Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motoruna göre saygı mı?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

221 66.17%
  • Hayır

113 33.83%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motoruna göre saygı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf 150
    Maalesef,evet
    Bu oluyor,ama sadece motora ozgu bir durum degil, kullandiginiz araba markasi yaninda is hayatinda bulundugunuz pozisyona gore saygi gorme durumunuz olabiliyor.Mutlak bir sey ve %100 oluyor anlaminda soylemiyorum tabi,ancak bu durumla hatiri sayilir bir siklikla karsilasmak mumkun toplumumuzda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Anket Sonuçlarina Baktimda 100 Kişde 30 Kişi Motoruna Göre Saygi Olmadiğini 70 Kişide Motora Göre Saygi Olduğunu Demiş Acaba şu 30 luk Kesimin Motoru Kaç cc Merak Ediyorum

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    ufak motordan büyük motora geçen arkadaşlar daha iyi bilirler bu saygı durumunu.bende asya varken adet edinmiştim her gördüğüm motorcuya korna çalar selam verirdim.tabi tahmin ettiğiniz gibi büyyyük cc motorla dönüp bakmazdı bile biz çin çine selamlaşırdık ama şimdi ne oldu?motorum büyüdü.artık büyük motorlarda bana selam veriyor.ama ben hala ufak motorlara selam vermeye devam ediyorum.olay bundan ibarettir.
    Drift Religion

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Herkesin vereceği cevap... acı ama gerçek, bu sorunun cevabı "evet".
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak motordan büyük motora geçen arkadaşlar daha iyi bilirler bu saygı durumunu.bende asya varken adet edinmiştim her gördüğüm motorcuya korna çalar selam verirdim.tabi tahmin ettiğiniz gibi büyyyük cc motorla dönüp bakmazdı bile biz çin çine selamlaşırdık ama şimdi ne oldu?motorum büyüdü.artık büyük motorlarda bana selam veriyor.ama ben hala ufak motorlara selam vermeye devam ediyorum.olay bundan ibarettir.
    bende selam veriyorum büyük motorlara çoğu takmıyor bile bunlar ufak tefek gibi gözüken şeyler ama o an insana sürüş keyfi sağlıyor lütfen bu selamlaşma konusuna dikkat edelim birbirimizi gördüğümüz zaman korna çalmaktan çekinmeyelim ilk çalan biz olalım

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    bencede maalesef EVET.
    size şöyle söyleyim ben her gün ybr125 çalışıyom ve benzinciler dahil ve yoldaki araçlar sizi maalesef takmıyo ama nezamanki tenereyle çıkıyom hafta sonu yoldaki araçlar bile görünce yol açıyo nedense benziğiliye girince eleman hemen geliyo ve başliyo vay abi motor güzelmiş falan öysam aynı benzinlikten ufaklıklan da benzin alırken hep bekliyom ve gelen yok.
    durum nekadarda üzücü olsa durum bu işte bizim miletimiz gösterişi seviyo nedense.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    tvs apache
    ..8 ay boyunca bmw gs 1200 adventure kullandım.gittiğim bütün yollarda ya orta şeritteydim yada sol ,hiç bir araba sürücüsü bana ne korna çaldı nede sellektör yaptı kimse bulasmadı pek hızlıda gitmiyordum ama şuan 150 cc lik motorla geziyorum sağ şeritte bile arabalar hiç rahat bırakmıyolar rahatsız ediyorlar üstelik 100 km den aşagı hiç düşmediğim halde , bizzat tecrübe etmiş biri olarak insanın motoruna göre toplumda saygı itibar gördüğünü yasadım,test ettim .onayladım maalesef..anketide işaretlemiyorum..saygılar..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    -
    kesinlikle evet her ne kadar yapmaytanlar olsada bi okadar da davrananlar var !

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    aslında örnekler bitmez ya geçen yaşadığım birşeyi paylaşayım :

benzinliğe girdim pompacıya depoyu doldurmasını söyledim

depo dolmasına rağmen(boğazda benzin gözüküyor taştı taşacak)çocuk hala koymaya devam ediyor
    düz hesap yapacak güya,40 kuruşluk benzini yere döktü resmen(taşırdı)
    motorun altına eğildim sanki depo delinmiş gibi...(hadi benden giden para neyse,millet servet yahu!)

tavırlarını bir görseniz,hiç sallamıyor(la havle dedim)
    "eee ne olacak bu dökülen,her geldiğimizde böyle olursa işimiz var" dedim!

altımda cafcaflı bir araç olsa,bende bir gözlük olsa,elimdede parlayan bir cep telefonu...
    o eleman onun zerresini yere dökemezdi!
    o tarz biride iyi kalaylardı muhtemelen...
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında örnekler bitmez ya geçen yaşadığım birşeyi paylaşayım :

benzinliğe girdim pompacıya depoyu doldurmasını söyledim

depo dolmasına rağmen(boğazda benzin gözüküyor taştı taşacak)çocuk hala koymaya devam ediyor
    düz hesap yapacak güya,40 kuruşluk benzini yere döktü resmen(taşırdı)
    motorun altına eğildim sanki depo delinmiş gibi...(hadi benden giden para neyse,millet servet yahu!)

tavırlarını bir görseniz,hiç sallamıyor(la havle dedim)
    "eee ne olacak bu dökülen,her geldiğimizde böyle olursa işimiz var" dedim!

altımda cafcaflı bir araç olsa,bende bir gözlük olsa,elimdede parlayan bir cep telefonu...
    o eleman onun zerresini yere dökemezdi!
    o tarz biride iyi kalaylardı muhtemelen...
    hehe bide utanmadan yere benzin saçmış neyse sana geçmiş olsun,benim başımada geldi bi kere

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    maalesef öyle özellikle bazı racing sahiplerinin havasından gecilmiyo gecenlerde bi tane 600rr sahibi bana öyle bi hava attıki sormayın kendikendime dedimki "ulan hıyar senin motorun 4 silindir benimki 2 seninki 600cc benimki 250 sen verdin 25milyar ben verdim 6.5 milyar neye hava atıyosun"

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef öyle özellikle bazı racing sahiplerinin havasından gecilmiyo gecenlerde bi tane 600rr sahibi bana öyle bi hava attıki sormayın kendikendime dedimki "ulan hıyar senin motorun 4 silindir benimki 2 seninki 600cc benimki 250 sen verdin 25milyar ben verdim 6.5 milyar neye hava atıyosun"
    SS motor hız için yapılmış insan ister istemez gidiyor güçü elinin altında hissediyorsun dayamayıncada olmuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Çok yazık ama durum böyle kaliteli motora binince insanlar farklı gözle bakıyolar ne alakası varsa insan aynı insan altındaki ucuz pahalı diye ayrım yapmak neler oluyor bizlere çok yazık.( çok insan gördüm giyecek elbisesi yok,çok elbise gördüm içinde insan yok )

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Sadece trafik için söylüyorum : maalesef evet !

Ancak bu noktada kastettiğim motorun fiyatı ya da kalitesi değil. Büyüklüğü...

Örneğin motorunuz büyük ve gürültülü ise aralara girmek zorunda değilsiniz. Şeritin ortasından ( sıkışık trafikte bile ) gidebilirsiniz.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    vallahi bende scooter kullanıyorum ama benim kıyafetlerden ötürü saygı gösteriyorlar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..8 ay boyunca bmw gs 1200 adventure kullandım.gittiğim bütün yollarda ya orta şeritteydim yada sol ,hiç bir araba sürücüsü bana ne korna çaldı nede sellektör yaptı kimse bulasmadı pek hızlıda gitmiyordum ama şuan 150 cc lik motorla geziyorum sağ şeritte bile arabalar hiç rahat bırakmıyolar rahatsız ediyorlar üstelik 100 km den aşagı hiç düşmediğim halde , bizzat tecrübe etmiş biri olarak insanın motoruna göre toplumda saygı itibar gördüğünü yasadım,test ettim .onayladım maalesef..anketide işaretlemiyorum..saygılar..
    bir arkadaşım bizzat şunu söyledi..
    "abi trafikte vızırvızır dolaşan motorlardan bi gıcık alıorum.. altıma alasım gelio.. o büyük motorlardan deil ama scootermiş mobylette ymiş falan filan..."
    düşünün artık mantığı..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Selam arkadaşlar,

Aslında yeni üye olduğum için (ama bir kaç aydır takip ediyorum siteyi) önce kendimi tanıtmak isterdim ama kısmet bu konuyamış.

Bence de sadece motor için değil her konuda dış görünüşe göre değerlendiriliyorsun. Aslında seni tanımayan insanların bu şekilde davranması çok normal. Ama konu "saygı" duymaya gelince çok yanlış. Dış görünüşünden bir insanla ortak yönlerin olup olmadığını, anlaşıp anlaşamayacağına dair tabiki ön fikirler alabilir, buna göre davranabilirsin. Ama görüntüsü nasıl olursa olsun karşındakine saygı göstermek zorundasın.

Fakat şunlara da çok takıldım açıkcası. Bizim insanımız tuhaftır hakkaten. Benzinciler diyorsunuz. Pahalı araç veya motorsikletlere öncelik veriyor, ihtimam gösteriyor diyorsunuz. Doğrudur da. Sanki o benzinlik babasının malı daha pahalı bir araca benzin koyunca cebine daha fazla para girecek. Sanki bahşiş olacak. Sanki terfi edecek. Aslında o kişinin yaptığı "saygı göstermek" değil, kendini "daha küçük" görmek, ezilmek. Ve toplumca problemimiz budur ki biz "saygı" göstermeyiz aslında, sadece kendimizi "ezik" hissederiz ve davranışımızı bu duyguya göre ayarlarız.

Hele trafikte sıkıştırılmak olayı daha da enteresan. Diyelimki ben sadist bir sürücüyüm. Önümde 1800 cc olsa ne olur 150 cc olsa ne ... Sonuçta en ufak bir dokunuşumda ikisi de ... Ha belki ağır bir motora çarparsa aracına daha fazla zarar geleceğini dünüyorlardır. Valla anlayamadım bu durumu.

Neyse benim çenem düştü.

Sevgilerimle.

esmercan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 lük -125 lik traş sayın 1000RR saygıyla eğiliyorum önünde

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anket Sonuçlarina Baktimda 100 Kişde 30 Kişi Motoruna Göre Saygi Olmadiğini 70 Kişide Motora Göre Saygi Olduğunu Demiş Acaba şu 30 luk Kesimin Motoru Kaç cc Merak Ediyorum
    Aynen bu görüşe katılmamak elde değil %30 hayır demiş.Bu insanların motorlarının hacimlerine bakmak lazım 600cc ve üstü değilse güzel
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    abi heryerde gösteriş önemli saygı görmen için benim babam tekstilci elinde 2 milyarlık telefon altında 100 milyarlık araba olmasa belki işler yolunda gitmez.ama her konuda gösteriş önemli yani saygı görmen için bunları söylemek yada yaşamak güzel değil ama böyle.
    Ama ne bileyim ben mesela bursadayım abi öyle bir motor kullanıyorlarki o 1000 cc lık 600 cc lik kendinden başka herkezi tehlikeye atıyor.arabayla giderken bir bakıyorsun o seni sıkıştırıyor yani bazen öyle durumlarda oluyor....
    Bu kaLp TEK baŞInada AtaBİLİr DEstEK ÜNİte GErekMEz...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)