Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kask yok yok bizim ülkemizde ufacıklara kask yok :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ya kask tak ya ÖL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    aprilia leo 150
    kas yok, üç kişiler birde bunlar yetmezmiş iki iki çocuk sürücü ile gidon arasında...

Motosikleti
    cbr 600 F3
    diyecek söz bulamıyorum . yeri geldiğinde akıl vermesini biliyorlar. uygolamaya geldimi boş ver diyorlar. yazık yaçocuklara bırak kaskı sıkış tepiş binmişler motora. abi EĞİTİM ŞART ne olursa olsun

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Ben Bu Motosikletin Sürücüsüne Yuh Diyor Başka Bişey Demiyorum...bence Bu Fotoyu Gazetede Günerce Yayinlayim Tüm Türkiyeye Bu Adami Göstermeliyiz..belki Utanirda Böle Bişeyi Tekrarlamaz...

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nazillide alası var bunların ben hergün görüyom...daha bugün okuldan gelirken gördüm adamda tvs scooty pep var 2 çocuğu öne atmış hanımı arkada kask yok koruma yok Allaha emanet...hergün görüyom bunlardan...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    şimdi arkadaşımız demişki adamın eve ekmek götürecek parası yok kaskı nasıl alsın taksınn tamam o zaman senin dediğin gibi olsun takmasın kaskıı şöyleki bi kask ne kadar en ucuzu 25 ytl biz kimseye shoei nolan lazer al demiyozz ama söz konusu hayatsa limitler zorlanabilir birazz asgari ücretle çalışan iki çocuklu bi arkadaşım 24 ay taksitle nolan aldıı demekki istenince alınıyoo bu adam kask takmadığı süre içinde görünmezde olamayacağına göre bu adam bi kere kasksız yakalansa zaten 52 ytl ceza yiyecekk eee sence kardamı zarardamıı ehliyet konusuna hiç girmiyom zatenn bide pancar motoru 80 hıza yarım dakkada çıkarmış ss 2 saniyede çıkarmışşş motordan anlamadığını düşünüyorumm çünkü hiç bi ss kullanan önünü görmeden basmaz yani kalkışlardaki ivmelenmenin kazayla ilgisi yokk bilgine bu zamana kadar kalkış yaparken patlayan ss görmedimm kazalar genelde yüksek hızlarda ve sabit hızlarda olur bilgineee bu arada sen kaskını takmaaa boşverr

her zamanki sözümü söylüyorum

SÖZ KONUSU HAYATSA GERİSİ TEFERRUAT
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

daha bugün işlek bir yolda 60 km hızla seyrederken arkamdan süratli bi scooter geçti yaklaşık 80-85 yapıyor adam önünde çocuğu arkada eşi ve ondada bi çocuk 4 kişi bir yuki motosikletle ne kask ne bişey uçtu gitti.rüzgarda burada acayip esiyor.ben zor yolda gidiyorum adam uçuyor..

Motosikleti
    sym mio
    obaaa... daha söze ne gerek var herşey ortada:(
    Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....
    Apti mi kim o,kımılcan

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaşımız demişki adamın eve ekmek götürecek parası yok kaskı nasıl alsın taksınn tamam o zaman senin dediğin gibi olsun takmasın kaskıı şöyleki bi kask ne kadar en ucuzu 25 ytl biz kimseye shoei nolan lazer al demiyozz ama söz konusu hayatsa limitler zorlanabilir birazz asgari ücretle çalışan iki çocuklu bi arkadaşım 24 ay taksitle nolan aldıı demekki istenince alınıyoo bu adam kask takmadığı süre içinde görünmezde olamayacağına göre bu adam bi kere kasksız yakalansa zaten 52 ytl ceza yiyecekk eee sence kardamı zarardamıı ehliyet konusuna hiç girmiyom zatenn bide pancar motoru 80 hıza yarım dakkada çıkarmış ss 2 saniyede çıkarmışşş motordan anlamadığını düşünüyorumm çünkü hiç bi ss kullanan önünü görmeden basmaz yani kalkışlardaki ivmelenmenin kazayla ilgisi yokk bilgine bu zamana kadar kalkış yaparken patlayan ss görmedimm kazalar genelde yüksek hızlarda ve sabit hızlarda olur bilgineee bu arada sen kaskını takmaaa boşverr

her zamanki sözümü söylüyorum

SÖZ KONUSU HAYATSA GERİSİ TEFERRUAT
    senin arkadaşın 24 ayla kask ala dursun, bu amca 24 ayla en fazla motor alabilmiştir.kaskıda 24 ayın sonunda tekrar ömür boyu takside yazılarak belki alabilir.borçlu geldik, borçlu gidiyoruz mantığı senin için ne kadar doğruysa tabiki. 25 liraya alınan kask rüzgardan bile korumuyor elinden düşürsen ikiye ayrılıveriyor, sen çok meraklıysan al yine tak. bence o bahsi geçen safebet ler rahatsızlık vermekten başka hiçbir işe yaramıyor. Allah vermeyede kaza bela olmasın. yoksa ne 24 ayda alınan kask nede havayastığı kurtarır adamı. isterseniz paraşüt yada can simidide taksın pancar motorcuları.

Alıntı euroasia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin arkadaşın 24 ayla kask ala dursun, bu amca 24 ayla en fazla motor alabilmiştir.kaskıda 24 ayın sonunda tekrar ömür boyu takside yazılarak belki alabilir.borçlu geldik, borçlu gidiyoruz mantığı senin için ne kadar doğruysa tabiki. 25 liraya alınan kask rüzgardan bile korumuyor elinden düşürsen ikiye ayrılıveriyor, sen çok meraklıysan al yine tak. bence o bahsi geçen safebet ler rahatsızlık vermekten başka hiçbir işe yaramıyor. Allah vermeyede kaza bela olmasın. yoksa ne 24 ayda alınan kask nede havayastığı kurtarır adamı. isterseniz paraşüt yada can simidide taksın pancar motorcuları.
    yaklaşık 2000 lira motora bulan herkez 300-400 lira kaska ayırabilir diye düşünüyorum.12 ay vade 24 ay vadeli satış yapan yerlerden 200 liraya kask alıp ayda 10 lira ödüyemiyorsa bi insan zaten binmesin motora

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Nasıl bir zihniyet bu yha Allah iflah etsin ne deyim
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

VIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr-125
    evet çocuklar için kask yok bizim memlekette, doğrudur ama hiç düşündünüz mü acaba büyükler için bile kask bulamıyoruz bazen. benim kaskım nolan n-62 ve benim bedenime göre istanbul'da arayıp da bulamamıştım. ta gittim eskişehir'de denk getirdim o da sonuncusuydu.
    şimdi "başka marka mı yoktu kardeşim?" diyebilirsiniz, haklı da sayılırsınız ama şartlar ve kısıtlı zaman bu kask için uygundu. bu önemli değil. asıl konu biz büyüklere bile kask taktıramıyorken, isteyene kask bulamıyorken adamlar ne diye küçükler için kask getirsin ki? nasıl olsa pek satmıyor bu memlekette demeleri çok normal ve alana da fahiş fiyatlardan vermekten çekinmiyorlar. görünen bu.
    motosiklet sahiplerinin çoğunun ehliyeti yok, hatta kullandıkları makine tescilli bile değilken küçükler için kask beklemek bu şartlerda biraz uzak ne yazık ki. alabilen varsa da ya yurtdışından getirmiştir ya da kendi kaskına verdiğinden çok daha fazla para vermiştir. yanılmıyorumdur herhalde.

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    sanki düşünce sadece motosikleti kullanan düşüyor alla allaa.
    MoToCroSS RuLeZZ

kayazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Kanuni Rokko 150 - 2012 MR Vulture
    Vardıda bizmi almadık diyesim var ama.3 yaşında kızım var benim gibi hastası motorun.Scooterımın ön kısmına dikiliyor aynalardan tutuyor ve en az benim mkadar mutlu oluyor. Düşünüyorum hem soğuktan hem olası bir düşmeden korunsun bi kask alayım ama çocuk kaskı bulmak öyle kolay değil,istersewn yurtdışından geliyor ve gariban olduğumuz için 3000 ytlye 250 ytl taksitle aldığımız motorun nerdeyse 2 taksitinin fiyatında. İstiyoruz tabi takalım başına bir kask ama varmı bana ucuza şurası satıyor diyen? Yada varmı kredi kartsız taksitle sana vereyim diyen ?

Motosikleti
    -
    Alıntı euroasia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu güzel kardeşim pancar motoru bunlar ,eti ne budu ne ki bu motorun, kask neyine.. :D
    bisiklette , mopette kaçınız kask takıyorsunuz ? :D
    sonucta e-5 tesin arkadan gelen motorun etine buduna bakmıyo işte

Alıntı kayazaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vardıda bizmi almadık diyesim var ama.3 yaşında kızım var benim gibi hastası motorun.Scooterımın ön kısmına dikiliyor aynalardan tutuyor ve en az benim mkadar mutlu oluyor. Düşünüyorum hem soğuktan hem olası bir düşmeden korunsun bi kask alayım ama çocuk kaskı bulmak öyle kolay değil,istersewn yurtdışından geliyor ve gariban olduğumuz için 3000 ytlye 250 ytl taksitle aldığımız motorun nerdeyse 2 taksitinin fiyatında. İstiyoruz tabi takalım başına bir kask ama varmı bana ucuza şurası satıyor diyen? Yada varmı kredi kartsız taksitle sana vereyim diyen ?
    yahu kardeşim kim sana gitde Arai al dio 30m da kasklar var

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı kayazaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zihniyet aynı ama arada bi fark var, siz belki kızınızı alıp sokak aralarında trafiğin yogun olmadıgı yerlerde onu mutlu etmek niyetindesiniz sanırım ama burda durum farklı

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    Ben anne ve babaları anlamıyorum , bu çocuklar bu şekilde nasıl motora bindirilir kabul edemiyorum.

9 yaşındaki kızımı kaskı olmasına ragmen maximum 2 kez gezdirdim ama kesinlikle anayolda degil ve 30 km hızı gecmeden trafigin cok zayıf oldugu kısa mesafelerde ki her an gelebilecek bir tehlike tedirginliginde idim , inanılmaz huzursuz olup bir daha bindirmedim , kendi koruyabilirim ama cocuga motosiklet uzerinde sahip cıkılamaz .

İmkan olayı denebilir ama minubus ve otobus kullanmak daha dogru .
    Özgürlüğüm Rüzgarında Saklı

kayazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Kanuni Rokko 150 - 2012 MR Vulture
    Arkadaşlar o zaman şöyle bir başlık açalım,yada varsa linkini verelim."Çocuk Kaskları,fiyatları" eminim benim gibi bi sürü arayan ve görünce almak isteyen vardır.

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Asıl bu bişey değil biri var iki kere denk geldim ama bitürlü yakalayamadım fotosunu Karı koca ve 4 çocuk biniyorlar scooter a total 6 kişi

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    ya adam düşünmüyo biz düşünüyoruz sallayın...

takana can feda , takmayana elveda..bu kadar basit !
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)