Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask yok yok bizim ülkemizde ufacıklara kask yok :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Daha once forumda açılmış çoğu kez tartışılmış bi konu kask,mt olarak içimizdede var kask takmayan arkadaşlar üşenenler,sıkıcı bulanlar falan filan gidonu tutan sizseniz sorumluluk sizindir ama bu ufaklıkların ne günahı var....

Bu fotoyu otomobilden çektim hızım 60km civarıydı biz yan yolda ufaklıklar orta şeritte, sonra ne olucak motosiklet tehlikeli yarın boy boy çıkar gazetede tv de,ailen baskı yapar oglum bırak şu motoru cehalet diyorum başka bisey demiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    bu fotoğrafa söyleyecek söz bulamıyorumm ben kardeşimi motora bile bindirmiyorumm kasklı kasksız farketmez bu bi yana kendisi kask takıp artçısına kask taktırmayan sürücülerin bencilliğine deli oluyorumm ne diyeyimmm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

mit-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu bişey mi sülalecek binenler var! Anne, baba, 2 çocuk bide kundakta bebek gördüm ben motorun üstünde! Tabiki bu manzaraya kask taksan ne yazar...!
    Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmez! Bu memleket tarihte TÜRK'tü, bugün de TÜRK'tür ve ebediyen TÜRK olarak yaşayacaktır. M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    tabanvay
    salaklıktan öte değil bunların yaptıkları

ben kardeşime ara sıra motosikletimi veriyorum ama kesinlikle trafiğe kapalı alanda

yahu güzel kardeşim pancar motoru bunlar ,eti ne budu ne ki bu motorun, kask neyine.. :D
    bisiklette , mopette kaçınız kask takıyorsunuz ? :D

Motosikleti
    Çin İşİ CroS 200:)
    Alıntı euroasia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu güzel kardeşim pancar motoru bunlar ,eti ne budu ne ki bu motorun, kask neyine.. :D
    pancar mancar ne farkeder arkadaşım...motora biniosun..kaskını takacaksın!!!
    eger kas kafalıysa takmasına gere yok..
    [FONT="System"][/FONT] Kap Redbull"unu Gel GÜzelim::comico::

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    benim anlamadığım
    o ufacıkların motora binmesi yasalmı?
    GKN MOTORS

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı wodka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pancar mancar ne farkeder arkadaşım...motora biniosun..kaskını takacaksın!!!
    eger kas kafalıysa takmasına gere yok..
    yav adamın 4. mesajı kanka kızmaaa arkadaş ss'nin 80'i ile scooterın 80'i arasında bi fark olmadığını bilmiyor daha
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav adamın 4. mesajı kanka kızmaaa arkadaş ss'nin 80'i ile scooterın 80'i arasında bi fark olmadığını bilmiyor daha
    bilmez olur mu, ss bahsi geçen hıza 2 sn. içinde ulaşırken, pancar motoru en az yarım dakika ister.. yarım dakikada görse , ss terfi etmene gerek yok ztn 80 üstü giden kaç ss var ki ?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    euroasia
    80km ile el arabasından da düşsen 1000rr'dan da düşsen sonuç aynı olur... Işte bizim milletin sorunu bu , "abi ufacık alet ne gerek var". Kimse o yukarıdaki çocukların kafalarını 80 km ile sağda görünen bariyere sürttüğünde ne olacağını düşünmüyor... Ben söyleyeyim... Yukarıdaki fotoda düştükleri an ya bir kamyonun altına girer paramparça olurlar veya bariyere çarpıp ikiye bölünürler!...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    euroasia
    80km ile el arabasından da düşsen 1000rr'dan da düşsen sonuç aynı olur... Işte bizim milletin sorunu bu , "abi ufacık alet ne gerek var". Kimse o yukarıdaki çocukların kafalarını 80 km ile sağda görünen bariyere sürttüğünde ne olacağını düşünmüyor... Ben söyleyeyim... Yukarıdaki fotoda düştükleri an ya bir kamyonun altına girer paramparça olurlar veya bariyere çarpıp ikiye bölünürler!...
    haklısın güzel kardeşimde, o motorun şu halde 80 km görmesi imkansız olduğu gibi, kafasında kask olsada kamyonun altına girdiğinde veyahut bariyere çarptığında en fazla kafası sağlam kalır komple vücudu haşat olur. motorda balon içine girsen düştüğün vakit kurtulma şansın çok düşük yüzde oranlarına sahip ztn. öte yandan millet fıkaralıktan , kırmızı ışıkta sukıtırları bile stop ettiriken, bayır aşağı motor kapatıp patlak stop lambasını fukaralıktan 1 ytl verip değiştiremiyor. kask alabilmesinin imkanı var mıdır ? aynı şekilde dolmuşa binip çoluk çocuğu yanıma alıcam dese 3 km yol için gidiş - dönüş en az 8 ytl vermesi gerek. tamamen duygusal , cehalet değil çaresizlik ...

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    İyi güzel hoş ama ülkemizde sağlıklı bi denetim mekanizması mı var, bu insanları yolda gören polis ne yapıyor? Şehiriçinde cirit atan ehliyetsiz motosiklet sürücülerine bişey demiyen polis ne yapıyor; hadi ehliyetin var kurslarda bu bilincin verilmemesine ne diyorsunuz

Ehliyeti sadece kaza yaptığında ya da polis çevirmelerinde bi kalkan olarak gören zihniyet biz deil miyiz

Bu tip resimler çok çıkıyor bunları tabiki eleştireceğiz ama eleştirmekle olmuyor arkadaşlar , sağlıklı bi çözüm yolu nedir bunu tartışalım , bu insanların bu bilinci nasıl sağlaması gerektiğini tartışalım

bu ne hal yaa ne yapmıs bu adam cookk tehlikeli yaw

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Ya herkes dior ki bişey olmaz zaten yakın mesafa bukadarda üstüne düşmeyelim gibi bahanelerle bindırıyor cocugunu öne hadı bıde dıor sımsıkı tutun oğlum yavrum tamam mı cocukta nedıcek yok tutmam dıcek halı yok ya tamam dıor bınıyor Burası TÜRKİYE Herşey yasanıyor
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Motosikleti
    VESPA ET4 150
    Alıntı euroasia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir araba veya kamyon çarparsa eti budu görülür.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hala motor ne ki kask neyine diyen zihniyetler var inanmıyorum
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    euroasia
    Hadi 80 olmasın 50km olsun... Eğer parası yoksa kask almaya; çocuklarını bindirmeyecek o halde , veya hiç olmazsa 30-40 ytl'ye safebet , safelead gibi kask alacak. Bunun parasızlıkla ilgisi yok o motoru o adam en az 200ytl'ye aldı , 50 ytl'ye de kask almasını bilsin.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    Alıntı mit-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bişey mi sülalecek binenler var! Anne, baba, 2 çocuk bide kundakta bebek gördüm ben motorun üstünde! Tabiki bu manzaraya kask taksan ne yazar...!
    kesinlikle yaa ben cok gördüm sülalece binen
    hep bunların aptallıklarından dolayı yaptığı kazalar yüzünden ailem beni motordan sogutmaya calısıyo!!!
    bizim buralarda cok var bunlar gibi gezip gezip kaza yapan

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    millet 40-50 km yi bile oyuncak sanıyor Arkadaşlar Motor durmuş vaziyetteyken bile düşüp kafanı carpsan ölüm tehlikesi var farkındamısınız bilmiyorum?
    Hoş bu söylediklerim taş kafalar için geçerli değil
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    euroasia
    Hadi 80 olmasın 50km olsun... Eğer parası yoksa kask almaya; çocuklarını bindirmeyecek o halde , veya hiç olmazsa 30-40 ytl'ye safebet , safelead gibi kask alacak. Bunun parasızlıkla ilgisi yok o motoru o adam en az 200ytl'ye aldı , 50 ytl'ye de kask almasını bilsin.
    Abi soyluyorum soyluyorum kimsenin umrunda diil adam isterse çıplak binsin tek kelime edersem motorum yansın,o ufacıkları nereye goturuyosun be adam..

Km tahmını yapmayalım arkadaslar fotoyu ben cektım 60 km gibi bi hızı vardı ama kesinlikle bunun altında değildi.Adamın bunundugu yer e-5 farketmeyen arkadaşlar için söylüyorum geçen aylarda bi alkollu motor surucusunun kız arkadasını düşürdüğü ve sabaha kadar araçların üstünden geçtiği ve farketmediği yer ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)