Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ben Inanmadim.ya Sizler..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp_Tunay'a katılıyorum.Yeni makinalarla çekilen resimlerde hangi hızla giderseniz gidin fotoğrafların net çıkması gayet mümkün.Kastettiğiniz "motion blur" efekti kamerayı hızlıca sağa sola veya yukarı aşağı (yani odak ekseni haricinde) hareket ettirdiğinizde oluşur.Kamerayı ileri geri ittirseniz de (özellikle yeni makinalarda) bu bulanma meydana gelmez.

Bu resmin gerçek olup olmadığını anlamak için yeteri kadar veri yok.
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor R1.... Ve tamamen gerçek gözüküyor.... viraja daha çok var korkmayın...Sağ salim dönmüştür....

Birde teknolojinin son olanaklarından haberdar arkadaşlar neden sarsıntılarda bile net çeken kameralar olduğunu atlayıp çekmesi imkansız derler?....

Kaldı ki silahtan çıkan merminin bile fotoğrafını 20 yıl önce çeken fotoğraf makinaları varken..... Yok şerit tek çizgi görülür falan filan... Atmayın yaa....
    Söylediklerinizden bi haber değiliz alp bey cahil cühela muamelesi yapmayınız. Sizin söylediğiniz fotoğraf makinesi için geçerlidir evet ama fotoğraf makinesi deil kamera söz konusu.. Giderken resim çekemez keza arkadakide o hızda elleri fotoğraf makinesini tutmak resim çekmek için kullanamaz...
    Kamerada da fotoğraf kalitesi söylediğiniz şekilde oluyormu aydınlatın lütfen bizi uçsuz bucaksız engin bilginizle..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Genelde handy cam'ler fotoğraf makinası kalitesine ulaşamaz ama frame rate yeteri kadar yüksekse resmin net çıkması, ve çizgilerin motor duruyormuş gibi "sabit" görünmesi de mümkün.

Ayrıca kimseye cahil muamelesi yapmıyoruz lütfen böyle söylemeyiniz.Bilgilerimizi paylaşıyoruz sadece(Arkadaş ne konu açtı ya bilimsel araştırmaya döndü ).
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

evet hocam 2007 yamaha R1 bakınız aşağıda yazın çekmiştim fotoğrafı

Valla bence normal ama fotoğraf makinesi çok kaliteli ise görüntüyü net yakalayabilir ama emin değilim.
    o hızla virajı dönemez o zamana kadar durabilir diyr düşünüyorum ama yine de R1 kullanıcıları bilir
    :bestmt:

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinizden bi haber değiliz alp bey cahil cühela muamelesi yapmayınız. Sizin söylediğiniz fotoğraf makinesi için geçerlidir evet ama fotoğraf makinesi deil kamera söz konusu.. Giderken resim çekemez keza arkadakide o hızda elleri fotoğraf makinesini tutmak resim çekmek için kullanamaz...
    Kamerada da fotoğraf kalitesi söylediğiniz şekilde oluyormu aydınlatın lütfen bizi uçsuz bucaksız engin bilginizle..

Ne alaka? Şimdi cahil diyen mi ima edenmi oldu? Neden alındın ki?...

Adam bu şekilde çekim yapmaya çıkıyorsa ve motoru da profesyonelce kullanıp bir şeyler paylaşmak istiyorsa kamera veya fotoğraf makinesi aparatları var.... Bizim gibi elini sallaya sallaya çekim yapmaya gitmez emin ol ki...

Uçsuz bucaksız bilgilerimle daha aydınlatabileceğim birşey olursa lütfen söyleyin pınar hanım.....

Yazdığın yazı da üzüm yemek değil bağcıyı dövmek kıvamında.....Yakışmadı
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Resim bence gerçek, ama hız kısmına sonradan ufak bir potoşop rötüşü yapılmış, R1 gitmiyor zaten nasıl çıksın o hıza, yol rampa aşşağı da değil.

Bir videodan alınmış, üstünde oynamış bir kare işte.

R1 için tartıştınıza deymez hem.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim bence gerçek, ama hız kısmına sonradan ufak bir potoşop rötüşü yapılmış, R1 gitmiyor zaten nasıl çıksın o hıza, yol rampa aşşağı da değil.

Bir videodan alınmış, üstünde oynamış bir kare işte.

R1 için tartıştınıza deymez hem.
    evet buna katılıyorum herseyi gecin saatte 334km hızla giderken o fotograf çekilemz o netlikte brz fake sanki km bolumu
    true love..

Drift Religion

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ne kadar iyi bir kamera olursa olsun. çekilen fotoğrafın motora daha yakın olan bölgelerinde blur çıkması lazım. yani bir bölgede netlik olabilir ama her noktadaki bağıl hız bir değildir, o süratte aynı netlikte olmazlar.
    bir merminiyi net çekseniz bile merminin etrafındaki duran nesneler blur çıkar.
    netlik fotoğrafın tamamında varsa pek hızlı gitmiyordur.
    ayrıca orta şerit çizgilerinin biri kapalı, yani motor sola derin virajdan o hızla mı çıkmış? bence mümkün değil.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi basit bir hesap yapalım yolun ortasındaki kesikli çizgilere bakarak.Bir çizginin başından diğer çizginin başına kadar olan mesafe ~12 m.Park cebinin bittiği yere kadar kabaca 8-9 çizgi var diyebiliriz.Perspektif yanıltıcı olabilir ama hadi park cebinden viraja kadar olan mesafe de hemen hemen bu kadar olsun.Toplam 16-18 çizgi eder.Yani viraj girişine kabaca 190-210 m gibi bir mesafe var.Motorun hızı 334 km/s ~92.7 m/s.Yani hızını korursa 2 sn. civarı bir sürede viraja ulaşmış olacak.Buradan söyleyebilieceğimiz kesin olan tek şey var: Bu verilere bakarak bu fotoğrafın gerçek olup olmadığını bilemeyizÇünkü viraja uygun bir hızda girebilmek için -az da olsa- frenleyecek zamanı var. Bir analizin daha sonuna geldik, bir dahaki analizde görüşmek üzere iyi akşamlar
    burdaki hesapta saniyede 92m civarı yoldan bahsedioruz smd nikonun prof bi slr makinesinin cekim hızı 1/8000 yani burda yapılıcak bi hesapla mak 1,25cm öne hareketli olur buda netligi fazlasıyla bozar ayrıca bahsettigim makine d200 bunu eline alıp 34le bile bu netlikte fotograf cekmesi zor bee
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    yaa benim resmin sağında solunda gördüğüm nesneleri kimse yorumlamamış.....
    resme tekrar bakmanızı incelemenizi öneriyorum şiddetle...

yaa benim resmin sağında solunda gördüğüm nesneleri kimse yorumlamamış.....
    resme tekrar bakmanızı incelemenizi öneriyorum şiddetle...
    nesi var ki ne güzel doga fotografı olmuş
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    hayır ben buldum
    İlk Photoshop diyen benim hemde

Bu arada şimdi dikkatimi çekti.
    Resmin solunda gölge gibi bişey var ve sol üst köşedede boru gibi bişey...
    Sağdada bi metal parçası görünümünde bişiy var..
    Bunun giderken çekilmiş olması imkansız. Yada bi çekici vinç vs kaldırıcak motoru gitmeden çekebilir ve bu durumda 334te yapabilir
    bence tekrar bi gözden geçirmenizde fayda var

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    resme dikkatli bakin, devir saatinde adamin kafasi cikmis, durus pozisyonunu bi degerlendirin... belki ipucu olur...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    kesinlikle denemeyin
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    burdan anlaşılmıyor işte,herkes bişe söylüyor... resmi ekleyen arkadaşımız nerden bulmuş resmi ??? olayın kaynağına inin siz en iyisi....muratgergerlinin çocukluğuna falan bi göz atın......

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 gitmiyor zaten nasıl çıksın o hıza

tabi bencede gitmiyorrrr r1 uçuyorr uçuyorrrrr
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    as t1
    sanki adam artık bu hızla önündeki virajı alamıyacağını anlamış ve önüne bakamıyor arkaya bakıyor gibi devir saatine dikkatli bakarsanız göreceksiniz o hızda giden birisi başını kaldırıpta arkaya bakabilirmi hiç
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    şahadet getiriyooooooooooooooo son bi kez manzarayı izliyor

pek inandırıcı degil sanki altında kurulmuş dyno varda adam oldugu yerde basıyo gibi geldi bana

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Motorcuların kadran zaafiyetini ve hastalığını bilenler her zaman böyle sahneleri
    tezgahlamak için uğraşacaklardır,zaten yitirilen canların çoğu da bu sahnelere
    özenen ve kendini ghost rider sanıp,bu değerleri yakalamaya çalışan pırıl pırıl
    kardeşlerimiz olacaktır.
    Mobilete bile 140-150 yaptırmaya çalışlan bu ulusun çocukları ne hikmetse
    100km ile giden motosikleti 25 metrede durdurmayı araştırmıyor,işte işin acı ve düşündürücü yanı bence budur.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor R1.... Ve tamamen gerçek gözüküyor.... viraja daha çok var korkmayın...Sağ salim dönmüştür....

Birde teknolojinin son olanaklarından haberdar arkadaşlar neden sarsıntılarda bile net çeken kameralar olduğunu atlayıp çekmesi imkansız derler?....

Kaldı ki silahtan çıkan merminin bile fotoğrafını 20 yıl önce çeken fotoğraf makinaları varken..... Yok şerit tek çizgi görülür falan filan... Atmayın yaa....
    alp hocam sana katılıyorum bende yazıcakdım yanlış anlaşılır die vazgeçtim bence gayet normal bir fotoraf zamanlayıcı diğede birşey var makinadaee..nede olsa yamaha

Orta sehpada dediğiniz olay olmaz neden derseniz km ön tekere bağlı ve orta sehpada 6. vitesde redline de hararet 75 olmaz olamazz
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)