Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Hondanın Dandik Parçaları....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda bir yanlış var başkentli asi pilot; cbr125r ön arka dişli +zincir fiyatı 193ytl honda mutluhanda kızıltoprak dikkat et arkadaşım ülkenin her yerindeki honda bayinde aynı sen yine sor olmadı mutluhan'a sor istersenKalamış Showroom

Zühtüpaşa Mah. Kalamış Cad. Cengiz Topel Sk. No:32
    Kadıköy/İSTANBUL

Tel: +90 0216 418 3741 5 Hat
    Fax : +90 216 418 3748
    Email : info[at]mutluhan.com.tr
    valla kardeş honda efedeki yetkili bunu dedi. bu fiyatı sen daha önce bana söylemiştin hatta söyledimde bişey demediler.....
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benide tek tav eden yeri orasıydı ya uzun yol ve benim kullanımıma ideal dedim ama zalım elmadağın yollarına dayanmıyo napıyım.... boyuna amortisör keçesi yiyoruz bakalım..... konudada dedim sınıfında olupta bunun gibi yol gidecek yok ama bazı parçaarı canımdan bezdirdi inan. artı yakıtına bakıyorum bi ybr ortalama 85-90 bin yakarken bu yakıyo 105.000 110.000 yakıt konusundada ters biraz.... ha kırılma yamulma işine gelirse yamulması fazadan avantaj olur inan. yamulur ve düzenir ama bu durumda kaldır at yenisini al gel.....

içki sigarayada gelince yazdığımız gibi be dayı vazgeçemeyiz
    bosver sen uzun omurlu dusun sakin düşün onemli olan sağlamlıı bırak aynayı maynayı kılı tüü keske cbf düşüseydin uzun yol için buda gidiyor sekil a da ki gibi ama cbr kadar yormazdı seni..fazla benzin performans filtresi talmıs olmandan kaynak olmandan kaynaklanmasın.benimki 80 90 bin yakıyor.hala inat ediyosn yolda boyle bişi basıma gelseydi düşerdim grenajlarım kırılırdı 200-300 ytl den kurtulurdum olmuyorda yamulsaydı daha iyi olur diyosun tek sağlam yer motorda orası olurdu.once güvenlik asi pilotum bosver bunun serefine at bi duble viskini vur kafayı yat yarın iş var ben kacar işallah beraber içeriz bi gun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    ilginç valla yani bence önce bi ara şu mutluhan'ı fiyatı bir al sonra git efe'ye durumu anlat.baktın hala yüksek söylüyorlar aldığın fiyatı söyle sende ve hondaya bir mail at en azından...
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O malzemenin bir adı var o da alaşım, alaşımın detaylarını hondaya mail atıp sorabilirsiniz.
    Evet o malzemenin adı var, tutya.Babam metalurji mühendisi.Kendisine sordum detaylarını, alüminyum, çinko ve magnezyum alaşımıymış.Magnezyum yerine az miktarda kurşun da katılabiliyormuş.İngilizcesi de zamac mış, üşenmiyorsan google'da aratabilirsin.Kaynak tutmayacağını o da teyid etti.

Ben bu kadar soru sorunca bana döndü ve "Ne o hayrola birinin motorunu düşürdün di mi ? " dedi Şekilden şekile girdim valla derdimi anlatana kadar ne diyeyim
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o malzemenin adı var, tutya.Babam metalurji mühendisi.Kendisine sordum detaylarını, alüminyum, çinko ve magnezyum alaşımıymış.Magnezyum yerine az miktarda kurşun da katılabiliyormuş.İngilizcesi de zamac mış, üşenmiyorsan google'da aratabilirsin.Kaynak tutmayacağını o da teyid etti.

Ben bu kadar soru sorunca bana döndü ve "Ne o hayrola birinin motorunu düşürdün di mi ? " dedi Şekilden şekile girdim valla derdimi anlatana kadar ne diyeyim
    Bu konuda sorunun sorulması gereken kişi, tam olarak bir metalurji mühendisidir.

Doğru kişiye sormuşsun, büyük ihtimallede verdiği cevap doğrudur, ancak kasdettiğim bu değildi.

Mesela alüminyum diye geçer gidersiniz ama külye küpe için kullanılan alüminyum ve elektronikte soğutucu olarak kullanılan alüminyum aynı malzeme değildir, alaşım oranları v.s. farklılık gösterir.

Bunu değerli babanız da teyit ediceklerdir.

Yukarılarda bir arkadaş b...k marka fanatikliği v.s. yazmış.
    Ben olaya teknik yaklaşıyorum ve teknik olarak hiç bir hatanın olmadığı durumu savunuyorum, sıkı bir düşmede aynanın bir şekilde kırılması şart ve gereklidir.

Zaten babanız bu başlıkla ilgili daha önemli bir açıklamayı da yapmış.

Birisinin bir motoru tutamayıp düşürdüğünü anlamış, ha kişide yanılmış ama o kadarda olur, o da işin duygusal boyutu
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Varsayalım o malzeme XXXXX olsun ve bu malzeme çeşitli teknik şartları karşılıyor olsun.
    Bu kıymetli malzemenin pahalılığıda anlaşılıyor olsun.

Kaliteli ve meşhur markalarımız bu malzemeyi tüm modellerinde kullanıyor olsun.

O zaman manetin de bu malzemeden deha zayıf ve esnek olması lazım ki darbeyi sönümleyip üzerine alsın.
    Kırılgan değil,ama esnek malzeme olası batma-kesme riskini azaltır.

Bu malzeme anladığım kadarıyla aynanın aldığı darbeden değil,manete gelen dik darbeyle kırılmış.

Allah muhafaza ya fren sıkarken çatlayıp kırılsa düşünmek bile istemiyor insan
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman söylerim cbr 125 5 para etmez bir bisiklet...hadi bu parçayı boşver...geneli kazık cbr125 lerin...halbuki bu modeli almasanız elinde patlasa Hondanın...ama yokk...SS ciler buna binice kendilerine gülündüğünü bile anlamıyor...

yani kızmayın ama ederi bu değil cbr nin...yoğsa bana giren çıkan yok
    dostlar...herkes motoruyla mutlu olsun isterim...dostum motorun yolda bırakmaması inan çıta değil...yani bir teselli belki...MZ al 91 model...seni 10 yıl yolda bırakmaz...mesele yüümesi gitmesi değil...bak dedinki parça bayramdan sonra...oldumu şimdi bu...paranla rezil olmak bu olsa gerek...küçük cc motoru olana hep ybr 125cbf 150 öneririm...nedeni birazda bu detaylar...

tip olarak sana güzel ama genele göre değil...tipsiz bişey...daha iyi bişeye bineceğin günleri iple çektiğini biliyoum...SS veya her neyse cadde motorunda bir minumum ölçü vardır...yani onuda bırak göz var nizam var...o motor motordan başka herşeye benziyor...kişilik ve karakteri olmayan bir model...

metehan size soruyorum;ben sizin gibi düşünen bir motorcu zihniyeti görmedim.
    bu motora binenlere gülünüyormuş ne biçim saygısızlık neye biniyorsunuz söyleyinde bizde size gülelim(malesef öyle biri değilim)(ve diğer arkadaşlarda böyle düşünmiyorlardır ,sterse 1000-1300'lük makinası olsun.
    olaylara adeta körükle dalıyorsunuz.
    bir motorsever bi motora böyle ağır ,tamlarda bulunamaz.(para etmez,bisiklet,)
    mz on yıl yolda bırakmazmış puhaha yav 2008 bi ss al belki aldığın gün yolda kalacan... kesin değil?
    kızmayın diyorsunuz bana Giren çıkan yok diyorsunuz sonrada ''herkes motoruyla mutlu olsun diyorsunuz''ben bundan kuşkulanırım içinizde bastırılmış bilinç altınızda birşeyler var ama hala bana giren çıkan yok diyorsunuz.biz mutluyuz motorumuzla iyi günler kötü günler.
    kişilik ve karakteri olmayan bir motor demişsiniz;www.honda.com.tr 'ye girin bakın 3 ss'ten biri hangisi.
    allaha şükür bizde göz var nizam var bu yazınızı okuyunca
    bence sizin kişilik ve karakterinizde bir problem var yoksa cbr'gayet düzgün bir model.

by tpr.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Boy cbr 125'e iyi diyorsa iyidir, ama değişik olaylarda sorunu olan parçaların foyası çıkıyor ortaya anlaşılan.

Aye,

Eskiden motorların alternatör kapakları tutyadan yapılırmış ordan geldi aklına herhalde.Ama dikkatini çekerim, "eskiden"
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varsayalım o malzeme XXXXX olsun ve bu malzeme çeşitli teknik şartları karşılıyor olsun.
    Bu kıymetli malzemenin pahalılığıda anlaşılıyor olsun.

Kaliteli ve meşhur markalarımız bu malzemeyi tüm modellerinde kullanıyor olsun.

O zaman manetin de bu malzemeden deha zayıf ve esnek olması lazım ki darbeyi sönümleyip üzerine alsın.
    Kırılgan değil,ama esnek malzeme olası batma-kesme riskini azaltır.

Bu malzeme anladığım kadarıyla aynanın aldığı darbeden değil,manete gelen dik darbeyle kırılmış.

Allah muhafaza ya fren sıkarken çatlayıp kırılsa düşünmek bile istemiyor insan
    Sizde haklısınız ama bu çok ince bir çizgi, ar-ge denilen şeyide bunun için yapıyorlar.

Kazada risk oluşturmasın, hafif olsun, sağlam olsun(normal şartlarda)vs.. honda'nın ar-ge kısmı bu ve aklıma gelmeyen diğer sebeplerin optimum olduğu bir alaşım oturtmuş ve onu kullanmıştır.

Yani otosanayi ustası gibi şunu prinç yapalım tamam bunuda demir yaparız şurasıda bronz olsun şeklinde bir tasarım yapılmıyor.

Yapıyor olsalar magmasoft'a(www.magmasoft.com) dünyanın parasını ödemezler...
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı:
    mete_han´isimli üyeden Alıntı
    her zaman söylerim cbr 125 5 para etmez bir bisiklet...hadi bu parçayı boşver...geneli kazık cbr125 lerin...halbuki bu modeli almasanız elinde patlasa Hondanın...ama yokk...SS ciler buna binice kendilerine gülündüğünü bile anlamıyor...

dostlar...herkes motoruyla mutlu olsun isterim...dostum motorun yolda bırakmaması inan çıta değil...yani bir teselli belki...MZ al 91 model...seni 10 yıl yolda bırakmaz...mesele yüümesi gitmesi değil...bak dedinki parça bayramdan sonra...oldumu şimdi bu...paranla rezil olmak bu olsa gerek...küçük cc motoru olana hep ybr 125cbf 150 öneririm...nedeni birazda bu detaylar...

tip olarak sana güzel ama genele göre değil...tipsiz bişey...daha iyi bişeye bineceğin günleri iple çektiğini biliyoum...SS veya her neyse cadde motorunda bir minumum ölçü vardır...yani onuda bırak göz var nizam var...o motor motordan başka herşeye benziyor...kişilik ve karakteri olmayan bir model...

bu motora binenlere gülünüyormuş ne biçim saygısızlık neye biniyorsunuz söyleyinde bizde size gülelim(malesef öyle biri değilim)(ve diğer arkadaşlarda böyle düşünmiyorlardır ,sterse 1000-1300'lük makinası olsun.
    mz on yıl yolda bırakmazmış puhaha yav 2008 bi ss al belki aldığın gün yolda kalacan... kesin değil?
    kızmayın diyorsunuz bana Giren çıkan yok diyorsunuz sonrada ''herkes motoruyla mutlu olsun diyorsunuz''ben bundan kuşkulanırım içinizde bastırılmış bilinç altınızda birşeyler var ama hala bana giren çıkan yok diyorsunuz.biz mutluyuz motorumuzla iyi günler kötü günler.
    kişilik ve karakteri olmayan bir motor demişsiniz;www.honda.com.tr 'ye girin bakın 3 ss'ten biri hangisi.
    bence sizin kişilik ve karakterinizde bir problem var yoksa cbr'gayet düzgün bir model...

by tpr.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    hep ayna muhabbeti dönüyor, ben de ilave yapayım.
    2 ay önce, yan ayaklığı dalgınlıkla tam açmamışım, motor -güüm- diye sola devrildi.

ama sağ ayna kırıldı.

nasılını sormayın, zira ben de bilmiyorum.
    gittim servise, 35 ytl. dediler aynaya. 2004 kasa için olanı 15 ytl. imiş.

-2004 kasanınki uyarmı buna?
    -uyar abi.
    -güzeeelll... takalım o zaman...

taktık, ve devam ettik...
    parça var... (ister yeni, ister eski kasa )
    fiyatı ucuz...

çünkiiii, O BİĞĞĞ YEEBEEĞEEE...

daha ne olsun?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    Alıntı:
    mete_han´isimli üyeden Alıntı

bence sizin kişilik ve karakterinizde bir problem var yoksa cbr'gayet düzgün bir model...

ybr=titan

by tpr.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ybr=titan
    tuğper mete'ye fena kinlenmiş, bana cevap yazarken bile ondan alıntı yapıyor

doğrudur.
    ybr'yi cıbırla kıyaslamadım. ayna muhabbetine katıldım sadece.
    bana da kızmayın sakın. korkarım ben
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    yok be arkadaşım kin felan hikaye'de asla kin beslemem fakat metehan'ın içinde bir kin var fakat anlayamadım şimdi metehan alır bunuda film yapar tedbiri alalım size saygısızlık etmek istemem

by tpr.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tuğpercim benim hayat felsefem gerçekler acıdır acıtır ...kuyuya taş atmak değil niyetim...2.5 yıl öncede aynı şeyi söyledim diye MD den atılmıştım...hiç unutmam...ha benim motorda traş oda ayrı mevzu...Hondaya olan bağımlık hep devam eder...ama Honda gibi bir firmanın bizi bu şekilde kandırmasına izin vermemek lazım...bence kandırılıyoruz...kişisel görüşüm hani fiyatı biraz ugun olsa bak yemin ederim lafım yok...hem minyon hemde pahalı...CBF ye binen ben Hondaya laf eden yine ben...hani başka model motorum olsaydı deyinki kasten yapıyo şerefsiz...herkes motoruyla mutlu olun banane...sizin ceninizdeki paranın zevkin hesabını yapıyorum..hayır...ama gülünyor kardeşim...depoyu görüncer üzerinde birde uzun kişiler olursa ben biyerlerimle gülüyorum...kusura bakma...son yazdığını görmemiş gibi yapıyorum...görmüş olsaydım 5 dakka içinde siteden atılırdım zaten

son söz cbr 5 para etmez bi motor...bunda gücenecek bişey yok...bizimkilerde öyle...ybr cbf 150 hepsi hikaye...ya büyük cc moturun olacak...ya olmayacak...bizim düldül cbf ayağımız yerden kesiyor sadece bu işte...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuğpercim benim hayat felsefem gerçekler acıdır acıtır ...kuyuya taş atmak değil niyetim...2.5 yıl öncede aynı şeyi söyledim diye MD den atılmıştım...hiç unutmam...ha benim motorda traş oda ayrı mevzu...Hondaya olan bağımlık hep devam eder...ama Honda gibi bir firmanın bizi bu şekilde kandırmasına izin vermemek lazım...bence kandırılıyoruz...kişisel görüşüm hani fiyatı biraz ugun olsa bak yemin ederim lafım yok...hem minyon hemde pahalı...CBF ye binen ben Hondaya laf eden yine ben...hani başka model motorum olsaydı deyinki kasten yapıyo şerefsiz...herkes motoruyla mutlu olun banane...sizin ceninizdeki paranın zevkin hesabını yapıyorum..hayır...ama gülünyor kardeşim...depoyu görüncer üzerinde birde uzun kişiler olursa ben biyerlerimle gülüyorum...kusura bakma...son yazdığını görmemiş gibi yapıyorum...görmüş olsaydım 5 dakka içinde siteden atılırdım zaten

son söz cbr 5 para etmez bi motor...bunda gücenecek bişey yok...bizimkilerde öyle...ybr cbf 150 hepsi hikaye...ya büyük cc moturun olacak...ya olmayacak...bizim düldül cbf ayağımız yerden kesiyor sadece bu işte...
    walla mete han abi mualefet etmek için konusuyosun gibime geliyor.125-150 cc ler işe yaramaz diyosun büyük cc alalım yaw abi yapma yokluk gormus insansındır eminim..bu motoru almak için 2 sene yemedim içmedim.sen diyosun büyük cc al.hadi aldım buyuk cc 1 hafta sonra tabutumu tasırsın.dandik diyorsun bu motorlara yolda kalan bi cbr cbf gordunmu hiç.1,80 boyuyla o motora binen gercekten komik bi goruntu yaratıyor evet ama o boya ramen o motoru alıyorlarsa salaklık hondada değil onu alanda lan o boyla o motormu alınır insanda birraz mantık olur değilmi.sen şimdi o motora oturma bencede komik gorunursun evet.herkez kendine alıyor motoru bi otur bi bak bakiim olmusmu sana.o bisiklet dediin 125cc lik motor sana her halukarda tozunu yutturur.sınıfının en iyi motorudur.birakta biraz pahalı olsun paran yoksa 2 el al

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ya tamam sınıfında eşi benzeri yok...abi niye muhalefet yapatım...ybr titan cbf 150 cbr 125 tipi kayık motorlar...ama boyutlar biraz daha tatmin edici olsaydı...sırf boyut yüzünden gt 250 r alınan bu memlekette aynı zihniyet neden cbr 125 alıyor anlamıyorum...önemli olan işleviyle birlikte performansı...yani SS kasasında olupda 125 cc bir makina olabilirmi sizce...kendimizi kandırmayalım...makinanın çapı belli...ama ücret fazla...cbr125 i cbr 600 sanıp öyle yatan ve kökleyenleri bilirim...makinalarına Fabrika bile çözüm üretemedi...Hyo 250 r 200 ypmaya çalışıp motor yakanlarda cabası...

büyük al demiyom...ya büyük olsun ya olmasın diye bir düşünce bu...12000 km yaptım cbf 150 de...uzun yolda traş makinası bunnar...asfalt çizgileri sayarak vakit geçmiyor demek istiyorum...

cbryi köklersen tabi bana toz yutturusun...ben yutturamazsınmı dedim...ama altındaki makina bu hızlarda sağlıklı değil...

mobilette gelmeyim merak etme...en iyi motor kendi motorun...bene genel anlamda yazıyom...olayı kendine indirgeme...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bu başlık açılalı 2 gün olmuş 115 cevap yazılmış 1190 kere görüntülenmiş.
    wayy bee....
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    hete han
    usta seytanın avukatlıını yapma lütfen hyo ların fiyatları 8,500 hondanın 6000 fiyatlar aynı olsaydı haklısın bu zihniyet neden bı cılızı alıyor derdin arada 2000ytl var bana gore az bi rakam değil.işte bu yuzden boyle bi zihniyet var para para money.ya mete abi senin dediin gibi "125 i cbr 600 sanıp öyle yatan ve kökleyenleri bilirim" bunları aklı basında birinin yapıcaa seyler değil sende biliyosun onların elinde motor bile yoktur atıp tutma onların işi. ondan diyorum seytanın avukatlıını yapma ben küçük almadan nasıl byüü heciyim allah askına
    belli sıkılmısın sen cbf de seritleri saymaya.sana 200 vuran bi motor lazım senin evrim zamanın gelmiş alalım sana bi honda cbf 250 sen onuda beyenmessin ne alcaz biz sanasana tozunu yuttursam demekki benim değilde seninki bisikletmiş

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    hımm bari benim scooterın parçaları ucuz şimdiye kadar sadece aküyü şarj ettirmeye götürdüm o kadar ama honda nında yaptığı ayıp
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)