Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Hondanın Dandik Parçaları....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye abi, nasanın dandik roketleri diye bir başlıkta sen mi patlatıcan
    aklımda bır cevap vardı senın mesajı gorunce gulmekten ne yazcagımı unuttum
    carpe diem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bence araçlara LPG zaten yanlış bir şey, patlar tabi...

LPG ile benzini mi kıyaslıyoruz şimdi? CBR LPG'li mi üretilsin abi
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Ben arabamı yada motorumu yolda kaldığımda yolda yapılabilecek birşeyse zaten yaparım.

Olmazsada çekici çağırırım. Arızayı bulmadan da servise götürmem.

Sene 95'de felan benim safrane'ın kalorifer fanı çalışmıyordu servise gittim fan yanmış dediler, 650Ytl(bugünkü parayla) haşırtıngen

Hmm dedim nasıl anladınız, bilgisayara bağladık...

İyi günler dedim ayrıldım, çünkü fan yanamazdı yansa ses yada koku duymuş olmalıydım.

Geldim işyerime fan motorunu söktüm, içindeki mosfetleri kontrol ettim sağlam, ters diyotlar sağlam... 12v genlikli pwm(pulse width modulation) ile mosları sürdüm fan mis gibide dönüyor.

Fanın %99 duty oranında çektiği akımı ölçtüm, arabadaki fan tesisatının bunu kaldırmayacağını dolayısıyla kabloların yanmış olduğunu buldum.

Servise gidip yeni tesisat siparişi vermedim, zira tasarım hatalıydı, torpidoyu söktüm değerlere uygun kablolarla yeni tesisat çekip yeniden topladım, fan mis gibi çalıştı.

Benzer birşey honda civic sunroofu içinde olmuştu, onada yeni bir devre tasarlayıp, daha güzel bir kod yazdım, şema ve kodlarıda hondaya maille gönderdim, al aşkını sok gözüne gözüne diye...

Ben kendi işimi kendim hallederim üzülme sen, konudan sapma.

Dandik değil bu parçalar, bu konuda hiç bir şey bilmiyorsun, sadece sıkıyorsun, malesef böyle...
    inşallah yolda krank okuyucun bozulur... tek bedduam.. hadi onuda bul sorununu gider yapta göçrüyüm... tmam doğru sizsiniz.... dediğim her şey yalan.. zaten tek derdimde can sıkıntısından hondaya bok atmak.... umrumdamı arkadaş.. her şeyin en iyisini bilin ve öyle yapın...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Krank okuyucu nedir abi

ECU(engine control unite) beyinse
    x krank okuyucu

İçler dışlar çarpımı yaparsak...

x=krank okuyucu * ECU / Beyin

Motosikleti
    Krank okuyucu nedir abi

ECU(engine control unite) beyinse
    x krank okuyucu

İçler dışlar çarpımı yaparsak...

x=krank okuyucu * ECU / Beyin

Ben kör cahil sanayi ustasıyım beyinsizim ne biliyim krank okuyucuyu..... sıktım kafadan.........

Ha bu arada bu kadar honda çalışanı arasında artık yazı falan yazmam.... hepsini siliyorum kafanıza göre at koşturun........... umrumda değil..............
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    söylediklerin yalan demiyoruz,sadece benim yazdıklarıma yada başkasına cevap veremiyorsun benşm yazdıklarım doğru doğrular çıkınca cevap veremiyorsun... bunlar senin başına geldi biz ohh demiyoruzki olabilir bu honda'ya mahsus bi şey değil diyoruz ve bak aynı motor bendede var ve sana 100%100 gerçek öernek veriyoruz.

ayrıca şunu söyleyeyim yapacağın son şey bile olsa sakın beddua etme yani beni kasten sıkıştıran biri bile olsa ona böyle demiyorum çünki Allah!tan korkmak gerek...

benim bir korkum daha var ileride HONDA600RR alırsam acaba bu tip muhabbetlerle bazılara çıkarcakmı diye ve kabus gibi geliyor almasammı diyorum.
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    Alıntı tuğper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediklerin yalan demiyoruz,sadece benim yazdıklarıma yada başkasına cevap veremiyorsun benşm yazdıklarım doğru doğrular çıkınca cevap veremiyorsun... bunlar senin başına geldi biz ohh demiyoruzki olabilir bu honda'ya mahsus bi şey değil diyoruz ve bak aynı motor bendede var ve sana 100%100 gerçek öernek veriyoruz.

ayrıca şunu söyleyeyim yapacağın son şey bile olsa sakın beddua etme yani beni kasten sıkıştıran biri bile olsa ona böyle demiyorum çünki Allah!tan korkmak gerek...

benim bir korkum daha var ileride HONDA600RR alırsam acaba bu tip muhabbetlerle bazılara çıkarcakmı diye ve kabus gibi geliyor almasammı diyorum.
    Sanada diğerlerinede verdiğim cevapları daha kaç kez yazıcam tuğper.. bu mesajda sadece senin için gerisi yazmış yazmamış umrumda değil...... sişlinsin anasını satıyım konu... siz takmışsınız üstüne yok diye boş konuşuyoruz boş........... bedduaya gelince o bedduanın anlamı farklı boşver.........

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    üstüne yok demiyoruz üstüne vardır mutlaka fakat bu kadar dandik demenin sonucunda bu kadar kullanıcıdan alacağın cevaplarda kusura bakma fakat dünyaya pembe gözlüklerle bakmak gibi olur,bizde gerçekleri yazıyoruz.malessef bunlarda gerçek yani bir tek sen dandik dedin diye dandik olmuyor bunu 1000cc kullanan aye bile söylüyor.
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Başkentin asi pilotu; yazdıklarını baştan beri okuyorum, haksız olduğun yönler çok, (haklı olduğun yönde var ona sonra geleceğim). Öncelikle motosikletinin ilk sahibi değilsin hatta ikinci sahibi bile değilsin 4. sahibisin ve şikayet ettiğin parçalar kullanıma bağlı olarak yıpranmış olabilir bunları göz ardı etmen tezini baştan yıpratıyor. Hele hele bazı yazdıkların biraz fanteziye kaçmış freni sıkarken kolun kırılması ya da benzinin sıcakta parlaması gibi bunlar 1/1.000.000.000 yaşanacak gerçekten ekstrem şeyler olmalı farkına varmalısın. Kaç kullanıcıdan böyle şeyler duydun ya da hiç buna benzer bir rapor okudun mu?

Bence yaptığın en büyük ve temel hata (ki bu hata diğer insanlarla anlaşmanı da zorlaştırıyor) ise istatistiklere bakmadan, ilme fene inanmadan sadece kendi kişisel verilerine dayalı yazman.

Kişisel tecrübeler farklılık gösterebilir. Senin böyle kesin kanaatlere varman, şu parça sıkıntılı demen için (yani asıl amacın insanları gerçekten aydınlatmak ama bilimsel veriler eşliğinde, kaş yapayım derken göz çıkarmamaksa, bence şu an yaptığın göz çıkarmak); öncelikle, senin gibi motorunun 4. sahibi olan 100 kişi bulup bunlarla günlük ortalama aynı kilometreleri yapıp, aynı hava koşuşlarını yaşayıp, aynı kullanıcı hatalarını yapıp, daha sonrada farklı koşullarda deneyip ortaya gerçekçi bir veri dökmelisin ki bir işe yarasın, tabi bu, elindeki koşullarla imkansız... Çünkü araştırmacı değilsin veya bilim adamı.

Böyle bir şansın yoksa yazmadan önce sanayide bilgi edinmek yerine yapman gereken; senin yerine bu araştırmaları yapmış kişilerin raporlarını, verilerini, istatistiklerini araştırıp sonra kişisel yorumlarını yazmaktır. "Yapılan araştırmalar şöyle diyor fakat benim gözlemlediğim bu" diye...

Şimdi bu forumda yaklaşık "aktif" yirmibeş cbr125 kullanıcısı var hiç biri (bende dahil olmak üzere) senin şikayet ettiğin parçalardan şikayetçi değil, bu da küçük bir veridir, rapordur senin için. Ne amortisöründen ne debriyaj manetinden ne de herhangi bir yerinden.

Evet geçen ben de maddi hasarlı talihsiz bir kaza geçirdim ve 600 ytl masraf çıktı şimdi bu 600 ytl'nin tamamını ben ödemeyeceğim sadece %25'ini ödeyeceğim geri kalanını da karşı tarafın sigortası. Dediğin ayna kısmı sonunda kırıldı e ne oldu yani? Ön grenajım da yan grenajımda kırıldı bunların kırılması geçirdiğim kaza için çok normal şeyler.

Senin başına gelen bence tamamen talihsizlik. Bu yüzden, fazlaca bu tutya malzemeye takılmışsın ki ayrıca bence senin o aynanı tutan kısım önceden içten çatlamış olmalı ki balçığa düşmeyle kırılsın. Yoksa önceden de yazdığım gibi, daha evvelden sol aynamdan oldukça sert bir darbe aldığım halde kırılmamıştı aynı parça.

Ben de motoru 2 kere düşürdüm ve yine ilk olarak yerle teması aynalar yaptı ve sadece bana 20 ytl'lik masraf çıkardı bu masrafın sebebi de gidonun eğililmesi idi düşmeden dolayı, sadece işçilik aldılar...

Şimdi aşağıya kazadan sonra elimde kalan aynanın fotolarını koyacağım kırılan yer aynı yer mi bir bak, ayrıca bu malzeme öyle süs eşyasında olan kadar da dandik ve gevşek gelmedi bana yoksa elle istediğim yerinden koparmam gerekirdi değil mi? Fakat gerçekten deminden beri zorluyorum tık yok, eğemedim bile... Bu da senin başına gelenin Honda'nın dandik parçalarından değil de talihsizliğinden kaynaklanabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Haklı olduğun yöne geleyim artık. Evet parçaları muadillerine göre yani diğer Japon 125'lik lere göre pahalı fakat inan ban öyle her düşmede 200 ytl'lik de masraf çıkarmıyor, heryeri tık diye kırılmıyor. Ben bu motoru 12500 km.'dir kullanıyorum ve acemiliğimi bu motorla attım bana periyodik bakımlar hariç 20 ytl ekstra masraf çıkardı. Geçirdiğim kaza ise acemilikle alakalı değildi tali yoldan önüme araba fırlaması ile gerçekleşti hatanın çoğu karşı taraftaydı bahanesi ise "görmedim" oldu fakat adamın ehliyetinde "gözlükle" yazmasına rağmen kaza esasında gözlüğü yoktu, polisleri bu konuda daha sonradan uyarmama rağmen ezberden bana da %25 hata verdiler, e gözlüğü yok ve 55 yaşlarında bir adam görmemesi normal değil mi? Herneyse...

Kısaca, Aye, Patriote, Görkem ve benle anlaşamadığın noktaların olması çok normal, çünkü birbirimizden çok farklı düşünüyoruz. Bana göre kesin yargılara vararak yazdığın yerlerde bilgi eksikliğinden doğan yer çok. Atladığın noktalar nüans farkı doğuracak yerler ve bu yüzden bir türlü ortak nokta bulamıyoruz. Belki benim yazdıklarıma da da itiraz edeceksin, olabilir sonuçta bilgi paylaşım platformundayız hatta ben yanlış da düşünüyor olabilirim fakat sana tavsiyem öncelikle ciddi bir şekilde araştırıp sonra dandik parçalar yazmalısın.

Shireker zaten belirtmiş tutya kâr kaygısı ile kullanılmış bir malzemedir ben bu fikre hem katılıyorum hem katılmıyorum çünkü Aye ve Patriote'nin yazdıkları da mantıklı geliyor. O bölge de kâr amaçlı kaliteli olmayan bir malzeme kullanılmasını senin kadar da anormal bulmuyorum. Fakat sadece bu parçanın Honda'nın dandik parçaları diye bir başlık açmaya yetmesini anormal buluyorum ayrıca amortisör falan bunlar iyice yanlış olmuş, çünkü motosikletin 4. sahibi olduğunu unutarak yazmışsın sanki...

Laf böyle uzadıkça uzar, eğer motorundan ufak da olsa hoşnutsuzsan ve seni maddi olarak zorluyorsa bence en doğru olanı onu değiştirmen olacaktır. En mantıklı seçenek bence senin için ybr'dir. Ayrıca cbr'nin su soğutmasından övgüyle bahsetişsin ybr de su soğuma yok fakat Ankara gibi bir yerde önem arz etmeyen parçalardan biri o, Antalya'da bile hava soğutmalı motorlar şişmiyor Ankara'da hiç problem yaşamazsın istediğin kadar da yol yap... Ben sana son olarak al bir ybr rahat et derim...

Parçanın fotoğrafları:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@dgrmr
    Aslında yeri değil ama çok geçmiş olsun dostum, gelen mala gelsin, sende bir şey yok ya gerisini boşver

Gelelim yazına...

Hem anlatım güzel, hem imla güzel, hem de yaklaşım güzel, okurken keyif aldım.

Bence bu bir saygı ifadesidir, bizleri bu saygıya layık gördüğün için kendi adıma teşekkür ederim.

Yazdıklarına da harfiyen katılıyorum.

Aslında bu kaza olayına hiç deyinmeyecektim forumda, tatsız şeyleri yazmak istemiyorum fakat yazmam icap etti. Madem lafı açıldı şöyle birşey de ekleyeyim; Eğer üzerimde full koruma olmasaydı (kask,mont, eldiven, diz ve kalça korumalı pantolon, özel bot) şu an hastanede hiç hoş olmayan ağrılar içinde olacaktım. Fakat bu korumalar sayesinde kaza anından hemen sonra bile ayağa kalkıp yürüyebildim.

Demem o ki bakkala bile gidecek olsanız bütün korumalarınızı giyin çünkü ben kazayı henüz evin 200mt. ilerisinde yaptım, ne zaman sizi bulacağı belli olmuyor. Çoğumuz dizlik ve botu ihmal ediyoruz. Mutlaka bilek korumalı bir bot alın çünkü motor direk ayağımın üstüne düştü, çekeceğiniz sıkıntı yanında paranın hiç bir önemi kalmıyor.

Sırasıyla, sol dizimi, sol kalçamı, sol dirseğimi, sol omzumu ve kafamı yere çarptım. Yani sol tarafımda yere temas etmeyen bölge kalmadı çarpma esnasında. Kaza anında Yaklaşık hızım 70km/s idi ve bana hiç ama hiç birşey olmadı. Fakat yerle temas etmeyen bölgede kalmadı... Burası çok önemli korumaların bulunduğu bütün bölgeler yerle temas etti...

İyi dileklerin için teşekkür ederim Murat, kendine dikkat et ve sen de korumalarını hiç ihmal etme...

Motosikleti
    honda nt700deauville
    uyarıların için saol gözümde canlandı geçirmiş olduğum kaza bende kazadan 100 mt önce takmıştım kaskımı sadece kask vardı vücüdumda birçok yara vardı hakikaten çektiğim acıya değmez hiç bişey,şuan bütçem elvermediği için daha sonraya bırakmak zorundaydım korumalıklarımı ama aynı hatayı yapmak istemiyorum varmı böyle bütçemi sarsmadan alabiliceğimz bir yer antalyada burdurdayım bende,çok pahalı olduğu için cesaret edemiyorum ama biraz uygun olursa ilk işim bunları temin etöek olacak tekrar sağol çok akıcı yazmışsın bu arada..

İlker, Burhanettin Onat Caddesi'nde Oğuz Motor var çeşit çok nakit ödemede de kolaylık sağlıyorlar oraya bir bak istersen ben çizme ve pantolonu oradan aldım... Fakat ihmal etme derim gerçekten verdiğin parayı fazlasıyla hakediyor. Buradan yazıp da konuyu fazlaca dağıtmayalım, istersen özelden mesaj at elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım... İyi geceler...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abovvv
    neler olmuş ben yokkene yahu..
    görki demek o yuzden sureklı bana cbf al cbf al dıodun kaktırıcaktın bana..

son bisi yazıcam..

ası pılot..
    motorun ılk sahıbı cook onemlı nasıl kullandıgı vs..
    aldıgında 4.sahibisin..herkes 2000 km acemiliğini atsa hayvanın canı cıkar ki ole bi arızası olmamış..
    benim ön far patlaması dışında bir kere ekstra masrafım oldu ön amortisör keçemin patlaması..
    o da benim hatamdan..
    bu kadar kişi sorun yaşamazken bence senin motorunda başka bir problem var..

ki bence bu da önceki sahiplerden kaynaklanıyor..

shrieker bakarmısın buraya bilmiyorum ama cbr 125 kötü yönleri bilinen şeyler
    ama bunlardan biri parça kalitesizliği değil..

emre abi korumaları tamamlamana çok sevindim ve yararını da görmüşsün..
    çok geçmiş olsun..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dgrmr
    Geçmiş olsun abi , ben de yeni öğrendim...

Yazına gelince; yine yazdıklarını keyifle okudum. Sade bir dille çok açıklayıcı yazmışsın.

Ben de biraz bahsedeyim o halde. Ben bu motoru 1.000km'de aldım , şu an 16350 civarlarında. Yani 15350 km'dir kullanıyorum... Şimdiye kadar 2 kere düştüm. Büyük kazalar değil. Fakat 2 kazada da motor çok yavaşken yere düştü. 2. düşüşümü dün yaşadım , motor neredeyse duracak kadar yavaşken virajda yana devrildi. Ne mi oldu? 137ytl'lik sağ sinyalim ortadan 2ye bölündü. Hani şu her kazada yamulup da kırılmayan sinyal. Nası olduysa kırıldı. Fakat biliyorum ki , bu sadece bir talihsizlik. Motor düştüğünde sinyal yere nasıl bir açıyla vurmuş olacak ki , o en büyük kazalarda bile kırılmayan sinyal (arkadaşlarımın kazalarından biliyorum) , bana gelince kırıldı. Talihsizlik demekten başka diyeceğim birşey olmadı.

Son olarak ; benim bakış açıma gelirsek... Evet , Honda parçaları diğer markalara nazaran daha pahalı. Fakat ona göre kalitesi ve parça bulunabilirliği yüksek. Değişen neredeyse hiçbir parçamı 1 buçuk haftadan fazla beklemedim. Çoğu 2 günde (fabrikada olduğu için) , çoğu da 1 haftada (yurtdışından) elime ulaştı. Bu yüzden bu yüksek fiyatlar hiçbir zaman canımı sıkmadı.
    Ha ben çok mu zenginim? Hayır , ben ailemden harçlık alan bir üniversite öğrencisiyim... Kırılan sinyalime gelirsek , şu anda evde babam japon yapıştırıcısıyla yapıştırdı. Param olunca da orjinalini alıp takacağım.
    Ben her zaman yukarıdaki yazımı yeni alacak arkadaşlara yazıyorum , ve eğer bu fiyatlardan hoşlanmazlarsa , almamalarını tavsiye ediyorum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sevgili Asi Pilot kardeşim;
    Burada topiği sen açtın diye yazılan her eleştiriye cevap yazmana gerek yok.
    Örneğin ben yazımı sana hitaben yazmadım.
    Senin haricinde bir sürü mesaj yazılmış buraya.
    Bir tek sen üstüne alınıyorsun.
    Böyle bir mecburiyetin yok.
    Yazımda çelişkili bulduğun yere gelince.
    Motosikletler kazaya göre tasarlanmaz sözümün içeriğini anlamamışsın.
    Yazının geneline bakarsan ne demek istediğimi baya güzel ifade etmişim.
    Yine de yazayım.
    Kazaya göre tasarlanmaz sözümün içeriği şudur.
    Yani Honda, Asi Pilot motoru devirirse,ayna kırılmasın yoksa topic açar başımıza bela alırız. Diye düşünerek motosiklet üretmez.

Benim orada dikkatinizi çekmek istediğim nokta şuydu.

Hangi marka ve model olursa olsun, bütüne bakın.
    Ve o modelde kronik arıza olup olmadığını sorgulayın.

Bunu bir marka olarak da sorgulayamazsınız.
    ancak belli bir model üzerinde tartışabiliriz.
    Örneğin siz bir başlık açarsınız, dersinizki,
    "2005 model R6 motosikletim var.
    Vites geçiş aralığı kullanma klavuzunda yazılanlardan daha yüksek değerde.
    Kullanan arkadaşlar da böyle bir sorun var mı?"

Aynı modeli kullanan arkadaşların hemen hepsi aynı dertten muzdaripse, demekki ortada bir sorun vardır.
    İşte biz burada bunu tartışmalıyız.

Benim 2002 model R1 motosikletimin vites kutusunda problem vardı.
    Forumun bir tanesinde konuyu açayım dedim.
    Bir baktım kullanıcıların çoğu aynı problemle karşı karşıyaymış.
    2004 modellerde o problem kalktı.
    Şimdi bütün R1 ler dandik diye başlık mı açacağız yani?
    Kaldı ki problem olmayan motosikletler de vardı.

Burada Edy arkadaşımız, R6 modelinin yanlış hatırlamıyorsam, bir somununun düzgün sıkılmadığını düşüp tehlike yaratabileceğini yazmıştı.
    Aynı zamanlarda,
    Yamaha bütün motosikletleri servise çağırdığını ilan etti.

Yani tartışacağımız konular bunlardır.
    Sen bir Kawasaki alıp, motor tekliyor diye başlık açabilirsin.
    Bu bütün Kawasaki'ler tekliyor anlamına gelmez.
    Hatta bütün aynı modeller tekler diye bir yargıya varamazsın.

Üretilen bütün motosikletler, her yıl çeşitli değişikliklere uğruyor.
    Bu nedenle çıkan model, bir diğer yıl çıkanla aynı olmuyor.

Konu başlıklarımızı genellemeden uzak, falan markanın fişman modelinin, falan yıl çıkardığı motosikletinin üzerinden açmaya özen gösterirsek, bu tür yanlış anlamaların önüne geçebiliriz.

Belki de sen haklı bir dava güdüyor olabilirsin.
    2004 model bir CBR vardır sende. O modelin parçaları hakikaten senin tabirinle dandiktir.
    Ama bir başkasının 2003 ya da diğer yıllarda üretilmiş motosikleti oldukça sağlamdır.
    Haklı olarak itiraz gelir.
    Ama bunun seninle aynı yıl alınmış motosiklet sahiplerine faydası olmayacaktır.

DRGMR çok güzel yazmış.
    Ellerine sağlık.
    Kullanan tüm arkadaşlar görüşüne itiraz ediyor.
    Sana katılan arkadaşların içerisinde bu motosiklete sahip bir kişi dahi yok.

Yazdıklarını dediğim çerçevede bir daha değerlendir istersen.
    Sanırım o zaman bir ortak nokta bulabileceğiz.

darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    dandik honda parçası yok...
    pahalı honda parçası var...
    As The Years Go Passing By...

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    Tartışılır bu ama Honda herzaman iyidr benjeee
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

carlosmarcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saygıdeğer forum sakinleri
    Abilerim, Kardeşlerim :

Bugün "2005 - 10.000km Honda CBR 125 R" (Mavi) bir motosiklet almak için son görüşmeyi yapıcam. Motosikletin 4. Sahibi olucam sanırım. Motosikleti şuan kullanan arkadaş bir süre yağsız kullanmış motosikleti ardından kalitesiz yağ kullanmış. Motor'dan gelen ses dün giderildi motor sibobu ayarlandı ancak motor ısındığında ses tekrar oluşuyor. Motosiklet ustası bu motora binersin istediğin kadar sorun vereceğini sanmıyorum diyor. ne dersiniz sorun olur mu acaba? 3100 - 3200ytl. civarı alıcam motosikleti.
    ★★★HONDA★★★
    ★★★Hayat Onda★★★
    I have a dreams. Those dreams are tied to a horse that will never tire...

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)