Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dağlara taşlara utanıyorum - Tuğçe Baran

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    Ne yazik ki bu yazilanlara ben katilmiyorum. Baska ulkelerde insanlarin bindigi arabadan, oturdugu evden ne kadar basarili, ne kadar egitimli oldugunu az cok tahmin edebilirsin ama bizim ulkemizde para cogu zaman uckagitci, hirsizlarda ya da ayilarda. Mesela Amerika'da biri mercedese biniyorsa mutlaka doktor, avukat ya da basarili bir yoneticidir dersin, isini iyi yapan birisidir, vergi veren birisidir dersin, ama Turkiye'de buyuk ihtimalle mafya ya da belali biri dersin, vergi vermeyip kacirdigi paralarla almis dersin, yaklasmaya bile korkarsin.
    Yani Beyaz Turklerin (egitimli, entel, bilincli kesim olarak algiliyorum) zengin olmasi gerekir diye birsey yok, bunun yaninda normal bir taksici (hepsi demiyorum ama neden psikopatlar bunlardan daha cok cikiyor, neden sokaktaki toyota corolla ya da vw suren adam boyle birsey yapmiyor) eger taksi kendininse 500-600 milyarin uzerinde zaten. Kiyaslama yaparsak, ulkemizin sayili universitelerinden birinde okumus, ustune guzel bir master-doktora yapmis sonra ulkesine donup ODTU-Bogazicinde hoca olmus bir arkadas 1.3 milyar ile giriyor ise, ozel sektorde hadi alsa alsa 5 milyar alsin (bir senede 60 milyar, 10 senede 600 milyar, yemeden icmeden, kira vermeden biriktirirsen), boyle paralarla oynamasi imkansiz...

Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay olan birilerini, toplumu suçlamaktır, ama gerçekler kolaylıkla görülmez
    bazen zor anlaşılır. Bu cinayet gibi kaza haberi beni de çok etkiledi, üzerinde
    pek çok kez düşündüm. Hemen hergün araba kullanıyorum, kaza denince
    aklıma gelen en korktucu şeylerden biri ölüme sebebiyet vermedir, ölmekten
    çok bu korkutur beni, bunun etkisiyle de daha dikkatli davranırım, ama
    yeterince dikkatli miyim, işte bundan yüzde yüz emin değilim, bu herkes için
    geçerli, zaten bundan kimse emin olamaz. Diğer yandan yazıdaki 'cinayet
    düşkünü toplum' suçlamasını da doğru bulmuyorum, tepkiyle kaleme alındığı
    belli, ama tepki diye doğru olmak zorunda değil. Ankara'da yaklaşık üç yıl
    servis şörförlüğü yaptım, çok şöför tanıdım, evet şöförler genelde eğitimsiz,
    saygısız, kaba, çabuk sinirlenen insanlardır diyebiliriz, ama bu o insanların
    tercihleri ile ortaya çıkan bir durum değildir. (İş tehlikesi yüksek meslek
    gruplarına kısa süreli de olsa eğitim koşulu getirilmelidir ve bunlar disiplinden
    taviz vermeyen denetimlere tabi tutulmalıdırlar, ancak bu yatırım gerektirir,
    ama beyaz Türkler genelde kendilerinden başka kime yatırım yaparki, desem,
    gelir dağılımındaki adaletsizlikten eğitim de olumsuz biçimde etkileniyor, desem.)
    Kaza yapan insanın yaşadığı şok ile verdiği tepkinin neler olabileceğini
    kestirmek zordur, korktuğu için kaçabilir insan ve o kaçış bir can alabilir.
    Eminim hayatlarının hatasını yapan o taksiciler korkulu bir bekleyiş içinde
    o günü tekrar tekrar düşünüp vicdan azabı çekiyorlardır, aileleri perişandır,
    bu elbette Sarp'ın ailesinin yaşadıklarının yanında küçük kalır ama gözden
    kaçırılmamalıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yazıyı geç farkettim, okudum ve bir destekçi daha olması güzel dedim medyadan. Ve desteğe devam ve tebrik mailimi attım.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Eğer vicdan denilen azabı azıcık da olsa duysaydı şimdiye kadar çıkar gelirdi,suçlu olduğunu itiraf ederdi.
    Ama nerdeeee... böyleleri kalkıp birde Vatan aşkından bahseder.ulem sen önce vatanının evladının vebalini öde! inşaallah okuyordur bunları ya da bir şekilde görür buradan!...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer vicdan denilen azabı azıcık da olsa duysaydı şimdiye kadar çıkar gelirdi,suçlu olduğunu itiraf ederdi.
    Ama nerdeeee... böyleleri kalkıp birde Vatan aşkından bahseder.ulem sen önce vatanının evladının vebalini öde! inşaallah okuyordur bunları ya da bir şekilde görür buradan!...

Vallaha haklısın milliyetçilik dedin mi üstlerine yoktur. Zaten zanki bir hırsla yapılmış gibi. Kendisi ulaşamıyor ya motosiklete ya da cesareti yok, düşman belliyor. Ezip geçecek. Trafikte en çok kaza atlattığım taşıtlar taksiler. Giderek gıcık olmaya başladım ne acı ki.

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    ben zaten baştan beri gıcığım şu taksicilere...
    birde bir şey dediğin zaman artislik yapmazlar mı...
    facebook(Fazer Tutkunları)

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Sadece biz Türklere ait degil bu vahşilik
    Amerika da Austin de okuyan Arkadaşım 27 yaşında trafik kazasında öldü
    Kırmızı ışıkta geçen bir çöp kamyonu yüzünden,Bir Amerikalı öldürdü onu
    Cenazesini Adana da ugurlarken 3-4 tane çöp arabası arka arkaya gidiyordu kortej gbi gördük kahrolduk
    Onuda bir çöp kamyonu öldürdü bir sürü çöp kamyonu ugurladı ve ne kaldı geriye halen aglayan bir anneden başka..?
    İnsanoglu olarak vahşileştik bu her geçen gün Teknolojiye bulanan Dünyada.Nerede hangi cografya da yaşadıgımız önemli degil vahşileşiyoruz.Kendimizi geliştirmedigimiz sadece kişisel ihtiyaçlarımız zevklerimiz için yaşadıgımız ve yaşadıgımız topluma duyarlı ve etrafımızda ki insanlara saygılı olmadıgımız için.Çogumuz böyle olduk ve anca bir yakınımızın canı böyle yandıgında ayıkıyoruz.Ama önemli olan uykudan uyanmak,ayıkmak degil Harekete geçmek degişmek degiştirmek ve birlik olmak...
    Born To Be wild,Live to Ride...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler