Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çıkma plaka

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba
    2007 model honda bayisinden sıfır bir beat aldım aracın tescil tarihi ve trafiğe çıkış tarihi 02.08.2007 dir plaka işlemlerini bayi takipçisine yaptırdı. 9. ayda mtv yi yatırmaya gidince bana bu plakada 150 ytl yakın borç olduğu söylendi ve bu borç önceki sahibine aitmiş ve bana verilen plakanın haliyle çıkma bir plaka olduğunu öğrendim ben bana ait olan mtv sini yatırdım vergi dairesindende bu borcun benle ait olmadığını beni ilgilendirmediklerini söylediler.
    şu anda bu plakayı ben kullandığıma göre önceki sahibine ait olan bu borcu şu anda benim kullandığım plakada gözüktüğü için sildirebilirmiyim bu durum benim için ilerleyen zamanlarda sorun çıkartırmı? vergi dairesi hiç bir şey olmaz diyor ama yinede tereddütlerim var? burada vergi, dairesinin hatası var çünkü trafiğe borcu olan bir plakaya nasıl borcu yoktur yazısı veriyolar bu konuda vergi dairesindeki bu memuru kime şikayet edebilirim?Arkadaşlar gördüğünüz gibi sıfır motor almama rağmen içine düştüğüm duruma bakın.lütfen bu konuda bilgisi olan yardımcı olsun.Cevaplar için şimdiden teşekürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    arkadaşım;
    anladığım kadarıyla aldığın motora takılan plaka daha önceden başka bir araçta kullanılmış ve maliye kayıtlarında plaka boşa çıkmadan sen motorunda bu plakanın sahibi olmuşsun.
    maliye kayıtlarında şu an plaka girildiğinde büyük ihtimalle eski aracın bilgileri çıkar.
    yapılacak şey çok basit motoru aldığın yere git ve muamelecinin bu işlemi temizlemesini söyle. çünkü aynı olay benim de başıma geldi ve ben durumu muameleci kanalıyla çözdürdüm.
    borcunu ödemeye gittiğimde plakayı söyleyince bana honda jeep mi diye sordular ne jeep i motosiklet bu deyince borcu tahsil etmediler zaten. durumu düzelltir öyle tahsil edelim dediler.
    eğer sen borcu ödediysen yanlış olmuş. eski plaka sahibi adına ödemiş oldun borcu.

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    konuyla alakası yok ama, bluewawe bişey soracağım sana bir zamanlar dostuzbiz sitesinde bi bluwawe vardı, o sen misin? o da wave yerine wawe yazıyordu
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    eski borç seni ilgilendirmez.Uğraşıp zaman kaybetme.Maliye memuru bunu senden istemez.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Bende aynı sorunu yaşadım
    15.05.2007 tarihinde tescil edilmiş plakada
    3 üncü aydan 2 adet ceza cıktı..
    Seni bağlamaz dediler vergi dairesinden.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı dorlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yok ama, bluewawe bişey soracağım sana bir zamanlar dostuzbiz sitesinde bi bluwawe vardı, o sen misin? o da wave yerine wawe yazıyordu
    özelden mesaj atmanı öneririm.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    speed 150 naked
    burası türkiye bizde 2003 de sıfır focus almıştık plakanın ortasındaki harfler şirketin ismine uysun diye çıkma plaka aldık aracı 2003 mart gibi aldık tescilide o tarihte yapıldı temmuz ayında bandrol ücretini ödemek için maliyeye gittiğimde 2001 den bu yana ödenmemiş 2100 ytl borç görünüyordu ben dedim araç 2003 model nasıl olur falan benden mantık dışı olarak geçmiş döneme ait badrol ve ceza makbuzlarını istemişlerdi deli olmuştum...1 aylık uğraşın ardından dilekçe falan yazarak düzelttirdik ama çok uğraşmıştık...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

arkadaşlar cevaplar için teşekürler çıkma plakadaki eski borcun benle alakasının olmadığı cevabını trafik şubesinin şefinden daha ayrıntılı almış bulunmaktayım hatta motorun borcu yoktur yazısını bile aldım ama burada vergi dairesi ve trafiğin iletişimindeki aksaklıkların hatası oluyor bu durum benden sonrada olacaktır bu yüzden bizler tüketici olarak bu durumda ne yapabiliriz bundan sonraki alım satımlarımızda buna benzer sorunlar yaşama ihtimalimiz yine kuvvetli gibi geliyor.
    herkese iyi günler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler