Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ezerim seni dedi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı taylo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah silivri kapıda gelirken damperli bir kamyon bana yol vermedi. Üstüne üstlük komyonun tekerini motorumun tekerine kadar dayayıp ezerim seni geri al dedi düşünsenize damperli kamyondan adam bana tepeden bakıyor ve bana ağıza alınmayacak küfürler etti. Bende yaşlı başlı adamsın yaşından başından utan sen manevra yapana kadar ben geçerdim neden yol vermedin dememe karşılık hakaret küfür ve tehditlerine devam etti günün yarısı olmasına rağmen inanın manyağın birinden işitmiş olduğum laflar çok moralimi bozdu. Üstüne üstlük bayan olmamı bile hiçe sayıp bana erkek mişim gibi davrandı. Hadi söyleyin bana akıl veren çok erkekler birbirine tafsiyelerde ben olsaydım dalardım ben olsaydım falan filan ederdim ben ne yapaydım arkadaşlar. Arkamda bir taksici vardı gıkı çıkmadı. Yanımdada bir tane adam seyir halindeydi. Bu memlekette bu insanlarla bu trafikte benim neyime motor kullanmak değilmi kır kıçını otur yada elinen hamuruyla erkek işine karşışma değilmi. Çok moralim bozuk çok adımın tipine bakıyorsun insan sıfatı var ama altında piskopat manyak her türlü vaka yatıyor.
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Yaşadığın olayı okurken hem üzüldüm hemde sinirlendim.Cep telefonun yokmuydu, neden polisi aramadın.O anda kaza dahi yapmış olsanız, hatalı sende olsan, sana hakaret etmeye hakkı yoktu. .Sizi gören insanlar var diyorsun, gidipte şahitlik yapmalarını rica ettinmi.Kamyonun plakasını alıp polise haber verdinmi.Bunları yapmadıysan.Hatalısın...

Tekrar geçmiş olsun...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    taylo
    Geçmiş olsun.Geçenlerdede biri bana yeşil yanmasına ragmen sola dönmeye kalktı neyse buna yol verdim ve bagırdım "yeşil yanıyodu beeeeeee dikkat etsene" diye sonra baktım bunlar geride durdu,bende aynadan bakıyordum biri indi "genç baksana diye bagırdı." Bende duymazlıktan gelip yavaş yavaş vınnn Hiç ugraşmadım bile haklıyken haksız duruma düşeriz ama o esnada işim olmasaydı aynı şeyi yaparmıydım bilmiyorum
    Trafik insanları agresifleştiriyo zaten dengesiz insanlar çok kadın erkek olarak hiç bakma bence

Motosikleti
    CBR 125 R
    Kötü söz sahibine yakışır , üzülme

" Sen izin vermedigin sürece , kimse sana kendini kötü hissettiremez "
    Korktukça Tutsak , Umut Ettikçe Özgürsün[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Hepimizin bukadar gergin olması çok şaşırtıcı değil. Bu gerginliğin teröre dönmesi için motorsiklet, araba, kamyon, bay, bayan, sokak veya otoban bahane. Terör olunca herkes için geçerli.

Herkesin muhakkak bir anısı var ama benim anımda terör yaratan bendim. Seneler önce bir kavşakta sebebini hatırlayamadığım bir olaya çok sinirlendim ve adamın yanına yaklaşıp açtım ağzımı yumdum gözümü. Adamda bana gülümsüyerek "Bukadar sinir seni öldürür" dedi. Kala kaldım, kendimden utanarak gittim oradan. Ogün bugün hala bu olayı hatırlarım. Haklıda olsam haksızda olsam karşıdakine izin verdikçe izin vermediğim halden daha huzurlu oluyorum.

Taylo, bırak adam geçsin gitsin. Sen huzurlu kal. Bukadar sinir o adamı öldürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    burgman 400
    boşuna söylemiyorlar TÜRKİYE her mİllet'ten insanların ülkesi diyee

Valla böyle arkadaşım, ayıların hayvanların başka ırkların arasında kendine yer bulmaya çalışma bance...

NE YAZIK Kİİ???

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Kamyonlardan, taksilerden, dolmuşlardan, modifiyeli arabalardan ve TICARI ARACLARDAN (Kangoo, Express, Transit vb.) uzak durunuz.
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Motosikleti
    speed 150 naked
    geçmiş olsun plakasını alsaydın arkasından adam salardık
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı taylo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah silivri kapıda gelirken damperli bir kamyon bana yol vermedi. Üstüne üstlük komyonun tekerini motorumun tekerine kadar dayayıp ezerim seni geri al dedi düşünsenize damperli kamyondan adam bana tepeden bakıyor ve bana ağıza alınmayacak küfürler etti. Bende yaşlı başlı adamsın yaşından başından utan sen manevra yapana kadar ben geçerdim neden yol vermedin dememe karşılık hakaret küfür ve tehditlerine devam etti günün yarısı olmasına rağmen inanın manyağın birinden işitmiş olduğum laflar çok moralimi bozdu. Üstüne üstlük bayan olmamı bile hiçe sayıp bana erkek mişim gibi davrandı. Hadi söyleyin bana akıl veren çok erkekler birbirine tafsiyelerde ben olsaydım dalardım ben olsaydım falan filan ederdim ben ne yapaydım arkadaşlar. Arkamda bir taksici vardı gıkı çıkmadı. Yanımdada bir tane adam seyir halindeydi. Bu memlekette bu insanlarla bu trafikte benim neyime motor kullanmak değilmi kır kıçını otur yada elinen hamuruyla erkek işine karşışma değilmi. Çok moralim bozuk çok adımın tipine bakıyorsun insan sıfatı var ama altında piskopat manyak her türlü vaka yatıyor.
    öncelikle geçmiş olsun, gücün tabikide o hayvanlara yetmez bir erkek olarak ben bile onlarla münakaşaya girmem çünkü adamların kaybedicek şeyleri çok az, o yüzden gözü kapalı herşeyi yapabiliyor. sana kendini koruman için yanında biber gazı taşımanı tavsiye ederim. polisler bile bayanların taşımasına ses çıkarmıyorlar. gazı sıktığın kişi en az 20 dakika gözlerini açamıyor ve kendine gelemiyor. bu sana polisi aramak veya kaçmak için yeterince süre kazandıracaktır. ama şöyle bir dezavantajı var eğer astım veya öyle bir hastalığı varsa ölme riski var karşındakinin.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taylo'ya destek amaçlı güzel şeyler yazılmış,hepsine katılıyorum.Ama işin temelinde motorcunun defansif bir sürüş tekniği benimsemesi gerekir.Konumuzda geçen organizma gibi yaratıkların beyinleri fındık kadar olduğu için refleksle yaşarlar ve düşünmezler.Düşünme işi zeki olan bizlere kalmıştır.Sağına soluna önüne girmemek ve arkasına fazla yaklaşmamak lazım.Trafikte ilerlerken eğer acelemiz yoksa bekleyip yada ileride varsa azıcık gazlayıp diğer motorlarla birlikte gitmekde yararlı olur.Birlikten kuvvet doğar.Tek başıma giderken beni zorlayan yaratık 2-3'lü gurup gördüğünde en azından kendi güvenliği için aradaki mesafeyi açıyor.Taylo,geçmiş olsun ve vazgeçme
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Geçmiş olsun. Memleket az çekmiyor kamyoncu, dolmuşçu belasından. Topunun kökünü kazımak lazım.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Herkes kendine göre bir beyanda bulunmuş.Çoğuna katılmamak mümkün değil ama istanbul gibi kozmopolit bir şehirde yaşıyorsan önce sinirlerine hakim olmayı öğreneceksin. Sakin yaşamak beladan uzak durmak lazım.Mümkün olduğunca saygılı davranmayı öğrenmemiz lazım.Saygılı davrandıkca böyle tipler bir zaman sonra (zamanı söylemek çok zor eğitim olmadan) belki utanırlarda onlarda saygıyı öğrenirler.

Sinirlendin bağırdın çağırdın, gücün yetti kavga ettin, dövdün, rahatladın peki hiç mi moralin bozulmadı, kaşın gözün patladı ne olacak kavgadan galip gelmekle olmuyor sakin ve saygılı bir şekilde karşılamak lazım böyle olayları, her zaman olabilir uzak durmakta fayda var.
    adama vurdun. dişi burnu kafası kırıldı veya ayağı kaydı yerdeki taşa çarptı kafasını, beyin kanamasından öldü.Karakol mahkeme hapishane üçgenini düşün, sen haklısın de gel geç daha huzurlu olursun.

Büyüklük sende kalsın.Onların seviyesine inmemeye çalış.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes kendine göre bir beyanda bulunmuş.Çoğuna katılmamak mümkün değil ama istanbul gibi kozmopolit bir şehirde yaşıyorsan önce sinirlerine hakim olmayı öğreneceksin. Sakin yaşamak beladan uzak durmak lazım.Mümkün olduğunca saygılı davranmayı öğrenmemiz lazım.Saygılı davrandıkca böyle tipler bir zaman sonra (zamanı söylemek çok zor eğitim olmadan) belki utanırlarda onlarda saygıyı öğrenirler.

Sinirlendin bağırdın çağırdın, gücün yetti kavga ettin, dövdün, rahatladın peki hiç mi moralin bozulmadı, kaşın gözün patladı ne olacak kavgadan galip gelmekle olmuyor sakin ve saygılı bir şekilde karşılamak lazım böyle olayları, her zaman olabilir uzak durmakta fayda var.
    adama vurdun. dişi burnu kafası kırıldı veya ayağı kaydı yerdeki taşa çarptı kafasını, beyin kanamasından öldü.Karakol mahkeme hapishane üçgenini düşün, sen haklısın de gel geç daha huzurlu olursun.

Büyüklük sende kalsın.Onların seviyesine inmemeye çalış.

bu yazıya ek olarak kısaca köpek seni ısırdıgında sende onu ısırmazsın dimi işte bu köpekle aramızdaki fark biraz agiı oldu belki ama anlattıgına göre sen insanla muhattap olmamışın onu anlamalısın önce insanlarla konuşulur
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı selcukates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu anlamalısın önce insanlarla konuşulur
    20 yaşında olsam anlamaya çalışırım.Ama o yaşları geçtik istanbulda 33 senedir araç kullanıyorum.O tipleri anlamam gerektiği hususlarını aştım.Ağızı küfürle dolu insanla konuşmak istediğin nedir anlayamadım.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    daha yok malesef
    eğitim dicem sadece bakın bazı kamyon yada tır şöferleri memleketlerinden ehliyet alıyorlar yani bunun açıkçası para karşılığı alıyorlar şimdi böle şeyler oluyo mu bilmiorum ama daha önce böle alan çok tanıdımız vardı açıkçası herkese ehliyet verilirse olcagı bu psikolojik testi bırakın dogru düzgün muayene etmıolarki ehliyet verirlerken ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN bölelerinden sizede çok gecmiş olsun ama motor kullanıp kullanmıcanızı hiç kimseye sorcak haliniz yok ayrıca o kadar cahilce konuşan birine hiç sorcak haliniz yok
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    kendince o adama kendini savunmşsun ama onla orada muhattap olmaman en iyi seçim olucaktı sanırım.kal sağlıcakla

.
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    çevrede cok fazla dengesiz war ama gücünün yettiğini yapmak lazım ya polisi arıyacaksın yada kendin bir çözüm bulacaksın
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Bi seferinde de kırmızı ışıkta önde beklerken arkadaki kamyonun sürücüsü 'motorcu kenara yanaş' talimatı (!) verdi. Adam sanırım basıp geçecek diye düşünüp tereddütsüz kenara yanaştım ama herif geldi önde durup yeşilin yanmasını bekledi, bu arada bi de eyvallah çekti, ben de lahavle ile karışık eyvallah çektim tabii.

Kamyoncu milleti ile iyi geçinmek gereeeek
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Ne arabada ne motosiklette karşınızdakiyle fiziksel temasa girmeyin. Sonu ya dayak yemenizle, sakatlanmanızla, ölmenizle ya da başınızın hukuki olarak belaya girmesiyle sonuçlanabilir. Çok az bir ihtimalle kavga sonunda hasarsız olarak her iki taraf eve gidebilir. Bu konuda bir işadamı gibi düşünmek lazım. Kendinizde en az harcamayı yaparak (en az zararı) aynı zamanda en fazla kazanç sağlamaktır (karşıdaki adama yaptığı suça karşılık gelen en ağır cezayı vermek) amaç. Yani bu kadar kayıt kameralarının olduğu bir dönemde karşıdakini dövmek hele sopayla falan dövmek akılsızlıktır (ahlaktan bahsetmiyorum, sadece kişisel kar ve zarar açısından konuyu ele alıyorum). Kamera olmayabilir karşıdaki kişin yanında bir arkadaşı veya etraftan insanlar varsa şahit de olacaktır. Adama çok hasar verirseniz o anda açık olan cep telefonunuzdan (kaçsanız bile) kayıtlardan o bölgede belli bir süre durakladığınızı anlayacaklardır. Çok az kavgada her iki taraf mert çıkar ve yumruk yumruğa teke tek kavga eder. İlla ki bir taraf mutlaka kalleş çıkacaktır veya bir kişiye +iki kişi geleceklerdir, bıçak çekeceklerdir, sopa çekeceklerdir, silah çekeceklerdir. Sprey çıkarıp sıkarsan bile o (göstere göstere geldiysen) elinden alırsa adam seni yere yatırıp tüm kutuyu senin gözününü zorla açarak içine sıkma ihtimali vardır. Hadi bir de şimdi kör olma tehlikesi var. Karşınızdaki tek kişiye 2 kişi girseniz etraftan o tek kişiye yardım etmeyi düşünen insanlar çıkacaktır. Zaten bir de bu işin intikam kısmı vardır, tek başına bir sürü kişiden dayak yiyen adam kolay kolay bırakmaz bu kalleşliği. Yani bu yola başvuran insan çok akıllılık yapmamış olur. Ee peki ne yapılabilir? Ya plakasını alacaksın ve ben bununla burada ne yapacağını söylemeyeceğim ya da "hadi ez" diyeceksin ve cep telefonunla video kayıta başlayacaksın. Yetmezse şahit ve diğer kameraların yerini bil, sonradan kayıtlarını alırsın. Mesela her benzinlikte ve banka önünde vardır. Ondan sonra orada durma hemen uzaklaş yoksa telefonu kaptırırsın adama. Bir taksiye falan atla ve karakola git. Zaten motorun haşat durumda olduğu için bırak git. Ondan sonra adama hem ceza davası (hapis cezası ile sonuçlanıyor), hem maddi tazminat davası (motorun ve onunla oluşan kaybını öne süreceksin), hem de manevi tazninat davası açacaksın (psikolojimi bozdu, vs). Bir avukata biraz peşin para verilir ve geri kalanı da tazminat davalarından alınan parayla tamamlanır. Ceza davasından önce mahkeme sana uzlaşma ister misin diye soracaktır, eğer kabul edersen sadece ceza davası için adamla uzlaşabilirsin yani ondan güzel bir miktar koparabilirsin, maddi ve maddi tazminat dava hakkın devam ederken. Tabii bunlar bir avukata hemen olay anında danışılacak (cepte hazır tutun numarasını) ve bu işten karlı bile çıkabilirsiniz. Zaten kaybedeceklerinizi düşündükçe hiç para almasanız bile kardasınız. Tabii adam sizin motoru ezerse ve parasız kalacaksınız yani o motorla para kazanıyorsanız o zaman bu anlattıklarım geçerli olamaz çünkü bu yöntemle 1 yıl sürer. O zaman başınızın belaya girmeden başka yollar bulacaksınız. Ben bir plakayı 4 ay sonra bulmuştum.

Motosikleti
    ybr
    geçmiş olsun böyle adamlar yüzünden değil mi bu trafikten çektiğimiz..

ama ne yaparsın bu gibi adamlara söz de kar etmiyor...
    [B][COLOR="Sienna"]Rekabet etmem, takip edilirim.[/COLOR][/B]

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    kenny o spreyden bende zaten vardı ama hiç zaman kaybetmeden montumun cebine koydum bile

mr cool valla içimi kararttın be arkadaş sen senaryoyu çok uzatmışsın. bence o adama bişey olacağı yoktu ben biraz daha üsteleseydim adamdan yediğim dayakla kalacaktım sana kalırsa anladığım kadarıyla tamam adam sana bulaşmış diyorsun bi şekilde fiziki olarak adam seni hırpaladıda (örneğin) mahkeme, polis molis öç alma durumları , sprey falan filan hikaye iş uzayacak yedinmi dayağını yada küfürünü ahanda sana posta pulu tamam dön arkanı git öylemi.aslında bu genel bişey arkadaşlar bu konuyu herkesle paşlaşmamın nedeni zaten trafikte heran hepimizin başına böyle şeyler gelmiştir, geliyordur ve gelecektirde mesele doğru olan nedir ne yapmak lazım doğru düşünüp doğru karar vermek gerekir diye düşünüyorum. Aslında ben bu olayı yaşayan biri olarak inanın herkesten bir öneri aldım işin doğrusu ama en çokta aklıma yer ettiğim şey (kesin yapmaya çalışmalıyım) her ne olursa olsun kimseye bulaşmamak gerektiğidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)