Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

çinliler insanlığamı yoksa parayamı deyer veriyor 'cevabı burda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250cc scooter
    kimsenin malını kötülemeden bir örnek vereceğim kimse üstüne alınmasın sonuçta bu gün çin malı kullanıyorsanız yarın satarsınız veya deyiştirir başka alırsınız
    başlıkta şu 'çinlilerin insana ve paraya verdiği deyer'

otomotiv yedek parçacıları sanayicileri derneği başkanı televizyonda açıklama yapıyor bende dinliyorum diyoki
    tse standardındaki ,arabada en sağlam olması gereken rot rotil akis bilyaları vs vs lastiği yolda tutan metal parçaların ne kadar ucuz yaparsak yapalım hatta çinlilerin avantajı olan işçimaliyetini de üstüne eklemeyelim genede çinlilerin fiyatlarına fiyatlatlarımızı çekemiyoruz diyor ve bunun üzerine çin malı bu metal parçaları incelemeye sokuyorlar ve insan hayatının sözkonusu olduğu bu parçalar belki inanmayacaksınız ama paslanmaya ve kırılmaya meyilli geri dönüşümlü inşaat demiri çıkıyor
    ben burda kimsenin malını kötülemiyorum sadece çinlilerin insana ve emeğine verdiği deyerden bahsediyorum onun için direk lütfen motosiklet olarak algılamayalım olayı bunun örneklerini çoğaltmamız mümkün ,yorum yapmak isteyen arkadaşlar ürün üzerinden deyilde insan ve ona verilen deyer üzerinden yorum yaparsa daha faydalı olur kanısındayım sevgiler saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bir tane noktalama işareti yok, hangisi senin hangisi TV deki sesin anlamadım, bu nasıl bir yazı biçimidir ??
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şarkı sözü gibi yazmış adam ya

Motosikleti
    250cc scooter
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane noktalama işareti yok, hangisi senin hangisi TV deki sesin anlamadım, bu nasıl bir yazı biçimidir ??
    bütün herkezin sana neden sataştığını anlaya biliyorum hani şöyle çok anlamsız bi yazı olsa cahilliğime ver diyeceğim ama sende anlamadım ,anlayamadım ,cahil seni vs misyonundansın anladıım

yorum a ne gerek var , benim ilk motosikletin 2000 km de motorunun inmesi ile o motor mekaniğini oluşturan metal parçalarının ne kalite de olduğunun ben şahitiyim parmagım kalıunlığında ki dişlililer erimişti ..
    o zaman ne olduğunu anlamıştım bu makinaların,
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

Motosikleti
    250cc scooter
    dikkat edilirse anlaşılması için cümleden sonra enter yapıp(paragraf) cümleyi sonlandırarak aşşağıdan devam etmişim veya 've' kullanarak anlam kazandırmaya çalışmışım (kendi çapımda)ancak ilk mesajların konu dışı olmasıda gerçekten üzücü

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Peki sorun Çinli üreticide mi?

Yoksa "abi bize rot yap ama çok ucuz olsun, abi 1 dolar fazla 50 senti geçmesin" diyen Türk tüccarda mı?

Dünyaca ünlü bir çok markanın (her sektörde) Çin'de üretimi var, dandik mi? Hayır!!!
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    eyong
    dediğin doğrudur ama eksik, sadece madalyonun bir yüzü.
    çinlilerin kendi ürettiği motorların tamamı Türk piyasası için üretiliyor diyemeyiz ama gördüklerimin tamamı kalitesiz.
    şunu söyleyebilirim ki adamlar nerden kırpsak ta 1$ daha fazla kazansak demişler; bu da madalyonun diğer yüzü.
    dünyaca ünlü firmalar burayı ucuz işçilik maliyeti yüzünden tecih ediyor, yoksa malzeme kalitelerinden çok ta ödün vermiyorlar. iş orada bitiyor zaten.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yoksa "abi bize rot yap ama çok ucuz olsun, abi 1 dolar fazla 50 senti geçmesin" diyen Türk tüccarda mı?

Dünyaca ünlü bir çok markanın (her sektörde) Çin'de üretimi var, dandik mi? Hayır!!!
    Yazının altına imza atarım.

Ne kadar ekmek o kadar köfte arkadaşım.Çin'e gidip;kalite önemli değil,150 dolara motor ver bana!" diyen tüccar taklitleri Çinlilerden daha çokmu değer veriyor bize?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Alıntı KaraVelioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyoki
    tse standardındaki ,arabada en sağlam olması gereken rot rotil akis bilyaları vs vs lastiği yolda tutan metal parçaların ne kadar ucuz yaparsak yapalım hatta çinlilerin avantajı olan işçimaliyetini de üstüne eklemeyelim genede çinlilerin fiyatlarına fiyatlatlarımızı çekemiyoruz diyor ve bunun üzerine çin malı bu metal parçaları incelemeye sokuyorlar ve insan hayatının sözkonusu olduğu bu parçalar belki inanmayacaksınız ama paslanmaya ve kırılmaya meyilli geri dönüşümlü inşaat demiri çıkıyor
    Tv de söylenen sözler bunlar..

yazılanlara hiç te şaşmadım..ayak marşı ile marş yapıyosun..marş kolu ayağnın altında kalıyor..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    250cc scooter
    herkezin söylediğine aynen katılıyorum zaten söylemek istediğim şeyde aynı şey yani üçlü sac ayağı
    1.üretici (yani güvenilmemesi gereken, para için en kötüsünü bile yapıp insan hayatını hiçe sayan üç kağıtcı çinlilerden bahsediyorum)
    2.aracı (yani malı daha az maliyetle daha çok karla ,satabilmek için insan hayatını hiçe sayan )
    3.neyazıkki bizler oluyoruz hiçbir suçumuz günahımız yokken sadece ucuz sanarak ancak daha ne katakulleler var bilmeden

ancak burada 1ve2 no lu taraflar da suçlu ancak unutulmamalıdırki dünyada üçkağatçı geçinen tic. çok var iyiside çokvar tabiiki ancaak yaptığı işe terini akıtan işin erbabı olanın yani işi ortaya çıkaranın belli bir freni olması gerekir 'kalite standardı anlamında' yoksa üç kağıtcı aracılar hep vardı ve var olacak

dalyanoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suc kesinlikle Cinlierde deyil, bizim isguzar isadamlarimizda. Gecen sene fuardayiz, bizim uyanik tuccar, Cinliyle pazarlik yapiyor. Neymis efendim, diger Cinliyle 300 Dolara anlasmis 150'lik scooter icin. Sen niye cok istiyorsun diyor!!!! Allah belanizi versin dedim baska birsey demedim.

Motosikleti
    250cc scooter
    Alıntı dalyanoner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suc kesinlikle Cinlierde deyil, bizim isguzar isadamlarimizda. Gecen sene fuardayiz, bizim uyanik tuccar, Cinliyle pazarlik yapiyor. Neymis efendim, diger Cinliyle 300 Dolara anlasmis 150'lik scooter icin. Sen niye cok istiyorsun diyor!!!! Allah belanizi versin dedim baska birsey demedim.
    tamam sana kesinlikle katılıyorum ancak tavır koymamız gereken ve ASIL olan şeyde dünyaya her şeyi yapan çinlilerin bi alman gibi olmasada en az bi tse gibi veya italy gibi güvenilir olması gerekmezmi hayır kardeşim 300 dolardan aşşağıya yapamam insani tehlike faktörü ortaya çıkar demesi gerekmezmi ama demiyor işte ziira 300 dolarlık motorda nasıl olur cabası ;tüketicinin güveni ve kalite standardı anlamında bunları demesi gerek
    katılıyorum isteseler para için silver den gold yaparlar ancak gene para için neden kötüsünü yapıyolar

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

syht

-geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150

kesinlikle katılıyorum
    bizim kendi insanımız memleketinin insanının canını paradan değersiz görüp kalitesiz ürün ürettirip satabiliyorsa çinli ne yapsın
    bizi biz mi düşünücez yoksa çinli mi bizi düşünecek.
    ben isterdim ki bizim sanayicimiz "ben böyle kalitesiz malı vatandaşıma satmam, canını tehlikeye atmam" desin ama nerdeeee...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

kont88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM LC4 640-SUZUKİ GSXR 1000
    arkadaş haklı
    Ben motosiklet tamircisiyim her zaman müşterilerimi çin malı almamaları için uyarmışımdır kimisi diyebilir ben bilmem kaç km deyim diye ama bu çin işi çok şansa kalmış bişey

bu motosikletin şasesi ortadan ikiye kırılmış yüzde yüz adi bir metalden üretilmiş pistonuna kadar. Bunun kadar kaç tane şasesi kırılan çin malı yaptım karar sizin canınızın kıymetini bilin arkadaşlar.
    ---TURKISH STUNT---

Motosikleti
    250cc scooter

aynen katılıyorum zaten kaliteli ürün çıkarttıklarındada zaten kesin yabancı markalı oluyor başında arslanlar gibi marka duruyo'Mercedes,sıemens veya Puma gibi' veya dürüst tüccarların 'ürettirdiği' ürünler hariç ancak genel 100 de 100 üretimlerinde bi katakülle var

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    bide şöyle düşünün..2.000 ytl lik mal raabet görmeseydi piyasada..1300 ytl ye düşseydi ne olacaktı?...gidip o paraya yine onu alacaktık..

insanımız da ucuza meraklı..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    250cc scooter
    Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide şöyle düşünün..2.000 ytl lik mal raabet görmeseydi piyasada..1300 ytl ye düşseydi ne olacaktı?...gidip o paraya yine onu alacaktık..

insanımız da ucuza meraklı..
    çokta ucuz deyil bence mesela çin malı klima 700 se yerli beko vestel vs kaliteli klimada 800 veya 900 ancak üretim maliyetlerinde uçurum var

kanald araştırma yapıyor klima için haberlerde diyorki :çin malı klimalarda iki kat elektirik sarfiyatı %50 verim (haberlerde böyle söylüyor)he diyceksiniz belki beko da veya vesteldede cin menşeyli parça var ;ancaaak bu parçalarda katakulle yok standartlı parça kontrollü üretim yani

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    arkadaş güzel yazmış ve anlaşılır. dikkatli okunursa tabi...
    arkadaşlar çinli çinli diyoruz. fakat onlara sipariş nasıl verilise onlar da ona göre kaliteli gönderiyo. bügün bütün dünyanın önde gelen firmaları çinde fabrika açıyor. yada çine sipariş ile iş yaptırıyor. aldığınız ürünlerin üretimin nerede olduğuna bir bakın. örneğin ben muhasebeciyim ama bun yanında toplama bilgisayar da yapıyorum... en kaliteli bilgisayar parçalarını neredeyse yarısı ve türkiyede tutulan bilgisayar parçalarında çin üretimi yazıyor...

bizim kendimize sormamız gereken konu şu.. madem çin hertürlü üretimi yapıyor. TÜRKİYE niye ağzını açıp bakıyo? hangi bilgisayar parçası üretimi var? otomotiv desek parçalar türkiyede birleşiyo. dünyanın can alıcı noktası Teknoloji. ama bu türkiyede yok. çinde var ve adamlar o teknoloji ile seri üretimden kazanarak ucuza istenilen herşeyi imal edebiliyorlar... KISKANÇLIĞA GERENK YOK...

sorun Ucuz Ürün isteyen Tüketicide...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)