Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hyo Gt650 veya Ducati Monster 600

Katılımcı sayısı
93. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung Gt650 2006 model

45 48.39%
  • Ducati Monster '98 model

48 51.61%

Acil kıyaslamaya yardım!! Hyo. Gt650 vs. Ducati Monster 600 '98 model

Motovento
    REKLAM ALANI
    canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    ya madem baya konu açılmıs bu konuda benımde azcık bilgim var...maksat uzun yolsa V-strom bence tam ideal..cok az yakıyo V motor var kalıplı vs vs...
    eğer maksadım sadece uzun yol olsaydı ben onu dusunurdum...XT660X benım bi arkadasımda vardı vites araları kısa falan diyodu sonra sattı...
    neyse gelelim hyo ve monster'e...
    monster'in adı bi başka sonuçta "ducati"...ama ne olursa olsun 98 model bi motor alırken bikere daha dusun...yıllar geçmiş ustunden kimbilir basına neler gelmiştir...gerçi önyargılı konusmamak gerek...ne motosikletlr var 2006 model ama patlak..ne motosikletler var 90 model ama hala gümbürtü koparıyo...
    yedek parça hesabında ducati hyo'ya göre abi kalır...biyerde okumustum...adamda monster varmış...adam her ay 1000 lira masraf yapmaya bıkmıs...
    hyo nede olsa yenı model...garantisi falan da vardır...bide sonucta 650 cc bi motosiklet...gitmez diye bişey yok...
    birde şu var...nekdar ducati de olsa 98 den bu yana cok sey değişti...artık çin motorları bile cok değişik teklonojilerle piyasaya cıkıyo...
    motosiklet senın para senın...parasını sen verip sen binceksin...ii düşün..iyi şanslar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    hyo iyi karar..
    monster i boşver..
    ben olsam 650comet mi yoksa xt660x mi diye düşünürdüm..
    Türkiye' de yaşıyoruz..çukurdan tümsekten geçerken 20-30 geçeceğine uçarak geçersin..hele şehir içinde kullanacaksan tadından yenmez xt..!!
    comet ise kuvvetli 80 beygir!! 0-100 km, son sürat..boşver iyi tercih yapmışsın en sonunda..
    Allah kazasız belesız kullanmayı nasip etsin..

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    hyosung a daha fazla oy vermişler Allah ım ya :S ducati varken hyosung a oy verilmesi son derece mantıksız ducati 98 model olabilir ama marka kalite ve stil :S bence DUCATİ
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

Bu iki motoru yanyana koyabiliyorsan eğer Ducati markası zaten sana yeterince tanıdık değil henüz. Boşver arkadaşım sen HYO'nu al ve rahat et.
    Neden böyle diyorum. Ducati monster gibi motorlar ayağı yerden kesmek için alınan motorlar değildir. Onu bir yere bırakıp karşısına geçip keyifle kahve içmenin zevki bile 5 hyo'ya bedeldir. Ama elbette böyle hissedemiyorsan HYO ile yanyana koyup kararsız kalırsın ve muhtemelen HYO gt650 kullanıcısı olursun.
    Ducati Monster alacak insan zaten kıyaslamayı sadece 2 monster arasında yapar, başkasıyla değil.
    Mete Han bunu beğendi.

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İSTANBUL MT yarın mahkememiz var sarp erennin taksicinin vurup kaçtığı kişi hani arkadaşımız öldü onun mahkemesi var yarın crş saat 9.30 sultanahmet adliyesi herkesi bekliyoruz ve dayanışma istiyoruz fransada devlet kariştı burda tınlayan yok hadi istanbullu motorcu kardeşler hepiniz bekleniyorsunuz

arkadaşlar yer ve zaman belli herkesi bekliyoruzzz 28.11.2007ÇARŞAMBA saat 9.00 AYASOFYA CAMİİ buluşma saat 9.25 te hareket sarp erdem makkemesine gidiyoruz arkadaşımızı yanlız bırakmayalım katılım bekliyoruz uyanın İSTANBUL MT

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çabuk karar verdin.. Biraz daha muhabbet etseydik kararını sonra açıklardın
    bırak kıs geyiği, burasu edepli bi sıhbet ve anket topic idir

superzzt bence doğru kararı verdin, hayırlısı olur umarım senin için
    göztepede oturuyosan shell benzincisinin arkasında çocukluk arkadaşım var motosiklet tamircisi, zannediyorum sanada yakın
    eğer 2. el alıcaksan götür ona mutlaka baksın, gökhan ın arkadaşıyım de mutlaka en ii şekilde ilgilenir
    GKN MOTORS

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    monster hastasıyım ama bence hyo al derim ben sana.çünkü bi 5 sene binerim diyosun 5 sene sonra monster i elinden zor çıkarırsın.ama hyonun piyasası daha iyi.zaten monster için verdiğin servis paralarını biriktirip ileride 2000 üstü bi monster alırsın
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Alıntı okantezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki motoru yanyana koyabiliyorsan eğer Ducati markası zaten sana yeterince tanıdık değil henüz. Boşver arkadaşım sen HYO'nu al ve rahat et.
    Neden böyle diyorum. Ducati monster gibi motorlar ayağı yerden kesmek için alınan motorlar değildir. Onu bir yere bırakıp karşısına geçip keyifle kahve içmenin zevki bile 5 hyo'ya bedeldir. Ama elbette böyle hissedemiyorsan HYO ile yanyana koyup kararsız kalırsın ve muhtemelen HYO gt650 kullanıcısı olursun.
    Ducati Monster alacak insan zaten kıyaslamayı sadece 2 monster arasında yapar, başkasıyla değil.
    Abi kahve içmek için paha şeyler arıyorsun Amacım tasarım açısından kıyaslama yapmak değil çünkü herkesin cevabı aşikardır.Benim gibi ilk 600 küsür deneyimini atlatmak ve zevk almak.Her periyodik bakımda en az 500 ytl verecek ve sadece egomu tatmin edeceksem vede ayda periyodik bakım parasının 10 katını kazanıyorsam o zaman dediğin doğru.Kıyaslamayı zaten 2006 hyo ile 2006 monster yapmıyorum.Ducati markasının tanıdık olması başka onu servise benim gibi titiz bir adamın servisteki elemanlarla gereksiz samimiyete girmesi başka çünkü o parayı verecek kadar şuan malesef kazanmıyorum.Bilmem anlatabildim mi?Ayrıca 98 model ducatilerin fiyatları malum birde yedek parça fiyatlarıyla kıyaslandığında oh oh yani.Kısaca çoğu kişi ducati ister ama mesele bir tek alıp garaja koymakla veya karşısına geçip ellerimi ovuşturup birde kahve içip egomu tatmin etmekle olmuyor.Kısaca olayın rengini maddi meselelerde veriyor.Bence bu konuyu açma sebebim yeterince net olmadı heralde.En azından motora binerken tüh bugün fazla kilometre yaptım eywah periyodik bakım,ne olacak lastiklerde gitmiş onlarıda değiştirmek gerek birde bakmışım ki para yok motora binemeyecem yada ihtiyaç kredisimi alırım artık ne yaparım sıkıntıya girerim ama sonunda akşam kafamı yastığa koyduğumda ne düşünürüm ducatim var ...Ducati gibi motorlar için şunu anladım ki daha çok gencim. Size bu konuyu açmadan bir ay evvel ben araştırmaya başlamıştım ama sizin fikirleriniz ve tecrübeleriniz benim için önemli olduğu için açtım.Herkese kazasız sürüşler yarın gitip bakacam umarım telefonda adamın tasvir ettiği gibidir motorda hevesim kursağımda kalmaz.
    @ GKN
    Çok teşekkür ederim.Motoru beğenirsem kontrole götürürüm.

arkadaşım ben forumda yenıyım ama derımkı 0 hyundaı alacağına gıt 98 ferrarıyı al hem monster efsane ve ruhu olan bı motor kolay arıza yapan makınelerde değiller ayrıca

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    hyo doğru karar.Başka motorlarada bakabilirsin gerçi.Ayırdığın bütçe nekadar? 8-10milyar gibi bir rakammı?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    arabada ferrari neyse motosiklette ducati odur.

uzun tecrübelerime dayanarak ducati derim.

ducatide yaşayacağın heyecan ve tatmin duygusu malesef hyosungta olmayacak.

karar senin ben içimden geçenleri söyledim
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    duygular mı insanı mutluluğa götürür ? Yoksa mantık mı?

Duygulardan yola çıkalım,etkileyici,dikkat çekici,adı yeten,seri bir makine,ama yaşı geçmiş,sorunlar ve masrafların ardı kesilmeyecek,parçalar pahalı ve yok denecek kadar az.Aşkı yaşayamadıktan sonra ne anlamı kalır aşkın?

Biraz da mantık; yeni-taze-çıtır :D - sorunsuz-parçası bol-ucuz... Ancak karizması asla bir Ducati kadar değil,asaleti ducatiyle kıyaslanamaz...
    Fakat her zaman emrine amade,her istediğini yerine getirebilcek hizmetkar bir makine.Pişmaniyet yok,birliktelik var..sen istemeyene kadar.

Daha çok beğenipte sahip olamamaktansa , beğenip her istediğin anda sahip olmak çok daha makul

Seçim senin...

NOt: Bu arada bir tane satılık Ducati görünümlü Hyosung var haberin olsun

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duygular mı insanı mutluluğa götürür ? Yoksa mantık mı?

Duygulardan yola çıkalım,etkileyici,dikkat çekici,adı yeten,seri bir makine,ama yaşı geçmiş,sorunlar ve masrafların ardı kesilmeyecek,parçalar pahalı ve yok denecek kadar az.Aşkı yaşayamadıktan sonra ne anlamı kalır aşkın?

Biraz da mantık; yeni-taze-çıtır :D - sorunsuz-parçası bol-ucuz... Ancak karizması asla bir Ducati kadar değil,asaleti ducatiyle kıyaslanamaz...
    Fakat her zaman emrine amade,her istediğini yerine getirebilcek hizmetkar bir makine.Pişmaniyet yok,birliktelik var..sen istemeyene kadar.

Daha çok beğenipte sahip olamamaktansa , beğenip her istediğin anda sahip olmak çok daha makul

Seçim senin...

NOt: Bu arada bir tane satılık Ducati görünümlü Hyosung var haberin olsun
    Aşk evliliğini mantık evliliğine yeğelerim

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    başlığı okuduğumda hemen "monster tabi" dedim
    ama mesajlarını okudugumda anladım ki para sorunu var
    şimdi sen bu sorunla monster alırsan, mercedes almış ilyas salman olursun
    bence hyosung al hem zamanla daha tecrübeli olursun hemde motora ayırabileceğim bütçe daha fazla oldugunda gerçekleştirirsin monster fantazini...
    şimdiden hyosung un hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

İşte arkadaşım bende bundan bahsediyordum. Tekrar söylüyorum Ducati sadece ayaklarını yerden kesecek, seni bir yerden bir yere taşımakla kalacak bir motor değildir. Sen ise daha çok böyle bir motor arıyorsunki öyle bir motorla Ducati yi karşılaştırıyorsun. 98 bir ducati alıp karşısında keyiflenmek ego tatmini değil bindiğin motora aşık olabilmektir. Her türlü cefasına rağmen onu sevmektir. Hyosung ile bir kere yolda kalsan belkide nefret edecekekken motorundan, Ducati ye olan aşkını asla etkileyemeyecektir bu durum. Sattığında arkasından yine severek bakacağın bir motor olacak.

Dediğim gibi bence de sen HYO al. Bunu kötü algılama sakın. Yarın öbür gün ben bir cruiser alacak olsam Harley ve mesela suzuki yi yan yana koyarım. Çünkü Harley in verdiklerini alamam, ondan anlamam, zevkini göz ardı ederim. Bu son derece doğaldır, çünkü bana hitap etmez. Ama efsane oluşunu hiçbirşey değiştirmiyor. Efsanenin keyfini çıkarabilen sürücünün yaşadığı zevki ise ben asla bir diğer cruiser la yaşayamam, bu bir gerçek.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Hyo.u aldım arkadaşlar.Yardımlarınız için çok teşekkürler,ducati için biraz daha olgunlaşmam lazım hem maddi ,hem manevi...Almaya gittiğim yerdede biri ducatisini satmaya getirmişti transalp bakıyordu.Servisine en son 1700ytl vermiş.Yani 1700 ü duyunca şuanlık en iyi kararı verdiğimi anladım.1700ytl de yağ ıvır zıvır zincir dişli değişmiş...

Hayırlı olsun,bu kadar çabuk alacağınızı bilseydim,gider kontrol ederdim makineyi...Servise bekleriz dicem,reklama gircek Erhan hırım gırım etçek msnden :D

ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    GT 650 güzel bir makine hayırlısı olsun kazasız belasız kullan maddi acıdan iyi bir karar vermişsin; marka karizması olarak ise kötü bir seçim ducati karşısında.
    THRACE

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığı okuduğumda hemen "monster tabi" dedim
    ama mesajlarını okudugumda anladım ki para sorunu var
    şimdi sen bu sorunla monster alırsan, mercedes almış ilyas salman olursun
    bence hyosung al hem zamanla daha tecrübeli olursun hemde motora ayırabileceğim bütçe daha fazla oldugunda gerçekleştirirsin monster fantazini...
    şimdiden hyosung un hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim...
    Vaayyy sen bu siteye girer miydin yahu??? Hadi bakalım sevindim seni gördüğüme
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,bu kadar çabuk alacağınızı bilseydim,gider kontrol ederdim makineyi...Servise bekleriz dicem,reklama gircek Erhan hırım gırım etçek msnden :D

Sizi de servise bekleriz V-Twin güzeliii,aloo hüüopp kime diyom SV'li sen sen (şimdi Dragstar'cının teki üstüne alınırmış )
    Efendim gelicem gelicemde sizin yerinizi bi bilsem tam süper olcaktı

Ducati alsaydın eğer parça bekleyip motora binemezken,ya da bakıma 1000-2000 ytl verirken hissedeceklerini burdan klavye başından yorum yapanlar bilemeyeceği için en doğrusu yaptın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)