Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bugün İzmir'de motosiklet kazası..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık aslında kask takmayana yardım etmeyeceksin diyeceğim ama çok ağır kaçacak,nede olsa yolda yaralı kedi,köpek görsek yardım ediyoruz bende az önce bozyaka hastahanesinden geldim,sabah işine giden bir bayan arkadaşıma karabağlar caddesinde kafasında kaskı olmayan BÜYÜK bir motor çarpmış( ifadesi böyle BÜYÜK dedi ) ve ben yakın zamanda bunun kim olduğunu öğreneceğim,kırmızı ışıkta duran arabalardan sıyrılıp bir insanı 10 metre havaya fırlatacak hızı nerede bulmuş onu öğreneceğim arkadaşım şimdi hastahanede ve kulağı kopuk, bacaklarında ağır eziklerden dolayı morarma var,doktorlar birkaç gün misafir edeceklerini söyledi,motorcununda ağız içinde yırtılma varmış dikiş atılmış onada GEÇMİŞ olsun bir daha kaskını takmayı umarım unutmaz özelliklede benle karşılaştığında
    çok geçmiş olsun Allah şifa versin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çengiz abi o ne biçim çarpma öyle ya arkadaşına büyük geçmiş olsun

abi arkadaşı bulunca şööle bi eğitime tabii tutalım, önce kafasında kask yokken bir kazma sapı çarpsın kafasına, soora kask varken aynısını uygulayalım , farkı soralım eğlenceli bi eğitim olur
    önce bir konuşalım bakalım GEÇERLİ sebebi neymiş kırmızıda geçmenin,kask takmamanın sonra biz bir şekilde kaskın faydalarını ona anlatırız ( 30 yaşlarında kuyruklu saçlı bir adamın kesin geçerli bir sebebi vardır )
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu bir arkadaşımın sözü: "O dirseğinde taşıdığın kaska, düşüp kafanı patlattığında kulaklarından fışkırıp asfalta yayılan beyninin parçalarını toplarlar!"

Biraz oggrish.com gibi oldu, pardon
    Bu da çok acımasızca oldu yaa tırstım bi an
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    doktor çok iyi anlatmışın çok etkilendim kaskımı bende takmıyorum yakın mesafede soğuk havalar hariç ama bu abilerimizinde kısa mesafede neler gelmiş başına hemen kaskımı değiştirip kaliteli bir kask alıcağım
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazık diorum sadece yaa... bu insanlar akıllanmaz... yaa onca para verip motor almışsın al bi orta yollu kask daha... canınızdan olucaksınız be arkadaşım... lütfen yapmayın yaa... KASKSIZ ASLAA DİORUM!! bu konuyu bizle paylaşan doktor abimize teşekkürler.....
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    aprilia leo 150
    bir çoğumuzun görmeyi bırakın okumayı dahi hazmedemediği, midelerimizin kaldırmadığı üzücü görüntülerin kendi başmıza hiç gelmiyeceğini düşünmek, ders çıkarmamak en büyük zaaflarımızdan birisi...

efsunlu, yada şerbetli olmadığımızın, başkalarını başına gelen kötü şeylerin bizimde başımıza gelebileceğinin farkına vardığımızda iş işten geçmiş olamaz umarım...

(birinci çoğul kişi kullandığıma bakmayın cümlelerimde.. ben korumalarıma dikkat ederim... )
    motosiklet ehliyeti 149,99 ytl :queen:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@AVP41

Arkadaşınız için çok üzüldüm, umarım bir an önce eski sağlığına kavuşur.

Kulak yerine dikilebiliyor dimi?

Çok çok geçmiş olsun.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    sg250cc-4...jinlun citi daili jl 125-c....hojin 11
    kaza yapan arkadaşlara acil şifalar.. kask takmayanlarada acil akıl fikir diliyorum allahtan..kardeşim biz motora hava olsun diye binmiyoruz..BUNUDA HALA ANLAMAK İSTEMEYEN ARKADAŞLAR VAR....motorlarımız bizim yaşam kaynağımız olmalı. cenaze aracımız değil....Kusura bakmayın neden kızıyorum bilirmisiniz ben küçük fakat alabildiğine motorla dolu bir kasabada yaşıyorum ve bu güne kadar her yıl yığınla gencimiz (KOLU KOPANDA OLDU. BİR TRAKTÖRÜN ARKA CANTINI YAMULTANDA)telef oluyor .fakat hala şehire geldiğinizde bir kişiyi kasklı görürseniz şaşarım ....kısaca insanlar kendi hayatlarını hiçe sayıp motorsikleti hava için olduğunu sanıyorlar.artık bıktım anlatmaktan cevremdeki gencler bunu allah yardım etsin bize ne diyelim...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    @Rigel Hangi hastanedeydiniz acep :?

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Hay yüreğine sağlık, ne güzel anlatmışsın kendi mesleğinin gereği ve insan olmanın da verdiği sorumluluğunu...

Cengiz abi, arkadaşına da ilet lütfen geçmiş olsun dileklerimizi, çarpan arkadaşa da "kask kafası" ve "büyük" motoruyla trafikte dolmuş şoförleri, nice asfalt münasebetleri diliyorum...
    ...Sergerdan...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    çok geçmiş olsun ailenize verdiğiniz emeğide burdan takdir etmek düşüyor bize.
    malesef çok kötü bir olay daha fazla konuşamıyor insan
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Artık bu başlığa havale ederiz kask takmamakta ısrar eden veya kask hakkında kafasında soru işareti olan arkadaşları...Gerisi kendi bilecekleri iş, takmazlarsa doğal seleksyon der geçeriz.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    aslında tam korumalı motorcu daha karizmatik görünmüyormu?

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Abi çok güzel ve bi o kadarda ürkütücü bi anlatımm tırstım vallaha şanslıyımki kask takıyorum

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündüzü geçtik bazı hanzolar geceleri dahi kapalı far'la gidiyor, neymiş görüyormuş uzay şöförüymüş nükleer erkekmiş kendisi.
    nükleer erkek heee yavv bu günlerde herşeye kopasım var bunada koptummmm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Yani var ya biraz daha detaylı anlatabilseydiniz, neredeyse hepimiz eli neşter tutar hale gelecektik valla... Anlatım güzeldi hocam, ellerinize sağlık...

Orta çaplı bir hastaneye haftada birkaç kez gelen motosikletli kaza yaralıları... Demekki motosikletli kaza vukuatlarının çok azını duyabiliyoruz. Eminim ki en az yüzde doksanından hiç haberimiz olmuyor! Ölenler neyse de sakat kalanlara bakmak zorunda kalan ailelerin hallerini bir düşünün; gerçekten perişan oluyorlardır!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    apv41 (Cengiz), arkadaşına büyük geçmiş olsun Allahtan acil şifalar dilerim

Ben kaskım ve korumalarımla çarşıya indiğimde. herkes bana robot gibisin diyo
    robot gibi görünmek , frankeştayn gibi görünmekten iyidir bence kask kolumda bir defa bakkaldan eve gelmek istedim. bana alışmadığım için belki bilemem ,daha zor geldi ,durup kaskı tekrar başıma taktım .

kemalkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    öncelikle teşekkür ederim çok güzel bir anlatım. benzer bir hikayeyi acil uzmanı olarak çalışan bir arkadaştan dinlemiştim. 2 kardeş ki aralarında 1er yaş var motor kazası yapıyorlar. 1si kaza yerinde ölüyor diğer ağır bir beyin kanamasıyla hastaneye getiriliyor ama kurtarılamıyor. arkadaşım şöyle bitirdi anlattığı hikayeyi
    "çok insanın öldüğünü gördüm acilde ama acı içinde bir sağa bir sola gitmekten başka hiçbirşey yapamayan babanın küçük oğlunun da ölüm haberini alınca yıkılmasını görmek çok etkiledi beni"

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper ,övgüyü hakeden bir topik elinize sağlık.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    geçmiş olsun umarım bu herkese güzel bir ders de olur. ne kadar da anlamlı yazmışsın. keşke bazışeyleri böyle kötü tecrübeler yaşamadan öğrenebilsek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bana birşey olmaz zihniyeti değişmedikçe bu durumlarla çok karşılaşırız.
    sürekli trafikteki diğer araçların bizim can güvenliğimizi tehlikeye atöayacak şekilde araç kullanmalarını bekleriz. peki ya motor kullanıcısının kendisi ?
    örneklerden görüleceği üzere pek de kendi canımızın kıymetini bilmiyoruz.
    scooter kullanan birisi olarak 2. el bir çinlinin yarı fiyatına (500 ytl ye tekamül ediyor) kask aldım en azından kafamın bir nebze de olsa koruma altında olduğunu biliyorum. revit mont aldım. motosiklet pantolonu aldım korumalı eldiven vs vs...
    bunlar beni sınırları dahilinde koruyacaklar kaza anında. umarım sınama imkanım olmaz.
    motosiklet kazalarında hasarsız kurtulabilme ihtimalinin olmadığı sanırım artık birçoğumuz anlamıştır. asıl önemli olan kendimizi bilinçli bir şekilde zarar görecek duruma sokmamız.
    daha uzun yazılır ama bizim insanımız nasihat değil musibet bekler sürekli. yapılabilecek bir şey yok.
    daha çok kaza haberi okuruz. duyarız.
    üzülüyorum..... bu kadar saygısız bir toplum var ettiğimize ....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)