Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yağmurlu Hava da Kaskın Ön Camı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hanımlar beyler İki gündür şapır şapır yağan yağmurla birlikte işe gelmekteyim... Herşey sorunsuz, halimden pek bi memnunum. Geçen sene anne baba engeli yüzünden yağmur da çıkamıyordum. Bu sene söz dinlemiyorummm Fakat bir sorun var, o da kaskımın ön camı Çok fazla yağıyor, bazen önümü göremiyorum... Arabaların sileceği var ne güzel Biz napacağız. Eldivenle denedim, iyice ala bula oldu, pişman oldum... Siz napıyorsunuz ? Öneriniz var mı ?

Dip Not ; Tek sorun bu dedim ama, bir de yanımdan geçen dört tekerlilerin, şlloooppp diye ıslatması var tabii..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sana tavsiyem su olur aksesuar cılarda satılan ve parmagına takılan ufak bir silecek var onlar işini görür

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    tubiş bende held in deri eldiveni var sol işaret parmagında çek çek lastikleri var ya ondan koymuşlar.canavar gibi maşallah.oyle bi eldiven tavsiye ederim
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    ne kadar silersen sil araba camı gibi olmuyo malesef kask camları.bide arabaların yoldan kaldırdığı su bulutuna girince iyice kötü oluyo.direk gelip üstümüze yapışıyo.ne kadar silersen sil çok fazla yapacak bişey yok aslında.düşük hızlarda vizörü biraz açarak yani önünü rahat görebilecek biçimde açarak gidebilirsin.ama yüksek hızda yapma bunu mesela 70-80 le giderken çünkü yağmur damlaları bile canını feci yakabilir...

akburak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    suyu tutmayan ilaçlar var yıkamada arabada kullanılan bi ilaç o suyu tutmuyor yani cama değen su direk akıyor onda sürersen daha iyi olur bence

Motosikleti
    speed 150 naked
    su kaydırıcı spreyler var ilk sıkmada etkisi 1 ay sürüyor kalıcı oluyor oto aksesuarcılarından,migrostan yada kipadan alır yada internetten sipariş verebilirsin.yağmur suyu vizöre yapışmıyor su damla haline dönüşüp aşağı kayıyor cama tutunamıyor....

http://www.otopol.com/product_info.p...cts_id=1000758

internette daha ucuz kargo ücreti hariç...
    Sürat felaket değil galibiyettir

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Bende kendi tecrübelerimi aktarayım:

- Eldivenlerin işaret parmağı dış kısmı güderi/süet olanları tercih ederseniz, vizörü eldivenin o kısmı ile silebiliyorsunuz. Ama çok işe yaramıyor.

- Vizörü, yağmur damlalarının daha hızlı kaymasını sağlayan bir kimyasal ile silebilirsiniz. İşe yarıyor ancak sık sık yenilemek gerekiyor. Hava durumunu sürekli takip edip, en ufak yağmur ihtimalinde bu solüsyonu yenilerseniz sorun yok.

- Vizörü açmayı tavsiye etmem, vizörü açtığınızda pek çok kask sağından solundan vizörün iç tarafına su alıyor, bu sefer daha büyük bir sorunla uğraşmanız gerekiyor.

- Eğer yolum uzun ve görüşüm iyice kötüleştiyse kenara çekip, yanımdaki bezle silmeyi tercih ediyorum. En garantili çözüm.

- Arabalardan gelen su için en iyi çözüm, kıyafetin üzerine giyebileceğiniz tulum şeklinde bir yağmurluk. Özellikle tulum diyorum bu şekilde üşengeçlik yapıp sadece altını ya da üstünü giyeyim deme şansınız olmuyor Üzerimizdeki mont kışlık bile olsa yağmurluğumuz olmalı. Üstelik temizlenmesi de çok kolay, ıslak bir bezle sildiniz mi tamamdır ;)

- Diğer bir çözüm, scooter'lar için diz örtüsü. Benim X9'umda var, kesinlikle işe yarıyor. Mototal'de farklı markalara uyan diz örtüleri mevcuttu sanırım.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    senin kaskta ön cam arka cam yan cam kelebek cam filan var heralde tubiş

kaskın camı yoktur vizörü vardır
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yağmur suyu kaydırıcı sipreyler var, ara sıra vizörü bununla silerseniz işe yarar.

Ama bu işe yararlılık yüksek hızlarda geçerli, yani hızın etkisiyle vizöre çarpan rüzgar damlaları kaydırır. Hızlı giderken vizörde su birikince kafanızı ara sıra azcık sola azcıkda sağa çevirdiğinizde damlaların sülüşünü görmek zevklidir.

Düşük hızlarda yapılacak tek şey ara sıra vizörü sol el ile silip çok fazla net görmemeye kendinizi alıştırmaktır.

Genelde motor eldivenlerinde işaret parmağı ve başparmağının iç tarafını ve birazda avuç içini kaplayacak şekilde güderi dikilidir (yada benzeri bir malzeme). Bu eldivenler ile vizör rahatlıkla silinebilir.

Yani görüşü etkileyecek kadar vizör ıslandığında sol elinizi soldan sağa doğru vizöre sürersiniz ve ortaya çıkan görüş netliği ile yetinirsiniz (yeterlidir.)

Parmağa takılan küçük silecekler de vardır bu işi yapan, ama hiç kullanmadım ne kadar işe yarar bilemem. Fakat bahsettiğim güderili eldivenler ile bu iş çok iyi olmakta.

Ayrıca bir not, düşük hızlarda çoğu zaman vizörü aralamak yada tamamen açmak ihtiyacını duyarız. Fakat bu açılımlarda yağan yağmur vizörün içine damlayabilir. Ayrıca vizör açıkken kaskın contası üstünde biriken yağmur damlaları vizörü kapattığınızda camın iç tarafından aşağı doğru akar, silemezsiniz sinir bozucu birşeydir.

1. Kesinlikle buğu yapmayan (Anti Fog) bir vizör kullanılmalı.

2. Yağmur yağarken vizör açılmamalı.

3. İç tarafı temiz ve buğusuz bir vizörün dışı ne kadar ıslanırsa ıslansın bir şekilde el ile silinir, çıplak el bile işe yarar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    onr.sual zahmetli bence, zaten yağmurda sürmek meşakatli, bir de elimle sürekli cam temizleyemem

thedentist zaten 40 ı geçmiyorum, şehir içi, sürekli kırmızı ışıkta duruyorum, o sıralarda camı açıp, buğunun geçmesini sağlıyorum. Sürüş halinde camı açmayı denedim, hem soğuk oluyor, hem de damlalar yüzümü acıtıyor.

togepi bi fikrim yok diyorsun sonra saçma sapan konuşuyorsun.

eradnan çok sağol yaaa, valla aradığım böyle bişey sanırım. Hem daha zahmetsiz Sen aldın mı ? Aldıysan nerden aldın ?

pyro diz örtüsünü hiç düşünmemiştim. Ama zaten montum su geçirmiyor, eldivende öyle. Pantolonum yok onu da bu hafta sonu alacağım inşallah.. Yani tek sorun bence kask, onu da hallettik mi tamamdır

5x kapa çeneni, gelmeyeyim oraya

Olcay naptın sen yaaa. Eee o zaman en mantıklısı eldiven oluyor. Yeni eldiven mi alacağım, daha alalı bir yıl olmadı :( O kumaş neyse alıp ben diksem parmağıma, olmaz mı ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin kaskta ön cam arka cam yan cam kelebek cam filan var heralde tubiş

kaskın camı yoktur vizörü vardır
    Bayılıyorum böyle ince dokunmalara.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Kesinlikle buğu yapmayan (Anti Fog) bir vizör kullanılmalı.

2. Yağmur yağarken vizör açılmamalı.

3. İç tarafı temiz ve buğusuz bir vizörün dışı ne kadar ıslanırsa ıslansın bir şekilde el ile silinir, çıplak el bile işe yarar.
    Sayın mod'um şimdi bendeniz çakma motorcuyum, buna bide marka delisi özellikler eklenince tuttum kaskı arai aldım.

Hint okyanusunda bir kelebek kanat çırpsa benim vizör buğu oluyor.

Sumyy mi sumis mi ne bir marka var, o bile buğu yapmıyor, üfle üfle boğazım acıdı en ufak bir buğu yok.

Benim merak ettiğim acaba bu vizörlere buğu yapmasın diye sonradan özel bir kimyasal uygulaması mümkün müdür?

Yoksa gidip yeni bir kask mı almalıyım?

Motosikleti
    speed 150 naked
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eradnan çok sağol yaaa, valla aradığım böyle bişey sanırım. Hem daha zahmetsiz Sen aldın mı ? Aldıysan nerden aldın ?
    migrosta var 5 m olanda geçen sene ordan almıştım
    Sürat felaket değil galibiyettir

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    Alıntı akburak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suyu tutmayan ilaçlar var yıkamada arabada kullanılan bi ilaç o suyu tutmuyor yani cama değen su direk akıyor onda sürersen daha iyi olur bence
    evet onlar süper hiç bişe kalmıyo camda tavsiye ederim

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hint okyanusunda bir kelebek kanat çırpsa benim vizör buğu oluyor.
    Bence yenisini al sen

Alıntı eradnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    migrosta var 5 m olanda geçen sene ordan almıştım
    Hımmm, tamam sağol, hafta sonu bakarız..

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    valla ben vizörü açıyom öle gidiyom.çok yağarsa çekiyom kenara azalmasını bekliyom.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    motorumu sattım.Honda NT 700 alacağım...
    TUĞBA SELAM.
    armağan ben.seni listeme ekledim.
    20.kasım'da alanya'ya eşimle istanbul'dan geleceğim.
    fakat mt alanya grubu yok sanırım.
    orada nerelere gidebilirim gibi bir fikir danışacağım...seni on-line gördüm.
    bakalım bu mesaj sana ulaşacak mı?
    saygılar hepinize...

Motosikleti
    Daelim s2 250,125 lik scooter
    ben tatlı su motorcusuyum valla,kuru havaları severim,yoda giderken yakalanırsakta çok güzel oluyo canım diyerek olayı hallederim,oda binde bir kısacası sorunum yok ancak eller ne güne duruyo devamlı sil işte bide eldiven deri olunca daha iyi en azından camın üzerindeki suları büyük ölçüde alıyo

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı army_0666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TUĞBA SELAM.
    armağan ben.seni listeme ekledim.
    20.kasım'da alanya'ya eşimle istanbul'dan geleceğim.
    fakat mt alanya grubu yok sanırım.
    orada nerelere gidebilirim gibi bir fikir danışacağım...seni on-line gördüm.
    bakalım bu mesaj sana ulaşacak mı?
    saygılar hepinize...
    Merhaba Armağan...
    Alanya'da gidilecek pek fazla bir yer yok. Hele ki şimdi yağmurlar başladı dimçayına falan gidersin yazın, kışın o da olmaz. Yani kötü zaman seçmişsiniz
    Antalya'ya gelirsen biraz gezme şansınız olur...

geçen hafta yolda acayip yağmura yakalandık bunun tek çözümü artçınız olması ve 3 saniyede bir silecek gibi 2 eldiveniyle vizörü silmesi başka yolu yok.ha vizörü açarsanız yandınız.
    o değilde bu montlar kasklar su geçirmiyor tamam da kasktan monttan akan su neremize gidiyor:D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey :P
    Valla ben çok zor durumda kaldığım zaman vizöre motor yağı sürmüştüm az bişi İşe yarıyor ama fazla sürerseniz kaskı mahvedebilirsiniz

Alıntı kartalizma1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta yolda acayip yağmura yakalandık bunun tek çözümü artçınız olması ve 3 saniyede bir silecek gibi 2 eldiveniyle vizörü silmesi başka yolu yok.ha vizörü açarsanız yandınız.
    o değilde bu montlar kasklar su geçirmiyor tamam da kasktan monttan akan su neremize gidiyor:D
    Aman dikkat et artçı elini vizörden çekmeyi unutursa bağırışlar içerisinde bi yere girebilirsiniz Ben mont felan giymiom valla inşaat işçilerindeki amele tarzı yağmurluklar çok iş görebiliyor. Altı üstlü yağmurluklarda aynı şekilde

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler