Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motoruna göre saygı mı?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

221 66.17%
  • Hayır

113 33.83%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motoruna göre saygı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorcular arasında birliğin olup olmadığını bende net bilmiyorum (daha 1 yıllık motorcuyum)

ama az biraz iyi bir motora sahip biri selam verdiğiniz zaman pek sallamıyor tabiri caizse

bakıyorum halim selim biri geliyor karşıdan,hem gülüyor hem selam çakıyor

mütevazilik konusu ayrı bir olay...

herkese selam vermekten artık yorulmuş,o an neşesi yerinde olmayan bir sürü arkadaş olabilir(onun için ben pek suizan etmiyorum bir cevap alamayınca)

geçtiğimiz aylarda benzinliğe girerken 38 plaka bir scooter gördüm
    hemşehrim vs. diyerekten yanına gideyim dedim ama sadece plakam 38 dedi ve hiçte oralı olmadı

diyeceğim kimsenin sağı solu belli olmuyor
    durumu iyi olmayıpta kibirli,ukala çok insan var (haset diyoruz buna)

racingci(nasıl tabirse) arkadaşların toplanması konusunda onlara hak veriyorum
    veya aynı tarz motor kullanan arkadaşların toplanmasını vs.
    aynı tarz,model araçları kullanıyorlar,illa ki benzer problemleri,muhabbetleri vs. oluyordur.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Motorcuyum havalıyım Motorumu kitler, montumu giyer, kaskımı koluma takar, kasıla kasıla yürürüm Birazı şaka birazı doğru Ama kimseyi hakir görmem, herkese aynı şekilde davranırım. Bazen hata yaptığımı düşünürüm, çünkü gerçekten herkese aynı davranmamak lazım
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir mekana girerken,trafikte ilerlerken,benzin alırken vs. vs. ...
    ben,işin trafikle ilgili kısmına atıfla ve burdan hareketle başka bi konuya da değinerek yazmak istiyorum.trafikte henüz motor kullanmamış birisi olarak,otomobil sürücüsü kimliğiyle söylüyorum ki kendi adıma görünüş saygıya etken değil..yani dikiz aynamı kontrol ederken bi motorun gelişini fark etmemle,geçişine engelsem ve durum müsaitse yol veririm.bu esnada ne modelini ne de tarzını önemserim;ister goldwing'le geliyo olsun,ister scooter'la..ama tavır kesinlikle etken!
    kabul edelim,özellikle sıkışık trafikte,bazı kendini bilmez motosiklet sürücüleri,altındaki aletin avantajını uyanıklığa ve hatta kurnazlığa dönüştürmeye çalışıyo ki bu da direksiyon başındakine enayi miyim ben sorusunu sorduruyor!hiç olmayacak bi şekilde,olmayacak bi yerden geçmek için seni umursamayanlar,aniden önüne geçmek için hamle yapıp seni zor durumda bırakanlar vs gibi..bir de özellikle super sport tarzı makine kullanan bazı -herkesi kast etmiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın- sürücülerin tehlikeli,özellikle makaslı kullanımları,olur olmadık zamanda (mesela ankaranın meşhur alt geçitlerinde..) aleti bağırtmaları gibi tuhaf ve anlaşılmaz tavırları da inanın bana dışardan bi gözle objektif olarak söylüyorum oldukça antipatik..bu ve benzer durumlar ne yazık ki otomobil sürücüleri gözünde,motosiklet seven ve kullanıcılarına,gerçek anlamından çok uzağında yaftalar yapıştırılmasına sebep oluyo.eminim ve biliyorum ki gerçek motor kültürü almış kişiler,zaten verdiğim örneklerin dışında kalıp çoğunluğu teşkil ediyodur ki etrafımda bilip tanıdıklarımdan gördüğümle çok rahat söylüyorum,ben de bu sınıfa dahil olabilmek için sabırsızlanıyorum..hepinize kazasız sürüşler..
    [COLOR="Blue"]non compos mentis..[/COLOR]

acı ama gerçek

evet oyunu kullandım

Motosikleti
    YBR 125
    Pek çok zengin için sahip olunan ekonomik gücün eşyalarla sergilenmesi bir
    zorunluluk, gösteriş budalalığı dediğimiz bu durum sanıldığından da yaygın ve
    insan oluştaki izleri derin. Zengin olmayanların da zenginlerin para ile elde
    ettikleri saygınlıktan pay alma çabaları durumu daha da vahim hale getiriyor,
    örneğin asgari ücrete talim eden ama taksitle de olsa 500-600 ytl lik telefon
    alan tanıdıklarım var, aptal cep telefonları bile saygı ve ilgi aracı olduktan
    sonra büyük hacimli motorların saygı görmemesi imkansız gibi birşey.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bu yazdığın sadece motoruna göre değil. Toplumun her alanında var. Kıyafetine göre, oturduğun evine göre, kullandığın otomobiline görev.s. Örnekler dehe da çoğaltılına bilinir.
    Acı ama görünen durum bu. Ama inan bana elbisen, motorun, araban, evin ne olursa olsun sana iltifatı sen değil kürkün görüyor demektir.
    Benim şahsi kanaatim "insan ne olursa olsun insan olsun!" nazarımda en yüksek makamdadır.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kanuni elite 100
    evt kesinlikle ole babamın mobileti vardı 52 elektoronik carsıya cıkardım onla kısların hicbiri yusume bakmazdı yakısıklı olmama ragmen babam sagolsun :D gecenlerde motoru trafige kaptırdı plaka olmadıgından ertesi gun kanuni aldı simdi onla gesiyorum kısların hepsi bana gulucuk atıyor

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    Öncelikle motorcuların bribirine saygısı olması lazım. Büyük motor küçük motor demeden, kasklı kasksız demeden, köylü kentli demeden yollarda biribirimizle selektör,korna ve ya el ile selamlaşmalıyız.kendi adıma söyleyeyim, tüm motorculara selektör veya korna ile selam veririm. peki kim karşuılık veriyor, sadece tam donanımlı ve büyük motorlar. hrhalde küçük motorlarda büyüklere züppe gözüyle bakıyorlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    bazı motorcular gençliğini yaşıyor havasını atıyo normal karşılıyorum ama insanlığını saygısını kaybetmesinler yeter

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    oyum evet

Bu acıyı birebir yaşayan insanlardan biriyim ,büyük bir kaza sonrası motorum bitti,tabi manevi olarak bende ve bi aralar altımdaki motoru küçümseyenler oldu,ama sözüm küçümseyene motorum krndisininkinden daha orjinaldi

motoruna göre saygı mı;her zaman karşı çıkarım
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Honda cbr 1000 rr
    arkadaşlar ben belki bu olaya biraz açıklık getirebilirim..15 sene önce motosikletle honda elite 50 cc lik bi motorla tanıştım..bence o zamanlarda insanlar bana saygı gösteriyorlardı..bugün cbr 1000 rr ım var ne bende nede çevremde bi değişiklik yok sizin bahsettiğiniz race ci arkadaşlar eminim ki karakterinde zaten bozukluk olan arkadaşlardır ve genelleştirmemenizi tavsiye ederim..insanları birazda bu hale getiren bizler değilmiyiz bi düşünelim..

haaa trafikte motoruna göre saygı derseniz ,bence tüm motorlara saygı yok malesef...

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    yok öyle motoruna göre saygı benim durumum çok iyi diye bilirim.şimdi ben kalkıpta bi goldwing alsam millet benim önümde saygı duruşunamı geçicek.
    olmaz öyle şey motor değilmi şu biride bir binide bir motorculuk askercilik değildir.
    motorculuk kardeşlik,beraberliktir,dostluktur...
    facebook(Fazer Tutkunları)

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı omerdusmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen dedıgınız gıbı hatta racing bi motor Gorunce adam sanki o motora ve sürücüsüne Gebeymiş gibi hemen Yol verir falan bakar Böyle şahane Gözlerle :D bende Gülerim..
    Başladı AntiSS hikayesi

Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yüksek ss olan motorların insanların kişiliğinide değiştirdiğini düşünüyorum.
    Örnek mahalleden çocukluk arkadaşım scooter kullanırken her fırsatta takılır
    her yere gitmeye çalışır sabahlara kadar motor muhabbeti ne zaman ki cbr 600f
    aldı adam o gün değişti yavf vallahi inanamadım.Artık görüşmüyoruz benim scooter
    ise hala benimle ve hala geziyom muhabbet ediyom.Ama şu bir gerçek race
    motoru olanlarla scooteri olanlar arasındaki gezilerdeki buluşmalarda ki kopukluktan
    daha net anlayabilirsiniz bence hem yolda giderken hemde buluşma yerinde.Kendi içimzde bu
    kadar olduğuna göre dışarda daha fazla olması da kaçınılmaz motoruna
    göre muamele her yerde yapılıyo arkadaşlar malesef.
    Hocam o motosikletle ilgili değil senin arkadaşının sütü ve kanıyla ilgili, 2 deste parayı banka hariç başka yerde görmez iken cebinde bulunca babasını tanımaz öle tipler o yuzden kafana takma.

Cevap olarakta motosikletine göre muamele varmı, ne yazıkki var.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

evet oyu verenler

biz baba parası ile karıya kıza polıse hava atmıyoz ben caracal ımı 7 ay para bırıktırıp aldım evet polısler dahı racıng gorunce kafa sallıyo bıze gelınce hız yapma dıo ben 40 ı gecmıyom kasksız gezmıyom ehliyetım var oyuzden s.me takmıyom polıslerede kapalı hakaret yapıyom bı laf soluyom onlar anlayana kaar sabah ezanı okunuyo anlayanlar zaten kahkahayı basıyo bu ülkede eger kalınsan polısın tuttugu zabıtı degıstırırsın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    Bende istemiyerekte olsa evet dedim bunu bizzat yaşıyorum çünkü honda todayim vardı ki hala benim ilk göz ağrım hiçbirşeye değişmem;) benzinciye girdiğim zaman kimse bakmıyordu bile bazen şimdi altımda burgman var uzun araştırmalarım ve stajlarımdan biriktirdiğim bütçeyle aldım o yüzden herşeyine dikkat ediyorum , onunla benzinciye girdiğim zaman anında geliyor benzinci buyrun diye karşılıyor ki düşünün daha trafikte yaşadığım olaylarda var böyle....Birde şöyle bir bakış açısı olabilir bazılarımıza göre burgman o kadar abartı bir motor gözükmeyebilir ama benim hayalimdi o yüzden bir numara ;)

Herkese kazasız belasız sürüşler.....

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Evet maalesef bende EVET oyunu kullandım.Bu bir gerçek kim ne derse desin adamın biri geçen yolda kalmış iftara yetişecem diye durmadım biraz gittim ve dayanamayıp geri döndüm onun derdine çözüm ürettik ve yola devam ettim.Işıkta durdum yanımda bi race motor herif yüzümüze bile bakmadı yhauw.Kimileri de trafikte,petrolde bilmem neyde yaptıklarıyla öne çıkıyorlar.yaptıkları apaçık yalakalıkYüzüne söölesen kızarlar
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyuzden s.me takmıyom
    Aman hocam şüyu-u vuku-undan beter yazdığının.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcu birlik ve kardeşliğinden çok uzak bir tespit olarak görsem de ne yazıktır ki bu mevcut durumda trafikte. Motorlular arasında fazla olmasa bile, 4 tekerliler tarafından bakınca sizi sıkıştırma oranları altınızdaki makinanın gösterişi ve parasal değeriyle doğru orantılı. Tabi bu beni üzüyormu, açıkçası üzmüyor, henüz ülkemde organize olmuş, bilinçli motorcu sayısını yeni yeni tomurcuklanan ve büyüyen bir güruh olarak gören birisi olarak trafikte motorsikletli arkadaşıma motorcumu yoksa motorlumu diyerek bakıyorum ilk olarak. Motosikletin markasından ziyade, tutumu ve aksesuarları dikkatimi çekiyor, ilk bakışta bu kıstaslardan ölçüyorum kendimce. yoksa toplumun paralıya ve etiket sahibine olan hayranlığı bu sorunun da cevabını yollarda bize veriyor zaten. Varsın büyük ve pahalı motorlu amca beni tanımasın, küçük görsün, gözlerimle süzerek bütün insani ve doğal halimle öyle bir acıyorum, kanıyorum ki o haline, egosunda sıkışıp kalmış o narsist bedeni titriyor yaprak gibi, küçülüyor, küçülüyor, ruhsuz motosikletini seçebiliyorum sadece.
    Comfirmation Bias

Forumlarda bile böyle...

Bazi forumlara yazabilmek, muhabbete dahil olmak icin bazi kriterleri asmaniz gerekiyor...Benden söylemesi...

Izninizle Hz.Mevlana'nin bir sözünden esinlenerek,

"Ne sürücüler gördüm Motorlari yok,

Ne motorlar gördüm SÜRÜCÜLERI yok."

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    malesef motoruna göre oluyo
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)