Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kaliteli Yakıt Veren Benzin İstasyonları?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki klv1000
    arkadaşlar bp shell ve total istediğiniz istasyondan alabilirsiniz bu 3 şirketin sözleşmesini gördüm istasyon sahiplerinin kaçak benzin getirecek kadar aptal olduklarını sanmıyorum ortalama ayda 1kere denetime gelip yakıt kalitesini ölçüyolar ve bütün yakıtlar yurt dışı bandrollu geliyo ve denetmenler ne kadar yakıt satıp ne kadar aldıklarını tek tek inceliyolar bu üçünden şaşmayın nerden biliyosun dicek olursan akrabam istanbul bp finans ofisinde çalışıyor
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bp ve total arasında dağlar kadar fark var uzun yola giderseniz anlarsınız... hem birini bi şişeye doldurun birini bi şişeye aradaki farkı sizde göreceksiniz..biri sarı biri yeşil.. o sarı olanda açık sarı benzinmi sumu belli değil.. totaldan almıştık..
    bence bp.. her benzin istasyonunu denedim.. eniyisi benim fikrimce bp..
    mehmetenis bunu beğendi.
    KIRMIZI BOĞA..

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    arkadaşlar benim önerim benzini nerden alırsanız alın ama sabah erken saatte alın. bütün gece benzin satışı çok az olduğundan depolardaki benzin çalkalanmaz ve dinlenmiş benzin in ne kadar kaliteli olduğuna şaşırırsınız ..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    walla ben shell - bp kullanırım ama sunu demeliyim bp den aldıgım zamanlar motordan yani egzostan cok iyi bi ses alıyorum shell daha cok bagırttırıyor :S bence BP !

Alıntı cagriko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bp shell ve total istediğiniz istasyondan alabilirsiniz bu 3 şirketin sözleşmesini gördüm istasyon sahiplerinin kaçak benzin getirecek kadar aptal olduklarını sanmıyorum ortalama ayda 1kere denetime gelip yakıt kalitesini ölçüyolar ve bütün yakıtlar yurt dışı bandrollu geliyo ve denetmenler ne kadar yakıt satıp ne kadar aldıklarını tek tek inceliyolar bu üçünden şaşmayın nerden biliyosun dicek olursan akrabam istanbul bp finans ofisinde çalışıyor
    arkadasım kacak benzin getircek kadar aptal değiller yazmıssın ama daha gecen sene shell benzine yabancı madde katmaktan bi dünyaa ceza yenii yanında bikactane daha yedide hatırlamıyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

arkadaşlar tr deki bütün petrol ürünleri belirli rafinerilerden çıkmıyor mu?
    eğer durum böyle ise kaliteli yakıt,kaliteli firma,kaliteli pompacı vs vs değil;bence rafineriden çıkan petrol ürünlerini hangi firma daha iyi muhafaza edebiliyor bu konuşur gibime geliyo..yani ne bileyim deposu,muhafazası,periyodik kontrolleri vs vs..
    yanlış mı biliyorum?yanlışsa düzeltin..

ayrıca bence şuraya bi anket ekleyinde görelim sonuçları..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim önerim benzini nerden alırsanız alın ama sabah erken saatte alın. bütün gece benzin satışı çok az olduğundan depolardaki benzin çalkalanmaz ve dinlenmiş benzin in ne kadar kaliteli olduğuna şaşırırsınız ..
    PEKİ DEPOYA KONARKEN ÇALKALANMIYOMU KONUYU DAHA DETAYLI VERİRSENİZ BİZDE BİLGİLENİRİZ

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Peki arkadaşlar değişik marka benzinleri karıştırmanın bir farkı var mı? Yararını / zararını gördünüz mü? Farklı oktanda benzinleri karıştırırsak ne olur?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Valla ben Ankaradayım ve en iyi BP(Konya yolu üzerinde) eğer yolunuz düşerse burdan içiniz rahat alabilirsiniz.Sahibini yakınen tanıyorum ve otomobil için oldukça verimli motosiklet içinde öyle olsa gerek.Bence benzin alınan yeri çok sık değiştirmemekte fayda var hep aynı benzin kullanılması hem verimi hemde motor ömrünü artırır
    :bestmt:

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende genelde shell den alıyorum smart kartda var şimdiye kadar bi sorun yaşamadım.benzinim nerde biterse oradan alıyorum sabit biyer yok gittiğim

Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yıllardır SHELL den alıyorum çok memnunum hatta shell kartım bile var hee çok zor durumda kalırsam BP den de alıyorum ondan snrada PO gelir benim için diğerlerini benzin yerine bile koymam total hele su+benzin pehh.. ve her zaman 97 oktan alıyorum....
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden denk gelen yerden alıyordum şimdi alıştım hep PO 97 oktan alıyorum.
    ya arkadaşlar 97 oktan motosiklet için zararlı diye duymuştum yanılıyormuyum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    valla ben bu aralar shell kullanıyorum gayet memnunun ama opetide çok metediyolar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar OPET den benzin almanızı şiddetle öneririm...aklını kullan ...Piyasa markalarından değildir...gerçek benzin satar...istasyonların yönetiliş mantalitesine bağlı olarak benzn kaliteside değişir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

petrol istasyonlarındari markaların hepsi zaten büyük. önemli olan istasyon sahiplerinin dürüst satıcı olması kaçak benzin ve mazot satmamasıdır. manisa da bir tane kaçak benzin yada mazot satmayan bayii var. cok ilginç değil mi?
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yıllardır SHELL den alıyorum çok memnunum hatta shell kartım bile var hee çok zor durumda kalırsam BP den de alıyorum ondan snrada PO gelir benim için diğerlerini benzin yerine bile koymam total hele su+benzin pehh.. ve her zaman 97 oktan alıyorum....
    çok haklısın abi.Boşuna dememişler:
    -Akılı kelden,Benzini Shell'den alıcan"diye

Eskişehir'e yolunuz düşerse çevre yolu üzerinde Karacan petrol var opet satıyorlar ve ürünleri kalite bakımından birinci sınıf.Birde Sarıcakaya Yolu Muttalip beldesi mevkiinde Savuran Petrol var Shell ile çalışıyorlar...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    valla benim işim icabı nerden aldığım değişiyo çoğu zaman.bazen günde 1depo bitiriyorum yine alıyorum. en çok totalden alıyorum.sonra başka bi gün shellden alıyorum bi dengelirse de po'dan alıyorum.valla açıkcası scooterlarda pek farketmiyor sanırsam ama boş depoya yeni benzin doldurduktan sonra nedenini anlayamadığım bi çekiş artması oluyor.taze benzin diycem ama enfazla 2 gün gidiyo bir depo(~6,5 lt).

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adanalı kardeşlerim motorlarını benzinle çalıştırmıyor sanırım
    ilk benden olsun.
    trafiğin karşısı eski adı türkpetrol,o olmazsa iki yer sonrası bp.
    bunlardan aldıgımda hiç problem yaşamadım
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar OPET den benzin almanızı şiddetle öneririm...aklını kullan ...Piyasa markalarından değildir...gerçek benzin satar...istasyonların yönetiliş mantalitesine bağlı olarak benzn kaliteside değişir...
    Honda dan sonra Opet e başladık. Yüzde kaç çalışıyorsun Mete abi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

PO yakıtlarına bio mio bişeyler katıyo. Hiç kullanmadım, kullanmam da!

Öncelikle şunu unutmayın ki ; Karburatör'lü sistemlere SÜPER, Enjeksiyonlu sistemlere KURŞUNSUZ benzin tavsiye edilmektedir.

Opet ve Shell kaliteli yakıt satıyor. Ama yine de firmaya değil İstasyona bakmak lazım. Sonuçta , istasyon sahibinin kişiliğine göre yakıt kalitesi de belli olur!

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    alpet'lerin kuşunsuz benzini acayip keskin kokuyo ya iyi olduğundan ya kötü olduğundan
    MoToCroSS RuLeZZ

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Önceli iş yerim Petrol firmasiydi bu konunun uzmani değilim bilgi işlem olarak calışıyordum ordaki ithallat müdürü ile konuşmamda Shell super firma degil mi? Dunya capinda sonucta dedimde o da ülkeye giren benzinde Petrol Ofisinin kullandığı en kaliteli ve katkısız olanı demişti ama istasyonlarin calisanların ne yaptığını bilemem ölçümlerde en iyisi PO demişti onun yalancisiyim Motorindede BP ymis ama sanirim burda kimse motorinle ilglilenmez :D
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    as t1
    çanakkale de shell tam üçkağıtçı arabaya birdepo mazot aldık araba konyada serviste aldı soluğu po engüseli benzini akpetten 98 alıyorum devamlı 98 kullanmak zara verirmi motora arada 95 almak gerekirmi
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)