gittim. Teorik ve pratik bilgisi gerçekten muhteşem ve yıllardır sadece metal işi üzerinde çalışan bir insan bunu görünce tek lafı oldu... "Senin motorun çin malımı lan yoksa bu hondanı işine benzemiyo" Arkadaşlar burada sakın çin malı motosiklete binen arkadaşlar alınmasın çünki hondanın bazı parçaları gerçekten rezalet. Taqbi uğraşacam ya kaynağı vurdukça plastik gibi eriyen bi döküm parça ve sonucunda ayna ollmadı. emaneten tutturdum arkamıda zar zor görüyorken bugün sabah saat 8 de çıktım ankaraya geldim. tabi ilk iş honda efeye gitmek oldu. Parçanın stoklarda olmadığı ve özel sparişle getirileceği söylendi. tabi bu parça nedir necidir diyince servis elemanından aldığım yanıt " hocam bunlar atık aliminyumdan yapılıyor ve sürekli kırılıyorlar"

şimdi çıkaracağım sonuç,

-Honda gibi bir dünya devi imalat giderlerini düşürmek için trafik güvenliğine sağladığı katkı tartışılmaz olan bu parçayı nasıl olurda plastikten kalitesiz yapabilir? Balçığım içinde kırılan ayak demekki asfalta düştüğümde paramparça olacak.

-Madem bu parça bu kadar kırılıyoda servisin stoğunda nasıl yokta sparişle bayram sonrası gelebiliyor?

-Bu kadar kalitesiz bir malzemeye istenen fiyat 54 ytl ve ben soruyorum; bazılarımızın beğenmediği mondial için kırşehirde benzer parçası kırılmış gibi araştırma yapıyorum ve hemen çıkarıp veebiliyorlarken, fiyatıda 5 ytlyken ve inanın hondanınkindende kaliteliyken hondanın derdi ne? Artı ankarada bulamıyorum ama mondiali nerede gidersen git rahatlıkla buluyorsun.

ve arkadaşlar son olarak sırf parça rezaleti yüzünden motorumu askıya alıp mondial 250 mct almayı düşünüyorum.. sizce bu konuda haksızmıyım?
    her zaman söylerim cbr 125 5 para etmez bir bisiklet...hadi bu parçayı boşver...geneli kazık cbr125 lerin...halbuki bu modeli almasanız elinde patlasa Hondanın...ama yokk...SS ciler buna binice kendilerine gülündüğünü bile anlamıyor...

yani kızmayın ama ederi bu değil cbr nin...yoğsa bana giren çıkan yok dostlar...herkes motoruyla mutlu olsun isterim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    öyle yerlerdeki parçaların kalitesi düşükki inanılmaz...
    Sence cbr 125'in hayati önem taşıyan parçalarında dandiklik var mı? Bu daha önemli.Bence "Honda hayat onda" deyip bağrımıza bastığımız bir modelde böyle dandiklikler olması çok acı(ben de almak istiyorum cbr 125 ondan acı )
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Çok enteresan, dün sinyal vermeden sağa dönen bir kamyonet ortalama 50 km/s hızla önce benim sol koluma ve sonra sol aynama ve elciğin en dışına çarptı, bahsettiğin parça tamamen döndü fakat kırılmadı bahsettiğin parçayı aşağı doğru döndüğü için eski konumuna getirip sıkıştırdım ve yoluma devam ettim. Çarpma oldukça şiddetliydi kolum mosmor (mideniz bulanmazsa fotosunu koyabilirim ) şu anda fakat motorda bir sorun yok.

Acaba çarpma açısının farkından mı kaynaklandı diye düşünüyorum fakat garip. Bir düşmede kırılan bir parçanın böyle bir çarpmada darma duman olması lazım.

Herneyse sonuçta geçmiş olsun, kazasız belasız dönmüşsün. Honda'nın bu motoru Hindistan'da üretmesinden kaynaklanan bir ihmal olduğunu düşünmüyorum. 12000km.'dir kullanıyorum henüz bir sorununu görmedim. Tabi şöyle bir söz de var "sinek küçüktür ama mide bulandırır". Bu kadar dandik malzeme kullanılması enteresan...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Mete_han

Orada şöyle savunurum ama. aldığımdan beri her hafta en az 2 kes ankara kırşehir yapıyorum canım sıkılıyo örnekte oldğu gibi aksaraya gidiyorum hafta içi ürgübe gidiyorum allaha şükür hiç yolda bırakmadı. ha tip olarakta bana göre gayet güzel ama bu parçaları beni canıman bezdirdi... yoksa motor güzel lafım yok şimdi yiğidi öldür hakkını yeme.. ama parça parça parça.... öyle yerlerdeki parçaların kalitesi düşükki inanılmaz...
    dostum motorun yolda bırakmaması inan çıta değil...yani bir teselli belki...MZ al 91 model...seni 10 yıl yolda bırakmaz...mesele yüümesi gitmesi değil...bak dedinki parça bayramdan sonra...oldumu şimdi bu...paranla rezil olmak bu olsa gerek...küçük cc motoru olana hep ybr 125cbf 150 öneririm...nedeni birazda bu detaylar...

tip olarak sana güzel ama genele göre değil...tipsiz bişey...daha iyi bişeye bineceğin günleri iple çektiğini biliyoum...SS veya her neyse cadde motorunda bir minumum ölçü vardır...yani onuda bırak göz var nizam var...o motor motordan başka herşeye benziyor...kişilik ve karakteri olmayan bir model...

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok enteresan, dün sinyal vermeden sağa dönen bir kamyonet ortalama 50 km/s hızla önce beinm sol koluma ve sonra sol aynama ve elciğin en dışına çarptı, bahsettiğin parça tamamen döndü fakat kırılmadı bahsettiğin parçayı aşağı doğru döndüğü için eski konumuna getirip sıkıştırdım ve yoluma devam ettim. Çarpma oldukça şiddetliydi kolum mosmor (mideniz bulanmazsa fotosunu koyabilirim ) şu anda fakat motorda bir sorun yok.

Acaba çarpma açısının farkından mı kaynaklandı diye düşünüyorum fakat garip. Bir düşmede kırılan bir parçanın böyle bir çarpmada darma duman olması lazım.

Herneyse sonuçta geçmiş olsun, kazasız belasız dönmüşsün. Honda'nın bu motoru Hindistan'da üretmesinden kaynaklanan bir ihmal olduğunu düşünmüyorum. 12000km.'dir kullanıyorum henüz bir sorununu görmedim. Tabi şöyle bir söz de var "sinek küçüktür ama mide bulandırır". Bu kadar dandik malzeme kullanılması enteresan...

geçmiş olsun...allah korumuş iyi kırılmamış kolun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Teşekkürler Mete abi. Allah'a şükür birşey yok, az üstten çarpsa omuz korumasına gelecek az alttan çarpsa dirsek korumasına gelecekti fakat adam tam boşluğu buldu. Fakat kırılacak kadar kötü değildi asıl darbeyi motor aldı, çok şükür düşmeden de atlattım...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ayaklık kırılması hakkında:

gecen sene motorum kamyonetın altına gırmıstı..
    sonuc debrıyaj levyem kırılmıs ve ayaklık yamulmustu
    ancak sonra ayaklık duzeltıldı ve gayet ıyı durdu..

yıne aynı sekılde..

o tutan parca hakkında kaza yaptıgınızda motorun ustunden ucarken kolaylıkla kırılması ıcın yapılmıs olabılır..zıra ayagınıza dırenc gosterırse cok daha fazla zarar verebılır..
    ben carptım ve tık dıye kırılmıstı..kırıldıgı ıcın de dırenc gostermemıs dolayısıyla ayagıma fazla zarar vermemıstı..burada solemeye calıstıgım seyı umarım anlatabılmısımdır..

13000km dır bu motoru kullanıyorum bır kere sorun yaratmadı bır kere calısmamazlık yapmadı..her turlu yol ve hava sartında kullandım..

metehanın zaten bu motor hakkında ne dusundugu onemlı degıl :D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    artık bunu biçok ünlü marka yapmakta seri üretimin dezavantajlarını görebilmekteyiz parçalar döküm en basitinden cbf 150 nin fren ve debriyaj levyesi döküm!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)