Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

02.09.2007 pazar günü Bandırma vapuru rezaleti

Motovento
    REKLAM ALANI
    maitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT
    Pazar günü Bandırma vapur iskelesinde İstanbul Yenikapıya gidecek olan 16.00 kalkışlı vapurun önünde motosiklet sürücülerine yapılan hareketleri kınıyor ve bandırmalı olarak motosikletli arkadaşlardan özür diliyorum.
    özet:
    Saat 16.00 sıralarında Erdek minibüslerine giderken vapura giriş yerinde bir gurup motor sevdalısı büyük ihtimalle dönüş yolu için vapuru tercih etmişler ve sıraya girmiş olduklarını gördüm.haliyle eşimle durup onları seyrettim.onlar içeri girmeye çalıştıkça birileri onları almamak için olanca güçleri ile mücadele ettiler.dört ve daha üzeri tekerlekli araçlar vapura yerleştikten sonra bir kaç motosikletli vapurun giriş kısmıa alındılar ama içine değil.bende yavaş yavaş uzaklaşırken korna seslerine geri döndüğümde iç kısma alınan motosikletlerin bir kısmının rampda kaldığını içeri alınmadığı hatta binecekleri sırada vapurun rampasının kaldırıldığını gördüm.bir kişi motorundan inerek vapurun sol tarafında bekleyen kaptan yardımcısına (kıyafetinden öyle anladım) bir şey göstererek bağırıyordu.anladığım kadarıyla biletiydi.hiçbir motosikletli o vapura binemedi.

vapurun boş olduğunu biliyorum ve kasıtlı olarak alınmadıklarını düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Pes yani. Kaptan veya yardımcısını küçükken motorcular öptü herhalde.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Şikayet etcen böLelerini ; alcaklar görevden
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    bazen motosikletlileri çekemiyormı acaba diye düşünmeden edemiyorum .

olay denizde oldügüna göre bundan denizci muzaffer i sorumlu tutalım aramızadakı hain
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

Motosikleti
    -18
    acaba derrtleri neymiş

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Saat 5 gibide topçulara kalabalık bir motosiklet grubu geldi. Sanırım yenikapıdan binemeyince buraya geldiler.

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Motorcularrr Gibi Delikanlı kişileri bulmuşlar bıde almıyorlarrr tam zopalık sankı 1000kg tasıorlar hadı zaten arabaları gırıyor almamasını sebebı bız kaşınıyoruz ve motorculardan dayak yemeek ıstıyoruz onun için almadık
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    benimde başıma buna benzer bişey geldi,
    gemini adı bahri 4 tü galiba,tekirdağ-erdek arası çalışıyor.
    beni aldılar ama motoru daya diyor arabaların üstüne düşmesinmiş,ulan şefersiz mokur mokur ne dediği anlaşılmıyor,hatta bi sene çalışsa motor değerinde para kazanamaz.dediği laflara bak ve birde üstelik fazla para aldı pez....nk.gemiye binmeden 30 dedi gemiye binidikten sonra 40 oldu.çok fena kızdım ulan dedim bu benim elime düşerse ben gösteririm onu.sonuçta 40 verdik motoruda sehpaya alıp bağladık yan tarafına sağ sağlim vardık erdek e.birde fişini istedim vermedi pez....nk.gırtlaklıyacaktım serefsizi.ama elimiz mahküm işte bu hıyarlara.bundan sonra dolaşıcam çanakkale üzerinden,zorda kalmadıkça binmiycem gemiye.
    ::tutkuy::

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı selcukates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen motosikletlileri çekemiyormı acaba diye düşünmeden edemiyorum .

olay denizde oldügüna göre bundan denizci muzaffer i sorumlu tutalım aramızadakı hain
    Yaavv yapmayın etmeyin durun Beni sorumlu tutarsanız haksızlık edersiniz
    Şu son deniz kazalarından sonra belediye Kaptanları sıkıştırmaya başladı arkadaşlar. Kaptanların çoğu sınıf arkadaşımdır, kendileri çok dertliler. Yüksek stres altında, oldukça riskli süratlerde sorumluluklar taşıyorlar, hepsi eğitimli tecrübeli kişiler. Medya işe girince kazaların sorumluluğunu Kaptanlara atmak kolay oluyor. Fazla mesailerle çalışıp hakkettiklerinin çok altında özlük haklara sahipler, haklarını aramaya kalktıklarında ise yerleri değiştiriliyor, mesai ücretleri kısıtlanıyor, kadroya alınmama tehditi ile karşılaşıyorlar. Onlarda Belediyenin Güvenli İşletme Talimatnamesine uymaya karar verdiklerinde bu sorunlar oluşuyor. Normalde, çizgi dışına araç veya ayakta yolcu yasak. Bugüne kadar kimse mağdur olmasın diye sorumluluğu üzerlerine alıp, köşeye bucağa bizi yerleştiriyor yolda bırakmıyorlardı. Hepimizi bu konuda destek vermeye çağırıyorum.

Şimdi işin gelelim can alıcı noktasına: Kaptan ve Baş Mühendisler hariç, personelin geri kalanı ya torpil ile oralara girmiş, ya da eski Deniz Yolları Vapurlarından gelme kişiler. Kaptanın inisiyatifinden bağımsız olarak abuk sabuk hareket yapmış olabilirler mi Motorcu arkadaşları riske atmaları, araç rampasında böyle uygulamalar yapmaları dehşet bir durum. Benim sizlere tavsiyem: Usulünce Gemi Kaptanı ile irtibata geçin, Sizlere yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yapacaklardır. İkinci kaptanıda Kınıyorum ki Rampa nın sorumluluğu ona aittir
    Birgün bir ferry sahibi olursam Tüm MT yi ücretsiz olarak istedikleri limana götüreceğimden emin olabilirsiniz
    Herkese geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
    Poturdak

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    geçende park yerinde bir olaya şahit oldum ,
    Biri gelmiş motorunu normal araç gibi park ediyor ( motorda motor yani scooter falan değil GS1200 ) neyse
    Yandaki palio dan adam elini çıkarmış kardeş ne kapatıyon koca park yerini kenara biyere koysana diye birazda kendine güvenle arkadaşa bağırıyordu .

Adam bir durdu iki durdu , sonra arabanın yanına kadar gidip , bu motora senin arabanın vergisinden daha fazla para veriyorum sen git oraya biyere parket dedi.

Adam hadi lan ordan falan deyince palyo daki abi camdan dışarı güzelce çekilip kuralları tekrar sakince anlattı arkadaş . (Bu arada adam sanırım kaskı ve korumalarıda yakından görmüş oldu ve faidesini anlamış oldu)

Sonra o palio yoktu . Nerye parketti bilinmez.

Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir teorisi herzamanki gibi canım ülkemde geçerli.

Devlet motora vergi koyarken ayrıcalıkta koymayı unutmasa , 1. öncelikli araç
    ilan edilmesi lazım .

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En sevdiğim araba vapuru hattı,Sirkeci-Harem.En öne geçip güzel sohbetler yapıyoruz.Bu ambiyansı bozmamalarını Feribot kaptan ve çalışanlarından rica ediyorum.Dileklerimizin Muzo tarafından kendilerine iletilebilmesini diliyorum
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sevdiğim araba vapuru hattı,Sirkeci-Harem.En öne geçip güzel sohbetler yapıyoruz.Bu ambiyansı bozmamalarını Feribot kaptan ve çalışanlarından rica ediyorum.Dileklerimizin Muzo tarafından kendilerine iletilebilmesini diliyorum
    Tamam Yaavv, iletçez artık napalım
    Poturdak

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu millet adam olmaz yaw
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Yaavv, iletçez artık napalım
    Zaten ben bu adamda şüpheleniyordum denizci filan birde füreksiz geziye gitmiyor aramızdaki işbirlikçi bu saldırın arkadaşlar füreğin dostu benim düşmanımdır felsefesi

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Enteresan.
    yalova eskihisar hattını kullanırım ben her zaman topçulardan kalabalık bir motor grubu geldiğinde özellikle pazartesileri yaya girşinin oraya toplarlar bizi ve orada ödememizi yapıp bileti aldıktan sonra eğer vapur boşsa araçlardan önce alınıp en öne geçeriz. bu eskihisardada bööle oluyor topçularda da ne akdar kalabalık trafik olursa olsun.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    daha yok :( pek yakında honda cbr 125r olucak başlangıç napalım :)
    bende geçenlerde bişeyler yaşadım ama olay denizde geçmedi istanbul dolmabahçe dolaylarında bir trafik polisi çevirdi bizi, çevirdi ki biz dahil olmak üzere bütün motorların önlerini kesip kenara çekiyordu ufak motorlarla pek uğraşmıyor büyük motorlara takıyordu. Allem etti kallem etti ve ceza yazıcak bişey buldu tabi bütün motorlarla ilgilenmek zor olduğundan epeyce bi zaman bekletti... En sonunda belki çenemizden sıkılır da bırakır diyerekten bizde başladık muhabbete amaç kafasını ütülemekti ama bi öğrendik ki bir zamanlar motor tamir edermiş kendisi ama büyüklere el sürdürmezlermiş ona aynı zamanda hep bi motoru olmasını istemiş ama olamamış. Kuyruk acısınıda bu şekilde bizlerden çıkartıyormuş anlaşılan çocukluk pisikolojisi naparsın...
    Bir peri her kalbi kırıldığında, bir tüy düşürürmüş kanatlarından ve tüyleri kalmadığında ölürmüş, peritozu olmadan uçamadığı gibi... ::melek02:

Motosikleti
    sym mio
    yuh artık yuh yuh
    nedenn bu şekilde davranıolar anlamıyorumki...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    neden davranmasınlar ki motorun var diye ayrıcalık yapılacak hali yok.
    çevrenizdeki insanların birbirlerine karşı davranışlarına dikkat edin. bir arkadaşın yazdığı gibi palio dan adamı dışarı çekmek vs. orman kanunu rullz....
    insanlığın gereği olan konuşa konuşa bizde küfürleşmeye hırlaşmaya doğru emin adımlarla ilerliyor zaten şehir kowboylarını hiç yazmamak lazım....
    motorlu olmamız bize anca bu şekilde davranılmasına yol açıyor .....
    tabiki tablo bu kadar karamsar değil ama nedense akıllarda kalanlar hep bunlar....

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    kesin o kaptanın küçükken topu inşaata kaçmıştır..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)