Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

köprüden scooterla geçmek çok mu zor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Makarna'cık kopruden gecebildin mi hala dusunuyor musun? Gecmediysen benim gibi yap. Ehliyet sınavına giderken yanlışlıkla kopruye girdim. Hiç korkacak bir sey yokmus sadece tedirginlik yasamısım. Hem de 10 dakika içinde 2 kere gecmis oldum donus ile birlikte.

Yapman gerekeni soyluyorum. Beylerbeyi'ne kopru girişin turnikelerinden once girebildiğini san sende rahat bir köprü deneyimin olur

Saka bir yana agır agır gidersin sorun olmaz.
    Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı
    Yanına halk-belediye otobüsü tarzında büyük bir araç alır ve onunla beraber yan yana geçersen rüzgardan korunabilirsin. Yine de tecrubesiz isen rüzgarlı havalarda geçmemeni tavsiye ederim.
    hızlı giden otobus kamyon gibi aracların yanına da fazla sokulma normalde. Turbulansa takılır Savrulursun. Cenkmenderes bu orneği sadece kopru icin yani akış yavasken ki durumlarda vermiş olmalı. Aklında yanlis kalmasin saglicakla kal.
    Sadobey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Ben bu kadın dayanismasi muhabbetini anlamadım. Burada bayan ayrımı yapılmıyor hatta ustune usluk. Bayanlar tesvik ediliyor. Neden peki konusma arasına bu soz sıkıstırılıyor. Her yere sokulan ayrımcılık buraya da girmesin. Biri gelir erkekler de soyle der. Bir suru polemik. Bayanlar her zaman basımızın ustunde ama yerlerini bilip koruyabildikleri surece. Buradaki herkese oldugu gibi onlara da saygı duymaya devam ederiz. Yasasin Motorcu dayanışması Bayan erkek farketmez.

BWS 100 2 zamanlı ve cok yakıyor. Satısıda zorlastı. Gecen seneye kadar 2 nci elde devri rahat tı talebi çoktu ama piyasada alternatif çoğaldı. Guclu ve hızıda iyidir. Tavsiyem yakıt sarfiyatınıda incele alacağın motorun. Bahsedilen Runner eger Gilera Runner sa neden tavsiye etmediklerini anlamadım. Guzel motor incele bence.
    Sadobey

smilesdragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim ilk motorum 125 ybr.zamanla motora alışıyorsun.Vitesler de bir zorluk çekmezsin.Yarı otomatik(debriyaj yok) çin mallarından alırsan motorun devrini buluncaya kadar senin devrin atar.

ya ne var köprüden geçemeycek...
    ilk geçişlerinizde alışana kadar yavaş yavaş geçin köprüden 20-30 ile. heyecan yapmayın.(zaten heyecan yapcak ne var anlamam. en fazla denize uçarsınız. başınızda da kask var zaten. bişey olmaz)
    alıştıkça, kabiliyet kazandıkça köprüde olan rüzgara göre hızınızı artırır veya azaltırsınız...

Motosikleti
    Virago 535
    Dün saat 16:00 civarı iki bayan scooter ile Avrupa'dan Asya'ya köprüyü geçiyordu. Yanlarından selamlayarak geçtim... Makarna acaba sen miydin???

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    ben sürekli bi o tarafa bi bu tarafa geçiyorum, hangi köprü bu arada 1. mi 2. mi?
    1. köprünün trafiğinde kamyonlar çok daha fazla, rüzgar da kesintisiz olarak eser. Mümkünse tam önüne, ya da sağ önüne alırsan büyük aracı (2. köprü anadolu->avrupa yönü için) rüzgarı ayarlamış oluyorsun genelde. Avrupadan dönerken de ön soluna alırsın. Tam soluna alman bir işe yaramıyor.

1. köprünün rüzgarı daha hafiftir (aşırı rüzgarlı havalar da oluyor tabi..). Genelde anadolu'dan avrupaya giderken daha fazla hissediyorum ben, karaları şekli dolayısıyla hem önden hem de sağdan vuruyor. Anadolu'ya geçerkene çok problem olmuyor.

Son bişey, önemli : çok rüzgar olduğunda seni sola iter, sen de kendini buna karşı biraz sağa itelersin. Ama tam köprünün ayağından geçerken buna çok dikkat et, çünkü bir anda seni iten rüzgar kesilir, sonra yine aniden bir daha başlar. Orda sen de fazla yaslanırsan seni Reina'dan toplarız artık Allah korusun...

Kazasız belasız sürüşler...

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    CANGO, konuyla alakasız ama burda herkese sölicem (ispiyoncu ben)..
    Arkadaşlar bu hafta geziye gitmek icin yola cıktıgımızda korumayı bosver, kas falan da takmamıs bir cbr600f yanımıza gelerek bizi durdurdu. ARkadaşın CANGO oldugunu öğrendik.. Sonra bizle TEM'e girdi. İlerden çıkacaktı tamam ama yinede ne kask ne herhangi bir koruma hak getire.. Çok pis ispiyonlarım..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    YAKTIN BENİ CENK! ŞU NUMARAMI YAZDA BULUNSUN KARDEŞLİK BELKİ BİR GÜN ARARSINDA BİRA İÇMEYE GİDERİZ. ESKİHİSARA MESELA... OKEYMİ CENK KARDEŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ. 0532 478 75 66

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    CANGO, tamam hocam numaranı aldım. Önümüzdeki günlerde ararım eskihisara iner bikac bira çakarız
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Abi konu açılalı 1 ayı geçti kız gitti ehliyet aldı, hatta motoru bile aldı siz halen aynı şeyler üzerinde yazışıyorsunuz. makarna yakında yeni topic açaçacak "MotoGP de virazjları alırken çok zorlandım" diye ama siz halen rüzgardır trafiktir ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    benim yaşım 16 kanuni popcorn um var ama polis ağaağabeylerden korkuyorum ama köpruden asla korkmam dağ taş dınlemem tek korkum polis

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    benim yaşım 16 kanuni popcorn um var ama polis ağaağabeylerden korkuyorum ama köpruden asla korkmam dağ taş dınlemem tek korkum polis

Majesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa 250GTSie ABS
    BEN 2 GUN ONCE LIBERTY 200 ALDIM 30 SENEDİR MOTOR KULLANMIYORDUM 2. GUN KOPRUDEN GECTIM 60-70 KM SURATLE COK DIKKATLI GITTIM VE BUTUN RISKLERI DUSUNEREK KULLANDIM BENCE COK BUYUTULECEK BIR SEY DEGILDI AZ RUZGAR VARDI YINEDE IYI HAVLARDA RAHATLIKLA GECEBİLİRSİN

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi konu açılalı 1 ayı geçti kız gitti ehliyet aldı, hatta motoru bile aldı siz halen aynı şeyler üzerinde yazışıyorsunuz. makarna yakında yeni topic açaçacak "MotoGP de virazjları alırken çok zorlandım" diye ama siz halen rüzgardır trafiktir ...
    Bu topic açılalı çok oldu hala cevap yazmayın LÜTFEN!!!
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

makarna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    barisci, bence tecrubeli arkadaslarin goruslerini paylasmakta bir sakinca yok gene de.
    sanırım bu soru sadece ve sadece benim kafama takilmamistir.
    İllaki birileri faydalaniyordur.
    Daha ben de yazacagim yorumlarimi hem buraya zamani gelince
    nereden nereye der gibi

makarna'ya artçı olcam ben ilk köprü geçişinde

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Alıntı conqueror adlı üyeden alıntı
    makarna'ya artçı olcam ben ilk köprü geçişinde
    hay hay

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bende geleyimde gülme krizine gireyim
    ilahi makarna sen çok yaşa emi.

Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    Bende geleyimde gülme krizine gireyim
    ilahi makarna sen çok yaşa emi.
    hay hay Cango

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler