Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LUTFEN KASK TAKIN

Motovento
    REKLAM ALANI

KArdeslerim , Dostlarim ben Avustralyadan katiliyorum araniza ve 46 yasindayim. Gecen hafta burada "Ana" diye hitab ettigimiz bir Hanim efendiye bas sagligina gittim. Adanada yigeni motorsiklet kazasinda can vermis ve ailede tek erkek cocugu ayrica dahada yeni nisanlanmis. Vefat etmesinin en buyuk sebebi KASKSIZ gezmek, bu portala giren kisiler hakikaten motor delisi ve ben bu portaldan cok buyuk bir keyif aliyorum herkezi bir kardes gibi goruyorum o yuzden bu yaziyi yazma ihtiyaci gordum, beni af edin biraz agir olduysa

Benim tek dilegim LUTFEN KORUMALI motor kullanin Burada hic birinize zarar gelsin istemem, zaten durmadan dikkat ettigim konular diger trafikde bulunan vasitalr ( arabalar, taksiler, dolmuslar, otobusler vs.) Devamli bir tehlike icindesiniz. Ama bazi onlemler almak cok kolay bir adim, ayrica burada guzel tecrubeli arkadaslar var onlar bosuna bildiklerini paylasmiyorlar, okuyalim ogrenelim. Eminim hic birimiz masasiz ates ellemeyiz. Ve dunya sampiyonu Rossi bile takiyor kaskini. Hayat cok degerli ve kisa hele Deliyseniz zaten ucup gider ama bu hayati sondurmiyelim. Tekrar ozur dilerim biraz ciddi oldu ama inanin icim yandi ve cok basit bir is KASK takmak

Bu arada da Sahide Anaya ve Ailesine bas sagligi dilerim, ayriyetende kaybettigimiz motorcu arkadasimizin Annesine Allah sabir versin ve diger Annelere bu aciyi yasatmasin

Arkadsimiz Nebil Cakmak nur icinde yatsin.

Bas sagligi dilerim ALLAH HEPINIZI KAZADAN KORUSUN
    Eger bir yerde küçük insanlarin büyük gölgeleri olusuyorsa, orada günes batiyor demektir. (Çin Atasözü)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ölene allahtan rahmet ailesine sabırlar dilerim
    biz motorcular için ii dileklerinize ve temennilerinize aynen katılıyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Karacoban, abi; uyarilar için tesekkurler. dilek ve dualarina amin diyorum.
    kardesimize, ALLAH rahmet eylesin.
    ailesi, yakinlari ve sevenlerine bassagligi diliyorum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Karacoban uyarın için tesekkürler.Bende adanadalıyım,ailenin tek erkegiyim ve yeni sözlendim.Yazdıgını okuyunca biranda çok kötü oldum.Bende genelde kasksız geziyodum(1. neden adananın aşırı sıcagı,2. neden adanada adam gbi açık choper kaskı satan yer olmaması) Dün istedigim gbi bi kask buldum ve aldım.Artık kafamdan çıkarmıyorum.Arkadaşlar sizede sesleniyorum lütfen kasksız motorunuza binmeyin.Geçen acun firar da programında hindistanı gösterdi,tek karede en az 30-40 tane motorlu vardı ve hemen hemen hepsinde de kask vardı!! adamlar sefalet içinde yazıo olsalar bile hayatlarının degerini bilecek kadar akıllılar.Sadece kendinizi degil sizi bu yaşa kadar yetiştirip büyüten ailenizi ve sevdiklerinizide düşünün...

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Allah rahmet eylesin.... gecen hafta sonu antalyaya gittim gelirken bucak ilçesine girdim ilaç almak için o kadar çok motor vardıkı şaşırdım 20 dk boyunca geçenlere baktım 1 tane numunelik olsun dedim ama yok 100 üstünde motor geçti hepsi kask kafalı...sanki kask takmak yasak gibiydi... bir tane kasklı yoktu...aslında motor alırken veya ehliyet alırken kask alımı şartı koysalar ne güzel olacak...gerçi böyle bir şey olsa bununda üç kağıdını bulurlar...istanbulda da aynı birini uyaracak oldum az daha kavga çıkıyordu...
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Ahmet abi güzel bir konuya değinmişsin eline sağlık bizimle paylaştığın için ve iyi dilerklerin için
    hava sıcak ben kask takamam diyenler beni yanlış anlamasın ama bu bahane değil Antalya-Sidede ikamet ediyorum beni bilen bilir o sıcakta bazen kaskın yanında ceket eldiven gezdiğim olmuştur önceleri dandik kask kullanıyordum hava olayı yok yani kask çok rahatsız şimdi iyi bir marka aldım mat siyah olduğu halde terlemiyorum hava olayını iyi ayarlamışlar
    Amcana bile kask aldırdım ve her gördüğüm tanıdığıma yada yeni tanıştıklarıma ısrarla kaskın önemini anlatıyorum ve sizde tavsiye edin dandik kask bile olsa taktırın hiç olmazsa bütçesi iyi olmayan kişiler için hiç olmamasından iyidir
    Allah rahmet eylesin ailesine Allah sabır versin
    ERASER WİLL COME BACK

Kardeslerim sag olun dilekleriniz icin Sahide Anaya yazdiklarinizi ilettim ve hepinize cok tesekkur etti ve Allah hepimizi kazadan beladan korun diyede ekledi, bende size ileteyim dedim.

Ayriyeten eyer burada bir kisinin bile fikrini degistirdiysek ne mutlu bize.
    Eger bir yerde küçük insanlarin büyük gölgeleri olusuyorsa, orada günes batiyor demektir. (Çin Atasözü)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Karacoban, Abi;
    atilan tasin ses getirmesi ne kadar güzel.
    vesile oldun ve bizleride sevindirdin.
    tesekkürler abi...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her sene 6-7 ay islerim nedeniyle uzakdoguda kalirim. Fakir 3. Dünya ülkesi dediğimiz yerlerde motor kullanımı çok yaygındır. Ama şimdiye kadar kask takmadan yola çıkanı görmedim. Bir keresinde kendim takmadığım için yaşlı bi kadından azar işittim.
    Yani, Kask Kafalı tabiri kask takmayanlara çok uygun bir terim.....

Kasksız şekilde başına birşey gelene değil ailesine, sevdiklerine acırım....

ilk kaskım yarış kaskıydı. yaz gelince düşük hızlarda beni bunalttığı için ve yeniliyeceğim motora uysun diye önü açık kask aldım. (çene falan açık, sadece cam var önünde). günden güne duyduğum kaza haberleri bilincimin kuvvetlenmesine sebep oldu ki yine (yazın pişsem bile) kapalı kaska dönmeyi düşünüyorum. altımdaki motora uymayabilir millet gülebilir "aaa ameleye bak kendini racingci zannediyo" diyebilirler. ne derlerse desinler banane ......

red-lucifer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 150 cc
    yazın açık kask takılır diye bir kural mı var arkadaşlar. sadece kask değil diğer tüm korumalarıda kullanmak bizim yararımıza
    Yine Düştük Yollara

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu adamalar kaskı polisten korunmak için kullanıyo resmen,özellikle paket servisi yapan adamlar kask kafada yarım takılı polisi görünce aşşa çekiyo. Dün aksarayda ben polisi gördüm kamyonun arkasına saklandım (tabi kask var ama ehliyet yok)ters yönden gelen kasksız bi kebapçı polisin üstüne üstüne gidiyo nedir anlamadım adam hiç bişey demedi
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    karacoban kardeş agzına sağlık cok guzel seyler soylemişsin. ölen arkadaşımızın ailesine we sewenlerine baş sağlığı dilerim
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Yok
    karacoban ve diğer arkadasların sağduyulu ve iyi niyetli konusmaları için tesekkur ediyorum.

allah ölene rahmet yakınlarınada sabır versin ve cümlemizi kazalardan belalardan korusun(amin)
    [B]- Akil ile hiz ayni orantida olamaz. Biri yuksekse, biri mutlaka dusuktur. -[/B]

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    baş sağlığı diliyorum lütfen kask takalım kendimizi ve başkalrını üzmeyelim

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Umarım şu beklenen yeni trafik kanunu ile birlikte motosiklet koruyucu ekipmanları da bir yönetmelikle standarda bağlanır da, şu kask anarşisi bir çözüme kavuşur. Çanak kasklı ile kasksız bir sürücü arasında ben bir fark göremiyorum ve bu kaskın kesinlikle trafikte yeri olmaması gerektiğini düşünüyorum. 3/4 kask mı? Bence bu da bir cesaret sorunu, yorum yok!

Sırf böyle bir ihmalden dolayı anaların canı yanmasın, ocaklar sönmesin..
    Başınız sağolsun.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    İnsan önce kendine saygı duymalı...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bende Adana'dayım para biriktiriyorum kask için. Bir alsaydım rahatlayacaktım. Korka korka biniyorum valla. Allah rahmet eylesin.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    allah rahmet eylesin hocam.
    Bütün yaz 1 kere bile kasksız binmedim, sadece 1 kere montsuz bindim o kadar!
    bahane edilecek kadar sıcak olmuyor. kesinlikle giyinmek kuşanmak lazım

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Neyse bugün kasmımı aldım rahatladım çok şükür. Tamamen kapalı güzel bir kask. Darısı alamaynların başına.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler