Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka sahteciligi veya Hatay'da bir durum var...

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili Arkadaslar,

Gectigimiz Pazar gunu, Adanali 3 arkadas olarak yaptigimiz gunubirlik gezi neticesinde hayatimda ilk defa gittigim Antakya'nin sehir merkezinde ve yol ortasinda bizzat Emniyet Mudurunun kendisi tarafindan, 3 gun once sehiricinde kirmizi isikta gecmis oldugum ifade edilerek ters bir sekilde uyarilmis bulunmaktayim. Kendilerine (Emn.Mdr., yaveri, ve onu kollayan bilumum polis memuru, ve hatta etrafta toplanan esnafa) defalarca, birakin motoru arabayla bile, Adana-G.Antep otobanindan Guney'e dogru ilk defa sapmis oldugumu ve Antakya'ya hayatimda ilk defa geldigimi belirtmeme ragmen israrla beni haftaici Samandag'da gorduklerini, plakayi ve aracin rengini not aldiklarini, bir daha olursa cok pisman olacagimi falan yinelediler. (Aslinda polis memurlarinin tavirlari gayet duzgundu de Emn.Mdr. israrla ve cocuk azarlar gibi davranmasi uzdu beni)

Donus yolu boyunca beni rahatsiz eden bu uyari kafamda 2 yonlu bir trafik yaratti, ve bu konuda sizlerden yardim istemekteyim.

1. Ogrendigimiz kadariyla Emn.Mdr. sehire yeni atanmis, motorculara karsi bir tavri varmis, ve beni haksiz yere ikaz ederek kendini gostermeye calisiyor, ve onca memurunun arasinda asilsiz iddiasini kabul edemedi,

2. Benim plakam ile ve belki de calinti bir motosiklet ile trafikte dolasan birisi var (sanirim bu konuda daha once yine bir baslik acilmisti, "Sahte Plakalar" ile ilgili, yanlis degilsem bir arkadasimiz yolda ilerlerken onundeki aracin plakasinin kenisine ait oldugunu gormustu) ve asil boyle bir olasilik beni huzursuz ediyor, cunku eger boyle birisi varsa, benim bilgim bile olmayan kusurlar yuzunden plakama ceza yaziliyor olabilir, ve ben de kacak duruma dusebilirim.

Aslinda cok basit bir ihtimal daha var, benim "01" ile baslayan plakami "31" ile baslayan ve benimkiyle ayni renk gordukleri baska bir motorla karistiriyor olabilecekleri ihtimali... Umarim gerceklesen ihtimal de budur, ve boylelikle ne Mudur Bey haksiz duruma duser, ne ben yalanci cikarim, bugun ve daha sonra...

Ozellikle Hatayli arkadaslardan yorumlarini bekliyorum. Yoksa Antakya-Iskenderun da mi motosiklet yasakli sehirler kapsamina giriyor, veya ben mi yeni duyuyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    Antakyaya hoş geldin hbu konu içinde geçmiş olsun..
    1.Emniyet müdürü Osman Çapalı motorlar ve sürenlerine karşı bir tavrı oldugu dogru.
    2.Samandagı motor çöplügü gibi ne ararsan var... (herşey olabilir)
    3.31 01 işi benimde aklıma yattı ole olabilir peki sen bunu dile getirmedinmi memurların onunde??

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı mici_ceko_4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antakyaya hoş geldin hbu konu içinde geçmiş olsun..
    1.Emniyet müdürü Osman Çapalı motorlar ve sürenlerine karşı bir tavrı oldugu dogru.
    2.Samandagı motor çöplügü gibi ne ararsan var... (herşey olabilir)
    3.31 01 işi benimde aklıma yattı ole olabilir peki sen bunu dile getirmedinmi memurların onunde??
    (Osman Çapalı ) emekli olmadımı o daha ya fosil o fosil ama aslında iyi biridir öyle takıntıda yapmaz ama ne oldu açaba ama birkac tahta eksiktir
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    :D abi tanıdıgınızı bilmiyordum olay şu antakyaya goreve ilk geldigi gün sivil arabasına şiddetli bir şekilde JAwa girmiş herkes ondan sonra boyle oldugunu soylüyor:D daha once ist dadamı gorev yapmış??

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    plaka sorgulamadan sorgulat plakanı bi 31 ile bi de 01 ile dene bakalım seninkinin ayrı renk aynı model mi öteki plaka

http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp#

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka sorgulamadan sorgulat plakanı bi 31 ile bi de 01 ile dene bakalım seninkinin ayrı renk aynı model mi öteki plaka

http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp#
    Güzel bilgi teşekkürler...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yazın motorcu arkadaşlarla bir mekana gittik. biraz arkadan gidiyordum, jandarma ekibinin biri kontrol için uğramış bekliyormuş orada. arkadaşları durdurmuş kırmızı bir motor var mı aranızda diyor. bizimkiler de sağolsunlar hemen: -arkadan geliyor abi, diye cevabı yapıştırmışlar, başıma iş açmaya fırsat buldu ya hıyarlar. mekana girer girmez komutan geldi yanıma şöyle bir baktı: - yok o motor eski birşeydi bu baya teknolojik, dedi. yani motor teknolojik olmasa yandıydık , laf ta anlatamazsın, doğru karakola.
    anlatmak istediğim rengi ve tipi az uyuyorsa plakasını filan alamamıştır seni sıkıştırmış, ağzını aramıştır belki de.

sagolun arkadaslar, icim az da olsa ferahladi.

plaka sorgulamadan benimkiyle ayni plakada 31...vs baska bir motor buldum, rengi ve modeli tutmasa da adamlar hangi saatte neyi gorduklerini bilmediklerine inaniyorum

emn.mdr.'nun onceki karakterini bilemeyecegim, ama zaten daha onceki baska basliklarda da goruldugu gibi 2teker uzerindeki herkes ayni kisiler zannedilip polis ve halk tarafindan onyargi ile yaklasildigi bir gercek

benim asil derdim ise plakamin birebir kopyalanmis ve kullaniliyor olabilecegi idi, ki maalesef bunun mumkun oldugunu, ve yapacak cok da birsey olmadigini kendi cevremden ogrenmis bulunmaktayim

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Sevgili Fallenhero; Başına böyle bir durumun gelmesine üzüldüm. Basit bir şey ama, insanı huzursuz etmeye yetiyor.
    Belli ki bir yanlışlığa kurban gitmişsin. İstemesek te buna benzer durumlar maalesef olabiliyor.
    Plakanın kopyalanıp, başka biri tarafından kullanıldığını zannetmiyorum. Etrafte birsürü 31 plaka varken 01 plakayı kopyalamak daha çok dikkat çeker.
    Mutlaka yanlış okuma neticesinde plakan polislerce yanlış not edilmiştir. İçini ferah tut.
    Emniyet müdürümüzün motosikletlere önyargılı yaklaştığını da pek düşünmüyorum doğrusu. Kaldı ki birçok başarılı işlere imza atan bir emniyet müdürümüz var.Önyargı olsaydı, bir motosiklet sürücüsü olarak ben de bunu farkederdim. Ya da duyardım.Etrafta o kadar çok biçimsiz, kuralları hiçe sayan, etrafı taciz eden motosiklet kullanıcısı varken, polisin motosiklet sürücülerine karşı uyguladığı yaptırımlar esnasında bazan yanlışlıklar olabiliyor.
    Başlıkta belirttiğin gibi Hatay'da herhangi bir olumsuz durum yok.
    Geçmiş olsun.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)