Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

köprüden scooterla geçmek çok mu zor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    makarna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    150-200 cclik bir scooterla köprüden geçilir mi?
    aranızda var mı köprüden scooterla sık sık geçmek durumunda kalan?
    yeni başlayan birine önerir mi?
    yorumlarınızı bekliyorum lütfen...
    Ebru

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Geçilir tabii ki ama rüzgarlı havalarda dikkatli olmak gerekiyor. Yan rüzgar fazla olduğu zaman dengeni bozabilir, yeterince tecruben yoksa tehlikeli bir durumla karşılaşabilirsin. Yanına halk-belediye otobüsü tarzında büyük bir araç alır ve onunla beraber yan yana geçersen rüzgardan korunabilirsin. Yine de tecrubesiz isen rüzgarlı havalarda geçmemeni tavsiye ederim.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ERASER WİLL COME BACK

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bu köprü nasıl köprü anlamadım ben valla kendi mobylete ile her köprüden geçtim...
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200

scooter yerine hondaxl200tavsiye edildi??

Honda XL200 tavsiye edenler oldu ama gözümü korkutuyor vitesli motor fikri.. o tarz bi motoru kontrol etmem daha zor olmaz mi? yoksa scooterdan daha mı emniyetli olur? sonucta en ruzgarsız zamanda bile köpru oldukça ruzgarlı oluyor..

sonucta tercih edeceğim motor ne olursa olsun birgun bir şekilde ilk defa köprüden geçecegim ve o gün tecrübesiz olacagim..hangisiyle daha kolay kırarım şeytanın bacagini?
    Ebru

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Alıntı devilcerkez adlı üyeden alıntı
    Bu köprü nasıl köprü anlamadım ben valla kendi mobylete ile her köprüden geçtim...
    köprü boğaz köprüsü de tecrübesizim ve gözümü korkutuyor...
    Ebru

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

Motosikleti
    Motor ne kadar ağır olursa o kadar az etkilenir yan rüzgardan, senin kilon da önemli, motorun dizaynı da önemli.. Bin tane etken var yani.. Ama XL200 ile scooter'dan daha rahat geçeceğini düşünüyorum. Bu arada vitesli motor fikri gözünü korkutmasın. Eğer araba sürmeyi biliyorsan viteslerde yabancılık çekmezsin. Gayet kullanabilirsin yani merak etme. Köprü geçişi denemeni minimum rüzgar olan bir havada yapmanı ve hızlı gitmemeni tavsiye ediyorum. Bir de arabalara yakın gitme, ani bir rüzgar aldığında seni bikac metre yana atabilir aman dikkat..

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    aslında avantaj mi dezavantaj mi bilemiyorum bu durumda ama boyum kısa sayılır ve oldukça hafifim(162cm-47kg).. kursta honda titan ile çalışıyoruz, araba kullanıyorum vitesler konusunda şimdilik sorun yaşamadım ama bazen motoru kontrol etmekte zorlanıyorum. zamanla artar belki kontrolüm ama.. bilemiyorum işte..

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    scooter yada her hangi bir tarz meselesi değil bence yan rüzgarlar çok etkilidir tecrübesiz isen heleki ve onun haricinde özellikle uzun yolda diğer araçların yanınızdan geçerken yaptıkları hava akımıda çok tehlikeli bence alışmalısın devamlı eğitim yaparak
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    makarna, halledersin merak etme. Kendine güven yeter. Zorluk dediğini iki günde atarsın merak etme. Araba kullanmayı bildigin icin viteslerde sorun yaşamayacağına eminim daha önce de dediğim gibi. Benimde motorum vitesli ve bu ilk motorum. Viteslerde hiç zorluk yaşamadım. Eğer almak istiyor ve sadece kontrol edebilirmiyim kaygısıyla almıyorsan, direk git al hiç endişe etme diyorum. Bu arada motor kullanan diğer bayanlarIn da scooterdan başka motora çok az biniyor olmasInIn nedeni seninki ile aynı sanIrIm.. Kendinize güvenin yaw.. biRşey yok halledersiniz merak etmeyin..

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    ya keske oyle birden bire kendime guvenim gelse ama kendime guvenmem için daha çok erken..
    .

powerbyaydın ın da dedigi gibi tecrübesizim ve gercekten daha rahat kontrol edebilecegim ama bu arada rüzgarın da savurmayacagi bir motor olması gerekiyor ilk motorumun.. viteslerden çok kaygılanmıyorum, dedigim gibi kaygım daha güçlü bi motoru kontrol edebilecek kadar ben guclu muyum..gerci bunu anlamanın tek yolu deneyip gormek ama ilk motorumu da parçalamak istemem
    onun için tavsiye tecrübe paylaşmak istiyorum..
    daha yeni, kursta vitesli kullanmaya basladım, scooter ise yazlıkta hep kullanıyorum,daha alışkınım. ama işte hiç trafikte ve köprü gibi esen bir yerde kullanmadım..

çok teşekkürler bu arada yorumlar için

makarna, motora alışana kadar köprüye çıkma bence..

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Makarna belki haklısın büyük cc'lerde sonuçta denge için daha ağırlar ve yere daha sağlam basıyorlar ama ben bile 2 senedir 125cc klasmanındayım uzun yolda özellikle otobüslerin yanımdan geçmesinde çok etkileniyorum motor resmen sallanıyor direksiyon hakimiyeti zorlaşıyor bir anda bence istediğim motorla başla ama genede sonuçta o köprüsen geçiceksin bunu bir engel olarak algıla ve teknik geliştir kendince mesela bir gün çok yavaş geç rüzgarın etkisini hiseet sonra yavaş yavaş alıştır kendini ve hızını
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    XL200 öyle aman aman dev bir motor değil. Kontrol edemeyeceğin derece bir gücü de yok. Halledersin. Sana git de 600RR al demiyoruz tabii ki. Her motorun stili farklıdır. 10 yıl da scooter sürsen, sora vitesli değişik tip bir motora geçince illaki acemilik çekeceksin. O yüzden bence almak istediğin tip motorun kücük hacimlisi ile başlamanı tavsiye ederim. Ama tarzın belli olsun. İlerde racing kullanmak isteyen bir adama git de scooter ile öğren demek yanlış bence. Alır CBR125 onda öğrenir. Sen de ilerde enduro-cross tarzı birseyler kullanıcam diyorsan bence XL200 başlamak için yanlış bir tercih olmaz. Nacizane düşüncelerim bunlardır. Korkma diyosak korkma işte makarena yaw...

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200

aslında vespa istiyorum...

Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı
    ... Korkma diyosak korkma işte makarena yaw...

tamam gayret edeceğim

şimdi ilerde ne kullanmak istedigime aslında ilerde karar vermek isterim ama evet endurolara hep çok özeniyorum. ama fiziksel yeterliliğimi henüz test etme şansım olmadı ki.. ayrıca hep bir vespa sahibi olmayı hayal etmişimdir. o yuzden de scooter, özellikle de bir vespa, (ki lastiklerinin küçük yedek parçalarının zor bulunur ve pahalı oldugunu öğrendim buradan) baslamak için iyi olur gibi geliyordu..

powerbyaydın emin olamadım siz scooter kullanıyorsunuz değil mi?
    vespalarla ilgili duşunceniz nedir? gerçi bu konuda forumlar var, takip ediyorum ama bir daha sormak istedim??

chatblanch--eminim köprüye çıkmam gerçekten uzun zaman alacak, kendime guvenimin gelmesi anlamında .. ama powerbyaydın ın soyledigi gibi ilk önce yavaş yavaş bi defa gidip denemek cesaret verici bi fikir..
    Ebru

A rh+
    Piaggio Liberty200
    34 DM 8840
    İstanbul

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    pardon chatnoir üzgünüm, karışıklık oldu...

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    vespa italyan sonuçta kalite diğer rakiplerine göre ama senin amacın önemli yani devamlı kullanım mı yoksa öğrenmek için mi alıcaksın scooter yani araştırıp kolay alıp satabileceğin ve servis parça hizmeti iyi bir markada alabilirsin
    ERASER WİLL COME BACK

bende runner 18o vardi gileranin motor bulusmasina gidecektim kopruden gececektim site admini skullhunter beni ariyordu neredesin diye bende koprudeyim az kaldi geliyorum die cevapladim ve devam ettim :D kopruden kolayca gecilebilir ruzgarli havalarda bile maksat dikkat etmek ve tecrubee

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dene
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

sakın deneme
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler