Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: A2 EHLİYET YAŞI KÜÇÜLTÜLSÜNMÜ??

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

121 36.23%
  • HAYIR

206 61.68%
  • KARARSIZIM

7 2.10%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

A2 Ehliyet Yaşı Küçültülmelimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    kesinlikle yürürlükteki yaş sınrının devam etmesi uygundur kanaatindeyim çünkü bunun sonu yok 17 yapsan 16 isticek 16 yapsan 15 isticek bu sınırlar konarken insanların fiziksel zihinsel gelişim süreçleri göz önüne alınarak bu tip yaş sınırlamaları konmuştur.

Bunlar bireylere göre değil topluma göre ayarlanır.(kimse ben bu yaşımda ondan bundan daha iyi kullanabilirim demesin dogrudur fakat bireysel bir özelliktir genele yayılamaz)

Yanlız mobilet için ayrı bir ayarlama yapılabilir(motorlu bisiklet)

Bence kasksız gezenin motosikleti bağlanmalı ehliyetine 3 ay el konulmalı sınavlar zorlaştırılmalı eğitim zorunlu olmalı düşük cc ile başlanma zorunluluğu olmalı bunları zaten herkes kabul ediyodur ama yaş olayı yerinde bir uygulama...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    walla ehlıyet sınavına gırdım kazandım subat ortası gııb elımde olur ehlıyet şimdi isterseler yaş sınırını 25 e cıkarsınlar
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

kesinlik le katılmıyorum 17 dende düşerse noolur yaw...oyaştaki çocuk osorumluluğu taşıyamaz...
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    motosiklet yaşı biraz yükseltilmeli de bence. kişiden kişiye değişir bu ama, insan belli bir yaştan sonra daha olgunlaşıyor, bazı şeyleri hesaplar hale geliyor. mesela ben eskiden arkadaşların mobiletini kullanırdım, şu çift motorlu olanlardan, mahalle içinde motorun üzerinde uzanarak asılırdım gaza. şimdi onları yapamıyorum. uzunca bir süre kasksız motosiklet kullandım, sonunda kask takmaya karar verdim,kask almaya giderken de kaza yaptım zaten 10 gün kadar yattım neyse artık 100 metre gidecek olsam bile kaskımı kafamdan eksik etmiyorum. fakat koruma giysilerim yok, şimdi de onları almak istiyorum. tabi insanın aklına şöyle bir soru da gelebiliyor, insan motosiklet için, yaş geçtikçe mi olgunlaşıyor, yoksa motosiklet üzerinde kaldıkça mı?
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

merhabalar arkadaslar ben yenı uyeyım sıze bır sorum olcak sımdı ben 07.12.1991 dogumluyum B araba ehliyetını almam ıcın 01.01.2009 girdigim zaman 18'mi doldurmus oluyorum diymı o zaman kayıta katıla bılırmıyım cvp plsss beklıyorum.....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yaşı küçük arkadaşlarımızın, 50 cc ve belli bir hızın üzerine çıkamayacak scooter ları kullanması uygun olabilir. Ama ülkemizde bu uygulanabilir mi? bilmiyorum. işin doğrusu kurtlar vadisi gibi dizilerin izlendiği örnek alındığı bir ülkede gençlerin eğitimine ne kadar güvenilebilinir ve altlarına motosiklet verilir bilmiyorum.

Şahsen küçükken biraz haylazdım 20 yaşımda akıllanmaya başladım.. Ortalama bir insan olduğumu düşünürsek ehliyet yaşının da 21 olması gerektiği sonucuna varabiliriz..

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Çok saçma bi topik açılmış.Evet cevabı verenleri şiddetle kınıyorum

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İyi de zaten 17 ve gayet küçük bi yaş motosiklet için. Aklın baş da olmadığı dönemler.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    moto-zeta rally 50 :)
    yanlıslıkla evet dedim ama HAYIR demek istedim ne yanii ben bekledim bekledim düşşmedi benim yaşım gelincemi düşüyo haksızlık bu olmaz hayır tabiki
    [COLOR="Red"]RÜZGARI RUHUNDA HİSSET....![/COLOR]

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Yaş düşürülmesinden ziyade şu kurslarda scooterla A2 ehliyeti vermekten vazgeçseler daha iyi olur...Ehliyet alanlarda hiç değilse vitesli bir motorda A2 almış olur...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

bence bı kampanya yapılmalı mesela 1 gunlugune 15 yas ustune kayıt yapsınlar

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bence de bi kampanya yapıp 15 günlüğüne ehliyetleri geri alsınlar..
    herkesi üç kez sınavdan geçirmeden de tekrar vermesinler

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    askerliği de şart koşmaları lazım 22 olması gerekli en azından daha bilinçli olurlar

d ehlıyet ıcın galıba askeer sartı koyuyolar

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bı kampanya yapılmalı mesela 1 gunlugune 15 yas ustune kayıt yapsınlar
    Neden 16 değil de 15 peki? Bence de kesinlikle yapılmalı. Katılıyorum yani. Ama yaş sınırı 16 olmalı.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    better 125
    walla bn bi kes 16 yasında kaza yaptım allah belamıı wersin suc bnden deildii ama bana hic acımadıı jandarma trafikk we bndee 29.03.1992 dogumluyum inş 17 e girer girmez alcam o ehliyet zıkkımınıı inş.

adamlar ehliyetsizlikten 800 bide babama 200 civarıı kitledii ama bn pes etmedim dün yine önümden gecti aynasızlar bişi demediler

ama bu velett motoruma ne zman binmsem bir yell esiyoo her zman binmek istio canımm

Motosikleti
    Hyundai Mover 125 cc - Jawa Ogar 350 cc
    Bence İdeal Bi Yaş Düşünsene Çoluk Çocuk Yollarda Rezillik Valla Nufüs Azalması Yaşanır
    ♥---==-♥°° Ñè MuTlu VATANI Sevene°°♥-==---♥

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    cc'de sınırlama getirsinler. 16 yaşı dolduranlar sadece belirli cc'lerde scooter kullanabilsin.

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS

cvp

arkadaşlar 18 den gün alınca motor ehliyeti alınıyor 18 bitincede araba ehliyeti alınır bence ort . 150-200 cc den sonra ehliyet sorulsa daha mantıklı geliyor
    Youtube / 54by1302 - Facebook: ''moto sticker 54'' , ''moto şerit'' ,'bajaj pulsar sticker'', ''moto çerçeve'' - Instagram / motosticker54

01.05.1992 dogum tarıhım A2 ehlıyetı nezaman alabılırım

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler