Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden bazı SS ci ler aynalarını sökerler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Arkadaşlar dikkat ederseniz bazı spor motosiklet kullanıcısı arkadaşlar araçlarının aynalarını sökerek trafikte seyretmekteler, yoksa o araçlar çok teknolojik olduğu için tehlikelerden kendi otomatik mi kaçıyor? yada o araçları insan üstü yeteneğe sahip kişiler mi kullanıyor sadece? aynayı sökerek yarış moduna giriyor heralde o arkadaşlar, kenan sofuoğluna özenti var belliki, sonrada yine biz üzülüyoruz kazalara, Allah bizlere akıl fikir versin ne diyeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Demek ki o arkadaşların arkalarında da gözleri var.Nerede olduğunu sormayın bilmiyorum!!!
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    bizim komşu arka sinyalleri bile sökmüş dedim bunu nasıl muayeneden geçiricen hafifletme çalışmalarıda olabilir :D

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    vallaha ben hiç sökülmüş aynalı ss görmedim adanada yalnız bir tane 1000rr da çok küçük grenaja monteli büyüteçli ayna vardııı

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Sanırım birada zevk ve tutku meselesi.. Bence yaptıkları benim düşüncelerime göre tabii ki En başta yanlış birşey çünkü ben kaza yapmaktan çekinirim motosikletim herşeyden daha değerli diye bilirim..Yaptıkları ise motorun görünüşünü daha çok spor kılmak hırçın gözükmesini sağlamak yada rüzgar direncini biraz olsun az bir fark olsada azaltmak yada ne biliyim hava olsun ustayım aynaya ne gerek var da ola bilir yani sonuçta kimin ne için söktüğünü bilemem ama benim düşüncem bunlar Okuduğunuz için saolun biraz uzun olduda
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiçbir tamamlayıcı faktör yok. Kişinin Artık normal insan için bile çok büyük gelen riskleri sanki normal boş bir pistte yasıyormus gibi alıştıklarında artık daha riskli ve daha heyecan verici şeylere yönelmek ve daha riskli tehlikeli hareketlere yönenlme dürtüsü oluşabiliyor insanlarda.
    Ben gece 3 4 gibi ters şeritte otobandan basan insanlar biliyorum daha fazla heyecan ve farklılık olsun diye. Ters şeritten gitmek zaten akıl karı birşey degilken bide ters şeritte giderken yarısmak artık nasıl olur siz dusunun.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Burada hemen hemen her motorda söküyorlar aynaları ayna motorun tipini bozuyormuş

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki o arkadaşların arkalarında da gözleri var.Nerede olduğunu sormayın bilmiyorum!!!
    Niye öle dedin ki örneğin gece giderken far ışıklarından faydalanıp arkana bakmadan çok şeyi görebilirsin sabahlarıda zahmet edip kafanı çeviriver

necobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio hexagon 150
    Artizler ya ondan aynaları söküyorlar

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bene gi gilera gfr 125 vardı
    onda ne ayna ne sinyal vardı
    ayna takmayı 1 kez denedim ama bir türlü alışamadım
    dönüp baktığım zaman daha ii gördüğümü farkettim, bide 600 ve üstü racinglerden ince yapılı olduğu için daha rahahat aralara girmeekde var tabi
    he gelgelelim onun dışında hiçbir motorda aynasız rahat edemiyorum
    alışkanlıkla alakalı galiba..
    GKN MOTORS

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Sadece ss lerde değil bütün motorlarda yapılıyor bu maalesef, çok tehlikeli...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Kafa çevirmeye ne kadar alışırsan alış,arkaya bakmak fren mesafesini çok etkiler.Çok basit bir matematiksel örnek verirsek,200km ss bir makina için oldukça kolay çıkılan ve kullanılan bir hızdır,saatte 200km hızla giderken arkaya sadece 1sn liğine baktığınızda fren mesafesi kaybınız tam 55.5 metredir.

55.5 metrenin neler değiştirdiğini anlatmaya gerek yoktur sanırım,sonuç olarak ayna çıkarmak piste özgü birşeydir ve bunun dışında yapmak riziko katsayısını birazdaha katlamaktır mantığı yoktur!!!

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altında milyarlık motosiklet olmasının insanın cehaletine hiçbir katkı yapmadığını gözlerimizle görmek için sökerler.
    Bu tiplerin her versiyonu bulunur arabayla aynası kapalı gidenler vs.....
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    daha yok malesef
    onlar ileri görüşlü insanlar arkalarına bakmıolar
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    zaten arkadan gelen yetişemez mantığı olabilir mi?tabii lambaları saymazsak.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında milyarlık motosiklet olmasının insanın cehaletine hiçbir katkı yapmadığını gözlerimizle görmek için sökerler.
    Hatta cehaletlerine cehalet katmalarını sağlarlar...
    Sorduğunuzda ise rüzgar direnci yaratıp hızlarını kestiklerini , oysa ki kendileri limitlerde kullandıkları için pedrosaya rossiye başka türlü yetişemediklerini savurunlar
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Mondial 250Mct
    aynasıs motormu olr ayna bizim can yelemiz ya arkadaşlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    hic aynasız ss görmedim ama aynaları kullanmıoyrum açıkcası çıkarmaktada bi sorun göremiyorum...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bi ss i aynalara bakacak kadar yavaş sürüyosan sürmesen daha iyi der ss çilerin bi kısmı. herhalde mantık o olsa gerek...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    aynasız motor olmazda bu SS ne ben onu anlamadım
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)