Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yeniyim, ama doyumsuzum, napayım :) SS sorusu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Bilgisayarımın bozuk olmasından dolayı 1,5 aydır yazamıyorum. Bu arada boş durmadım motorumu zevkle kullanıyorum Şu anda Harley Davidson VRSCAW motorum var, 1130cc, 115bg, 2500km'deyim henüz. Bu motora zevkle binmeme rağmen, SS'ler beni inanılmaz çekiyor. Bayağıdır bir bakınıyorum, Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki. Bunların yanında, yeni farkettiğim bir SS motor daha var, BMW. Nedense kimse BMW'den bahsetmiyor. Bende de merak konusu oldu. Neden BMW hiç konuşulmuyor?

İncelediğim model BMW K 1200 S, yüksek performanslı ve görünüş olarak da çok güzel bir motor. Buna alternatif olarak (neye göre alternatifse artık, bilemicem), Hayabusa, ZX-10R, ZZR1400, R1, CBR1000RR var gibi gözüküyor. Alacağımdan değil, henüz sadece kaşınıyorum, ama BMW tecrübesi olan var mı merak ta etmiyor değilim. Fiyat olarak 23500 EUR gibi bir fiyatı var yanlış hatırlamıyorsam.

BMW ile Japon motorların bir kıyaslanmasını isterim açıkçası, özellikle SS kullanan arkadaşlardan.

Yorumlarınızı bekliyorum...
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    bmw de çok güzel bence
    Ama genelde tarz meselesi bana kalırsa..Yoksa bmw süper alet
    Ehh birde fiyat farkı girince araya
    Japona yönelmek mantıklı gibi geliyor

Yani o fiyata 2 japon alınır
    Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    abi bence bmw deme,piyasayı görüyosun,fiyatlarıda biliyorsun tamam almandır iyidir ama,motosiklet diyince japondur yani,bugün ingilizler bile triumpha(kendi üretimleri olduğu halde)bmwye değilde japonlara yöneliyorlar,onu beşi bilmem motosiklet dedinmi japon olacak,neden dersen adamlar hayatlarını buna adamışlar ya düşünsene abi daha iyi nasıl yaparız,,diyolar tamam bu model tuttu 1o sene üretin aynı şekilde yok öyle deil adamlar hep en iyisini üretmek var,ha araba dersen bmw toyotadan,hondadan tüm japon arabalardan iyidir

tavsiyem r1 dir
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    ABS'li tek SS BMW'dir. Sportif yanından çok touring gibidir. Alacağım tek SS o olurdu sanırım Yukardaki arkadaşın Japon ve BMW kıyaslamasına ise sadece gülüyorum
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukardaki arkadaşın Japon ve BMW kıyaslamasına ise sadece gülüyorum
    aynen. :D

benim de bildigim kadariyla BMW K1200S'i daha cok SPORTTOURING sinifinda görüyor. normal yollarda kullanmak icin tasarlanmis, yaris etmek icin degil. gerci adamlar artik K1200 serisinden yaris icin motosiklet hazirlamaya basladilar ya ...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shadow.Man
    Şu anda Harley Davidson VRSCAW motorum var, 1130cc, 115bg, 2500km'deyim henüz.
    Eğer VROD ilk motorunuz ise ve henüz 2500 km yapmışsanız bence hayatta olduğunuz için şanslısınız. Supersport motorlar çok deneyim ve bazı tekniklerin bilinmesini gerektirir. SS alacaksanız, hayatta kalmak için bu kadar şanslı olmayabilirsiniz...

@Prometheus
    ABS'li tek SS BMW'dir. Sportif yanından çok touring gibidir. Alacağım tek SS o olurdu sanırım
    BMW K1200S'te ABS olmasının nedeni Supersport sınıfında olmamasıdır. BMW Supersport sınıfında motor üretmiyor. Zaten 1200cc bir Supersport sınıfı yok. K1200R ve K1200S oldukça performanslı, kullanımı güven veren motorlardır. Almanlar güvenliğe çok önem verirler.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Böyle SS e can kurban

Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Shadow.Man sana önerebileceğim tek S dikkatini çekerim SS demiyorum S K1200S'dir...10 numara motor...gerçekten inceleyipte tararımına hayran kaldığım tek BMW modeli...Gerçek SS'den bence uzak dur derim...bunlar pist motoru yarış için yani cadde için değil...fotografından az çok çıkardığım sonuç yaş olarakta oturmuş bir yaşınız var...size gidebilecek en iyi motor K1200S'dir... tabi maddi olarak herhangi bir sıkıntınız yoksa...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sadece 2500 km lik bir tecrübe içinde s barındıran herhangi bir motor için yetersiz değil mi?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Shadow.Man BMW K 1200 S ss degil. sport touring. Bunun için ss ile k 1200s karşılaştırılmaz.

bmw k 1200 s karşılaştıracagın motorlar , xx1100, fazer 1000 vs....

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece 2500 km lik bir tecrübe içinde s barındıran herhangi bir motor için yetersiz değil mi?
    simdi alacagim demedi ki. merak ediyormus, belki ilerisi icin düsünüyormus... henüz VROD bile eskimedi zaten.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazer 100 vs....
    Fazer ın 100 lük motoru mu var
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    En yakın arkadaşımın bmw rider academy de çalışmasından yararlanarak binme fırsatım oldu.Daha üzerine oturuşunuzdan hemen anlıyorsunuz SS makine olmadığını,çünkü tüm ss çiler bilirler ki daha oturuş pozisyonunun ve ayaklıkların yerinden bir motorun supersport olup olmadığı hemen anlaşılır.Şaka bir yana inanılmaz konforlu ve touring sınıfının belkide en muhteşem makinalarından biri.ABS onun kadar güçlü touringlerde ilk değil kawasaki zzr1400 dede opsiyonel tercih olarak abs mevcut.

Neden kimse bahsetmiyor a gelince cevabını zaten siz vermişsiniz,motor kendi kadar fiyatı da ağır olan bir motor.

Karşılaştırma içinse şunu söyleyebilirim bir japon la almanı karşılaştırmak ne kadar abesse motorlarını da karşılaştırmak o kadar abes olur çünkü 2 tarafında özelllikleri apayrı biri konforun güvenliğin üstadı diğeri motor gücünün..

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdi alacagim demedi ki. merak ediyormus, belki ilerisi icin düsünüyormus... henüz VROD bile eskimedi zaten.
    şimdi almayacaksa neden şimdi soruyor. içten içten kemiren bişeyler var belli
    shadow.man
    aslında bir gt250r sana gider, biraz daha piştikten sonra tabi. hem sportiftir hem uysal sayılır.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer ın 100 lük motoru mu var
    iyiki bir tane "0" eklemeyi nuttuk .

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    aslında bir gt250r sana gider, biraz daha piştikten sonra tabi. hem sportiftir hem uysal sayılır.
    birak allahaskina, adam VROD kullaniyor. ondan inip de GT250yi ne yapsin? mercedes'e binen birinin "porsche nasil gidiyor" sorusuna, "hoca, sen simdilik su golf gti'yi kullan önce" demek gibi birsey. bir adim ileri gitmek icin 5 adim geri ziplamasi gerekmez herhalde ...

Motosikleti
    Ducati 797
    muhatabımı iyice değerlendirip alması gereken motoru söyledim ben. şuan harley kullanıyor olması bir süpersporta veya 1200 lük sport touringe hakim olabileceği manasına gelmiyor.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    muhatabımı iyice değerlendirip alması gereken motoru söyledim ben. şuan harley kullanıyor olması bir süpersporta veya 1200 lük sport touringe hakim olabileceği manasına gelmiyor.
    öyle birsey demedim zaten. ama simdilik elindeki motoru kullansin, o yeter. niye herkes baskasina "git sunu al, buna bin. onu becermezsin, bak sana sadece söyle birsey olur" diye sürekli akil ögretmek istiyor ki?

"muhatabimi iyice degerlendirip" de ne demek oluyor. bu arkadasimizi taniyor musun? birlikte kac km gezdiniz de "iyice degerlendirebildin"???

H-D'sini aldiginda herkes ayaga kalkti, "OLUR MU YAHU. Birak o aleti bir kenara önce bir scooter al" dedi. simdiye ki 2500km boyunca da milleti yalanci cikardi. eminim ki önündeki 25000km icin de durum ayni olacak ...

VROD'unu kullansin hele. 2-3 yil sonra K1200'e gecmek isterse gecer, olur biter.

Motosikleti
    Ducati 797
    be adam.
    2-3 yıl sonra k1200 e geçmeyi düşünen kişi neden şimdi mesaj atsın. belliki aklından sportif bir motora binmek geçiyor şuan.
    foruma ilk geldiği zamanı da hatırlarım bu abinin. acemi idi, halen de acemi. 2500 km ancak motora alıştırır okadar.
    anlaşılıyor ki elimin altında sportif bir motor da olsun diyor bu abimiz. eh gt250r hem sportif hem daha güvenli hem de yeterli şimdilik.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Predator[23rd]
    H-D'sini aldiginda herkes ayaga kalkti, "OLUR MU YAHU. Birak o aleti bir kenara önce bir scooter al" dedi. simdiye ki 2500km boyunca da milleti yalanci cikardi. eminim ki önündeki 25000km icin de durum ayni olacak ...
    Deneyimsiz birinin motora VROD gibi bir makinayla başlaması sen neyi savunursan savun yanlıştır. 2500 km kullanıp başına birşey gelmemiş olması da tamamen şanstır. Bundan sonra da başına birşey gelmeyeceği garanti değildir. Şimdiye kadar başına birşey gelmemesi neden insanları yalancı çıkartsın? Böyle saçma bir düşünce görmedim. Peki diyelim ki bu arkadaş kaza yapıp ölse, o zaman bu insanlar haklı, sen de haksız mı olacan? Öldükten sonra kimin haklı, kimin haksız olduğu önemli değildir. Başlangıç motoru olarak ne VROD gibi bir makina, ne de herhangi bir Supersport makina uygun değildir. Bu konuda artık aksini iddia etmeyi bırakırsan sevinirim.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler