Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankarada YAşayanlar Buraya..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA(hayat onda:)
    arkadaşlar ankaradan motor almayı düşünüyorum araba pazarı gibi motorların toplu satıldıgı biryer varmı...VArsa Ankaranın neresinde...
    Arkadaşlar ben ankaranın ilçesinde oturuyorum ben ankaradan alsam motoru üzerine alım işlemleri felan ankarada degilde oturdugum şehirdeki noterde yaptırsam oluyormu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    ben öyle biryer varsa bulamadım
    sahibinden deki ankara ilanları emsali motorlardan %20 daha pahalı ve tok satıcı bence çok fazla motorsiklet olmaması ve sirkilasyonun az olması.
    ben gittim başka şehirden aldım kar ettimmi belki başa baş geldi (plaka ve noterde misli ödeme) ama macera ve memleketi gezme bahanesi oldu.
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Hayabusan var ve sorduğun soruya bak.... Bu işe yeni girmiş olamassın.... Tabi avatarında yaan motosiklet doğruysa....

Yanlışsa da ziyanı yok... Her yerden alabilirsin..Sadece motorun bağlı olduğu vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alabilirsen.... Senin içenden alması uzun sürebilir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Noterde iki tarafın da bulunması gerekmiyor mu? Bence satıcıyı oraya gelmeye ikna etmen gerekir ki zor gibi. Moto pazarı yok sahibinden.com var. Ankara' da fazla satılık yok fazla döngü yok ölü piyasa. Pek çok model hiç yok. Parana göre, orda olanlardan motor tipi ve markası seçmen gerekiyor.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noterde iki tarafın da bulunması gerekmiyor mu? Bence satıcıyı oraya gelmeye ikna etmen gerekir ki zor gibi. Moto pazarı yok sahibinden.com var. Ankara' da fazla satılık yok fazla döngü yok ölü piyasa. Pek çok model hiç yok. Parana göre, orda olanlardan motor tipi ve markası seçmen gerekiyor.
    Sahibinden vekalet alabilir.... İlçesinde de satış yapar..Tabi kim verir vekaleti o ayrı muamma....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motoru satan kişi senin bulunduğun yere gelmeyecektir. Oradan birine vekalet vermesi gerekecektir ki bunu da yapmaz büyük ihtimalle.

Motosiklet pazarı diye birşey elbetteki yok, ancak her pazar Gimat bölgesindeki oto pazarının bir köşesinde motosiklet satıcıları da toplanır. Çok fazla marka/model seçeneği olmaz ama epey bir motor olur gene de orada.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    axoyum yeni aldı. ondan öğrenebilirsin pm at..
    vekalet verilmesi falan gerekiyor biraz problem olabilir. bir diğer konu da illa nakar ve ilçesi diye bakma.. ne yazık ki motosiklet pazarımız yok, en işe yarar kaynak da sahibinden.com bana göre..

ama başka yerden alırken de, bence dikkat edilmesi gereken bir sürü konu var..

yani modeli belirledin diyelim.. ama önce ikinci el alacaksan alacağın kişinin güvenilirliği motosikletin temizliği çok önemli..

bir başka şehre gideceksen de motosikletin gerçekten söylenildiği gibi olup olmadığı da iyi irdelenmeli.. kız gibi diyo satıcı, resimlere de aldanıyorsun.. sonra gidip bakıyorsun ki 70 lik nine bile daha genç duruyor motosikletin yanında..

bunları, kazası belası olup olmadığı, v diğer küçük noktaları eşitledin diyelim..
    bir başka şehirde alabileceğin fiyatın %15-25 oranında fazlasını istiyorlar ankarada.

bir sürü sebebi var tabi ki ama öncelikle satıcının doygunluğu, satılan motosiklet sayısındaki azlık, zaten iklim koşulları sebebi ile ankarada motosiklet alanların keyiften aldığını, haliyle biraz daha az maddi sıkıntı içinde olduklarını öngörmek mümkün..

arada nakliye ruhsat farkı boşa gidip gelme ihtimali gibi masrafları öngörerek hangisini almak istersen onu alırsın. dürüstçe söylemek gerekirse ben gider ucuz olanı alırım. vatandaşın birini ihya edeceğime, gider motosikletin gerçek değeri neyse onu veririm, belki yaptığım masraf aradaki farkı da aşar ama o kısmı beni ırgalar

sonuçta keyif için aldığım bir şey.. demirden korkan trene binmez hesabı..

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 katılıyorum
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayabusan var ve sorduğun soruya bak.... Bu işe yeni girmiş olamassın.... Tabi avatarında yaan motosiklet doğruysa....

Yanlışsa da ziyanı yok... Her yerden alabilirsin..Sadece motorun bağlı olduğu vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alabilirsen.... Senin içenden alması uzun sürebilir...
    hayabusa da, hayalbuysa da olabilir.. mesela ben hala bazı bazı er5 yada r6s li sıcak rüyalar görüyorum. önemli olan iki tekeri olması diyip kendimizi avutalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)