Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

23 Eylul Izmit Korfez Pisti Motor Yarislari - boy ve kaya34

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, biliyorsunuz bu sene yarışlara girmek istememin nedeni pist deneyimi kazanmaktı. Orada yarışan, derece alamayan, en kötü motor süren kişiler bile bu işte büyük çabalar ve emekler gösteriyorlar. Şartları, imkansızlıkları, diğer ülkelerde çok güzel olan, bizdeki ile uzaktan yakından ilgisi olmayan organizasyonları kimse bu işin içindeki insanlar kadar iyi bilemez. Bize destek olan arkadaşlar çok daha iyi anladı Türkiye gibi bir ülkede bu tür bir iş yapmanın ne demek olduğunu. Bu şartlarda yarışırken hayatta kalabilmek bile büyük mesele. Bu haftasonu takım arkadaşım olan Özgür Gerçel'in sıralama turlarında sol ayak bileği üç yerinden kırıldı. Ayağının üstüne düşmedi, ayağı motor altında kalmadı. Sırtüstü sürüklenirken toprak alandaki bir kaya ayağının altına çarptı. Normal bir pistte yüksek süratte bile düşseniz hiçbir şey olmadan ayağa kalkıp eğer motorunuz yürür durumdaysa yarışa devam edebilirsiniz. İzmit pistinde düşerseniz ölme şansınız bile var.

Dünyanın hiçbir yerinde bırakın yarış günü, yarış saati bile değişmez. Cumartesi akşamı eve dönmek zorundaydım. Yarış akşamüstü 16:00'da olduğundan sabah çok erken kalkmadım. Hasan ile konuştuk ve yarışın sabah 11.00'e alındığını söyledi. Apar topar evden çıktık, otobanda 160-170 km/h süratin altını görmeden ve stres içinde yarım saatte Körfez pistine geldik. Yarışa 20 dakika vardı... Bu şartlar altında yarışmak, hayatta kalmak, hatta derece almak çok büyük başarı bence. Oradaki insanlar kolay bir iş yapmıyor.

Pistin onarılacağını söyleyip 5.ayak yarışını 3 hafta ertelediler. Pist bırakın adam edilmeyi, eskisinden çok daha beter durumdaydı. Aşağıdaki resimlere bakın, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir pist var mı çok merak ediyorum. Viraj içinde bu yamaya motor yatık durumda girdiğiniz an düşmeme şansınız yok. İşte arkadaşlar, ülkemizdeki en çok yarış yapılan biricik pistimiz ne halde kendi gözlerinizle görün...

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrikler mehmet abi başarının devamını dilerim motorumu alıyım sonraki sezonda bütün yarışlarına gelicem izlemeye inş.

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o nasıl bi zemin öyle ya , o yarışdan soora halen aramızda olduğun için dua etmeliyiz.
    May The Force Be With You

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Asfaltı tamamen sökülüp sıfırdan yapılmadıkça adam olmaz o pist, malesef öyle görünüyor...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok zor şartlar altında dahi olsa,elinden geleni en iyi şekilde hırs ve azimle yaptığın,başarıya ulaştığın için tebriklerKeşke elimizden bişeyler gelebilse...

Başarılarının devamını diliyorum,tekrar tebrikler

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    asfaltta dalgalanmalar görüyorum.
    fotograf kagıdında homojen olmayan bir kırışma oldu herhalde

otoyolu veya istanbulpark taraflarını kapatıp TouristTrophy gibi bir şey yapılsa körfez pistinden daha tehlikesiz olur herhalde.

Pist yarışlarında da drag yarışlarındaki gibi birileri ölmeli ki akhisar gibi bir pist yapılsın.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Durum vahim..

Ülkemizin sayılı yarış yapılabilen pistlerinden biri olan körfez pistinin hali içler acısı..

Ne olursa olsun ülkemizde motor sporlarına gereken önem verilmiyor.

Önemli olan tek şey futbol .. Futbol da ülkemizi tanıtmıyor

Yabancı ülkeler futbola yatırım yapıyor ama onların takımları başarıyı yakalıyor. Sadece futbol değil diğer sporlara da yatırım yapıyorlar..

Kenan Sofuoğlu'nun da yakındığı başlıca neden buydu .. Adam dünyaya adımızı duyuruyor Türkiye'den sponsorluk teklifi gelmiyor..Ki Kenan artık bu işin parasında değil, şu anda ekonomik açıdan hiçbir sıkıntısı yok .. Onun için önemli olan manevi olarak ülkesinin sponsorunu taşımak.. Bunun kendisi için çok önemli olduğunu vurguluyor.. Ama ülkemizden sponsor firma çıkmıyor... Komik çok komik ...

Bu zihniyetle gidildiği sürece hiçbirşey olmaz .. Motorcular ne kadar durumu açıklamaya, anlatmaya çalışsalar da bu işler böyle yürümez ..
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

sokemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    tebrik eder, başarıların devamını dilerim
    *************cAgAtAy*************
    [I]Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...1927[/I]
    Motosiklet sürüş teknikleri eğitmeni

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Boy,öncelikle tebrik ederim.
    daha önce de yazdığım gibi, yarışmaya yeni başlayan bir pilotun, yarışı bitirebilmesi dahi benim için başarıdır.

Yahu sen stokta yarışmıyormuydun?
    Burası cross pisti be abicim.
    O motorla olmaz tabii.

Son olarak,
    Sayın Admin!!!

Sitemiz üyesi olan ve yarışan arkadaşlarımıza küçük de olsa bir katkıda bulunamazmıyız?

Bu konuda bir organizasyon düzenlenemez mi?

Mehmet gibi yetenekli arkadaşların yarış hayatlarına devam edebilmeleri gerekiyor.

Şu koca taşın altına bizler de elimizi soksak biraz...

Ne dersiniz?

Örneğin bir kulüp kurma ve bu kulüp için gelir toplama amacıyla organizasyonlar düzenleme gibi şeyler?????

MT Yarış takımı kulağa bir hayli hoş geliyor.....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Mehmet'in zafer günü;

MT üyeleri toplu halde;

Yarışa R6 ile katılan diğer MT üyesi Hasan ve Mehmet;

Mehmet'in padok çilesi;

İşte körfez pistinin hali

Özenti SSemih

Ödül benim hakkımdı, kaptıktan sonra viraja yatarak kaçtım.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    aye tebrik ediyorum bu 3.lük kupası için...ama o viraja yatmadın sanırm yoksa kaçamazdın

patriote Ülkemizin hali içler acısı...Önümüzdeki sene cbr125cup için seçmelere girmeyi düşünüyordum hala daha düşünüyorum...Biraz da çile ben çekeyim...Umarım pistlerimiz iyileşebilir...Daha iyi durumlara gelebilir.
    AKIN FİDAN

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Resimler güzel eline sağlık
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Pizza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GS500
    Aslan,aslan. Buyuk basari tebrik ederim:

Motosikleti
    tabanvay
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ödül benim hakkımdı, kaptıktan sonra viraja yatarak kaçtım.

bak bak nasıda sarılmış kupaya özent murat ABİ
    ben seni çamura yatarken görmüştüm abi

ayrıca arkadaşlar uspet i kınıyorum tamm adamlar sağlam ama her kategoride bi kupa almak için çok büyük hainlik yapıyolar abi iyi adamlarını tur zamanlarını kontrolde tutarak kategorilere dağıtıyolar.. böylece yenilerin kazanma şansını hakkını yiyolar... alakasız adamlar alakasız kategorilerde piste çıkıyo...

ondan sonra biz motosiklet yarışlarına destek veriyoruz diyolar bende uspetde olsam bende kupa alırım anasını satayım..

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, biliyorsunuz bu sene yarışlara girmek istememin nedeni pist deneyimi kazanmaktı. Orada yarışan, derece alamayan, en kötü motor süren kişiler bile bu işte büyük çabalar ve emekler gösteriyorlar. Şartları, imkansızlıkları, diğer ülkelerde çok güzel olan, bizdeki ile uzaktan yakından ilgisi olmayan organizasyonları kimse bu işin içindeki insanlar kadar iyi bilemez. Bize destek olan arkadaşlar çok daha iyi anladı Türkiye gibi bir ülkede bu tür bir iş yapmanın ne demek olduğunu. Bu şartlarda yarışırken hayatta kalabilmek bile büyük mesele. Bu haftasonu takım arkadaşım olan Özgür Gerçel'in sıralama turlarında sol ayak bileği üç yerinden kırıldı. Ayağının üstüne düşmedi, ayağı motor altında kalmadı. Sırtüstü sürüklenirken toprak alandaki bir kaya ayağının altına çarptı. Normal bir pistte yüksek süratte bile düşseniz hiçbir şey olmadan ayağa kalkıp eğer motorunuz yürür durumdaysa yarışa devam edebilirsiniz. İzmit pistinde düşerseniz ölme şansınız bile var.

Dünyanın hiçbir yerinde bırakın yarış günü, yarış saati bile değişmez. Cumartesi akşamı eve dönmek zorundaydım. Yarış akşamüstü 16:00'da olduğundan sabah çok erken kalkmadım. Hasan ile konuştuk ve yarışın sabah 11.00'e alındığını söyledi. Apar topar evden çıktık, otobanda 160-170 km/h süratin altını görmeden ve stres içinde yarım saatte Körfez pistine geldik. Yarışa 20 dakika vardı... Bu şartlar altında yarışmak, hayatta kalmak, hatta derece almak çok büyük başarı bence. Oradaki insanlar kolay bir iş yapmıyor.

Pistin onarılacağını söyleyip 5.ayak yarışını 3 hafta ertelediler. Pist bırakın adam edilmeyi, eskisinden çok daha beter durumdaydı. Aşağıdaki resimlere bakın, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir pist var mı çok merak ediyorum. Viraj içinde bu yamaya motor yatık durumda girdiğiniz an düşmeme şansınız yok. İşte arkadaşlar, ülkemizdeki en çok yarış yapılan biricik pistimiz ne halde kendi gözlerinizle görün...

ayrıca abi pist yetkilileri eminim o pisti yakınlarıyla birlikte kullanıyolardır.... çünk arkada modify edilmiş gibi gözüken çamurlu tekerlekleriyle şahin palio falan vardı..

ayrıca böyle pistlerin periyodik bakımı vs. birsürü şeyi olması lazım hiç biri uygulanmıyodur eminim .... pist dediğin kaymak gibi olur öyle yamalı olurmu ya direk yarışçıların canına kast ediyolar...

süpermoto yarışlarnda bi yarışçı devrildi sarı bayrak sallandımı sallanmadımı ben kenardan dikkat ettiğim halde göremedim açıkcası yarışçılar o piskolijle nasıl görsünler...

ordaki görevlilerin koşuşturmlarını görecektiniz.. daha büyük bi kazaya sebebiyet verebilirlerdi orda...

ayrıca bi saçmalık daha;

sıupermoto A ve B kategorisi birlikte piste çıktı...

bi saçmalık daha var super motoyarışlarında ilk üçe verilen cüzzi miktardaki ödül para zarfı boş çıktı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    tebrikler mehmet başarının devamını dilerim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı metalgod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bak nasıda sarılmış kupaya özent murat ABİ
    ben seni çamura yatarken görmüştüm abi

bi saçmalık daha var super motoyarışlarında ilk üçe verilen cüzzi miktardaki ödül para zarfı boş çıktı
    Sensin abi, edepsis.

Abi herşey iyi hoş da para zarfı boştu konusunda ciddi misin???

Rezilliğin daniskası be!

Ne diyeceğimi şaşırdım.

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Mehmet başarılarının devamını dilerim.Aramızdan sen gibi başarılı arkadaşların
    çıkması biz motorcu dostlarının gururlanmasını sağlıyosun umarım herşey senin
    için daha güzel olur ve podyumun tepesinde olursun her zaman.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @patriote
    Sitemiz üyesi olan ve yarışan arkadaşlarımıza küçük de olsa bir katkıda bulunamazmıyız? Bu konuda bir organizasyon düzenlenemez mi? Mehmet gibi yetenekli arkadaşların yarış hayatlarına devam edebilmeleri gerekiyor. Şu koca taşın altına bizler de elimizi soksak biraz... Ne dersiniz? Örneğin bir kulüp kurma ve bu kulüp için gelir toplama amacıyla organizasyonlar düzenleme gibi şeyler????? MT Yarış takımı kulağa bir hayli hoş geliyor.....
    Çok iyimser düşünceler bunlar. MD (motordelisi.com) bu yarışa 3 tane yarışçı soktu ve tüm masraflarını karşıladı. Aşağıdaki resimdeki sol köşedeki siyah motor. Bu adamlar bunu nasıl becerebiliyorlar anlamıyorum. Koskoca, Türkiye'nin en eski ve en büyük motosiklet sitesi MT ise bırakın tüm masrafları karşılamayı, destek bile olmuyor. Bu konuda Erhan'ı suçlamıyorum, bunun bir sürü nedeni var. Daha biz klüp kuramıyorken, yarışa nasıl adam sokacaz?

@aYe
    Abi herşey iyi hoş da para zarfı boştu konusunda ciddi misin??? Rezilliğin daniskası be! Ne diyeceğimi şaşırdım.
    Evet olay aynen bundan ibaret. Birinciye 50 YTL, ikinciye 25 YTL, üçüncüye de 10 YTL mi ne veriyorlar galiba. Ama onu bile vermiyorlar gerçekte. Çocuk zarfı açmış, yanındakine "abi benim zarfın boş" demiş. Yanındaki "benimki de boş, bu işler böyle" gibilerinden bişiler demiş. Burası Türkiye!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    hasan abiyede çok saygılar ilk defa tanışdım çok süper bi insan abi onuda tebrik ediyorum izmirde başarılar abi[/QUOTE]

Teşekkür ederim kardeşim. Bende sizlerle tanıştığıma çok sevindim. Destek amaçlı gelen veya gelemeyen tüm mt ye teşekkürler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Boy, boş zarfı alan ben olsam gider şikayetçi olurdum, şimdi gidip şikayetçi olayım diyecemde sen kimsin derler bana.

Yarışanlar olarak burası türkiye dememeniz lazım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)