Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Abilerim yardım lütfen ..!!!!!KANUNİ STORM 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    herkeze mrb ..
    ben 17 yaşındayım ve yaklaşık 6 yıldır motosiklet kullanıorum ama hiç teknik servis bilgim yok.
    ben 10 gün önce kanuni strom 150 aldım

Motorumu alır almaz depoyu full ledim (6 lt)
    daha 70 km yaptım ama ibre nerdeyse yere vurdu..
    kataloktA 3lt 100 km yazıodu ....
    nedendir bunun sebebi yardımcı olabilirmisiniz lütfen ??????
    kullanan arkadaşlar varsa Lütfen bildiklerini yazarsa sevinirim..

Acaba Motor Taze OlduĞu İÇİnmİdİr???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sıfır motorun biraz fazla yakması normal ama 70 km de 6 litre çok çok fazla servise bir danış bence
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    bencede çok yakmış hemen hemen yarı yarıya Çok yakmışş...Motor yeni ondandır dicem bi olasılık açılıodur ondan daha desek mantıklı olurmu bilemem...YADA 1 SORUNU var oda diilse biri benzinini çalmıştır
    myspace.com/pashakzlrecordz

Tıkla dinle

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam galiba sıfır almışsın....Normalde sıfır makinalar katalogda(sabit hızda ve düz yolda olarak hesaplanır) yazılandan biraz fazla yakar..Ama senin ki biraz fazla...Bunun 2 sebebi var..
    1) Benzin ibren takılı kalmış olabilir veya ibre yukardan aşağıya hızlı inip ortalarda normal görünür (bu durum arabada benim başıma geldi)
    2) Depodan silindir girişine kadar olan tesisatlarda (hortum-karbürator-klepeler) arıza vardır..
    Ama eniyisini tabi ki servis bilir...Zaten garantidedir....
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    kardeş öncelikle yeni motorun hayırlı olsun
    motorun ibresine güvenme bazen depoyu full yapıyorum ibre aşağı iniyor bazen yapıyor sonra düzeliyor sen birde depoyu aç içindeki kalan benzin miktarına bak dediğingibi yakıyorsa vallahi pes derim benim motorun üstüne yokta 150 cc de bukadar çok yakan birde kullanım kitabındakilerin hepsi hikaye en fazla yapacağı 150km yapsın daha fazlasını bekleme birde kullanıcı hatalarından dolayı çok yakar kalkışlarda gazı kökleme ok
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Oncelikle hosgeldın ve yenı motorun hayırlı olsun Motorunla ılgılı topıctekı arkadaslarada danısabılırsın

Yaktıgın benzın hıc normal degıl bı yerlerde delık olma ıhtımalı olabılır.Ancak yoksa rodajdakı bır motorun yanı (40km/h hızı gecmedıgını varsayıyorum) bu kadar yakması normal degıl bence servısıne bı danıs
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    en mantıklısı olur.İbre benim full gösterio mesela 2 LT atınca içindede 1LT lik oluodu dielim Full gösterio HALBUKİ HİKAYE bi 20 KM GİDİYİM AZALIO İBRE YARIYA İNİO.arkadaşın dediği gibi depoya bak sahidende 6 LT bitmiş mi?? kitaptakiler hikaye oluo bazen..Garantiden yararlan..!Bide ben 80 cc lik mondialde anca 5 LT alıo zaten onla 120 Km yapıorumdur...Bunu 1 gün Ölçmeliyim kaç Km gidiorum die ewt iyi Fikir
    myspace.com/pashakzlrecordz

Tıkla dinle

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rapertuar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı olur.İbre benim full gösterio mesela 2 LT atınca içindede 1LT lik oluodu dielim Full gösterio HALBUKİ HİKAYE bi 20 KM GİDİYİM AZALIO İBRE YARIYA İNİO.arkadaşın dediği gibi depoya bak sahidende 6 LT bitmiş mi?? kitaptakiler hikaye oluo bazen..Garantiden yararlan..!Bide ben 80 cc lik mondialde anca 5 LT alıo zaten onla 120 Km yapıorumdur...Bunu 1 gün Ölçmeliyim kaç Km gidiorum die ewt iyi Fikir
    Paşam..Arkadaş sıfır almış galiba ...Çünki taze ondanmı diye soruyo...
    mr_muzip...Yenisin galiba babocan..Yaw arkadaşım topic açmışsın insan biraz kontrol eder bilgi verir...Sıfır mı aldın...
    .
    Topic açmış tüymüüüüşş..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

ciscokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheeta 150T-2
    bence sen 6 lt.yakmamışsındır.benzinciye git deponu fullet pompaya bak 3 lt.civarında bir benzin aldığını göreceksin.yani her şey normal.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    delik var heralde sölede arkandan bidonla gelelim:D
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    daha yeni motor. açıldıkca düşer sarfiyat ama sen parçalarının alışması için şehir içi 50-60'ı geçme aynı motor bende de var. bi farkı yok.sadece kasa değişik. özelliklerine baktığında aynısı oldugunu görceksin. ben 1depoyla boğazına kadar doldurduğumda 6,5 lt civarı alıyor ve 140 km den fazla gidiyorum. kaldıki benzin şuanda 3ytlyi geçti.

ama sende başlığını takip et. yenisin ortamda da biraz da devamlı ol ok? kazasız sürüşler bakalım hadi

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bana kalırsa da ibre yanılması olması lazım yoksa neredeyse bir otomobil kadar yakmış senin scooter. En iyisi depoyu fulleyip kaç litre aldığına bakmak
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa da ibre yanılması olması lazım yoksa neredeyse bir otomobil kadar yakmış senin scooter. En iyisi depoyu fulleyip kaç litre aldığına bakmak
    .............................

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    6 litreyle 70 km gittiysen bu çok aşırı doğrusu.En az 200-250 km gitmen gerekirdi normal şartlarda.Kaç paralık benzin almıştırn dostum onu bir söylersen 6 ltremi ne olduğunu anlarız belki depon o kadar almıyordur.gerçi çevrimdışı olmuşsun artık bir ara cevap verirsin sanırım.
    itina ile kaza yapılır

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı mr_muzip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze mrb ..
    ben 17 yaşındayım ve yaklaşık 6 yıldır motosiklet kullanıorum ama hiç teknik servis bilgim yok.
    ben 10 gün önce kanuni strom 150 aldım

Motorumu alır almaz depoyu full ledim (6 lt)
    daha 70 km yaptım ama ibre nerdeyse yere vurdu..
    kataloktA 3lt 100 km yazıodu ....
    nedendir bunun sebebi yardımcı olabilirmisiniz lütfen ??????
    kullanan arkadaşlar varsa Lütfen bildiklerini yazarsa sevinirim..

Acaba Motor Taze OlduĞu İÇİnmİdİr???
    arkadaşım ilk önce hayırlı olsun... bak kanuni storm topiği var.. ordan senin sorununu daha önceden yaşayanlarda var okuyup gerekli bilgiyi edinebilirsin.. bu gibi durumlarda panik yapmana gerek. yok.. motorun garanti altında götür servise hemen..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...orm-150-a.html
    buda senin motorun topiği... benim motorumda aynısı panik yapmana gerek yok.. sorunlar halledilir..

birde bunların bazılarında ibre yanılması olabiliyor.. bazen ibresi bozuluyor.. ibre yanılmasında ibre hemen dibe inmişken motorda daha yarım depo benzin oluyor.. senin yapman gereken servisine uğramak..
    KIRMIZI BOĞA..

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ibresi tam net göstermiyordur.Bunu test etmek için bir bidon bezinle yol allamaya devam edin ne zaman motor stop ederse tabi bu arada kilometreyede bak sonucu bize söyle.

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ibresi tam net göstermiyordur.Bunu test etmek için bir bidon bezinle yol allamaya devam edin ne zaman motor stop ederse tabi bu arada kilometreyede bak sonucu bize söyle.
    bir bidonla halledeceğine yeniden git benzinciye yine fullet bakalım kaç litre alıcak depon ok.. ibrede yanlışlık olması büyük ihtimal bendede var çünkü aynı problem.. bizim ibre kırmızı çizgiye gelince yarım depo daha benzin oluyor depoda..(tabi bizim ibrenin çizgileriyle sizinkiler farklı) fazla yakmışta olabilir. ilk önce benzinciye git istersen dediğimiz gibi tekrar fullet bak kaç lt alıyo.. 3 lt gibi bişe alırsa ibredendir.. yok yine çok benzşin alırsa çok yakmıştır.. bu arada ibrenide hallettirebilirsin.. yani eninde sonunda iki sorun içinde servsie gitmen gerek.. sorunlarına kanuni storm 150 topiğinde http://www.motosiklet.net/forum/moto...orm-150-a.html daha iyi yanıt alabilirsin
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    yorumlarınız için hepinize çok tşk ederim saolun..
    bu arada motorumu 0 aldım onu sölemeyi unutmuşum...
    yarın servise götürücem böle dewam ederse yanarız valla:d

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Kesin bir arızası var..Araba bile o kadar yakmaz.........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    kardeş en iyisi sen git bitane tüp taktır lpg ile daha iyi olur
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)