Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Hondanın Dandik Parçaları....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Shrieker

Valla amortisör sorunu yaşamaktan bıktım. nasıl bir keçe koymuşlarsa ön lastiği ne zaman değişsem patlıyo(gerçi bunun suçu bende arkaya sehpa koymuyoruz değişimde) ama yinede sorunlu direksiyondanda tıkır tıkır sesler geliyor buda tahminim bilyalardan birde ön freni durduğu yerde arkadaşım 2 hafta önce aşırı sıkmış ana merkez bağlantısından attı. rekorcu arkadaşımda hallettim gerçi yolda da o kadar freni sıkman imkansız ama yinede korkuttu açıkçası.

zaten grenajlara falan girmiyorum bile..

dgrmr

hocam ilk önce geçmiş olsun. inşallah daha ağırları gelmez başına.. umarım ciddi bişey yoktur.

parçayada gelince düştüğü yeri inceledim fotoğraf çekecektim ama arkadaşımın ve benim telefonlarımızda kamera yok çekemedim o an ama sana şöyle anlatıyım çamur balçıklaşır ya elim bile rahatlıkla giriyor fakat ayna kırıldı. daha önceden hani çatlak var desem debriyaj kolunudeğişirken kontrol ettim hiç bi sorun yoktu...

mete_han

hocam tip konusu göreceli tabi saygım var. ancak motorun uzun yolda bırakması çıta değil diyorsunda 250 mctyle kırşehir ankara arasında 3 kez mola vermek zorunda kaldım hava soğutmalı olduğundan üstelik eylül ayında fakat cbr de o yok diyorum ya bir depo benzinle uzun yol menzili 300 km hiç kontak kapatmadan dağ bayırı tahatlıkla gidiyorum. ha sorunda çıkarmadı. 600 küsür km yi tek seferde devir sorun yok ama bu tarz parçalar canımdan bezdirdi. Motor motor olarak bence güzel bide şu parça sorunu ve bazı parçaların dandikliği olmasa....

Yiğidi öldür hakkını yeme... mondiali dediğim gibi şehir içi için istiyorum bunu sadece şehirdışına kullanmayı düşünüyorum...

praetorian

Hocam seninde mantığın haklı ancak duum bu. olmayan bir şey değil oldu ve başıma geldi... asfaltta kırılsa bu kadar koymaz inan ama çamurda değil bak balçık yaa nasıl kırar. ama yinede düşmeden sonra bu motor yol yapacak açıkçası o parçanın kırılmasını ben güvenliğe değil maliyet düşürmeye bağlarım. Eğer öyle olmasa aynalar grenajlara takılırdı hem görüntü güzel olurdu hemde kaz anında rahatlkla kırılırdı ama adam tutmuş debriyaj koluna koymuş..

aykan

hocam döküm parça olur olmaz değil. en basitinden kullandığımız otorların motor bloğu alt üst karterleri dişlileri jant göbekleri bilyaları vs...vs... döküm.. aha ama kaliteli döküm. arkadaş tamam fren ve dbriyaj kolunu döküm yaparsın anlarımda koca aynayı tutan kol nsıl tutye olur yaa?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Altında honda var bi problem çıkıyor ve sen bi ton anti-honda kullanıcısı (kedi ciğer meselesi) olan forumda bunu bağırarak söylüyorsun.. Karşılığında da mondial gibi uyduruk bi firmayla kıyaslamalara maruz bırakıyorsun.. Üstüne üstlük ;
    İnsan sağlığına zararından banane
    gibi bir cümle ile de karakterini yerle bir ediyorsun... Bir sürü cbr125 kullanıcısı var, rica ediyorum yorum yapsınlar.....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bu dudye denilen meteryal ahşap teknelerde yolda giderken sürtünmeyle oluşan elektriği emiyor çivilerin atmasını önlüyor genelde ömrü 2 sene sonra tuz gibi vurunca dökülüyor ben bi bağlantı çıkartamadım açıkçası hondayla ama döküm farklı tabi.

Motosikleti
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında honda var bi problem çıkıyor ve sen bi ton anti-honda kullanıcısı (kedi ciğer meselesi) olan forumda bunu bağırarak söylüyorsun.. Karşılığında da mondial gibi uyduruk bi firmayla kıyaslamalara maruz bırakıyorsun.. Üstüne üstlük ;
    gibi bir cümle ile de karakterini yerle bir ediyorsun... Bir sürü cbr125 kullanıcısı var, rica ediyorum yorum yapsınlar.....
    tubiş benim derdim hondayı kötülemek yada yerle bir etmek değilki en nihayetinde bende kullanıyorum ama bu parça meselesinden bıktım. ayrıca kedi ciğerle ne ilgisi var... yani hondayı sadece parası olan adam alır mondiali parasız adam alır ve hondaya hiç ulaşamazmı diyosun anlamadım? İyi o zaman çin malı motor kullanan arkadaşlar alt tabaka biz üst tabakamıyız? eğer böyleyse beyler motorum satılık gidip mondial alıcam... alt tabaka olucam. Arkadaşım bu motorun bu sorunları var ve sonunda patladım yazdım bunda ne var? benim derdim honda veya çinli kullanıcıları aşağılamak değilki. honda batsa ne çıksa ne bana karı varmı?_ yok ee...... derdim bu motorun eksiğini dile getirmek içim nese dışımda o benim honda kullanıyorum diye hondaya cici diğerlerine tü kaka diyemem.... eksiği neyse söylerim...... ayrıca hondacıda olsa anti-hondacıda artık ne demekse o olsada benim için insanın motoru motorunun parası ada gücü önemli değil. insan olan herkesle konuşurum ve ankaradaki motorcu arkadaşlarımın %90 ı kurye paketçi.. şimdi cbr ye biniyorum diye bu adamlara gidipte lan senin motturun kötü senin ömrün biter honda alaman oğlum mu diyim? Motorunun markasından banane adam güzelce illendiriyor motorunun şikayetini bende dillendirdim ne var bunda yani?

gibi bir cümle ile de karakterini yerle bir ediyorsun... Bir sürü cbr125 kullanıcısı var, rica ediyorum yorum yapsınlar....

O kelimenin söylenme amacını sanırım idrak edemedin. ce belgesiyle ilgili konuştuk orada bu belgenin ne olduğunu anlaşılan bilmiyorsun ve bu sebeple ne demek istediğimi anlamadın. ce belgesi üretilen bir malda çevre insan sağlığına zararı olan kimyasal içermeyen malzemelere verilir. ha mondialinde kanserojen neyi olabilir? en baba fren balatasında aspest olur elciklerinde3ki plastikler sorunlu olur. eee o zaman mondiale binen kanser mi olacak? ona geene kadar dsaha neler var;

karaktere gelince o zaman hepimiz karaktersiziz kanserojen madde kullanan herkes karaktersizse hepimiz kullanıyoruz hepimizmi karaktersiziz? yani şimdi mondialin elciği beni kansermi yapacak? ve ben karaktersizmi olucam?

Yazının hiç bir yerini sana yakıştıramadım inan..............

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dudye denilen meteryal ahşap teknelerde yolda giderken sürtünmeyle oluşan elektriği emiyor çivilerin atmasını önlüyor genelde ömrü 2 sene sonra tuz gibi vurunca dökülüyor ben bi bağlantı çıkartamadım açıkçası hondayla ama döküm farklı tabi.
    valla tutye denilen metali bende ilk defa duydum inan kırılınca ben aliminyum döküm sandım ama aşırı hafifti ve bozarım diye ben kaynatmak istemedim kaynakçı arkadaşlar söyledi ve kaynatılmaz dendi. bende bunlar bilmiyo heralde dedim ve çıkıp meslek lisesi metal hocalarına sordum onlarda tutye dedi... neyse artık rezalet bi malzemeymiş...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alt tabaka üst tabaka diye bir yorum dile getirdiğimi ve buna benzer bi kelime kullandığımı düşünmüyorum.. Hiç bir zaman alamayacaklar demiyorum ama o kişiler kendilerini biliyorlar ve ne dediğimi de anladılar.. Zaten birazdan gelip başlarlar Honda işte ne beklenir vs demeye...

Yakışma konusuna gelince, kendime neyin yakışıp neyin yakışmayacağını iyi bilirimm. Her ne sebeple olursa olsun insan sağlığına zararından banane gibi bir kelime kullanmam ki mesleğim de bunu gerektiriyor zaten....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt tabaka üst tabaka diye bir yorum dile getirdiğimi ve buna benzer bi kelime kullandığımı düşünmüyorum.. Hiç bir zaman alamayacaklar demiyorum ama o kişiler kendilerini biliyorlar ve ne dediğimi de anladılar.. Zaten birazdan gelip başlarlar Honda işte ne beklenir vs demeye...
    valla tubiş amaç marka fanatikliğiyse buyrun ama amaç motorların artıları kadar eksilerinide dile getirmekse ondada bişey saklamam.... ha öyle bir kelime kullanmadın ama benim onu düşünmemi sağladın kedi ciğer meselesi derken... hepimiz arkadaşız burada birbirimizin kalbini kırmamız iyimi olur? belki bi gün hondanla yolda kalırsın ve mondialci bi arkadaş bakar lan bu honda bunlar bize böyle dediydi bırak gitsin ne hali varsa görsün der.... motorcuyuz bizim bizden başka dostumuz yok.. birbirimize yardımcı olmamız lazım birbirimze köstek olmamız değil... dediğim gibi en şaşırdığımda senin bu tarz kelimler kullanman.. hemcinsim söylese bu kadar koymazdı.... ama bi bayana yakışacak bir şey değil... karaktersizsem yasaklı listene eklersin mesajımı görmezsin bu bu kadar......

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bu isi buralara getiren sorun ne uretim yeri ne marka ne de baska bi sey
    tek bi cevap var..
    maliyetler
    hyodada bu bole hondada da
    ama cin motorlarinda farkli 1000km de egsozu dagilmis bi motor yapmio honda yada buyuk markalar..

olay motoru ucuza mal edip maliyetleri dusurup daha cok kar elde etmek..
    ben cbr 125 kullanicisi olarak motorumdan memnunmuyum memnunum
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman söylerim cbr 125 5 para etmez bir bisiklet...hadi bu parçayı boşver...geneli kazık cbr125 lerin...halbuki bu modeli almasanız elinde patlasa Hondanın...ama yokk...SS ciler buna binice kendilerine gülündüğünü bile anlamıyor...

yani kızmayın ama ederi bu değil cbr nin...yoğsa bana giren çıkan yok dostlar...herkes motoruyla mutlu olsun isterim...
    Sıfır CBR125 alacağıma, gider 2. el GT250R alırım daha iyi. En azından motosiklete bindiğimi bilirim. Yarası olan gocunur...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır CBR125 alacağıma, gider 2. el GT250R alırım daha iyi. En azından motosiklete bindiğimi bilirim. Yarası olan gocunur...
    tabi bi de boyleleri var..
    boyut arttikca islev arttigina inanan)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    haydaaa... bi kere kulvar farkı var arkadaşım. eğer bi gün hyo alırsan temmuz sıcağında seninle bi uzun yol yapalım.... bi hataya gidelim bakalım hyo girdiğim rampaları tırmanacakmı? arkadaşım kulvarlar farklı.... honda su soğutmalı ben sırf bu yüzden aldım... hava soğutmalıyla uğraşamam... neden hala onunla kıyaslıyosunuz anlamadım? bu motorun snıfında rakibinde kim var? söyleyin 125 cc lik sport tarzı su soğutmalı motorları hadi?

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Cbr iyide işte parçaları pahalı olmasaydı daha iyi olacaktı

Motosikleti
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaaa... bi kere kulvar farkı var arkadaşım. eğer bi gün hyo alırsan temmuz sıcağında seninle bi uzun yol yapalım.... bi hataya gidelim bakalım hyo girdiğim rampaları tırmanacakmı? arkadaşım kulvarlar farklı.... honda su soğutmalı ben sırf bu yüzden aldım... hava soğutmalıyla uğraşamam... neden hala onunla kıyaslıyosunuz anlamadım? bu motorun snıfında rakibinde kim var? söyleyin 125 cc lik sport tarzı su soğutmalı motorları hadi?
    Şimdi su soğutmalı olunca, dahamı iyi rampa tırmanıyor bu makine

Tamam bence uzatmayalım.Sen baya tecrübelisin bu konularda
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Şimdi su soğutmalı olunca, dahamı iyi rampa tırmanıyor bu makine

Tamam bence uzatmayalım.Sen baya tecrübelisin bu konularda
    Arkadaşım tecrübeyle ilgisi yok ben yeni motorcuyum ve hava soğutmalı bir motor su soğutmalı gibi yol gidemiyor. dediğim yerlre gaz kesmeden 200 km gidelim sonra o rampalara vur bakalım temmuzun sıcağında ne oluyo? cbr tırmanır o şişer kalır bu da bi gerçek inkar edemezsinmki...

madem sen daha iyi biliyosun bana cbr ye rakip yada emsal olabilecek

-sport
    -su soğutmalı
    -125 cc
    -6ileri şanzımanlı
    -dört zamanlı

alternatifler versene

Daha iyi tırmanmasını kastetmemiş Güney illeri Antalya, Mersin vs. Yazın çok sıcak oluyor, rampa tırmanırken yüksek devir düşük viteste hararet yapabilir demek istemiş galiba. Ayrıca gerçekten yazın trafik durdumu hararet yapma olasılığı yüksek, inanılmaz sıcak oluyor buraları...

Motosikleti
    Arkadaşım tecrübeyle ilgisi yok ben yeni motorcuyum ve hava soğutmalı bir motor su soğutmalı gibi yol gidemiyor. dediğim yerlre gaz kesmeden 200 km gidelim sonra o rampalara vur bakalım temmuzun sıcağında ne oluyo? cbr tırmanır o şişer kalır bu da bi gerçek inkar edemezsinmki...

madem sen daha iyi biliyosun bana cbr ye rakip yada emsal olabilecek

-sport
    -su soğutmalı
    -125 cc
    -6ileri şanzımanlı
    -dört zamanlı

alternatifler versene
    -Sport
    -250cc
    -29 Hp
    -Çift silindir
    -Ön fren Çift disk
    -Arka fren disk
    -Djital gösterge

Gerisi saymama gerek yok sanırım

alternatifler versene

Motosikleti
    -Sport
    -250cc
    -29 Hp
    -Çift silindir
    -Ön fren Çift disk
    -Arka fren disk
    -Djital gösterge

Gerisi saymama gerek yok sanırım

alternatifler versene
    hah bak arada fark var o zaman bu motoru bununla karşılaştırma kendi sınıfında motor bul...

Motosikleti
    hah bak arada fark var o zaman bu motoru bununla karşılaştırma kendi sınıfında motor bul...
    İkisini karşılaştırırım çünkü ilk yazdığım şuydu;

Biraz daha dikkatli okumanı öneririm...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın öbür gün 600'lük,1000'lik makinalara geçince bunların tatlı birer atışma olarak kalmasını dilerim.Asi arkadaşım,anladığım kadarıyla büyük makinaya geçiş planların var.Bence yine iyi bir markayı tercihin mantıklı olur gibi.15000km'den sonra bi ayna yüzünden motorunu üzme be.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    -
    bi arkadasımız yazmıs kaza anında cabuk kırılıp zarar wermesin diye. doğru olabilir. arkadaslar ilk once hondaya dil uzatmadan once cin malı kullanmanızı öeniririm sonra hondayı öpüpte basınıza koyarsınız. cbr 125 cok guzel bi motor fiyatı belki biraz pahalı olabilir ama hic önemli deil. cok guzel bir motordur. cbr 125 in TEK eksisi parcaların pahalı olmasıdır. kesinlikle dandik deil Pahalı olmasıdır. nolursa olsun 5 milyarlık motor icin 2 grenajın yaklasık 1 milyar olması cok buyuk para !!!!!!!

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    ya arkadaşlar bende bişey diyecem ama kızmak yok bencede cbr 125 çok gerekli bir makina degil... pahallı .. yamahanın yeni 125 i daha iddalı geliyor resmen R6 nın kopyası olmuş bence harika .. ama honda saglam motor o ayrı (((: çelişkili ifadeler ama olsun
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)