Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kaçınız botundan montuna full koruma giyiniyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    uzun yolda motor pontolonumu,montumu,kaskımı eldivenimi,motor botu olmasa da kışlık botumu,maskemi, giyerim ama kısa zamanlı yolda kask ve montumu giyerim,işte ben buyum.

Böyleleride var adam uluslar arası geziyor ama sıfır koruma..
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Yazilanlardan anladigim sudur. Istisnalar olmakla birlikte, hemen herkes bir ya da iki ekipmani kullanmiyor. Kimi dizlikleri, kimi eldiveni, kimi dirsekligi, kimi bel koruyucuyu, yani dikkat edenler bile ortalama %75-80 koruma sagliyor. Tum bu ekipmanlar birdne kullanildiginda insani zahmete sokuyor olmasi sanirim feragat edenler ici en buyuk neden.

Benim bu arada sorum olacak, motor botu ile normal bez bir ayakkabi arasinda guvenlik acisindan ne gibi bir fark vardir? Sorun sadece dusme ya da kaza yapma ile mi alakali yoksa kullanim esnasinda dahi bot avantaj sagliyor mu? Ne kadar saglikli bilgi edinirsem o derece iyi olur kendim ve yeri geldiginde bilgi aktarabilecegim motorcu arkadaslarim icin. Kullanan arkadaslar yorumda bulunurlarsa cok sevinirim, tesekkurler.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazilanlardan anladigim sudur. Istisnalar olmakla birlikte, hemen herkes bir ya da iki ekipmani kullanmiyor. Kimi dizlikleri, kimi eldiveni, kimi dirsekligi, kimi bel koruyucuyu, yani dikkat edenler bile ortalama %75-80 koruma sagliyor. Tum bu ekipmanlar birdne kullanildiginda insani zahmete sokuyor olmasi sanirim feragat edenler ici en buyuk neden.

Benim bu arada sorum olacak, motor botu ile normal bez bir ayakkabi arasinda guvenlik acisindan ne gibi bir fark vardir? Sorun sadece dusme ya da kaza yapma ile mi alakali yoksa kullanim esnasinda dahi bot avantaj sagliyor mu? Ne kadar saglikli bilgi edinirsem o derece iyi olur kendim ve yeri geldiginde bilgi aktarabilecegim motorcu arkadaslarim icin. Kullanan arkadaslar yorumda bulunurlarsa cok sevinirim, tesekkurler.
    2-3 ay once bi kazada surucunun ayagı kopmuştu normal spor ayakkabısı vardı işte bot olsa sadece kırılırdı sanırım en fazla
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    16 yaşındayım bir cbr 125 im var ve full korumasız gezmiyorum zaten ehliyetim de yok mahallede bile full koruma geziyorum ve son söz olarak korumasız aslaaaaa diyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Etrafımdaki arkadaşlarım bana gülüyolar izmirde hava 40 c senin haline bak diye ama kimseyi takmıyorum evet hava çok sıcak ama bende kıymetliyim.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    mesajlarda genelde okuduğum "kısa yere gidiyorsam sadece kask takıyorum uzun yola gidiyorsam ancak diğer korumaları da takıyorum" ve türevleri.

arkadaşlar bu çok yanlış, kısa mesafelerde, ilk yola çıkıldığında ve yolun en son anlarında istatistiklere göre kaza oranları, uzun yola ve yolculuğun diğer kısımlarına göre çok daha fazla.

kazanın nerede olacağı zaten belli olmaz ama özellikle kısa sürüşlerde riskin yüksek olduğu istatistiki olarak da saptanmışsa her an tam koruma olmamak için hiç bahane kalmaz.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Full koruma ile gezmek birazda bütçe meselesi fakat kask bile takmayanlar var onlara bişe demiyorum ben...
    Born To Be wild,Live to Ride...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Kask mont bellik her daim...Ama henüz pantalon ve bot almadıığm için giyemiyorum.Ayrıca çok önemli ilk önceliğim o eldiven almalıyım...Uzun yola çıkarken arkadasımdan kesinlikle eldiven alıyorum full korumalı...Dizlik takmamamın sebebi ise bir kere arkadasım bindi dizlikle dikkat etmesine rağmen 1-2ufak çizikçik var...Kıyamıyorum motoruma o yüsden takmıyorum.Onu da önümüzdeki günlerde pantalon ile telafi etmeye çalışacağım.Bot için sidi çok hoşuma gitti ama fiyatları çok yüksek gibi.w2su geçirmezliği olan sport touring tarzı bir botu var 180€ o kafama yattı ama burun korumaları çok kaliteli deil gibi. nasıl acaba kullananlardan yorumları duymak isterim...Bi de şu bot yağmurlukları nasıl kullanışlı oluyor mu?egsoza değdirip yakan çok kişi var sanırım
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Montun omuz dirsek ve sırt korumaları var, dizlik, eldiven ve bot kullanıyorum. kaskı söylemeye gerek görmüyorum zaten. ama ne yazıkki belliğim yok ve bundan oldukça rahatsızım. Bellik almayı düşünmememin sebebi aslında full yelek almak istemem ama uygun fiyatlı güvenilir bişey bulamamam. Tam sırtlığa da nerede bakarsam bakayım küçük geldi. yani bu sefer sırtlığın altına bellik takmam gerekecek ki tam anlamsız bişey olacak. O yüzden bekliyorum bakalım ne bulabiliriz keseye ve bedene uygun diye.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    asfalt meleği 7parçalı komple sırtlık var ama komple sırtlık pek kullanışlı deil açıkça sölemke gerekirse ben rahat edemiyorum.Çünkü koruma olarak kesinlikle görme belden yukarısını lastikli omuz askıları ile vücudundan kayması işten bile deil.5parçalı bir bellik senin işini layıkıyla yerine getirecektir...Benimki biraz ufak 3parçalı armode marka ama işe yarıyor.Tek sorumum günden güne belimin incelmesi Saracak bir yer kalmadı.Sadece rüzgarı kessin die giyiyorum artık
    AKIN FİDAN

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    kaskım sırtlığım dizliğim eldivenim ve montum olmadan çıkmam dışarı. astronot gibi olduğum kesin ama onlar olmayıncada tarzan gibi hissediyorum kendimi. bir botum korumalı değil en kısa zamanda onu da edineceğim.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    sizce full koruma kaça patlar diyelim 100 ytl mont tabi varsa 50 ytl 25 ytl eldiven
    bot 50 ytl naptı bu 225 ytl bunu adam ödeyene kadar su elektrik ve başka giderlere baka bu tabiki ne anlama geliyor adam alamıyor takamıyor ha siz birde adanaya gelin adamın altında 2007 600 rr kafada kask yok yani koruma diye bişey yok ç0ooooooooook çook bazıları parasızlıktan bazıları fırlamalıktan takmak istemiyor bana gelince beni bilen bilir yazmama gernk yok :D
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    -18
    Bazıları kendine çok güveniyor biniyolar 100km hıla yere
    sonrada:

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    Alıntı MKH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazıları kendine çok güveniyor biniyolar 100km hıla yere
    sonrada:
    hııı çok gördüm açık beyin fln
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Motor tipine göre korumanın tipi de değişir. O yüzden motorunuza uygun aksesuar almanızı tavsiye ederim. Bindiğiniz motorun performansı ve maksimum sürati arttıkça korumaların da ciddiyeti artıyor. Özellikle eldiven seçimi konusunda birçok arkadaş rahat olması için koruması olmayan eldivenler tercih ediyor. Halbuki bu eldivenlerin hiçbir yararı yok. Eldiven alırken özellikle kemik ve eklem bölgelerinde ciddi korumaları olanları tercih etmenizi öneririm. En kötü zedelenme eklem yerlerindeki zedelenmeler olur.

Eğer kullandığım motora en uygun aksesuarı giymek zorunda kalsaydım her zaman aşağıdaki şekilde dolaşmak zorunda kalırdım. O yüzden ben sadece yarışta aşağıdaki gibi giyiniyorum. Full yarış tulumu, yarış botu, tam boy sırtlık, eldiven ve kask. Keşke her zaman tulum giyebilme şansım olsaydı çünkü tulum sizi çoğu zaman ölümden kurtarıyor. Ben antremanlarda 180 km/h süratle highside oldum ve motorun üzerinden uçup taklalar attım. Sadece sol dirseğim çatladı, sağ dirseğim yandı. Tulumda çizik yok. Şehiriçi trafiğinde bu şekilde dolaşmama imkan yok, elimden geldiğince korumalarımı giyiyorum. Eskiden uzun süre eldivene alışamamıştım ama artık eldivensiz kullanamıyorum. Minimum seviyede kask, mont ve eldivensiz kesinlikle binmiyorum.

@JaNTi
    Full koruma ile gezmek birazda bütçe meselesi fakat kask bile takmayanlar var onlara bişe demiyorum ben...
    Bu işin doğrusu önce korumalarını almak, daha sonra motor almak. Korumasız gezmenin bütçe ile ilgisi yok. Koruma alacak paran yoksa motora binmeyeceksin, bu kadar basit.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Mehmet rahat kullanabiliyor musun o şekilde ? Ben monta bile alışana kadar baya zaman geçti, daral geldi içinde.. Kask full face, eldiven de olunca fena daraldım Dizliğimi takmıyorum, motorun altında duruyor,scooter kullanıyorum diye dalga geçiyor herkes, yarışa giricek gibi ne bu kız böyle diyolar.. Ama umursamıyorum...
    Şunu da eklemem lazım, şu sıcak havalarda sadece kask takıyorum, eldiven mont giymiyorum, biliyorum yanlış ama yapıyorum Çünkü çok sıcak
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Mehmet korumların süper kardeşim...seni herzaman böyle görmek istiyoruz biz sadece yarışta değil...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu da eklemem lazım, şu sıcak havalarda sadece kask takıyorum, eldiven mont giymiyorum, biliyorum yanlış ama yapıyorum Çünkü çok sıcak
    revit in air modeli var. montu giydiğin zaman hareket esnasında kesinlikle sıcağı hissetmiyorsun. sanki klimalı gibi, kullanıyorum, denemeni tavsiye ederim.

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıcağa uygun kıyafetler var..

yazlık bedenime uygun mont bulamadığım için kışlık montumu giyiyorum.. sadece 3 kere falan montsuz çıkmışımdır..

yazlık eldiven aldım.. çok rahat ve de sürtünmeye dayanıklı pişirmiyor..

dizlik de takıyorum mutlaka.. alışkanlık oldu takmazsam kendimi çıplak hissediyorum..

kaskım tam kapalı..

kısa mesafede bellik çok terletiyor trafikte, süper olmasa da montun belliği var dolayısıyla yazın kısa yola gidiyorsam bellik takmıyorum..

daha motor botum yok.. kışın almayı planlıyorum.. sanırım yazın kısa mesafede kullanma şansım az olur..

alışkanlıklar çok önemli.. bir şeyi yaparsanız yapmaya alışıyorsunuz.. daha sonrasında eksikliğini hissediyorsunuz.. motorda giyim kuşam da böyle bir şey bence...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı küheylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    revit in air modeli var. montu giydiğin zaman hareket esnasında kesinlikle sıcağı hissetmiyorsun. sanki klimalı gibi, kullanıyorum, denemeni tavsiye ederim.
    Ne kadar peki ? Motor işine girdim gileli bi doğrulamadım..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)